Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps Navigator pro turistiku

Vlada165 (676)|20.6.2006 09:28
Jak prosim funguji turisticke mapy ve SmartMaps Navigatoru ?

1) Umi to presne ukazovat smer od jedne mnou zadane znacky ke druhe (jako treba OziExplorer), nebo se to chova (obdobne jako TomTom), tedy ze to naviguje jen po trase, kterou najde sam (s pripadnymi zadanymi "pruchozimi body") a otaci se pri tom mapa ve smeru chuze, anebo to bych chtel moc ? ;-)

2) Muzu si pro navigaci zadat i mnou presne zvolene lesni cesty, nebo to naviguje jen po silnici ? (jde mi o pesi turistiku...)

3) Pokud neumi navigovat ve stylu "OziExplorer", coz by mi vyhovovalo nejvice, daji se prosim nekde sehnat turisticke mapy ze SmartMaps kalibrovane do OziExploreru, anebo alespon tak, abych si je mohl pripade zkalibrovat a co stoji ?

4) Existuji nekde nejake volne dostupne databaze POI jako treba pro TomTom ?

5) Jsou prosim nejake "prevratne novinky" od verze Standard tusim 2.3.4, kterou jsem kdysi dostal k Yakumu DeltaX, nebo se od te doby nic vyznamneho nezmenilo a vyplati se vubec pro pesi turistiku verze "Navigator" (kterou jsem zatim nevidel), nebo je lepsi koupit jen turisticke mapy a pouzivat "pasivni navigaci", anebo existuje neco jeste lepsiho, nez OziExplorer ?

Dik...
PLANstudio (171)|20.6.2006 23:24
ad 1) SmartMaps zobrazují aktualní pozici kdekoliv v mapě, tzn. jdete-li po poli, v mapě budete na bíle ploše. Šipka ukazuje směr pohybu, mapa se může otáčet ve směru chůze. Nově je možné zvolit bod (např. podle souřadnic) a k němu povolit zobrazení šipky ukazující směr a vzdálenost (navádění na bod).

ad 2) Navigační data zatím obsahují jen průjezdné silnice a značené cyklotrasy, turistické značky nikoliv.

ad 3) Zadání trasy jako v Ozim není možné, nicméně pro OziExplorer některé mapy prodáváme - viz http://www.pdamapy.cz/shop/?setkat=8593

ad 4) Pro registrované zákazníky s platným sér. číslem jsou k dispozici další databáze.

ad 5) Novinek je celkem hodně, zde je ukázka posledních změn v jednotlivých verzích:

2.8.5

* přídána možnost korekce zobrazované nadmořské výšky (Volby/GPS)
* přidána funkce "Navádění na bod" pro pasivní navigaci (obrazovkové menu)

2.8.4

* upravena organizace map, zjednodušeno vyhledavání požadované mapy pomocí písmen (Mapa/Volba mapy)
* upraveny obrazovky Zobrazení a Funkce v menu Volby
* přidána volba priority cyklotras - nízka, střední a vysoká (Volby/Funkce)
* přidána možnost Nevypínat displej pri zapnuté GPS (Volby/Funkce)
* přidán přednastavený název při uložení bodu (datum+čas) (GPS/Uložení bodu)
* přidáno zobrazení souřadnice v mapě ve vstupním formátu JTSK (Mapa/Zobrazení souřadnic)

2.8.0 - oprava registrace navigace
2.7.8 - přidání funkce fullscreen do obrazovkového menu, úprava ikonek v itineráři, zmenšený formulář pro registraci a jeho volání také z menu Volby, podpora cyklonavigace (nutné dokoupit upgrade)
2.7.0 - doplnění možnosti současného zobrazení více kategorií bodů zájmu v mapě (v menu Volby/Body zájmu), drobné opravy

Pro pěší turistiku je Navigátor asi zbytečný, nabízíme samostatné turistické mapy ve verzi Standard v měřítku 1:50 000 a 1:25 000
Vlada165 (676)|21.6.2006 07:24
1) Dekuji za temer vycerpavajici informace a jen bych se jeste chtel zeptat k tomu " "přidána funkce "Navádění na bod" pro pasivní navigaci (obrazovkové menu)" jestli to je neco jako u OziExploreru ale pouze pro jeden bod, nebo co si mam predstavit pod pojmem "pasivni navigace na bod" ?
Planuje se prosim nekdy v budoucnu i stejny styl navigace jako u Oziho (tedy na uzivatelem zadanou trasu vytycenou jednotlivymi body) ?

