Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Notebook okolo 20.000,-

atomion (1159)|19.6.2006 13:01
Zdarvím všechny.. Jelikož jsem zjistil že i dost často někde chybí větší stroj než MDA hodlám si pořídit noťase.. Chtěl bych z vaší vlastní zkušenosti poradit dle čeho vybírat nebo přímo konkrétní výrobek.. Jelikož nejsem nějak bohatý (jsem student) tak můj cenový strop se pohybuje okolo (spíše pod) 20.000,-. Předem děkuji za návrhy. Pěkný den atomion
Kavy (374)|19.6.2006 16:40
Bože,snad nás nečeká stejné martýrium,jako když jsi vybíral PDA :?
Na to že jsi student ,máš asi dost velký stýpko.
Já bych se mrknul po bazarech.Třeba nějakej GIGAmanager prodává svůj stroj,protože mu už neladí s košilí.Někdy jsem zahlédl i vcelku pěkné stroje,jen jim scházelo třeba pár drobností(krabice,zdroj,papíry....No čorky,no:sarcastic:
flashman (1366)|19.6.2006 18:32
suběktivně si myslim, že noťas se vyplatí spíš koupit novej, protože na ty věci, na co je NTB to stačí (novej za 20k) a na hraní her nejsou ani ty, který sou předražený. Nedávno kámoš kupoval novej acer s 15.4 (najaka ta supertechnologie) monitorem 1.6 Ghz celeron a IRDA a wi-fi asi za 23 000.-
atomion (1159)|19.6.2006 23:38
[QUOTE="Kavy"]Bože,snad nás nečeká stejné martýrium,jako když jsi vybíral PDA...[/QUOTE]
Já PDA přes ce4you snad nevybíral!!

[QUOTE="Kavy"]Na to že jsi student ,máš asi dost velký stýpko.[/QUOTE]
A aby bylo jasno tak těch 20 tisíc jsem si poctivě vydřel a ještě vydřu na brigádách tak trošku klidu by to chtělo!!!!! :evil:
atomion (1159)|19.6.2006 23:41
Souhlasim s Johnym..akorát přemýšlím o AMD Sempron a ne Celeronu a na gamesy to zas nepotřebuju.. Stejně jsou tam slabé grafické karty.. Solitair si ale občas zahraju.. Ty bazarový opravdu nechci.. Jako ntbk bez papírů ani omylem!! Takže čórky u mě neuspějou.. To si rači pořídim za ty peníze horší ale se zárukou a se vším všudy.

2Kavy: A pokud se vám příčí radit (viz. "..snad nás nečeká stejné martýrium..") tak jsem žádal o radu lidi ty co jsou ochotni a chtějí poradit!!!!
atomion (1159)|19.6.2006 23:52
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]...a na hraní her nejsou ani ty, který sou předražený...[/QUOTE]
Tak myslím že tehle notebook je na hraní her dooost dobrej!! :D
[CODE]Dual nVIDIA® GeForce™ GO 7800 GTX with 256MB DDR3 Video Memory (in SLI)[/CODE]
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2006 13:59
Dá se koupit i ojetý, repasovaný se zárukou.
Záleží, na co ho chceš používat, ale:
1. procesor Intel (dual core nezaškodí)
2. paměť raději 1 GB (512 je už dnes málo a s příchodem Vista....)

A musí to být ntb? Za 20 koupíš mnohem lepší sestavu jako stolní PC než ntb.
atomion (1159)|20.6.2006 14:17
Stolní sestavu mám pěknou ale občas mi chybí počítač když někam jedu na delší dobu nebo tak..

DualCore spolu s 1GB RAM je pěkná alternativa ale bohužel ne do 20.000,- :(
atomion (1159)|20.6.2006 14:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Intel (dual core nezaškodí)[/QUOTE]
Takže dle vás je Intel Celeron lepší v ntb než AMD Sempron??
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2006 14:43
Já ti nic nevnucuji, ale stále mi na XP SP2 běží Outlook, Opera, Skype a Trillian a někdy je 512 MB jen tak tak. A pokud si chceš ntb nechat delší dobu a mít na něm Vistu, tak 512 stačit nebude.

