Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a problem s pripojenim pres USB

zdendaprvni (25)|23.6.2006 14:15
Ahoj te,nemůžete někdo poradit s ovládači na připojení přes USB ?Pořád mi to hlásí hardver nepracuje správně , ovladač chyba 28.Nevíte někdo poradit?
Saman_ce4you (1451)|23.6.2006 15:25
Presunuto do spravne sekce a upraven nazev diskuze

Ovladace jsou soucasti activesyncu. Predpokladam, ze ten nainstaloany je.
Ja mivam podobny problem u notebooku, vetsinou pomuze strcit to do jiny USB zasuvky nebo to zkusit zastrcit rychlejc. Zni to divne, ale je to tak.
solory (201)|23.6.2006 17:00
Zdravím !
je to tak, pátkrát se mi podařilo nedorazit USB do varia a jen se rozsvítíla ledka dobíjení, PC pípnul jako při připojení HW a nic víc... tak znova a už to jelo.
Před tím jsem měl problém s firewallem, stačilo jej vapnout, vario připojit a znovu zapnout ZoneAlarm a příště to už věděl. jinak slušný firewall se zeptá, zonealarm ani ň.
Surgical (2364)|23.6.2006 17:04
Slusny softwarovy firewall? To je protimluv, vsechno to jsou system zatezujici a problemy cinici potvory. Jedine router, mily Watsone, router s HW firewallem je ta spravna cesta. Navic uz ne za desitky tisic, ale za cenu nakupu jen trochu rozumneho softwaroveho reseni...ale to je OT.
solory (201)|24.6.2006 12:43
OT no, jistěže, ale já se bavil o domácím PC, na kterém děti mají biologii a matiku, já outlook a účetnictví, žena poštu, ne o firemním serveru s citlivými informaceni. Připadá Vám, že bych si koupil "jen" vario a laškoval se zonealarmem?
Navíc jsem psal o "slušném" firewallu a to ve smyslu k jeho slušnému k uživateli (že se zeptá, když něco neví), o funkčních schopnostech SW firewallů, navíc volně stažitelných, je polemika na jiné téma.
Proto jsem psal o další možnosti nefunkčnosti USB připojení, což je problém nového AS a PDA s WM5.
Mem__ce4you (485)|24.6.2006 13:32
[QUOTE="Surgical"]Jedine router, mily Watsone, router s HW firewallem je ta spravna cesta.[/QUOTE]
Jiste, toho budu ucit dynamicky pravidla pri spousteni aplikaci, ze :sarcastic:

Na routeru HW firewall mam a samozrejme vypnuty, protoze manualni paketova pravidla staci tak nekomu, kdo surfi po webu, a ne kdo vyuziva desitky sitovych aplikaci (ano, jde to nastavit, na serverech to delam, tam to staci obvykle jednou, ale doma nemam cas den neco nastavovat a pak s kazdou dalsi aplikaci zkoumat, co dal potrebuje). Zatez sw firewallu je na slusnem stroji zanedbatelna (treba Kerio PF), navic mam i softwarovy shaping (QoS) provozu (DL a UL limit pro ruzne aplikace) a propustnost je srovnatelna s tim, kdyz vse povypinam, takze bych to skutecne tak demagogicky neprozival
Surgical (2364)|24.6.2006 16:09
Mno, nebudem virit, desitky sitovych aplikaci na domacim PC bych tedy rad videl :) Nebo ze by Mem_ = William Gates III. ? Ale ten na tuty Kerio nepouziva...
Mem__ce4you (485)|24.6.2006 16:38
[QUOTE="Surgical"]Mno, nebudem virit, desitky sitovych aplikaci na domacim PC bych tedy rad videl :) Nebo ze by Mem_ = William Gates III. ? Ale ten na tuty Kerio nepouziva...[/QUOTE]
OT: Spis ses mel zeptat, jestli bezny uzivatel ma desitky sitovych aplikaci, to by se dalo polemizovat, ale konkretne na mem PC bezi hromada serveru (DB, web, asp.net, print, ...), P2P (Torrent, DC), IM (ICQ, IRC, Skype) a dalsich aplikaci, takze tomu muzes verit. A pokud se budeme bavit o tom beznem uzivateli, tak ten si asi tezko hw firewall nastavi sam (i kdyby mu borec jako ty rekl povol si incoming TCP port 80, outcoming UDP 25 atd.), nebo si snad myslis opak?

Teziste meho sdeleni ale bylo v tom, ze jsi demagogicky odsoudil SW firewally, coz je nesmysl. A ozval jsem se proto, ze nedavno jsi zamknul imho podobne nesmyslne thread o defragmentaci SD karet (kde jste si s Beecherem svorne pritakali, ze je to nesmysl - podle vas, a tim to skoncilo), a i kdyz jsem te na to upozornil v PM, tak ses neobtezoval reagovat ani thread odemknout.

Chapu, ze jsi asi odbornik, davas tady spoustu dobrych rad, ale patent na rozum taky nemas, takze bys mohl nechat zaznit i jine nazory.
Mem__ce4you (485)|24.6.2006 17:13
[QUOTE="zdendaprvni"]Ahoj te,nemůžete někdo poradit s ovládači na připojení přes USB ?Pořád mi to hlásí hardver nepracuje správně , ovladač chyba 28.Nevíte někdo poradit?[/QUOTE]
Můžeš ještě napsat verzi Windows, kterou používáš?

Osobně bych zkusil nejdřív vše odinstalovat a znova nainstalovat:
- odinstalovat stávající Microsoft ActiveSync (Nastavení / Ovládací panely / Přidat nebo odebrat programy)
- ve Správci zařízení (Tento počítač / Vlastnosti / Hardware) odebrat všechny řadiče USB
- po restartu by to mělo zase všechny řadiče najít (možná zkusit přes Windows Update najít novější ovladače)
- nainstalovat znova ActiveSync

A potom rady, které už dávali ostatní, tj. zkusit všechny USB porty (můžou být připojené k různým řadičům, stejně tak Winy si instalují olvadače k připojenému zařízení pro každý port, takže tam může být problém)