Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pozor na palmpc.cz!

tortoise (546)|27.6.2006 16:57
Silně nedoporučuji obchod PalmPC.cz

Objednal jsem a okamžitě přes eBanku zaplatil PDA vedené jako skladem. Když po více než jedné hodině v systému vidím svou objednávku stále jako novou a nezaplacenou, pojal jsem podezření, že něco nefunguje.
Asi na třetí pokus jsem se do firmy dovolal, abych se dozvěděl, že zboží skladem není. Na můj udivený dotaz, jak je to možné, když na webu je zboží stále vedeno jako skladem, jsem se dozvěděl, že ho mezitím vyprodali a holt to neoznačili, za to oni nemůžou (a kdo za to asi může, já???).
Přivedli mě tím docela dost do komplikací, protože odjíždím na dovolenou a PDA jsem celkem potřeboval. Netušíte někdo, kde by se během 28.6. v Praze dal sehnat Siemens Fujitsu N560?

Mimochodem, je to od 15:20 už uplynulo hodně moc vody a stále je zboží na webu jako "skladem": odkaz na e-shop, kde je zboží vedeno jako "Skladem"


Ačkoliv jsem to urgoval, peníze mi zatím stále nevrátili, ačkoliv pan Pavel Krčil 2x mailem slíbil, že peníze zpět dostanu během dnešního odpoledne! Aktualizace: "odpoledne" je dle PalmPC.cz ve 21:01, nicméně jsem rád, že jsem ty peníze aspoň dostal zpět.

Takovéto naprosto neseriozní chování budiž pro ostatní velkou výstrahou.
Red Dwarf_ce4you (187)|27.6.2006 18:01
Zkus AH-Mobile (osobně doporučuji) nebo Sunnysoft. Po Praze toho bude určitě víc.
tortoise (546)|27.6.2006 18:12
Dík, tam je skladem nemají :-(. Ony ty internetové prodejny jsou jedna sviňárna vedle druhé. Skladem je mají třeba v Mironetu. Když tam volám, poučen podrazem od palmpc.cz, tak se dozvídám, že skladem nejsou. Teď jsem je našel jako skladem u GSMobil, tak uvidíme, zda to zase není šméčko.
dort (1212)|27.6.2006 18:40
teď už to nestihneš, ale zkus kontaktovat Miloše Strouhala ( je tady z fora ) z AH Mobile, neb je fakt můžu než doporučit a možná Ti pomůže sehnat PDA v rozumném termínu a za fajnou cenu :yes:
Docent (1234)|27.6.2006 22:57
Se obávám, že N560 nebude skladem nikde (pokud to nebude ojedinělý kus, který třeba někdo vráti)l. Měl jsem ji objednanou od půlky května, dodavatel se několikrát ptal přímo u Siemensů a nic, prý nějaké problémy ve výrobě. Když počtvrté posunuli termín (na začátek července), zrušil jsem objednávku a objednal Della...
rhinos (113)|28.6.2006 10:02
to ja mam s palmpc spise opacnou zkusenost.Osobne muzu doporucit.Je fakt ze sem si C550 dopredu mejlem overil zda je skladem a i kdyz jsem provedl plnohodnotnou objednavku az za dva dny mel jsem zbozi zarezervovane.Spis pak byl problem s ceskou postou i kdyz se jednalo o obchodni balik.Odeslano bylo ve stredu,ve ctvrtek sem si sel bez oznameni na postu vyzvednout balik.ale oznameni doma nebylo a prislo mi az o dalsi dva dny pozdeji kdy uz zbozi davno na poste nelezelo
Kasei (89)|28.6.2006 11:46
S PalmPC, jak uz jsem psal v jinem threadu, mam jen ty nejlepsi zkusenosti - kupoval jsem od nich min 4 PDA a kupu prislusenstvi - vzdy OK. Reklamace vadneho Tungsten T3 byla taky no problem - dodali rychle novy kus....
tortoise (546)|28.6.2006 12:12
To je zvláštní, že zrovna u mně se nakupilo tolik různých, vzájemně nesouvisejících problémů:
- neberou telefony
- neodpovídají na SMS
- systém zobrazuje nepravdivé informace o objednávkách
- vyprodané zboží inzerují jako skladem (ostatně stále se o tom můžete přesvědčit zde)
- o tom, že zboží je vyprodané, mě vůbec neinformují, přišel jsem na to tak, že jsem jim volal, jak to je s mou uhrazenou objednávkou, která se stále v systému jako nová neuhrazená
- lžou (o tom, že devět večer není odpoledne, není pochyb).

Je mi jasné, že udělat botu může každý, ale tolik bot najednou je přece jen docela síla a přístup "za to my nemůžeme, že je to na webu skladem, protože to není propojené" mi opravdu přijde značně neseriózní. A že ještě dnes zboží stále inzerují jako skladem? To slušná firma nedělá, nezlobte se na mě.
Nechci vám samozřejme vaše kladné zkušenosti vyvracet, ale přijde mi divné, že by jedna firma o dvou nebo třech lidech měla takové výkyvy v přístupu k zákazníkovi.

Jinak všem děkuji za pomoc, vypadá to, že jsem ho sehnal u GSMobilu.
Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2006 14:15
Palmpc má zde vlastní diskuzní kousek fóra.

Nechci prodejce hodnotit ani soudit, ale hodnocení uživatelů tohoto fóra, alespoň co jsem si všiml, byla spíše negativní. Také se někdo zmiňoval o tom, že se jedná o tzv. šedý dovoz.

Pokud tento prodejce nereaguje na návrhy řešení problémů, doporučuji se obrátit na ČOI, finanční a živnostenský úřad. Ale doufám, že to nebude tak zlé a že se to nějak vyřeší k oboustranné spokojenosti.