Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Haicom 406 + acer n30

zidrad (26)|20.6.2006 17:54
Muze mi nejaka dobra duse pomoct se zprovoznenim gps haicom+acer n30+tomtom? Se spojenim pres bluetooth neni problem. Problem nastava pri sparovani. Hlasi to "chyba overovani". Nicmene gps se v seznamu sparovanych zarizeni objevila. Dale mam zrejme problem s com porty. Jak je zmenit aby sedely. Musi se zmenit com port v pda nebo v gps? Diky za rady
zidrad (26)|21.6.2006 08:26
Prosim pomoc. Nikoho nic nenapada? Jak zjistim jaky port mam nastavit? A jak zmenim port v gps? V pda asi zmenit nelze. Sparovat uz se mi je asi podarilo. Ale tomtom porad hlasi "chybi zarizeni gps".
beecher (9270)|21.6.2006 11:12
A vyzkousel jste vsechny mozne COM porty u Ostatnich BT zarizeni pri nastavovani GPSky v TomTomu?
zidrad (26)|21.6.2006 11:55
Ano zkousel jsem vsechny moznosti ktere tam jsou. Kdyz dam v tomtomu konfigurovat-ostatni bluetooth gps-nyni tomtom hlasi ze je treba naparovat gps a pda. Nevim jestli to hlasi vzdy nebo je mam nejak spatne naparovane? Podle testovaciho programu gps vcera fungovala. Dnes uz se mi rozchodit nepodarila, tak nevim. Tomtom porad hlasi "chybi zarizeni gps". Jednou se mi dnes podarilo docilit toho, ze hlasil "signal gps byl ztracen". Potom hlasil "hledam gps signal" (nebo tak nejak). Potom jsem tomtom vypnul. Jak jsem jej pozdeji zapnul tak uz zase hlasi "chybi zarizeni gps". Asi jsem neco zmenil, nevim. Uz jsem od vcerejska stravil ctenim na ce4you a zkousenim, ale zatim nic a uz z toho zacinam byt na prasky :-)
zidrad (26)|21.6.2006 12:00
Ta posledni veta mela byt: uz jsem od vcerejska stravil ctenim na ce4you a zkousenim asi 6 hodin, ale zatim nic a uz z toho zacinam byt na prasky :-)

beecher (9270)|21.6.2006 13:31
Hm... Mate nainstalovanou verzi 5.21?

