Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - LAN karta RJ45

InToSSH (27)|25.6.2006 22:12
Ahoj, mám dotaz, nevíte někdo jestli by šlo připojit k Variu bud nejaka redukce, nebo neco aby k tomu sel RJ45 konektor? Vím že tam není žádný rozhraní pro komunikaci, ale co kdyby.Docela bych to potřeboval. Uvažoval jsem o tom, koupit si AP a spojit ho s Variem a do AP potom připojit RJ45 kabel. :?: :?: :?:
beecher (9270)|25.6.2006 22:37
Prosim? Nac spojovat AP pres kabel s Variem, kdyz oba zvladnou WiFi? :O
InToSSH (27)|25.6.2006 22:50
Ne, nepochopil jsi to, potřebuju třeba někam přijít, kde nemaj Wifi a pripojit se k jejich PC pres LAN kabel, s Variem, tak že bych spojil pres WiFi Vario a AP a počítač připojil k AP.
beecher (9270)|25.6.2006 22:55
Pokud to chapu dobre, tak myslite: LAN->RJ45->Vario->WiFi->PC?
A vy si myslite, ze to Vario zvladne? :)
InToSSH (27)|25.6.2006 23:32
2 Beecher: myslel jsem to Vario >-pres wifi-> AP >-po kabelu->PC .
beecher (9270)|25.6.2006 23:35
Opakuji, v tom pripade na co ten kabel do Varia?

Ja asi na to o puldvanacte v noci vazne budu potrebovat obrazek, jak si to predstavujete...
Kája_oldd (759)|26.6.2006 02:13
Pokud správně chápu, tak vario se spojí s wi-fi ap a to přes kabel k pc? To by mělo jít, ale proč se potom ptáte na rj45 konektor na variu, když to má být připojené jen přes integrované wi-fi
Surgical: Chjo, že tě furt baví posílat štiplavé poznámky na adresu všech, bez nejmenší informační hodnoty?:sarcastic: Radši to dělej přes soukromé zprávy;) Bude to přehlednější:D
Janson (16)|26.6.2006 11:00
Ja to teda pochopil tak, ze pokud existuje neco s RJ45, pouzil by to primo na Variu, ale pokud ne, bude s sebou tahat jeste APcko a pripojovat se pres Wifi.

Nebo se i ja pletu? :))
Mem__ce4you (485)|26.6.2006 11:34
[QUOTE="Janson"]Ja to teda pochopil tak, ze pokud existuje neco s RJ45, pouzil by to primo na Variu, ale pokud ne, bude s sebou tahat jeste APcko a pripojovat se pres Wifi.

Nebo se i ja pletu? :)) [/QUOTE]
Samozrejme, ze nepletes, jen nekteri zdejsi hnidopichove si museli uzit :sarcastic:
JecminekMaselnik (464)|26.6.2006 12:49
zeptam se uplne pitome: na co potrebujes pripojit vario do podnikove (nebo jine) site, nebo se chces pripojit jenom k jednomu PC? Jestli tam mas nejaka opravneni, mozna by bylo snazsi sebou vzit jenom wifi kartu, nainstalovat ji do nejakeho PC a bud nastavit jako sw AP, nebo se pripojit ad hoc, potrebujes-li se totiz dostat do site, muselo by to PC, pres ktere tam pujdes, stejne dve sitovky. V tasce zabere takova karta urcite mene mista, nez apcko.
solory (201)|26.6.2006 19:18
pokud je k dispozici i PC , ne jenom zásuvka pro síť, asi bych si vzal USB kablík k Variu, nebo, pokud jsem hódně rozežraný a to já jsem a navíc nechci být viděn u PC (je to firemní síť a já jen "brigádník") tak BT adaptér.
Vario nepodporuje ani SDIO ani USB host, takže NIC jiného než BT, USB kabel+AS, nebo IRDA.
pokud se pletu, opravte mě, rád si rozšířím obzor
Mem__ce4you (485)|26.6.2006 20:05
[QUOTE="solory"]Vario nepodporuje ani SDIO ani USB host, takže NIC jiného než BT, USB kabel+AS, nebo IRDA.
pokud se pletu, opravte mě, rád si rozšířím obzor[/QUOTE]
A WiFi, o které se tady točí od začátku (viz ten Access Point) ti vypadlo kde? :sarcastic:
InToSSH (27)|26.6.2006 23:53
2 Janson : tak jsem to přesně myslel, ale asi nic takového neexistuje co?
xhladi07 (525)|6.2.2007 10:34
Ja bych tuhle dikuzi ozivil..

