Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vodafone rozšířil pokrytí EDGE

Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2006 18:00
Vodafone od 1. června posílil signál v doposud pokrytých oblastech a navíc mohou využívat datové služby přes technologii EDGE i obyvatelé nových měst.

V současné době může technologii EDGE využívat 30% populace. Jde o obyvatele Prahy, Brna, Ostravy, Olomouce, Hradce Králové, Českých Budějovic, Pardubic, Plzně, Karlových Varů, Liberce, Ústí nad Labem a nově také Opavy, Chomutova, Jihlavy, Frýdku-Místku, Jablonce nad Nisou, Třince, Kolína a Prostějova.
...
Díky spuštění technologie EDGE a zavedení neomezeného datového tarifu Připojení Nadlouho vzrostl od 1. března minulého roku objem přenesených dat v síti Vodafone o téměř 1 900%.

Mapu pokrytí technolog ií EDGE spolu s přehledem všech přístupových míst naleznete zde, celou tiskovou zprávu na tomto odkaze.

EDIT:
Nová mapa pokrytí GSM / EDGE je zde nebo zde.
flashman (1366)|28.6.2006 21:23
Koukám, že Vodafone pokračuje přesně tak, jak by měla takováhle značka. Než se nadějeme máme tu UMTS a HSDPA :):yes: :yes: :yes: :yes:
unmasked_ce4you (59)|1.7.2006 22:22
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Vodafone od 1. června posílil signál v doposud pokrytých oblastech a navíc mohou využívat datové služby přes technologii EDGE i obyvatelé nových měst.

V současné době může technologii EDGE ... Jihlavy ...
...
[/QUOTE]

Jihlava zatím určitě NE.
Zdenek Malinsky (9781)|1.7.2006 22:30
No, na to že je tu Vodafone více než rok, tak se toho zase tolik nezměnilo.

Jihlava - to že tam není signál EDGE jsi zjistil jak?
Miloš Strouhal (3997)|1.7.2006 23:35
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]..Vodafone pokračuje přesně tak, jak by měla takováhle značka..[/QUOTE]Aha, a co za typ značky je třeba takový Eurotel, když mu UMTS běží již přes půl roku a HSDPA čtvrt roku.. :)
Marty-McFly (384)|1.7.2006 23:43
ROFL!! Třinec? Moje město? Heh, běžím si koupit telefon s edge :))
flashman (1366)|16.7.2006 19:06
[QUOTE="Miloš Strouhal"][QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]..Vodafone pokračuje přesně tak, jak by měla takováhle značka..[/QUOTE]Aha, a co za typ značky je třeba takový Eurotel, když mu UMTS běží již přes půl roku a HSDPA čtvrt roku.. :) [/QUOTE]
Já to mysleltak, že na to, že je tu Vodafone (Popř. Oskar) teprve chvilku, tak se zdá, že zaběhlý ET brzy doběhne. Jinak, teď sem zběžně nahlédnul do cenníků ET, ze kterého se podle mě začíná vytvářet operátor nejen pro Buržousty ;)
Zdenek Malinsky (9781)|16.7.2006 23:15
Oskar je tu dlouho a Vodafone už více než rok, takže svoje silácké řeči moc nanaplnil. Navíc se proslýchá, že se bude česká pobočka prodávat, protože ná firma celosvětově dosti velké problémy.
A k ET - UMTS/EDGE/GPRS + Wi-Fi hot spoty ET a Telecomu bez omezení dat + ADSL 512 za 475 Kč za měsíc, to se mi jako cena pro buržousty moc nezdá. ;)
flashman (1366)|17.7.2006 00:38
Řikám, že se to mění :D . A taky sem nemluvil jenom o Netu. Vzpomeňte na doby, co byly mobily s anténou in;)
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2006 11:41
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Koukám, že Vodafone pokračuje přesně tak, jak by měla takováhle značka. Než se nadějeme máme tu UMTS a HSDPA :):yes: :yes: :yes: :yes: [/QUOTE]Tak, právě mi na telefon přišla informační Eurotel SMS ze služby iHned PROMO: [CODE]Vodafone CR zastavil pripravu na spusteni rychle datove site UMTS kvuli nizke navratnosti. Firma se bude poohlizet po levnejsich resenich.[/CODE]:D :no:
flashman (1366)|20.7.2006 11:59
beru zpět.. myslel sem, že než se nadějeme, tak přejdu k Eurotelu:D
beecher (9270)|20.7.2006 12:24
Rek bych, ze ten Vodafone nejak celosvetove jde do... No vite kam... :D
flashman (1366)|20.7.2006 13:37
zas bych ale řek, že nemůžeme soudit jenom podel UMTS
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2006 13:39
To máš recht, můžeme soudit ještě třeba podle HSDPA.. :D
flashman (1366)|20.7.2006 13:41
to je na jedno brdo
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2006 13:44
Nepovídej.. :))
flashman (1366)|20.7.2006 13:47
IMHO, Vario využije tak max. EDGE a potom už to může bejt jedno, protože takovou kosmickou rychlost jako má HSDPA (nejak kolem 750kbit/s jestli si pamatuju) asi stejne nebude zvládat. Mě osobně bude stačit GPRS a při dobrý vůli EDGE. Chápu, že pro Aximáky s Eurotel Data unlimited je to jako používat mobil s anténou, ale stejně...
Pro me by byla jedina vyhoda to pouzivat jako modem k PC, pro PPC bych to nevyuzil a troufnu si rict, že dalších 99% lidí taky ne
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2006 14:05
No jasně, "bajka o kyselých hroznech", tu znám dobře.. ;) Na tomto serveru na ní člověk narazí skoro v každé druhé diskuzi..
flashman (1366)|20.7.2006 14:13
OT: nenajde se tady někdo, kdo mluví Česky? nebo aspoň Mongolsky? vůbec tady ale už nemluvíme o EDGE, tak se divim, že eště nikdo nemá námitky
beecher (9270)|20.7.2006 14:26
HSDPA v prvnim verzi, kterou implementoval nedavno ET, dosahuje rychlosti 1,8 Mbps, ETem omezeno na 1024 kbps... Zatim posledni revize HSDPA je na 14,4 Mbps a kdo vi, kde to skonci... ;)
Ono, cim rychleji totiz ma data jakykoliv browser u sebe, tim rychleji je schopen renderovat stranku...
A ze to nezvlada Vario? A co? Co Hermes? Co Samsung Z560? A dalsi telefony...