Ta hlaska po volbe Ostatni BT GPS je tam porad, ty se nezbavite...
zidrad (26)|21.6.2006 13:45
Ano verze tomtoma je 5,21. Ta hlaska je tam porad. Nevim zda to mam spatne sparovane. Gps je v seznamu sparovanych zarizeni, ale kdyz dam pridat nove zarizeni, tak mi to napise "chyba overovani", takze mi neni jasne jak se gps dostala do toho seznamu sparovanych zarizeni. Tady na ce4you jsem v nekterem clanku cetl, ze je potreba aby gps i pda mely stejne hesla nebo pin nebo jak se to jmenuje. Gps ma pin 0000, ale nevim jake heslo je v pda. Kupoval jsem ho jako starsi. Jak zmenim heslo (pin) pda aby to sedelo s tou gps? Nemuze byt zakopany pes v tom parovani?
zidrad (26)|22.6.2006 19:32
Tak to se omlouvam. Rikal jsem si ze kdyz to nevychazi v jedne kategorii, tak to zkusim v jine kategorii, kdyz se problem tyka vice veci...
Surgical (2364)|22.6.2006 21:09
Ve vlastnostech BT doporucuji nezaskrtavat pouzivani kryptovaneho/zabezpecovaneho pripojeni (secure connection) pri komunikaci s GPS. Je to zbytecne a muze to zpusobovat popsany problem.
Cisla COM portu nelze jednoduse menit (ani neni potreba) dulezite je, ze se odchozi COM port vytvori, jednoducha freewarova aplikace PHM Device Manager stazitelna ZDE
pod kolonkou COM ukaze prislusne COM porty i s jejich cisly (hledat Blue Tooth Serial Port).
Pri konfiguraci GPS v TomTomu, pokud clovek vybere jinou BT GPS, vzdycky se docka obrazovky, nabadajici ke spusteni a sparovani GPSky a po odkliknuti ano se dostane dale. Pak mu zbyva jen a pouze kliknout na port s prislusnym cislem. Ve skutecnosti naprosto ekvivalentne funguje i moznost vybrat Jina kabelova NMEA, kde po odkliknuti lze zvolit baudovou rychlost komunikace (obvykle nastavuji 38400) a nasledne opet port s odpovidajicim cislem.
Acer N30 je pomerne lina/malo vykonna masinka a TomTom na nem nenabiha extremne rychle a POKAZDE zacina ve stavu, kdy hlasi, ze GPS not found, pote ji vymeni za hlasku o tom, ze GPS signal byl ztracen pred XX sec. a az nakonec se zafixuje poloha, obraz zbarevni a navigace je pouzitelna.
Pokud je jednou GPS takto nakonfigurovana, neni obvykle zapotrebi ji pri kazdem spusteni TomToma znova konfigurovat, TomTom si nastaveni pamatuje a dokonce je schopen s BT port spustit a GPS inicializovat sam....
Ale neni to za 10 vterin.
zidrad (26)|22.6.2006 22:16
Bluetooth serial port jsou tam dva: com 5 a com 6. Po te hlasce o parovani nastavim prislusny port - o tom vim. Nevedel jsem zda je ta hlaska normalni. Takze jak dlouho myslite ze mam vydrzet. Orientacne. Minutu nebo 5 minut nebo to muze byt treba i 15 minut? GPS asi normalne funguje. Jedna dioda sviti modre (bluetooth) a druha zelene blika (nalezeny satelity). Podle navodu by to tak melo byt. Tak zitra zkusim byt trpelivejsi jinak nevim. Podle toho co jste napsal mam asi vsechno v poradku.
Surgical (2364)|22.6.2006 22:42
Volil bych COM6 a pak uz jen...vydrzet :)
beecher (9270)|22.6.2006 23:57
[QUOTE="zidrad"]...Nevedel jsem zda je ta hlaska normalni.[/QUOTE][QUOTE="beecher"]Ta hlaska po volbe Ostatni BT GPS je tam porad, ty se nezbavite...[/QUOTE]Tak nic... :sarcastic:
zidrad (26)|23.6.2006 10:12
To beecher: vim ze jste to psal, ale stale jsem nefunkcni a v pondeli budu vyjizdet. Tak zacinam byt nervozni. Bez navigace jsem ztraceny;)

To Surgical: muzete prosim jeste upresnit to zabezpecene pripojeni. Ja jsem to nenasel. Tam je akorat v nastaveni bluetooth pod kazdou kartou moznost "vyzaduje overeni" a "vyzaduje sifrovani dat". Ale zaskrtle to nemam nikde. Ten port je to asi opraqvdu ten com 6. A jeste jeden dotaz. To parovani je takto normalni. Dam pridat zarizeni. Potom se bud nic nedeje nebo skoci hlaska "chyba overeni". Je to normalni? Nikdy mi to nepotvrdilo ze sparovani dopadlo dobre nebo tak neco. Ale kdyz spojim pres bluetooth gps a pda, tak se gps v seznamu sparovanych zarizeni objevi. Jak je to mozne? Jsem z toho jelen.
beecher (9270)|23.6.2006 11:32
Doporucim, prodat tu GPSku jeste dnes a stavit se nekde pro Navilock BT 338/i-Tec BT 339/Nokia LD-3W a pred pouzitim nabit naplno...
Surgical (2364)|23.6.2006 13:00
Haicom 406 jsem v pazourech drzel, funkci ani citlivosti jsem rozdil od jmenovanych Beecherem GPSek nezpozoroval, problemy pri instalaci taky ne.
Zkousel jsem Haicoma na svem PDA, na Variu, na Compactu, nakonec ta GPSka nasla zenicha v Nokii9300, se kterou taky beha zcela bezchybne...
Ovsem nepopiram,ze se muze jednat o zavadu konkretniho kusu, i kdyz se mi to prilis....nezda.
zidrad (26)|23.6.2006 22:55
Diiiky chlapi. Uz to jede. Zatim vyzkouseno jen na okne:)) Tak doufam ze to pobezi a ze tam nic nerozdrbu.
zidrad (26)|26.6.2006 14:12
Jeste dotaz z jineho soudku. Jaky je rozdil mezi bodem zajmu a polozkou "oblibene". Ukladal jsem par adres a nevim jestli je lepsi dat je do oblibenych nebo jako bod zajmu.