Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jacket s baterií

ok2shi (98)|26.10.2003 16:03
Dobrý den,
k mému ipaqu 3870 jsem si přikoupil PCMCIA jacket s vestavěnou baterií. Při provozu PCMCIA síťové karty včak dochází k velmi malému úbytku kapacity přídavné baterie, větší úbytek je u vestavěné. Jak spoulu spolupracují?. nahradí externí baterie úbytek napětí vestavěné baterie? Já to zatím nepozoruji, baterii uvnitř ipaqu raději nabíjím dříve.
Ivoš
Aifel_ce4you (105)|27.10.2003 11:26
Kdysi jsem se ptal na totéž a také používám Jacket s baterkou. Čistě teoreticky by to mělo být tak že přídavná baterie v žádném případě nedobíjí vestavěnou baterii, ale napájí pouze zařízení které máte momentálně zasunuté v jacketu (modem, PCMCIA Kartu, CF kartu atp.), ale na druhou stranu, pokud je tato vybita, napájí všechna zařízení vestavěná baterie.. Moje zkušenost je taková, že se mi vybíjejí obě přibližně stejnou měrou. Ale nikdy je nenechávám vybít pod asi polovinu kapacity a hned nabíjím..
ok2shi (98)|27.10.2003 16:06
Díky za odpověď. Já ale pozoruji, že se mi vestavěná baterie vybíjí podstatně rychleji, než přídavná baterie v jacketu a to přes to, že mám zasunutou PCMCIA kartu a plně ji využívám. A tyto karty jsou prý velcí "jedlíci" energie. Zkrátka při provozu mi např. baterie ipaqu ukazuje např, 60 %, ale baterie v jackeru napč. 95 %. Zatím jsem nezkoušel jet s vnitřní baterií "na doraz" aby se využila baterie Jacketu.
Ivoš