Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MMS

xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 19:39
Prosím, nemůžete mi někdo popsat nastavení MMS na MIU A701?

Předem děkuji!

PS: Radši krok za krokem, díky.
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2006 20:10
Divím se, že někdo tu předraženou zbytečnost používá a na komunikátoru tuplem.
Ovšem hlavně jsi měl napsat pro jakého operátora to nastavení chceš.;)
xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 20:17
Za svůj život jsem odeslal celkem 4 MMS. Nepotřebuji je k životu, ale jsou situace, kdy se to hodí, např. nedej bože u nehody či konzultaci nějakého problému. To potom příjde vhod možnost odeslat právníkovi fotku do lesa, když je na houbách... Hi.

Ten operátor je T-Mobile.

Díky za pomoc.
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2006 21:46
Název nastavení MMS TMCZ
Domovská stránka http://mms
adresa APN mms.t-mobile.cz
IP adresa 010.000.000.010
Jméno uživatele mms
Heslo mms
Datový nosič GPRS
xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 21:50
Ok, dík. Otázkou je, kam to do Mia A701 napsat?
stehan (114)|28.6.2006 00:19
xRoman, to naozaj je problem si precitat toto kratke forum o MIO A701? ako po niekolky krat :TUUUUUUUUUUU
takze to nastavenie co mas napisane o par riadkov vyssie pouzijes podla prilozeneho linku...
zdar
xRoman_ce4you (218)|28.6.2006 00:43
[QUOTE="stehan"]xRoman, to naozaj je problem si precitat toto kratke forum o MIO A701? ako po niekolky krat :TUUUUUUUUUUU
takze to nastavenie co mas napisane o par riadkov vyssie pouzijes podla prilozeneho linku...
zdar[/QUOTE]

Nezlob se, nejsem magor. Tím TUUUUUUU myslíš tento příspěvek???

Tiez som sa tym trapil, takze:
stiahni si niekde *.cab na fore, musis hladat
potom ked ho nainstalujes tak daj VYTVORIT NOVU MMS
potom: MENU OPTIONS a MMS setings a tam si nastavis prislusne data od operatora.
Je to tu trocu ine ako standardne na wm5 , ale nakoniec to zvladnes, potom ti bude vsetko chodit ako hodinky.
Inak tie caby su na nastavenie zakladne pre operatorov ceskych aj slovenskych, niekde to pohladaj, ja som to tahal tiez odtialto niekde...

Na to jsem se zeptal:

Zasláno: 14. červen 2006, 20:46
stehan napsal(a):
Tiez som sa tym trapil, takze:
stiahni si niekde *.cab na fore, musis hladat
potom ked ho nainstalujes tak daj VYTVORIT NOVU MMS
potom: MENU OPTIONS a MMS setings a tam si nastavis prislusne data od operatora.
Je to tu trocu ine ako standardne na wm5 , ale nakoniec to zvladnes, potom ti bude vsetko chodit ako hodinky.
Inak tie caby su na nastavenie zakladne pre operatorov ceskych aj slovenskych, niekde to pohladaj, ja som to tahal tiez odtialto niekde...

Nezlob se, asi jsem magor, ale prosím kde najdu *.cab??? Děkuji moc.

Na to nikdo nereagoval. Skoušel jsem najít vyhledávačem např. mms.cab - nic, *.cab - plno všeho možného. Tak co je to za tajný soubor??? Já jsem myslel, že jsem na fóru, kde se dá zeptat na takovéto věci. Omlouvám se, že asi nedosahuji Tvých kvalit co se týče instalací a nastavování PDA, já mám PDA 14 dní. Tak promiň, že se ti kvůli mému dotazu zvedl adrenalin!

Přesto mi to nedá a zeptám se: co to je za soubor *.cab?

PS: Omlouvám se všem, které jsem otrávil svým přiblblým dotazem .....
stehan (114)|28.6.2006 08:19
ten cab je nastavovaci subor, ktori ti nastavi to co napisal Zdenek Malinsky o par riadkov vyssie, takze ho nepotrebujes a podla navodu ktory si si uz asi tisic krat cital, tak myslim ze to uz nastavis dost jednoducho, takze este raz pre rekapitulaciu, zabudni na cab subor, rob to podla toho co som pisal a nastav tam parametre od Zdenka...zdar
stehan (114)|28.6.2006 08:34
Inak adrenalin sa mi vobec nezdvihol, moje kvality s tym nemaju nic spolocne a dal som si tu namahu aby som nasiel tie konfiguracne CABy na mms gprs atd... som iba prekvapeny ze nevies najst tieto subory, mne ich naslo za 2 sekundy. Staci si pozriet iba navod ako sa ma vyhladavat skor nez zacnes zadavat klucove slova, mas to napisane hned na stranke kde je vyhladavanie.ale pre istotu TU mas tie dlhohladane CABy, trochu si to precitaj a hned budes vediet na co to je.takze s pozdravom a vela zdaru...
xRoman_ce4you (218)|28.6.2006 09:43
Super dík, jen ve vyhledávači umím hledat, jen musím vědět co mám nalézt.

