Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nokia LD 3W - komunikace s notesem

Birn (7)|28.6.2006 23:41
Ahoj. Zacinam s GPS (modul NOKIA+notebook). Podarilo se mi obe zarizeni sparovat, nyni mam otevreny MF navigator, GPS lezi jiz 20 minut na balkone a blika zelenym (je zapnuta) a modrym (bluetooth komunikuje), satelity nikde, navigator aktualizuje kazdou vterinu, ale signal, n.m. vyska, satelity.. poloha.. nic. Nevite kde je pes? :oops:
dort (1212)|29.6.2006 07:27
v boudě :D

no je to divné, ale pokud bliká jen zelený ( power ), modrý ( Bluetotth ) a chybí blikání bílé - tak prostě GPS není schopna určit svoji polohu ( nemá satelity ) - což je divné - zkuste to na volném prostranství a pokud neukáže pozici do nějakých 2 - 5-ti minut ( déle mi nikdy GS Nokia nestartovala, ani za jízdy v kopcích ), tak bych jí zkusil preventivně s jiným PDA, byť si předem myslím, že chyba bude v GPS ( reklamace )
Birn (7)|29.6.2006 09:24
Dekuji.

A je to tak, ze NOKIA potrebuje vedet o spojeni se zobrazovacim zarizenim (telefonem, MDA, PDA, PC) aby zacala blikat bile a udavala svou polohu? Ptam se jen pro jistotu, driv jsem si myslel, ze je najde tak jako tak a jestli s necim komunikuje uz neresi...

Diky za odpovedi.
kopacek (466)|29.6.2006 09:40
Ano, dle mych zkusenosti (LD-3W plus notebook, hx4700, N9300i, N70) zacne blikat bila dioda teprve tehdy, pokud zacne bezet program, ktery vyzaduje data z GPSky. Nalezeni signalu mam vzdy temer okamzite (tedy bila dioda zacne blikat temer ihned po spusteni programu a navazani BT spojeni), ale mam problemy se samotnym spojenim pres BT pri pouziti notasu a PDAcka, s mobily vzdy bez problemu.
Birn (7)|29.6.2006 10:43
Diky.

Tak ja jeste zkusim jit treba do parku na prokazatelne otevrene prostranstvi a pockam par minut. Stale se ale obavam spatneho nastaveni v bluetooth manageru. Je to soft Blue Soleil. Hlasi mi chybicku, ktera snad nemela souviset s komunikaci s GPS, ale nevim: Please make sure MS Outlook 2K/XP is installed! :disgusted: Kdyz ji odklepnu, tak jede vse ok, krome LAN services. Potrebuji nutne Outlook a LAN services?? :D
Surgical (2364)|29.6.2006 11:11
Hm tak pro komunikaci z GPS urcite ne. Tam staci jen seriovy profil.
Ale BlueSoleil rozpoznal asi v okoli tvoje PDA a instaluje i services pro nej, mj. poznal, ze by byl schopen synchronizovat pres ActiveSync. Ale aby mohl synchronizovat, musi mit s cim, tedy s...Outlookem.
LAN services...zalezi, zda chces pouzivat sluzeb PAN (personal area network) tedy "wifi" LAN pres BT s nejakym zarizenim, ktere tento profil umi...
Ale ruku na srdce, vykon PAN je ve srovnani s opravdovou wifi jen takova....nahrazka.
Birn (7)|29.6.2006 12:00
Tak seriovy profil mam, verim, v poradku. V okoli notebooku mam jedine onen GPS modul. Nic jineho tedy pc rozpoznat nemohlo, snad jsem pri pokusech dobre nastavit BlueSoleil z neznalosti aktivoval dalsi sluzby, ktere nepotrebuji a manager po nich patra. Dekuji za dalsi upresneni. ;)
Birn (7)|30.6.2006 08:17
Vsem dekuji za pomoc, jiz je vyhrano, vcera na zahradce u piva se to modul chytil, satelity se objevili a ja se zaradoval. Ted resim dalsi podruznosti, jako napr. proc kdyz vypnu GPS drive nez MF Navigator, se tento sekne a nepomuze nez tvrdy restart.. ale to jsou detaily. :D
Dudyn (2)|1.7.2006 14:44
Zdravím. Uvažuji o koupi Nokia LD-3W k mobilu Nokia 6630. Máte prosím někdo vyzkoušeno jak to chodí a můžete doporučit soft? Diky předem.
http://www.htmmobil.cz/Nokia/NOKIA-LD-3W-GPS-modul-DC-4_g7451.html