Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zprovoznění GPS na AUS A636N

Karina (2)|23.6.2006 18:57
Mám problém se zprovozněním GPS na ASUS A636N. Nedaří se mi nastavit parametry PDA, ani 10-ti denní verze Be-on-road. Nevím jaké porty a rychlost mám nastavit v - nastavení - GPS program, hardvér, přístup v PDA a Be-on-road - nastavení - gps - typ zařízení, port zařízení, přenosová rychlost a protokol. Jednou se mi nastavení PDA podařilo, byl nalezen satelit a určeny souřadnice, ale po nějakém mém zásahu do nastavení GPS opět hefunguje. Pomozte prosím, jsem začátečník. Děkuji.
guard_ce4you (34)|24.6.2006 13:52
Ja na mojom asuse 636 som zistil ze je uplne jedno ako mam nastavene porty v polozke nastavení gps v pda. Dolezite je zistit na akom porte ti komunikuje gps s pda to je podla mna nastavené na tvrdo u mna je to port 5. Protokol si daj nmea , protokol Sirf asi sluzi iba na komunikaciu a nastavovanie samotneho cipu gps aj ked igo ide aj s protokolom sirf. Rychlost portu si daj na zaciatok 4800 na tom by to malo ist na 100%.Ja som tiez skoro mojho asusa reklamoval az kym som si neprečítal pár vecí tu na tomto a iných fórach. Ale aj tak rozdiel medzi protokolmi sirf a nmea som nikde poriadne vysvetlený nenašiel. Toto je len moja domnienka.:yes:
Karina (2)|24.6.2006 17:26
[QUOTE="guard"]Ja na mojom asuse 636 som zistil ze je uplne jedno ako mam nastavene porty v polozke nastavení gps v pda. Dolezite je zistit na akom porte ti komunikuje gps s pda to je podla mna nastavené na tvrdo u mna je to port 5. Protokol si daj nmea , protokol Sirf asi sluzi iba na komunikaciu a nastavovanie samotneho cipu gps aj ked igo ide aj s protokolom sirf. Rychlost portu si daj na zaciatok 4800 na tom by to malo ist na 100%.Ja som tiez skoro mojho asusa reklamoval az kym som si neprečítal pár vecí tu na tomto a iných fórach. Ale aj tak rozdiel medzi protokolmi sirf a nmea som nikde poriadne vysvetlený nenašiel. Toto je len moja domnienka.:yes: [/QUOTE]
Díky za radu, ale stejně jsem GPS zatím nerozchodil. Hardwarový port mám nastavený jako COM 5, typ zařízení sériové, přen.rychlost 4800 a vůbec mi nechodí automatické ani ruční vyhledávání satelitů. Mám dojem, že PDA budu muset reklamovat. Vadí mě, že v celém uživatelském návodu k PDA není popsán způsob zprovoznění GPS.
Podívej se prosím tě do nastavení - systém -GPS a napiš mi jaký máš nastavený port pro programy GPS, hardwarový port, přenosovou rychlost a zda máš zaškrtnuté políčko "spravovat GPS automaticky", dále mi prosím napiš jaké máš nastavení v navigačním programu, který požíváš.
Díky.
guard_ce4you (34)|24.6.2006 20:42
Port pre programy 7 , hardwarový port 5. rychlost 9600,spravovat zarizeni gps automaticky nezaskrtnuté. Nastavenie igo 2006: protokol-NMEA, port 5, rychlost portu 4800. Ja ked som to skoro reklamoval tak som si rozhasil nastavenie programom "Sirftech".Proste som mal novu hracku, tak podme do nej rypat urcite sa da nejako vylepsit, zrychlit, vetsi pocet satelitov a pod. No a vysledkom bolo totalne mrtve gps. Potom som v tomto programe nasiel polozku factory reset a zrazu vsetko slapalo a odvtedy slape ako ma. Ten sirftech nie je jednoduchy program (ale inac je super) na prvy raz tak pozor. Ale zas ma tesi ze tym factory resetom sa asi skoro vzdy da vratit do "fabrickeho" nastavenia. Samozrejme nevylucujem ze ty mozes mat hardwarovu zavadu zrelu na reklamaciu. Tak vela stastia.;)