Nekdo tady rikal: Proc kabel, kdyz mame WiFi? Ja na to rikam, ze co jde kabelem, to natahni kabelem (stavim bezdratove site). A tak se ptam: Fakt nefunguje nejaka redukce USB/RJ45, nebo SDIO/RJ45??
EarlGrey_ce4you (15)|8.2.2007 13:51
Docela s podivem jsem zjistil, ze na SDIO sezenete klasicky modem

http://www.socketcom.com/product/connectivity/modem/MO7200-558.asp

ale ethernet jenom do compact flash...

http://www.storagemedia.com/product.asp?pf_id=EA2900-117&dept_id=09-001.

Kazdopadne, pro Vario k nicemu.

I tak mi prijde lepsi s sebou vzit nejake male AP, nez privazovat Vario k dratu.
Snad jen, ze by se mohl objevit problem s nedostupnosti elektricke site.
xhladi07 (525)|8.2.2007 14:31
Co je dratem, to je dratem, to mi nikdo nevymluvi.. :) Ovsem to male AP je pekne.. :)
EarlGrey_ce4you (15)|9.2.2007 12:37
To jiste.
Jen bych spekuloval o vhodnosti pripojovani ruznych dratu k zarizenim urcenym k cestovani s uzivatelem. V takovem pripade mi i kabel nabijecky prijde jako zbytecne omezovani. Ale takhle daleko zatim nejsme...
xhladi07 (525)|9.2.2007 12:48
Ve spouste hotylku maji pokryto RJ45 zasuvkama, WiFi se teprve rozviji. A kvalita spojeni po dratu je proste nekde jinde...
EarlGrey_ce4you (15)|9.2.2007 13:20
Tahle diskuse uz asi nic plodneho neprinese (RJ45 SDIO karta neni).
Snad tedy nebdue vadit, kdyz ji zneuziji a budu spekulovat o potrebe dratu.

Jiste, mate pravdu, ze drat je drat. A co do kvality a spolehlivosti spojeni ho nemuze nikdy zadny bezdrat dohnat.

Ale pro potreby prave mobilnich zarizeni, at uz PDA, smartphony, mene uz notebooky (Ty bych rozhodne do stejne kategorie nedaval. Porad je to zarizeni na stul). Je wi-fi naprosto dostacujici zpusob pripojeni. A to at uz rychlosti, tak stabilitou. Nepredpokladam, ze by se uzivatel techto zarizeni dostal do situace, ze ho omezi horsi kvalita signalu vice, nez pripojeny kabel.

A k notebooku. Radeji bych zarizeni, ktere nemusim nikdy a k nicemu pripojovat/odpojovat. Ikdyz dobre udelany dok tyto otravne cinnosti velice minimalizuje.

Notebook a dok mi prijde jako analogie k Variu a malemu AP. Neni to ono, ale nutnost manipulace s kabely je timto omezena.
xhladi07 (525)|11.2.2007 12:03
WiFi a konkretne pasmo 2,4GHz je uz tak neuveritelne zasekane, ze kazde dalsi AP prinasi problemy. Pokud je napriklad nekdo pripojenej bezdratem a pokryje si vlastni byt dalsim AP (pripadne nedej boze se pripoji na vysilac prowidera), tak se velmi casto stava, ze zaruisi sam sebe (o tom, ze rusi okoli ani nemluvim...). Pak se divi, ze mu klesa rychlost, nebo kvalita spojeni. Bezdratove site sou prioma vec, ale kdyz se to nedela s rozumem...