2) Protoze bych chtel obcas pouzit i pro auto, tak bych uvazoval spis o navigatoru a s Yakumem DeltaX jsem vloni koupil verzi Standard nejakou starsi verzi 2.x.

3) Nejlevneji by mne tedy prosim vysel ten "SmartMaps 2 Navigator: BASIC CZ Cykloatlas 1:75.000 + Autoatlas 1:100.000 (PPC)" za 1990.00 Kc a vztahovala by se na mne take ta sleva 20% ?

4) Je to prosim nejnovejsi verze 2.8.5 ?

5) Pokud by se na mne vztahovala ta sleva, staci kdyz najdu pro registraci jen SN od te SmartMaps standard, nebo musim dolozit i nejaky doklad od toho Yakuma a jak a jaky pokud chci vse pokud mozno poslat jen elektronicky ?

6) Kolik by tedy byla vysledna cena na dobirku - je to 1990.00 Kc - 20% + postovne ?

7) Sleva se da uplatnit jen jednorazove, nebo i na pripadne dalsi updaty casem ?

8) Turisticke mapy se aktualizuji jak casto asi tak a jsou ty ze starsich verzi kompatibilni se vsemi novymi verzemi programu (pokud bych casem chtel upgradovat jen samotny program) ?

9) Na Autoatlas Česko 1:100.000 (MapView) se sleva nevztahuje, pokud bych se nakonec rozhodl koupit jen tuto mapu pro Oziho a tato mapa je uz pro Oziho zkalibrovana ?

Dekuju mnohokrat ...
PLANstudio (171)|23.6.2006 13:36
ad 1 - ano, je to podobná fce jako u Oziho, jen na jeden bod. Slouží spíše k dohledavání urřitého místa. V dalších verzích toto plánujeme více propracovat, nicméně základ je Navigátor, který časem budeme chtít připravit po co největším počtu komunikací včetně tur. značek.

ad 3 - na slevu určitě máte nárok na základě staré verze, obraťte se prosím na obchod@pdamapy.cz

ad 4 - všechny verze 2.x jsou k dispozici zdarma v Samoobsluze, vždy si můžete stáhnout aktuální

ad 5 - staci nam jakekoliv prokazani nakupu, pripadne muzete zaslat stare CD

ad 6 - kontaktujet prosim obchod@pdamapy.cz

ad 7 - sleva se vztahuje vzdy na ten samy produkt, pripadne podobny. Neda se vsak uplatnit na vsechno.

ad 8 - turisticke mapy se aktualizuji cca 1x rocne, ale predevsim zalezi na nasem dodavateli.

ad 9 - bohuzel ne
Otakar_ce4you (7)|25.6.2006 11:35
Cyklomapa 1:75.000 asi nebude pro turistiku to prave orechove, podle mych informaci neobsahuje turisticke znaceni, to by melo byt az v mapach 1:50.000. Tam je ale dle meho nazoru cena za celou CR hrozna. Taky jsem takto uvazoval, ale nakonec skoncil u Oziho a jsem nim naprosto nadsen
Vlada165 (676)|26.6.2006 07:17
Mno prave. Uz jsem si objednal alespon ten auto a cyklo atlas a spis by mne zajimaly turisticke mapy, ale pokryvaji (jednotlive casti) jen moc male uzemi a jejich cena je vcelku (cele uzemi), jak pises, opravdu hrozna :-(.
Mapy jsou sice hezky podrobne, ale bohuzel misty moc "zacmarane", takze trochu neprehledne, ale jinak se mi libi (jsou tam ruzne zajimavosti atd.), ale pro navigaci by byly lepsi do Oziho, ktery umi pro tusistiku navigovat mnohem lepe, ale ta cena je vcelku take "hrozna" (rad bych celou republiku, protoze mi ta mala uzemi nestaci a i do auta by byly prehlednejsi, nez Autoatlas, i kdyz tam je chci spis pro orientaci a prohlizeni, protoze na navigaci mi tam zas prijde precejen lepsi, i kdyz bohuzel drazsi TomTom), takze ja asi nejspis nikdy mit nebudu :-( ...