Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NAVIBE GB732 (SiRF III)

davfiala_ce4you (16)|26.6.2006 22:24
Chci si koupit Navibe GB732 a rád bych se zeptal jestli je dobrej a jestli ho napáruju s n30kou. Děkuji za odpověď.
P.S.: Chci ho používat na motorce a v autě.
beecher (9270)|26.6.2006 22:37
Nokie LD-3W se prodava u Eurotelu o 300 Kc levneji...
davfiala_ce4you (16)|26.6.2006 22:45
[QUOTE="beecher"]Nokie LD-3W se prodava u Eurotelu o 300 Kc levneji...[/QUOTE]
Díky.
XeD_ce4you (3)|29.6.2006 08:55
[QUOTE="davfiala"]Chci si koupit Navibe GB732 a rád bych se zeptal jestli je dobrej a jestli ho napáruju s n30kou. Děkuji za odpověď.
P.S.: Chci ho používat na motorce a v autě.[/QUOTE]

Už ji máš ? Taky o ni uvažuju, tak by mě zajímalo, ja jsi spokojený.
Surgical (2364)|29.6.2006 08:59
[QUOTE="davfiala"][QUOTE="beecher"]Nokie LD-3W se prodava u Eurotelu o 300 Kc levneji...[/QUOTE]
Díky.[/QUOTE]

Tady mas ale i sitovou, i CL nabijecku...
kaasik_ce4you (42)|1.7.2006 10:15
Tuto navigaci jsem si koupil, první kus fungoval cca 1 hodinu, v několika různých softwarech mi ukazoval, že se pohybuji rychlostí cca 8km/h, i když jsem stál. Pak přestala (navigace) fungovat. Bez problémů mi ji v obchodě vyměnili za jiný kus - ale se stejným výsledkem. Navigaci jsem vrátil a doplatil si za NAVILOCK BT-338 a vše bylo v pořádku. V TomTomovi jsem vysledoval, že se při slabém signálu se NAVIBE s TomTomem snáší dobře, ale jakmile získala dostatečně silný signál pro vyhodnocení polohy (3 a více družic), začala se kousat vzájemná komunikace. Třeba to byla jen vadná série...
Had_CB (29)|7.7.2006 08:47
Navibe u Softcomu v akci za 2130,- vč. dph
Jen nevím, jestli se za ty prachy vyplatí, když čtu zkušenosti výše..
XeD_ce4you (3)|7.7.2006 17:02
Dneska jsem si koupil NAVIBE GB732 (SiRF III). No jo, no. :?
Po 4 hodinach pokusu a nastavovani jsem docilil pouze BT sparovani
s PC a PDA a pak se to kouslo a uz s tim neslo delat vubec nic :no: :no: :no:

Ihned jsem jel reklamovat. Nastesti mi vratili penize a uz jsem mazal do AH pro i-tec 339.

Timto bych chtel vsechny potencialni zajemce o tento GPS prijimac varovat, zvazte to, radeji si priplatte za neco jineho, ale tohle NE :!: :!: :!:

Po koupi i-tecu v AH jsem to rozchodil jeste pred prodejnou na
chodniku za cca 1 minutu a okamzite vsechno fungovalo paradne.
z00m (23)|13.7.2006 18:45
hmm, moje zkusenost je opacna nez vase ...

dneska sem se stal ajitelem tyhle GPSky, dal ji na nabijecku a sparova se svym MDAckem, to se mi povedlo na poprvy. Pote nainstloval TomTom, a zacal zkouset, prvnich cca 5 minut pouzivani slo ztuha, sekalo se, a moc nefungovalo, udelal sem ale restart TomToma a GPSky, a vse bylo OK - GPSka se ihned pripojila, TomTom toho vyuzil, a zobrazil me na mape ... chvili sem pochodil, pootacel se - a vse bez problemu. Tak nevim ...
vasin (160)|19.7.2006 09:55
[QUOTE="z00m"]hmm, moje zkusenost je opacna nez vase ...