Jinak dík. Jdu na to ...
Stanley (12)|30.6.2006 09:25
Ahoj,
po nainstalovani CABu MMS sice fungujou, ale MMS profil se vytvoril misto pripojovaciho profilu prace, kde se da nastavit pripojeni VPN ( pouzivam PPTP ). Ted mi samozrejme nefunguje. Nevite nekdo co s tim? Treba nejaky soft?

Dik,
St.
popel_ce4you (22)|11.7.2006 01:07
Caby jsem stahnul,nainstaloval, internet přes GPRS běží ale MMS ne ane rozchodit. Operátor (Vodafone) mě poslal parametry ale já je namám kde zadat, nebo alespoň nevím ják. Novou mms nevytvořím, abych tam tyto parametry zadal - chtělo by to nějaký popis či návod kam přesně vlést a co nastavit. Jestli má někdo s tím to nějaké skušenosti tak prosím poraďte! Dík.
xRoman_ce4you (218)|11.7.2006 01:11
Podle mě je chyba ve fimware, na MMS používají soft třetí strany a ten nefunguje, podívejte se do složky windows a hledejte www stránku co má v názvu MMS. Tam se to dočtete. Je třeba kontaktovat tech. podporu, protože v UK a CH verzi to funguje.
popel_ce4you (22)|11.7.2006 01:38
Dík, zítra nejspíš budu trubkovat technickou podporu, protože jsem z toho docela špatný co s tím a nechce se mě věřit že s tím mám problémy jen já...že se nikdo k tomuto problému nevyjadřuje....
xRoman_ce4you (218)|11.7.2006 16:44
nevyjadřuje se nikdo, protože jim to nejede .... asi ...

Psal jsi jim tam?? Já to tam pošlu dnes večer taky, takže jestli to tady někdo sleduje, napište dotaz na technickou podporu Mia, ať to začnou řešit.

Servis:
V prípade technických problému, pomoci nebo informací, prosím zavolejte
+420 222510055 nebo napište na support@koracell.cz.

PS: Není to za záruční opravu???
popel_ce4you (22)|20.7.2006 15:29
Sleduji to, ale byl jsem na dovolené, volal jsem technickou pomoc PC pro electroword - prodejce ti mě řekli ať to dovalim do Práglu, že takhle na dálku to nerozchodí - což považuji za nesmysl - pokud nám tady někdo zasvěceny do Mia neporadí (nebo to nikomu nefunguje) tak to vidím na přehrání firmware jak jsi podotkl. Jesli má někdo nějaké zkušenosti tak pište PLS!:cool:
xRoman_ce4you (218)|22.7.2006 01:04
Nastavení MMS

Postup nastavení:
Klikněte na „Start“ a položku „Nastavení“. Vyberte záložku „Připojení“ a klikněte na ikonu „Připojení“.
Zvolte záložku „Upřesnit“ a klikněte na volbu „Vybrat sítě“.
Vyberte spodní okno a klikněte na „Nové…“. Vyberte záložku „Obecné“ a zadejte název nastavení, např. „MMS TMCZ“.
Dole vyberte záložku „Modem“, klikněte na „Nové…“ a v následujícím okně vyplňte „Název připojení např. “MMS CZ „, vyberte modem - „Mobilní linka GPRS“ a stiskněte tlačítko „Další“
Vypište „Název přístupového bodu“ – „mms.t-mobile.cz“ a pokračujte „Další“. Vyplňte „Uživ. jméno“ (mms) a „Heslo“ (mms) a zvolte „Upřesnit“.
Nastavení záložek „TCP/IP“ a „Servery“ a nastavte: „Používat adr.IP přiděl.serverem“ na obou.
Pokračujte tlačítkem „Dokončit“.
Nyní vyberte záložku „Nastavení serveru proxy“ a zaškrtněte „Tato síť se připojuje k internetu. Potvrďte „OK“

Zavřete všechny okna až budete na obrazovce Today.
Klikněte na „Start“ a položku „Zprávy“.
Přepněte se do zpráv MMS a dejte vytvořit novou.
Klikněte na „Nabídka“ pak „Nastavení“ a vyberte v roletce „Konfigurace MMS…“.
Zvolte záložku „Active profile“ pak „Změnit“, kde klikněte na tlačítko „Nový“.
Parametry vypište zhora dolů – samozřejmě pouze za předpokladu, že jste pojmenovali stejně položky, jak je popsáno výše:

T-Mobile MMS
http://mms
MMS TMCZ
WAP 1.0 Geteway
10.0.0.10
9201
a potvrďte OK.

Po soft resetu to funguje.
Ajina_ce4you (1)|15.9.2006 15:05
hojky, predem se omlouvám jsem lama, ale stahla jsem eurotel_CZ.cab a ted nevim jak se se 701 poprat dalej..muze nekdo poradit co kde jak a proc ?
:oops: predem diky Ajina