Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 47

Téma: Konec držáků pro PDA (přísavné na sklo) v Čechách?

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

No já nevím, zaslal jsem příspěvek: http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16085. Byl uzamčen s tím, že se odpověď dozvím tady, ale zatím tady žádné kloudné řešení uchycení které by vyhovovalo kvůli případné buzeraci od policie nenacházím. Víte teda někdo jak z toho ven? Na palubní desce to asi držet nebude, co (mě teda ne)? Nebo jste na nějaký fígl přišli? Pochlubte se..
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

FredMed, jak se tak na to divam, tak snizeni umisteni prisavky a otoceni PDA do "landscapu" by melo policii uklidnit...
    Jestli tedy s takovou pozici nebude haprovat ta GPSka...

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak co to třeb audělat takto, když se to strážníkům nelíbí na předním skle. Zajímala by mě jejich reakce kdyby někoho zastavili a on to měl takhle na palubní desce.. :yes:

Omluvám se za omyl. Smažte prosím můj předchozí příspěvek..

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od beecher
    FredMed, jak se tak na to divam, tak snizeni umisteni prisavky a otoceni PDA do "landscapu" by melo policii uklidnit...
    Jj, ted jen jak donutit i TT aby se do toho landscape modu prepnul.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Cesta by mohla vést přes držáky "na míru" pro každé konkrétní zařízení od firmy Brodit (zkuste shlédnout např. tento odkaz). Držáky lze umístit kamkoliv (např. do míst vývodů vzduchu v konzoli) a navíc se tím dá velmi šikovně odstranit kabeláž vedoucí po skle a palubní desce, ovšem jednak je to další finanční výdaj a pak to je řešení pouze v případě, kdy člověk nestřídá několik aut.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od sh0tek
    Jj, ted jen jak donutit i TT aby se do toho landscape modu prepnul.
    Menu nastaveni je otaceni obrazovky TT...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Doufám že mě zažalují,ale ti co dělali tu reportáž sou podle mě idioti,a zkreslovali skutečnost.Zaprvé,PDA doprostřed šířky a výšky skla může dát jen absolutní ignorant všech předpisů a zdravého rozumu,tam to opravdu nemá co dělat.Za druhé,ta kamera to zabírala zprostředka ze zadu nikoliv z úhlu pohledu řidiče což udělá docela dost Za třetí,už asi nemaj co vysílat,protože podobnou reportáž už dávali.
    Já mám PDA přicucnuté dole na skle hned u levého předního sloupku řidiče,a opravdu mi to podle mého výhled neomezuje.A myslím že tento předpis už dávno platí,čili zase klasické novácké nafouknutí bubliny.Jak se říká prázdnej sud nejvíc duní.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Myslím, že:
    1. U navigace je za jízdy důležitější hlasová část, než obrazová - přeci jen je potřeba koukat, co se děje na silnici než na PDA.
    2. Logicky je lépe dát PDA poněkud (s rozumem) dále od okna - nebude vadit ve výhledu a také nebude tolik vadit (sluneční) světlo při sledování displeje.

Ale jinak je mi to jedno, kdo si kam to PDA dá. Klidně na zadní okno, hlavně ať nikoho nezabije, nezmrzačí a neudělá někomu škodu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

ad 1) no ve městech, či na složitějších dálniřních uzlech bych se s TT nechtěl řídit jen podle hlasu - neb tam je pohled na obrazovku 100% nutný!

Osobně považuji "rozruch" způsobený reportáží TV NOVA za maličko zbytečný, ale na druhou stranu ja zajímavé vidět PDA uprostřed čelního skla, do dnešního dne jsem se domníval, ře je to BLBOST, ale není dneska jsem celý den strávil v autě po Praze, bohužel, a takových EXOTŮ s PDA či TT uprostřed skla jsem potkal asi 6 kousků - takže pro ně ta reportář opravdu byla jak dělaná!

jinak ještě jednou podotknu, že dle mých skromných informací se vyhláška v tomto bodu neměnila a proto bych zachoval klidnou mysl, neb policie bude mít mnoho jiných NOVINEK pro výběr "desátků" : :no:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od dort
    neb policie bude mít mnoho jiných NOVINEK pro výběr "desátků" : :no:
    Zvláště když je zřejmé, že soudruh náčelník dopraváků někde chlastal a zapomněl se postavit do fronty, když se dával rozum:

