Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neco mezi PDA a Notebookem

cubas_ce4you (419)|21.6.2006 12:58
Chtel bych poradit, jestli vi nekdo o nejakem zarizeni, ktere je hibrid mezi PDA a Notebookem. Melo by to mit rozmery maximalne A5, plnohodnotny procesor, pamet a disk, nema to mit klavesnici, staci dotykovy display. Take nejsou potreba zadne preriferie jako disketovka :-) DVD a jine zbytecnosti. Uz nekdo vyrabi takove zarizeni? Myslim, ze neco podobneho uvadalo Sony, ale nejak se jim to nepovedlo a cena byla take nejaka moc ujeta...
atomion (1159)|21.6.2006 13:06
Tohle je to od Sony.. A PDA s HDD?? ..jedině P..m (ani to nemůžu vyslovit!! :D ) LifeDrive, ale to byl taky jen takový výstřel..moc chvály jsem na něj neslyšel.. O ničem jiném nevím.
Zdenek Malinsky (9781)|21.6.2006 13:36
Na to taky čekám - něco mezi MDA Universal a mini notebookem.
cubas_ce4you (419)|21.6.2006 13:54
Zdenek Malinsky: jojo, aby to stalo neco kolem 25, maximalne 30 a idealne by to mohlo vypadat jako dve PDA displaem k sobe a rozeviralo by se to jako knizka, takze by to bylo velke jako PDA jen jednou tak tluste. Po rozlozeni muze byt jeden display pouzit jako klavesnice a druhy pro cteni, melo by to hodne kombinaci...

jak si to zarizeni predstavujes ty?
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2006 16:15
Já bych si představoval něco mezi HTC Universal či Sony Clié UX 50 (popř. zde) na straně jedné a mininotebookem na straně druhé. Klávesnice by se hodila. Bylo by mi lhostejné, zda to bude mít spíše podobu notebooku nebo Universalu (a jde z něho udělat "přeložením o 180 st. Tablet PC či PDA). Klidně něco jako DualCore nebo Sony Vaio UX 50 nebo 90 viz.

Šířka 25-30 cm, hloubka 15-20 cm, tloušťka max. jako notebooky.

Výbava: určitě Wi-Fi, BT, slot na "picmicovou" kartu (není nutné). Na další blbovinky bychom určitě časem přišli. Teď ještě rozhodnout, co by bylo lepší použít za OS - Win XP/Vista, verze pro tablety nebo WM?

PS: On třeba takový Flybook by nezaškodil (česky). Ale ta cena :mad: Toto spíš uvádím kvůli tvaru a velikosti, než výbavě.
flashman (1366)|22.6.2006 18:26
Vista bys do něčeho takovýho asi nehodil.. Když to bude mít tak max 512 RAM
Marty-McFly (384)|22.6.2006 18:35
2Zdenek Malinsky :)

[QUOTE]Nyní nabízíme k prodeji předváděcí kus. Flybook A33ig - SILVER, XP Professional a 80GB HDD s 18 měsíční záruční dobou za 60% původní ceny

za 33700 Kč bez DPH. [/QUOTE]

to už není tak strašné na to že to je tablet.. :-) kdybych byl nadšenec, tak bych asi takové nabídky využil.. Jelikož to je předváděcí kus, tak asi nebude moc opotřebený :)

UX50 vidím poprvé a musím říct, že se mi zamlouvá... hmm... sice to je palm, ale zařízení moc pěkné... :-) asi začnu střádat do prasátka :)) (starší 7999 + 512 MS)
CommanderZ (1798)|22.6.2006 19:50
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Teď ještě rozhodnout, co by bylo lepší použít za OS - Win XP/Vista, verze pro tablety nebo WM?[/QUOTE]

To by zalezelo dost na rozliseni - provozovat desktopova okna na 640*480 nema smysl, kdezto 800*600 uz jde docela v pohode.
MilanO_ce4you (187)|22.6.2006 22:32
Dobrý večer. Takové zařízení o kterém píšete existuje. Jmenuje se FUJITSU SIEMENS P 1510. Procesor 1.2, disk 60, paměť 512, display 8,9, rozlišení 1024 x 600, váha 900g, display je dotykový a otočný - tabletPC, WIFI, Bluetooth, výdrž na větší baterii cca 7 hodin při přehrávání filmu. Mám jej cca 3 měsíce a naprostá spokojenost. K tomu používám QTEK 8310, naprosto skvělá kombinace. Cena někde kolem 36.000,-Kč. Když přihlédnete k ceně Univerzála, který se s tímto zařízením nemůže srovnávat, tak to není tak docela moc peněz.
MilanO
atomion (1159)|22.6.2006 22:39
Jen pro upřesnění..doporučená cena Fujitsu Siemens LIFEBOOK P 1510 v ČR je 51.590,- bez DPH. Takže docela pochybuji, že se to prodává nové za Vámi uváděnou cenu. Ale nic to nemění na věci, že to vypadá jako super zařízení. :yes:
Miloš Strouhal (3997)|22.6.2006 22:45
Má to jeden malý háček. Universala si vesele dám do zadní kapsy u džínů, 990 gramové Fujitsu težko.. A to ještě nepočítáme nabíječku. To už nemá s komunikátorem s funkcí telefonu nic společného. A pokud musim vyrazit někam do terénu, a budu potřebovat na cestě udělat nějakou práci jež hravě zvládne i Universal, Fujitsu bude stejně trčet doma nebo v kanceláři opřené o stůl.. Díky častým zácpám v Praze pomalinku přestávám jezdit autem, a více času trávím v MHD, a v metru bych se nikdy neodvážil otvírat nic věšího než právě Uniho.. A přeci jen, 3/4 hodiny v MHD může člověk snadno využívat jak pro zábavu, tak pro práci, takže ráno i večer takhle vyřeším po cestě hned několik emailů, kterými se pak již nemusím zabývat v kanceláři. :yes: A až budu zase více jezdit autem, koupím si stejně asi VAIo, ačkoliv ta mašinka od Fujitsu je opravdu nádherná. ;) :yes:
MilanO_ce4you (187)|23.6.2006 07:38
Ahoj Miloši, samozřejmě máš pravdu. Tato diskuze ale není o tom co je lepší a vhodnější, ale o něčem mezi PDA a notebookem. Jelikož nic takového ideálního není, vyřešil jsem to kombinací P1510 a 8310. Kde nestačí 8310 vytáhnu P1510 a naopak. Samozřejmě, že Universal je skvělé zařízení, ale na všechnu práci nestačí a notebook prostě alespoň u mě nenahradí. MilanO
Radim1_ce4you (71)|23.6.2006 21:34
Ja som kompromis medzi PDA a Notebookom vyriesil kupou NEC MobilePRO 900C. Najprv som ho moc nevyuzival, dokonca som ho uz aj chcel predat, ale momentalne znovu chodim do skoly, tekze teraz uz si ani neviem predstavit pracu bez neho. Nieje to sice nejaky "in" model PDA ale ako prenosna kancelaria je super. Medzicasom som si k nemu dokupil CF sietovku a CF BT kartu a Pcmcia WiFi karta bola v baleni takze som uz kompletny.
cubas_ce4you (419)|24.6.2006 00:36
dik za vase pripominky, velice me nadchnul Flybook,

napiste prosim vase podrobne zkusenosti s timto prckem...
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2006 10:38
Ten jsem uváděl jen jako příklad velikosti. Pokud chceš, tak o málo větší notebook seženeš za ty peníze v mnohem lepší výbavě.