Intel x AMD
Jak říkám, volba je na tobě. Já osobně bych nic s AMD nechtěl a na notebooku už vůbec ne.
atomion (1159)|20.6.2006 14:49
Notebookům moc nerozumím ale v počítači mám AMD a nVidii a chodí to pěkně..
S tou 512ku máte pravdu ale musel bych do toho investovat trošku více.. Nejsložitější rozhodnutí před kterým teď stojím je zda raději Intel Celeron nebo AMD.. :O
CommanderZ (1798)|20.6.2006 17:25
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já ti nic nevnucuji, ale stále mi na XP SP2 běží Outlook, Opera, Skype a Trillian a někdy je 512 MB jen tak tak. A pokud si chceš ntb nechat delší dobu a mít na něm Vistu, tak 512 stačit nebude.
[/QUOTE]

Ja mam Athlon XP 2500+ s 512 RAM a neustale na nem bezi takove ty rezidentni veci jako je antvirus, miranda im, AS atd. . Navic tam pokud zrovna neco nehraju (a casto i pri tom) jede winamp 5 a firefox. To cele bezi na win 2k. A s pameti mam obcas problemy jen kdyz zrovna delam neco v photoshopu nebo nraju nejakou novou hru.

BTW grafiku mam GeForce 6200 a jedine s cim jsem mel problemy bylo Far Cry (ale to byl bug primo v shaderech te hry)
flashman (1366)|20.6.2006 19:12
já osobně už mám třetí počítač s AMD, ale pokud vim, tak do PDA Amd vůbec nedělá, což může znamenat, že Processory intel mají lepší poměr Výkon/Výdrž.
Taky když sem pred půl rokem procházel notebooky, tak jsem tam moc AMD-ček nepostřeh
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 01:16
[QUOTE="CommanderZ"]Ja mam Athlon XP 2500+ s 512 RAM...[/QUOTE]Aha, co by tvuj PC rekl teto kombinaci: bezici antivirus, pripojeni na internet, Skype, Miranda, nekolik otevrenych oken Firefoxu, Outlook s periodickym checkovanim posty, vypalovani DVD 8x, bezici konverze filmu pro PDA pomoci Divx Encoderu, Active Sync, a aby jsi pri tom vsem neumrel nudou, tak si k tomu poustis nejaky ten filmik v avi.. :)[QUOTE="CommanderZ"]BTW grafiku mam GeForce 6200 a jedine s cim jsem mel problemy bylo Far Cry (ale to byl bug primo v shaderech te hry)[/QUOTE]A zkousel jsi napriklad takovy F.E.A.R na nejakem slusnem rozliseni a koukatelnych detailech?.. ;) :yes:
atomion (1159)|21.6.2006 10:42
[QUOTE="Miloš Strouhal"]...co by tvuj PC rekl teto kombinaci: bezici antivirus, pripojeni na internet, Skype, Miranda, nekolik otevrenych oken Firefoxu, Outlook s periodickym checkovanim posty, vypalovani DVD 8x, bezici konverze filmu pro PDA pomoci Divx Encoderu, Active Sync, a aby jsi pri tom vsem neumrel nudou, tak si k tomu poustis nejaky ten filmik v avi.. :)[/QUOTE]
Mám Athlona64 3000+ s 512MB RAM a na tohle co jsi tu popsal by asi uhořel.. :D To vůbec nějaký procesor s 512kou RAMkou zvládá?? :?: Co by si teda doporučil .. AMD Semprona nabo Intel Celeron (úmyslně jen tyto dva, žádné Centrino ani nic podobného!)?? :?:
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 11:07
No, to co jsem popsal jsem v poslední době absolovoval několikrát se svým posledním noťasem a vždy to jelo jak když bičem mrská.. :)) Tak už jej takhle mučim kdykoliv se mi zachce, a jemu to zjevně nečiní nejmenší problém, ani už nemá snahu se zavařit jako starší notebooky jež jsem měl. Mam tam teď procesor AMD Turion 1.8 64 bit, 1GB RAM a 100GB rychlej disk. :yes:
atomion (1159)|21.6.2006 11:16
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Mam tam teď procesor AMD Turion 1.8 64 bit, 1GB RAM a 100GB rychlej disk. :yes: [/QUOTE]
Je to mooc pěkný, mno.. Ale musel bych si "nějakej" ten peníz přihodit.. :?
Kavy (374)|21.6.2006 14:04
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Aha, co by tvuj PC rekl teto kombinaci: bezici antivirus, pripojeni na internet, Skype, Miranda, nekolik otevrenych oken Firefoxu, Outlook s periodickym checkovanim posty, vypalovani DVD 8x, bezici konverze filmu pro PDA pomoci Divx Encoderu, Active Sync, a aby jsi pri tom vsem neumrel nudou, tak si k tomu poustis nejaky ten filmik v avi..
[/QUOTE]
Hmmm.Mojich 650MHz a 256RAM těžko zvládá stahování/kopírování a WMP :? Někdy nejde ani listovat ve složce "Tento počítač" :)
CommanderZ (1798)|21.6.2006 16:15
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Aha, co by tvuj PC rekl teto kombinaci: bezici antivirus, pripojeni na internet, Skype, Miranda, nekolik otevrenych oken Firefoxu, Outlook s periodickym checkovanim posty, vypalovani DVD 8x, bezici konverze filmu pro PDA pomoci Divx Encoderu, Active Sync, a aby jsi pri tom vsem neumrel nudou, tak si k tomu poustis nejaky ten filmik v avi.. :)
[/QUOTE]
1) Nikdy na kompu nic nedelam pri vypalovani. A btw ja vypaluju 16x :)
2) Ja jezdim pres VirtualDub a pri tom taky nic nedelam. Uznavam, ze to ten komp docela vysaje.
3) Skype nepouzivam

