Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom a bluetooth

MilanSu (823)|25.6.2006 22:46
Jde nejak vypnout bluetooth u TT ? Jde mi o to, ze mam GPS iTec BT 339, samozrejme nastavene v TT, takze pustim TT, on si automaticky zapne bluetooth a spoji se s GPS. Potud je vse v poradku. Ale obcas potrebuji treba na hodinu odejit z auta a nechat pusteny TT (nebo jdu pesky a chci se jenom obcas podivat) a i kdyz vypnu bluetooth (treba prostrednictvim komunikacniho manazeru), TT si ho sam zase hned spusti. Cili si myslim, ze se mi zbytecne vybijeji baterky. Jediny zpusob, ktery mne napada je prehodit v TT GPS na jinou ne BT, ale to je takove trochu pres ruku.
V podstate jde asi o to, prinutit TT, aby si nezapinal BT automaticky pri spusteni (potazmo pri behu) ale nechal to na mne (jako treba iGO).
Surgical (2364)|25.6.2006 23:02
Nevim, ale proc nechavat hodinu pustenyho TomToma, kdyz nejsi v aute? Na co se v TomTomu s vypnutou GPS koukas? :) Neni jednodussi Toma vypnout a zapnout, az kdyz ho zase potrebujes?
MilanSu (823)|26.6.2006 00:09
No jde o to, ze na Variu TT nabiha pomerne dost dlouho, takze pokud bych umel vypnout autoimaticke zapinani BT TomTomem, tak neni problem, aby mi bezel a na today kliknu v Phonealarmu na zapnuti BT a prepnu se do TT (cca 5 vterin), kdezto spusteni cca 1-2 mïn.
Takze to je ten duvod
Bobanovicz (511)|26.6.2006 00:13
[QUOTE="MilanSu"]na hodinu odejit z auta a nechat pusteny TT [/QUOTE]

Na hodinu nechat v autě za sklem PDA a ještě svítící? Kde parkuješ? :D
MilanSu (823)|26.6.2006 00:54
Spatne jsi to pochopil (nebo jsem to spatne napsal) Vario si samozrejme beru sebou i s GPS iTec, kdyz ho necham v aute tak maximalne u CS, kde si dam kafe .... a vidim na auto
libor_m (1026)|26.6.2006 13:30
A proč Milane nepoužiješ tl. Power na svém Variu. Já během cesty TomToma jinak nevypínám. Prostě vypnu cihlu a když zase sednu do auta, tak ji zapnu (je mi jedno, v jakém pořadí s GPS) a během 5 sec. zase jedu :yes:
MilanSu (823)|26.6.2006 23:22
To Libor : to samozrejme jde, ale v podstate porad bezi BT (celkem zbytecne) a tak se podle mne zbytecne vybiji baterka. Zatim se se tedy nikdy nedostal do situace, kdy by mi baterka dosla, ale co kdyby. I kdyz ted jsem si stejne poridil BT handsfree, takze stejne asi budu nechavat BT.
Cili zajimalo by mne to spise z principialniho hlediska, ale ted jsem se znovu dival do nastaveni TT a nikde tam neni automaticky spoustet BT (mozna nekde v registrech ????)
beecher (9270)|26.6.2006 23:26
Bohuzel toto je chovani TT, s tim nic nenadelas...
MilanSu (823)|27.6.2006 02:51
Konecne to Beecher jednoznacne sdelil, takze ja jsem smirenej a zamykam vlakno, protoze kdyz to nejde, tak to nejde

EDIT : prisla mi SZ od kubisze, ktery nabizi reseni (ja tedy tento problem uz stejne neresim, protoze pouzivam BT sluchatko. Jenom kdyby se to nekomu hodilo, ja ted stejne spoustim pres virtualni port, ale myslim, ze reseni od kubisze by melo fungovat (tusim, ze jsem to take tak jednou zkousel)

CITACE SZ od kubisze :
dobry den,

nasel jsem Vami zamcenou diskuzi o TT a BT, kde jste neprisli na reseni problemu...nevim, jestli jste ho uz vyresil, ale pokud ne, tak stacit dat v TT jako zdroj signalu NMEA GPS a jako port jednoduse vybrat BT com 6 (Widdcom), nebo alternativu v MS BT a TT pak BT nezapina, jen hleda naparovanou GPS...trebas Vam to pomuze, pokud ne, omlouvam se za zbytecny "mail"...

kuba