Geocaching & Qtek8310
Je nejaky vhodny soft pro geocaching a mate s nim nekdo uz nejake zkusenosti - napr. GPSTuner, GPSDash apod? Zajimala by me taky vydrz Qteka pri neustale komunikaci s BT GPS. Dik za info.
GPSDash mi vyhovuje víc, lze do nej pohodlne zadavat GPSsouradnice pro mystery nebo multi. Chybi mi moznost zjistit, zda se v okoli hledane kesky nenachazi nejaka dalsi.
GPS Tuner, vetsinou se mi v Qtek 8310 seknul, neumim do nej zadat rozumne souradnice. Naopak je prijemne zobrazeni okolnich bodu.
Ani jeden nedosahuje kvalit BeeLineGPS pro PDA, navic pouzivam TomTom + POI geocaching z
http://online.poi.cz/
Vydrz Qteka klesa, zmereno to nemam, ale stejne ti baterka dojde 100 metru pred keskou :D
Mapy si stahnu primo z www.mapy.cz a zkalibruju, pripadne nasadim OziExplorer. V krizi staci TomTom.
GPS Tuner, vetsinou se mi v Qtek 8310 seknul, neumim do nej zadat rozumne souradnice. Naopak je prijemne zobrazeni okolnich bodu.
Ani jeden nedosahuje kvalit BeeLineGPS pro PDA, navic pouzivam TomTom + POI geocaching z
http://online.poi.cz/
Vydrz Qteka klesa, zmereno to nemam, ale stejne ti baterka dojde 100 metru pred keskou :D
Mapy si stahnu primo z www.mapy.cz a zkalibruju, pripadne nasadim OziExplorer. V krizi staci TomTom.
Výdrž Qtek8310 a GPS Nokia LD-3W s TomTom.
GPS přijímač vydrží cca 15hodin, ale Qtek8310 cca 4hoďky plného provzu, ještě že jsem si koupil autonabíječku.
GPS přijímač vydrží cca 15hodin, ale Qtek8310 cca 4hoďky plného provzu, ještě že jsem si koupil autonabíječku.
Diky za reakce, ale s tou vydrzi jste me moc nepotesili. Sice s vypnutym displayem (pro pesi turistiku) by to melo byt znatelne lepsi.
GPSDash pro smartphony neumi nijak nacist waypointy ze souboru (napr. GPX, LOC apod) a musi se zadat rucne? Nebo jsem slepy? :O
zvlada GPX fomat, GPX soubor staci nahrat do adresare
GPSDash2\Waypoints
Prima je, kdyz prehodis a proti .LOC, aby jsi v seznamu mel primo nazev kesky, ne jeji waypoint.
GPSDash2\Waypoints
Prima je, kdyz prehodis
original .LOC
name id="GCNBV1" ![CDATA[BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN by Solim]]
konverze do .GPX pres GPSbabel
name GCNBV
cmt BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN
nicmene mne lepe vyhovuje format .GPX
name BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN
desc GCNBV1
takže jmenem neni waypoint, ale vlastni nazev kesky.
name id="GCNBV1" ![CDATA[BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN by Solim]]
konverze do .GPX pres GPSbabel
name GCNBV
cmt BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN
nicmene mne lepe vyhovuje format .GPX
name BILA HORA / THE WHITE MOUNTAIN
desc GCNBV1
takže jmenem neni waypoint, ale vlastni nazev kesky.
Tak jsem včera testoval, qtek+tomtom+naimportované cache z http://online.poi.cz/
Tato kombinace celkem funguje, při dohledávání stačí přepnout na náhled mapy. Přesnost je celkem dobrá.
GPSDash2 mi moc nefungoval. Po zadání souřadnic do nav-add waypoint mi to ukazovalo vzdálenost k cache 27KM... :-( stál jsem asi 30 metrů od ní... Asi jsem zadával souřadnice nějak špatně N 50° 36.022 E 015° 13.072 jsem zadával jako Latitude:50,36022 North a Longit.:15,13072 East
Tato kombinace celkem funguje, při dohledávání stačí přepnout na náhled mapy. Přesnost je celkem dobrá.
GPSDash2 mi moc nefungoval. Po zadání souřadnic do nav-add waypoint mi to ukazovalo vzdálenost k cache 27KM... :-( stál jsem asi 30 metrů od ní... Asi jsem zadával souřadnice nějak špatně N 50° 36.022 E 015° 13.072 jsem zadával jako Latitude:50,36022 North a Longit.:15,13072 East