Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

stažení dat z gps

freeman30 (11)|19.6.2006 19:11
ahoj,

potřeboval bych poradit. Mám pda loox c550 a v ní aplikaci tomtom. Teď jsem si koupil gps modul i-tec 339 a zajímalo by mě jestli je možné nějakým způsobem zobrazit projetou trasu v pc např. v programu infomapa 13 či jiném. Je vůbec nějaká možnost jak logovat data z gps do pda a následně je importovat a přehrát v pc na mapě? diky za odpověď
beecher (9270)|19.6.2006 19:27
Zde je diskuze o nastroji, ktery umoznuje ukladat trasu pri pouziti TomTomu. Jestli to pujde do Infomapy, bohuzel netusim...
Surgical (2364)|19.6.2006 20:09
Pokud pres GPSGate nebo aplet ve WM5 zprovoznis virtualni port, muzes s GPSkou provozovat vice aplikaci simultanne.
TomTom jako takovy log (zaznam NMEA dat trasy) ukladat neumi, ale umeji to jine (i free) aplikace, napr. VisualGPSce.
InfoMapa 13 umi nacitat NMEA log.
Zbytek uz je na prilozeni vlastni ruky k dilu, s vysledky se zde muzes podelit, budes-li chtit.
freeman30 (11)|21.6.2006 23:33
díky moc za odpovědi.tak jsem testoval visualgps. Připojit gps se podařilo bez problému. Zkusil jsem data přijímaná gps logovat do souboru a posléze nahrát do infomapy. kurzor však běhal chaoticky někde mimo ČR. zkrátka když jsem editoval zkušební soubor z infomapy a porovnal jej se souborem z visualgps, zjistil jsem, že data z visual gps jsou zadána formátem, který si s infomapou nerozumí. Tak nevím. Potřeboval bych zkrátka nějakou utilitku, která bude rezidentně běžet spolu s tomtomem a ukládat data z gps do souboru, který bych posléze mohl načíst do nějaké mapy v PC a analyzovat svou trasu popřípadě data použít do knihy jízd. dost by to pomohlo. Řešil jste nškdo podobný problém? díky za odpověď
wisp_ce4you (200)|22.6.2006 01:49
Jak psal Surgical, toto umi GPSGate
beecher (9270)|22.6.2006 08:38
[QUOTE="freeman30"]...Tak nevím. Potřeboval bych zkrátka nějakou utilitku, která bude rezidentně běžet spolu s tomtomem...[/QUOTE]Ze ja si tady zbytecne placam jatra... :? :sarcastic:
windmaster (307)|22.6.2006 09:08
S případnou konverzí NMEA souborů pro různé formáty map by nejlépe poradil pan Štádler z
navigacegps, bývalý námořní navigační důstojník. Jeho služby jsou ovšem prioritně zaměřeny na stálé zákazníky.
Brco_ce4you (447)|25.6.2006 19:09
[QUOTE="windmaster"]S případnou konverzí NMEA souborů pro různé formáty map by nejlépe poradil pan Štádler z
navigacegps, bývalý námořní navigační důstojník. Jeho služby jsou ovšem prioritně zaměřeny na stálé zákazníky.[/QUOTE]

No boha takato rada ho iste spasi. Este mu hod par takychto somarin a moze ist vies kde...?
windmaster (307)|25.6.2006 21:10
[QUOTE="Brco"]No boha takato rada ho iste spasi. [/QUOTE]

Možná dříve než něco plácneš, mohl byses trochu informovat a třeba se na ty stránky podívat a se situací se seznámit.

Prioritní podpora na stránkách navigacegps je určena pro registrované zákazníky, t.j. pro ty, co si nějaký produkt zakoupili. To ovšem neznamená, že by ostatní nemohli pochodit. Tak jsem to myslel, nic víc nic míň.