Jinak je do docela v pohode. A navic mi tam bezi jeste Daemon, VirtualDrive, NetLimiter, Winamp, IIS server, databaze...

A obecne...neverim ze ti to beha na NB s 1 GB RAM :sarcastic:

[QUOTE="Miloš Strouhal"]
A zkousel jsi napriklad takovy F.E.A.R na nejakem slusnem rozliseni a koukatelnych detailech?.. ;) :yes:
[/QUOTE]

FEAR jsem nehral, ale treba SC: Chaos Theory nebo HL2 mi beha naprosto v poho na nejaka hormalni nastaveni. A doom 3 hraju na maximalni nastaveni (pokud se tam nekde zrovna nerozpada nejaka vetsi tabule skla). Jedine co mi opravdu beha trochu skubane i na minimalni nastaveni je Oblivion. A to je - uznavam - zapricinene moc malo RAM.
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 17:48
[QUOTE="CommanderZ"]
1) Nikdy na kompu nic nedelam pri vypalovani. A btw ja vypaluju 16x :) [/QUOTE]To je možné, ale já se bavim o výpalce v notebooku, takže tam je i těch 8x slušné číslo.. A navíc, i s tím výčtem procesů jež jsem vyjmenoval mi tato vypalovačka v kombinaci s Nerem nezkazila za půl roku ani jedno DVD. :)
[QUOTE="CommanderZ"]A obecne...neverim ze ti to beha na NB s 1 GB RAM :sarcastic:[/QUOTE]Nevěříš? K tomu ale neni důvod, přijď tedy na některý ze srazů ce4you a já ti to rád předvedu. A klidně těch procesů spustím ještě o něco víc než jsem psal. :)
[QUOTE="CommanderZ"]FEAR jsem nehral[/QUOTE]No ale to je chyba! Teprve tam poznáš co v té své bedně vlastně máš.. Doom 3 nebo Half Life 2, to už je dnes slabé kafe na testování grafik.. :)
atomion (1159)|21.6.2006 18:36
Jestli Vám kazim rozhovor tak se omlouvám, :D ale jestli jsem tu diskusi dobře založil tak se má jednat o radu na koupi notebooku do 20.000,-. Tak jetli bych mohl poprosit tak buď založte nové téma (např. Co zvládne můj počítač??) :D anebo to sem nepište a kdyžtak se věnujte tématu.. Dík
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 21:31
No jak chces pane moderatore, ja jen ze ten notas o kterem jsem ti tu spamoval vubec nestoji majlant, ale jen o malo prekracuje tu tvou bajnou hranici.. :yes: Ale proti gustu..... ;)
atomion (1159)|21.6.2006 21:39
To bylo jen tak aby se to neuvíjelo špatnám směrem.. Máš nějakej link na ten Tvuj noťas?? Kolik teda stojí?? To bych do něj investloval když jsem ho viděl!! Je úžasnej a když jsem viděl jak na něm šlape F.E.A.R tak jsem slintal!! :D
atomion (1159)|21.6.2006 21:49
[QUOTE="Miloš Strouhal"]...ale jen o malo prekracuje tu tvou bajnou hranici.. :yes:[/QUOTE]
O málo?? :D Tak já si málo představuji troško jinak.. Vždyť stojí okolo 35.000,- To je o 3/4 nárůst.. Tolik opravdu neuspořím ani kdybych sebevíc chtěl.. :(
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 22:02
Tolik? Mel jsem za to, ze kdyz uz je rok starej, ze cena spadla nekam uplne jinam.. No tak nic no. A nebo prodej cihlu a SD kartu a komp co mas doma je to.. :yes: ;)
[QUOTE="atomion"] a když jsem viděl jak na něm šlape F.E.A.R tak jsem slintal!! :D[/QUOTE]Cože, tys šmíroval? No, ale to se přece nedělá.. :!: :D
atomion (1159)|21.6.2006 22:11
Desktop ani cihlu prodávat nebudu.. :D A BTW nešmíroval jsem.. Předváděls nám to na srazu.. ;)
Miloš Strouhal (3997)|21.6.2006 22:50
A na co desktop kdyz clovek koupi alespon trochu slusnej notas??? Ale smiroval, sedel jsem zady ke zdi a ty jsi mi smiroval pres rameno, ja nic nepredvadel, jen jsem si kratil dlouhou chvili.. :) Kdyby jsi na srazy chodil casteji, zjistil by jsi, ze tam ty hry hraju skoro porad.. :D
atomion (1159)|21.6.2006 22:54
Destop bude hlavně kuli ségře a mámě.. Oni by to nějak nepřenesly přes srdce.. :)) OK....ale nešmíroval jsem.. :D
Marty-McFly (384)|21.6.2006 22:58
Pokud tak ukrutně vybíráš notebook, tak fakt nevím, proč hledáš tady.