Nemluve o tom, ze operatori nedavno ustanovili skupinu zabyvajici se standardizaci mobilni site ctvrte generace...

Pokud je opravdu pravda to, ze Vodafone opousti UMTS, tak bych v tom videl dve priciny: 1. Jak jsem jiz psal, Vodafone ma problemy, nakoupil mensi operatory za tezke penize a ted se z toho nemuze vzpamatovat, 2. Vodafone (tedy presneji Oskar) se sam situoval do role operatora, ktery je pro lidi, ne pro firmy, ktere ho zivi, a na tom pohorel a zda se mu, ze UMTS je nerentabilni, jiste, protoze ho nema komu nabidnout...

Konec OT.
flashman (1366)|20.7.2006 14:36
lol, já sem se špatně vyjádřil.. Myslel sem, že by Vario nestíhalo přebýrat tak rychle stáhnutý data (to, že nemá UMTS/HSDPA sem nebral v potaz) a dosti pochybuji, že by Samsung Z560 nebo Hermes zvládly 14,4 Mbps ;) . Ale proti tvůmu gustu radši žádný dišputát.. Osobně můžu nad UMTS a HSDPA tak maximálně slintat
beecher (9270)|24.7.2006 17:56
Jiste, ze nezvladaji, pac na to nemaji HW vybaveni, jsou staveny na prvni revizi HSDPA, jako vsechny aktualne vyrabene HSDPA zarizeni... Ale ja v tom nevidim problem, protoze stejne operatori ani zakladnove zarizeni nemaji na tech rychlostech a ono HSDPA v te 14,4 Mbps variante je zatim na papire...

BTW Proc by to nemelo stihat prebirat? Precetl sis, co jsem napsal? Jakykoliv browser zacne fungovat rychleji, pokud mu tecou rychleji data, protoze neceka a renderuje stranku a renderuje...
Kamosuv PII 233 MHz Linux router beha bezproblemu na 1Gbps siti...
Zdenek Malinsky (9781)|26.7.2006 12:11
Nová mapa pokrytí GSM / EDGE : zde nebo zde.
Marty-McFly (384)|29.7.2006 21:39
Dobrá mapa ta z vodafonu.. podle toho bych se mohl navigovat, je to podrobnější než TomTom :))