Co se tyce spolehlivosti spojeni viz zde. To nema cenu ani komentovat.. :)
EarlGrey_ce4you (15)|13.2.2007 12:03
Tady o ruseni temer vubec nejde.
A z pohledu uzivatele uz vubec. RJ45 -> Wi-Fi v ramci jednoho pokoje, dvou. Pak me prilis nemusi zajimat zarusenost okoli. Ze rusim nekoho jineho, ktery pouziva wifinu na venkovni spoje? Smula. Ze rusim nekoho o patro niz/vys;pokoj vedle? OK, proc se nedomluvit.

Spolehlivost spojeni. Z uzivatelskyho pohledu je uplne jedno, jestli Vario ukazuje plny, nebo minimalni signal. Synchronizace funguje? ICQ funguje? Web funguje? Funguje...
xhladi07 (525)|13.2.2007 15:06
1) Ruseni je to jedine, co ovlivnuje rychlost pri pripojeni na WiFi (pri konstantnim signalu, se kterym stejne nic neudelas, pokud neporidis lepsi antenu).

2) Nezarusis jen patro nad a pod sebou.

3) Smula.. To je pekne ... ani nema slusne slovo na tuhle reakci..

4) Az se obevi v tvem okoli vic lidi podobnych tobe (Nezajima ho to, ze rusi okoi), tak si ani nezaICQckujes, ani nezawebujes.

PS: Jenom poznamka: pokud rusis ty, rusi i tebe!!!
EarlGrey_ce4you (15)|13.2.2007 16:57
Ale vzdyt se bavime o potrebe pokryt ohraniceny prostor nekolika desitek metru ctverecnich. (Neberu to jako odstineny prostor)
V tomhle prostoru je jen tve AP.

Verim, ze v tomhle pripade, muze cloveka nejake ruseni zajimat naprosto minimalne. Pokud ho druhy nerusi naprosto cilene.

Pro bezne (me) potreby PDA bude rychlost pripojeni dostacujici za jakychkoliv podminek, kdy signal je dostupny.
xhladi07 (525)|14.2.2007 12:18
A jak asi udrzis ten signal na par metrech ctverecnich?? No, to je jedno, myslim, ze tohle nikam nevede...

Ver mi, ze toho vim hodne (castecne se zivim stavbou wlanu) a muj nazor asi nezmenis. Co jde dratem, postav dratem...
jimmyjames_ce4you (199)|14.2.2007 16:15
Souhlasim s tvym tvrzenim. Take pracuju okolo bezdratovych siti, takze vim, jake bezdratove spojeni prinasi potize...
Nicmene v tomto pripade to je dost nesmyslna diskuze. Autorovi dotazu jde o DOCASNE pripojeni mobilniho zarizeni k PC, ne o trvale reseni domu nebo do kancelare. Takze tady ma prednost hlavne pohotovost, male rozmery a hlavne REALIZOVATELNOST. Takze zaruseni okolniho prostoru zde neni absolutne podstatne. Tech par hodin pripojeni Varia v hotelu se snad promine...Navic AP maji i fci regulace vysilaciho vykonu a hlavne, jde o pouziti v budove. Pri snizeni vysilaciho vykonu a pouziti dodavane 2dB antenky, bude zaruseni okolniho prostoru minimalni. Jelikoz jde o vzdalenosti od AP par metru, tak dosah a kvalitu signalu nema smysl resit. Rychlost spojeni pro pripojeni k internetu bude vice nez dostatecna.
Jinak ciste teoreticky by tu byla moznost pripojeni Varia k LAN siti... Jestlize to jde pres pocitac s AS a jestlize existuje alternativa AS pro linux, stacilo by AP s USB bezicim pod linuxem, pro ktere by se upravila alternativa AS pro linux. Pak uz by se jen pripojilo Vario pres USB k AP a to do LAN site nebo bezdratove site.