OTÁZKA (Alex..)
    Vážený pane Bambas, v předchozím rozhovoru jste zmínil, že jsou zakázány všechny radary, včetně pasivních, protože pak kontrola není funkční. Jakou funkčnost jste měl na mysli? Prosím o uvedení paragrafu, který se k tomuto vztahuje, ale ne Paragraf 3, odst. 4, protože tam se jasně říká toto:"Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen antiradar)." Zákon o funkčnosti kontroly nic neříká. Je mi jasné, že asi nemůžete říct, že se používat mohou, ale vymýšlet si důvody nevidím zrovna jako férový přístup, o kterém jste mimochodem taky mluvil. Děkuji za komentář
    ODPOVĚĎ( 22.06.2006 10:04 )
    Jsou zakázány všechny antiradary, i ty pasívní. Dle písmeného stanoviska tvůrce zákona - ministerstva dopravy - i pasívní antiradar ovlivňuje funkčnost policejního radaru. Tímto stanoviskem se Policie ČR bude řídit.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Co je to pasivni antiradar?Je to i poznamka meho spolucestujiciho pozor zde byva radar? Hrozne mne jiz nekolik let sere to co ministerstvo dopravy dokaze predvadet s tvorbou zakonu a nasledne vysvetlujicich stanovisek.Tusim ze si take budemem muset vymontovat z vozidel autoradia - jelikoz tam take hlasi kde je dopravni hlidka policie a kde prave meri.

Jinak s tou prisavkou na prednim skle maji pravdu a mohou ji opravnene pokutovat.Zacina to jiz u obchodniku pokud tuto prodavaji k uziti do automobilu musela by myt v prvni rade nejakou homologacni znacku a byt na seznamu schvalenych autodoplnku..

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pasivni antiradar neovlivnuje funkci policejniho radaru (fyzikalne je to nesmysl), neb je to pouze cidlo, oznamujici "ozareni" prislusnou vlnovou delkou elektromagnetickeho spektra, obvykle pouzivanou policejnimi radary.
    Nemuze tedy radarovy paprsek ani rusit, ani jinak znehodnocovat.
    Muze ale ovlivnovat "ekonomickou navratnost" na porizeni prislusne techniky Policii Ceske republiky, proto sup - zakazat. Zase na druhou stranu je fakt, ze si ho porizuji souridici, kteri vyjizdeji na komunikace u vedomi, ze se proste na jakoukoli vyhlasku a pravidla mohou zvysoka vykaslat.
    Ad prisavka na celnim skle: nesnasim je, mohou selhat, pri narazu rozhodne nezvysuji pasivni bezpecnost posadky, naopak, pristrojky na nich uchycene se mohou stat poletujicimi projektily, samy pristroje na nich rozhodne v bezpeci nejsou, at to jsou mobily, nebo PDA, nebo cokoli jineho. Navigace musi byt umistena v obvyklem zornem poli ridice a dovolim si doporucit stejnou vysku, ve ktere se nachazeji bocni zpetna zrcatka nebo hlavni pristroje na palubni desce (rychlomer, otackomer), rozhodne ne vyse.
    Navigace rozhodne neni od toho, aby se ji ridic za jizdy "kochal" (i kdyz zpozatku se kocha kazdy hrdy sam na sebe, ze ji ma). Primarni informace je predevsim hlasova, letmy pohled slouzi k ujisteni, ze jsem na vypocitane trase, pripadne k upresneni oznameneho manevru, tvaru krizovatky napriklad...
    Prakticky idealni a universalni reseni pro nase mazliky poskytuje jiz opakovane zminovany zde Brodit a jeho analogy (tedy ne ty s husimi krky). Tech par kacek navic poslouzi jak lepsi pasivni bezpecnosti clenu posadky vozu, tak nasich mazliku, v nich umistenych, tak zajiste prispeji i k estetictejsimu vzhledu interieru nasich plechovych milacku...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Brodit - jen se zeptám, Ty s ním máš nějakou osobní zkušenost?

já, ano a vřele bych nedopuručil, neb při prvních kostkách se N70 s držákem a slavným Broditem potácela k zemi a ten kdo to navrhoval, by zasloužil maximálně pořádně do čenichu!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Presne lepe to napsat neslo. Jen veskere ty drzaky by opravdu mely byt homologovane.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ano, ja mam Brodit, vsem kamosum jsem pomahal porizovat Brodit (ruzna auta, ruzny strojky), a vsichni jsou spokojeni, opravdu nic lepsiho pro mazliky neni.
    V jakem aute ti to prosim upadlo? Myslim ten Brodit, jaka to byla montaz? Platform Brodit spravne namontovana (to znamena prislusna pro dany typ vozidla) je prakticky skalopevna, zbytek se na ni sroubuje srouby, pokud je vse provedeno spravne, neni sance to urvat.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Tak a to je konec PocketKiMu v Čechách :)
    Od sh0tek_ce4you v sekci PocketKiM
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 19-08-2006, 18:02
  2. GPS cez determicke sklo (Renault)
    Od sniper_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-08-2006, 08:57
  3. Majitelé držáků Brodit ... pomoc
    Od acter v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-03-2006, 09:49
  4. PAYPAL už i v Čechách
    Od Orloj_ce4you v sekci Off topic diskuze
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-03-2006, 14:27
  5. Wi-Fi na pocket PC? Má to v čechách své uplatnění?
    Od Kája_oldd v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 30-12-2004, 01:01