dneska sem se stal ajitelem tyhle GPSky, dal ji na nabijecku a sparova se svym MDAckem, to se mi povedlo na poprvy. Pote nainstloval TomTom, a zacal zkouset, prvnich cca 5 minut pouzivani slo ztuha, sekalo se, a moc nefungovalo, udelal sem ale restart TomToma a GPSky, a vse bylo OK - GPSka se ihned pripojila, TomTom toho vyuzil, a zobrazil me na mape ... chvili sem pochodil, pootacel se - a vse bez problemu. Tak nevim ...[/QUOTE]


A co dalsi zkusenosti .. uvazuji o koupi diky
jouda111 (57)|29.7.2006 02:09
Ahoj, používám NAVIBE GB732 (SiRF III) už cca 2 měsíce téměř denně a jsem s ní velice spokojen. Software TomTom Mobile 5.21 a GPSdash 2 na Qtek 8310. Spárování bez problémů, přesnost určení pozice velice dobrá. Předtím jsem měl navigaci s čipem SIRF I a nedá se to vůbec srovnat. Zakoupena u společnosti Cybex. Fakt si nemůžu stěžovat. Jo a vydrží hrozně dlouho nabitá, takových 11 hodin zvládne. Nabíječka je miniUSB, takže stejná jako u Qteku a CL do auta taky. Člověk nemusí vozit 2 nabíječky.
z00m (23)|6.8.2006 20:48
hmm .. tak nejspis musim vzit zpet svoji zkusenost s touto GPSkou

1] kdyz stojim, tak je rychlost vzdy aspon 7kmh, a na mape se nekam posunuju, vzdy to proste nekam ujizdi, az se zase pohnu, tak se za nakou tu vterinku, 2, 3 vrati na pozici kde sem

2] obcas trva pripojeni k satelitum az 8 - 10 minut ... tohle snad normalni neni, ne? Nekdy se pripoji za 30 vterin, nekdy za 10 minut, nekdy VUBEC. Jednou se mi tohle povedlo vyresit tim ze sem resetoval TomToma, pote se GPSka aspon pripojila ... nechapu jak to na to muze mit vliv, jestli nekdo umi vysvetli, budu rad ...

takze vlastne jediny s cim sem uplne spokojen je BT sparovani, to je naprosto bezproblemove ... az se vratim do Prahy tak to budu u Sunnysoftu reklamovat, zajimalo by me esli mi vratej penize/daji jinou GPSku (pripadne drazsi za doplatek) nebo daj druhej kus toho samyho ..

:?
Surgical (2364)|7.8.2006 09:29
Myslim, ze tvuj pripad na reklamaci neni...

ad1) Takhle se chova GPS pri vypnute funkci STATIC NAVIGATION (SN OFF), coz je ale zase vhodnejsi nastaveni pro pesi navigaci.

ad2) Pokud GPS vypnes na jednom miste premistis a zapnes na jinem miste, nebo ji zapnes po dlouhe dobe, muze primarni nacteni almanachu opravdu zdrzovat, neb GPSka se zprvu snazi pouzit stary (neaktualni) almanach. V tom pripade je lepsi GPS zresetovat, nacteni pak probehne promtpne (jako u nove :) ). Nektere GPS maji funkci reset primo (precist manual), u tech, ktere ji dedikovane "neumeji" staci po vypnuti vyndat baterku, vratit a znovu zapnout (nekdo doporucuje baterku vyndat delsi dobu, ale minuta bezne staci).
z00m (23)|7.8.2006 20:24
1) tak sem o neco chytrejsi, ale kde static navigation zapnu? vzhledem k tomu ze mi je 16, tak vic vyuzijju GPS za chuze, a kdyz stojim na prechodu, a sipka jede dal, tak se mi to zda blby ... to je normalni?

