Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Univerzal píše česky jen omezený počet znaků?

dort (1212)|27.6.2006 13:33
narazil jsem na zvláštní problém - pokud si dělám obsáhlejší poznám k úkolu - tak se mi vždy po napsání jisté počtu znaků ( cca 100 - 200 sorry nechce se mi to počítat ) zablokuje možnost přidat stisknutí klávesy SYM český znak :mad:

jak jste na to vy ostatní?

nepoužívám lokalizaci od SS, ani jiné podpory klávesnice jen upravený soubor SYM.TXT pro české znaky
Miloš Strouhal (3997)|27.6.2006 14:24
Nebylo by vhodnější umístit svůj příspěvek přímo sem? Pak by byla i větší šance, že s tím někdo (Sunnysoft) něco udělá..
dort (1212)|27.6.2006 14:29
ani omylem - nepoužívám SS lokalizaci ;) - neb oba víme proč :D

a domnívám se, že soubor SYM.txt nepochází od SunnySoftu?
Miloš Strouhal (3997)|27.6.2006 14:30
Ok tedy, prehledl jsem se, v tom pripade ti musim rict, ze jsem se osobne s tvym problemem nikdy nesetkal, a to mam upraveny sym.txt uz od podzimu 2005. Asi pisu kratke texty v PIM aplikacich..
dort (1212)|27.6.2006 14:37
A psal jsi někdy opravdu delší poznámku k úkolu?

mohu Tě požádat o otestování toho mého úkolu - vyznačím Ti v něm hranici odkud mi to nepíše české znaky a schválně zda to bude u Tebe fungovat? BTW nejlépe bych se u Tebe zastavil v práci, pokud je to možné?
Miloš Strouhal (3997)|27.6.2006 14:42
Klidne se zastav..
dort (1212)|27.6.2006 20:29
Tak jsme dali s Milošem hlavy a Univerzaly dohromady a výsledek je poměrně neradostný:

1) omezený počet znaků je v "notes" poznámce v kalendáří, úkolech ale i samotných poznámkách - prostě po napsání jistého počtu znaků již nelze vložit český znak

2) jediný program, který dovoluje psaní českých znaků co hrdlo ráčí je WORD

3) pokus upravit soubor SYM.txt a smazat z něj nepotřebné a nepoužívané znaky nepřinesl žádný výsledek

takže kudy z toho ven?

problém, bude asi někde v registrech, jen vědět kde?

a prosba:

1) může ještě někdo s Univerzalem vyzkoušet to co popisuji ( a pokud by Vám to fungovalo ) hoďte k tomu i podrobnosti o Vaší ROM

2) může to někdo vyzkoušet i na jiném zařízení - možná to není problém jen Univerzalu? a sdělit jak dopadl jeho pokus

díky moc

mikrotom (63)|27.6.2006 20:40
...koukám, že problémy s CZ vstupem provázejí PocketPC zařízení na mnoha frontách. Jen co se to někde zalepí (viz poslední záplaty na HW klávku Univerzála od SS), tak to jinudy začne téci :-(

Naposledy před rokem jsem tady naříkal nad tím, proč to sakra MS neimplementuje rovnou...

Tom
dort (1212)|27.6.2006 20:51
aby nedošlo k nedorozumění ještě jednou ZDŮRAZNÍM, že nepoužívám lokalizaci od SUNNYSOFTU! neb její přínos versus její mínusy mi vychází velmi NEGATIVNĚ

BTW - nemůžete někdo, kdo má naistalovanou čestinu a lokalizaci od SS zkusit otestovat přímo z klávesnice výše popsný problém, díky
mikrotom (63)|28.6.2006 00:48
Právě jsem to zkusil a opravdu se to projevuje přesně tak, jak je popsáno v prvním příspěvku. Klávesa SYM mi po několika desítkách znaků vypověděla službu.

Při zapnuté CZ podpoře HW klávesnice od SS to však za tímto limitem píše české znaky standardním způsobem z horní číselné řady. SYM však nefunguje ani v tomto případě.

Tomas
karlic (707)|28.6.2006 06:30
Tak ja napisu 499 znaku normalne a pak to nejde.
dort (1212)|28.6.2006 10:52
ty jsi ale počtář ;)

BTW 499 na HW klávesnici, nebo pomocí tlačítka SYM?

a dotaz 2 - po 499 znacích už nenapíšeš vůbec nic?
karlic (707)|28.6.2006 15:44
Do 499 znaků na HW klávesnici funguje se SYM diakritika. Potom diakritika se SYM už nejde. Žádnou další češtinu kromě SYM.txt nepoužívám.
Po 499 znacích lze psát dál, ale SYM přestane fungovat.
mikrotom (63)|28.6.2006 19:55
[QUOTE="ToM3"]Při zapnuté CZ podpoře HW klávesnice od SS to však za tímto limitem píše české znaky standardním způsobem z horní číselné řady. SYM však nefunguje ani v tomto případě.[/QUOTE]