Přece PDA vybírám na ce4you, foun se symbianem na symbianforu a notebook na adrese která se tím specializuje.. atd atd :D mno přeju hezkou noc :)
atomion (1159)|21.6.2006 23:35
Má představa by byla asi takováhle.. Ale já bych chtěl slyšet Vaše osobní názory a zkušenosti..
flashman (1366)|22.6.2006 07:26
[QUOTE="atomion"]Má představa by byla asi takováhle.. Ale já bych chtěl slyšet Vaše osobní názory a zkušenosti..[/QUOTE]

Hele -ten je pěknej. .Vypadá za tu cenu dost dobře:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Marty-McFly (384)|22.6.2006 10:10
do Aceru bych nešel.. Nechcu žádný flame, ale znám dost lidí co ho má a stěžovalo si.. 2/3 po půl roce nefungovala palírna, dva ho posílali na výměnu grafických karet (2x, protože poprvé co jim to přišlo domů se ntb ani nerozjel), jeden poslal na výměnu palírny po záruce, a chtěli za práci, cestu a vypalovačku 7000.. což je opravdu přehnané..

Ale pokud máš ty dobré zkušenosti nebo máš někoho kdo si Acery pochvaluje, tak bez problému.. Já bych do něj nešel.. :-)
flashman (1366)|22.6.2006 14:29
já mám 2 kámoše, který maj Acery (oba přez rok) a šlape v poho, akorát to prej pokoní tak každý dvacátý CD a DVD
atomion (1159)|22.6.2006 14:56
Mno tak já jsem Acery slyšel jak chválu tak opak. Miloš má Acera a předtím měěl prý taky.. Tak ať se vyjádří on jak často reklamoval.? ;)
atomion (1159)|22.6.2006 19:56
2Miloš Strouhal: Chtěl bych se zeptat jaké máš zkušenosti a Acerama?? Myslím, že si říkal že si měl Acera ai před tímhle. Kolikrát si reklamoval?? Co si osobně myslíš o fámách, že to jsou nejporuchovější notebooky??
Miloš Strouhal (3997)|22.6.2006 22:35
První notebook od Acera jež jsem kupoval koncem roku 2004 strávil na reklamacích více času než u mne doma.. CD/DVD to vypálilo cca tak každé dvacáte dobře, zbytek šmejd na vyhození. Pálírnu mi měnili 3x. Měnili mi i hard disk, podsvícení displeje, chladič procesoru, přehrávali mi BIOS. Celkově se to naprosto neuvěřitelně vše přehřívalo, kdo byl na nějakém víkendovém srazu pořádaném v Malé Úpě, ten si jistě vzpomene na mé podivné způsoby dochlazování na sněhu.. :D Jsem rád, že mi ten noťas byl nakonec odcizen, a to ještě přímo Acerem.. :) Po mnoha urgencích a telefonátech mi byla zaslána náhrada, notebook minimálně o dvě třídy lepší. A ten v servise od ledna nebyl ještě ani jednou, ačkoliv mu dávám ještě větší kouř než jsem dával jeho předchůdci. Takže můj názor na Acer notebooky jsem si tímto podstatně poupravil směrem k lepšímu, kromě těch levných plastů jež stále s oblibou u notebooků používají proti nim již nic zásadního nemám.. A ty procesy jež jsem popisoval o několik stran dříve ten noťas opravdu zvládá, kdo tomu nevěří, tomu to rád předvedu na nějakém nejbližším srazu ce4you kde snad budu mít ten noťas s sebou. Touto výkonností u ne až tak předraženého modelu si u mne Acer poupravil reputaci také.. :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2006 23:12
[QUOTE="Miloš Strouhal"] notebook minimálně dvě třídy lepší. A ten v servise od ledna nebyl ještě ani jednou [/QUOTE]Jen to nepřivolávej:!: Znáš strýho Márfyho:?