2) no, tak sem zase o neco chytrejsi, ale 10 minut je trochu moc ne? vyndavani baterky sem praktikoval, i na minuty 2, ale bez vysledku .. fakt mi jednou po asi 25 minutach neuspesnyho pripojovani pomohlo resetnout nastaveni tomtoma, GPSka se pak pripojila behem cca minuty ... ale tak zkusim to jeste tady par dnu popouzivat, a uvidim ..
z00m (23)|9.8.2006 16:26
hm, super

zjistil sem ze to de delat v SiRFdemo, tak to stahuju, a zacinam v tom neco delat, podle tutorialu na gpapassions. Pripojuju GPSku, podle tutorialu prepinam do SiRF modu, a koukam, otevrelo se mi spousta dalsich nastaveni. Nejdriv sem si ale chtel vyzkouset prepnuti zpatky do NMEA modu. Switch to NMEA mode, set ... a nic se nestalo. Tak to nechavam, a koukam ze na GPSce je indikovano ze ma signal se satelity, i kdyz by zadnej mit nemela. Po chvili vypinam/zapinam GPSku ... signal je jakobynavazan hned. V SiRF modu to samy co predtim. TomTom se k ni snazi pripojit, a po cca 4 vterinach se zase odpojuje (BT, gps se ani nezobrazi). Nejake reseni? Vyndal sem baterku, takdoufam ze to pomuze ...

baterka byla vyndana na cca hodku, nepomohlo ...

EDIT: VYRESENO, BATERKA VYNDANA PRES NOC TO VYRESILA ...

ADD
zkusil sem zase prepnout do SiRFu ale uz pres SiRFtech, a to samy, GPSka se hned kousne jako v minulem pripade... takze vytahuju zase baterku na noc a uz to necham bejt, holt ...
docc1 (101)|21.8.2006 20:25
tak to je mrzute :-( dnes jsem ho prinesl, sparovani s moji N9300 v pohode.
jen ho zapnu, a ukazuje mi polohu cca 150 metru od mista kde opravdu jsem a navic se pohybuju neurcenym smerem nekam 7-10 km/h :-(

nekde tady vyse jsem cetl ze ten pohy jde vypnout, poradi mi nekdo jak?

zkusim ho jeste povozit autem, jestli se srovna, jestli ne, jdu ho vratit a vezmu neco jineho....

mel jsem predtim noname gps s chipem nemerix a to behalo super, az mi ted ukapla slza ;)
dzony (95)|21.8.2006 22:09
Taky se podělím o zkušenosti s Navibe a to jen pozitivní.Používám jí už 4 měsíce na Variu(s různými ROM-chování stejné,TT5.21PPC,TT5.20SP,IGO 2006) ,zkoušel jsem jí na Qteku 8310,8500,HP 6340 a Nokii 6681.Spárování vždy bez problémů a na popisované problémy jsem dle zákona schválnosti narazil jen u mého Varia pár krát a to jen ve spojení s tomtomem.Nejrychlejší řešení byl restart Varia a na nalezení satelitů se stačí rozjet a mám je během pár vteřin.Tyto problémy děla tomtom při použití s IGO není ani naznak problémů.Start IGO do 5 vteřin,nalezení Navibe a satelitů taky hned.Tomtom start 1min.! a satelitů asi 30 vteřin při jízdě,při stání dlouhé minuty(a to používám omapscaler na 252Mhz). Rychlost na místě IGO 0 km,tomtom 6-7km(IGO ukazoval též,ale stačí v nastavení GPS zvednout baud rychlost minimálně na 38400) Takže nezatracujte Navibe,ve většině případů za to nemůže.
docc1 (101)|22.8.2006 08:22
hm, tak jsem si s tim celej vecer hral, a asi to bude tim TT. Nehodlam se ho ale vzdat, takze spis vymenim tu GPSku...
je fakt ze signal ma dobrej, v stare budove v Praze chyti na okne 5 satelitu, coz se mi s Nemerixem nestalo ani nahodou, ale Nemerix zase fungoval bez problemu v terenu a v aute, a priznejme si, do auta to gps mam a ne na okno do baraku.
takze, toto gps ve spojeni s TT asi fakt neni dobrej napad :-(