Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

h2210 + BT = problém stejně jako u h5450?

eXEden_ce4you (811)|19.10.2003 11:41
Vše začalo jednoduše. Chtěl jsem rozchodit LAN profil u BT. Nechtěl jsem na INet přistupovat jenom pomocí ActiveSync a tak jsem si doma nastavil připojení k místní síti jako sdílené, přenastavil IP adresu routeru na jinou než 192.168.0.1 a v BT Manageru na h2210 si vytvořil nové připojení "Connect To The Internet". Po navázání spojení s PC jsem zapnul IE a načetl si eBanku pro PDA a ejhle ono to chodilo. Zaradoval jsem se a chtěl se podívat dál. A narazil jsem ... spojení se ztratilo, i když se neustále hlásilo jako aktivní. Tak jsem zkusil BT vypnout ... nešlo ... Spojení se sice shodilo ale BT ledka si dál vesele svítila a "přesýpací hodiny" vesele přesýpali. Tak jsem zresetoval h2210 a zkusil to znovu ... opět stejný výsledek. Spojení takhle vydrží asi jenom necelé 2min.

Jak bylo popisováno u h5450, jedná se vlastně o vytáčené spojení přes BT Null Modem. Zkoušel jsem to se 3 různýma půjčenýma h2210, dneska celý dopoledne a s naprosto stejným výsledkem. Takže chybu u mě bych mohl na 99% vyloučit.

Bohužel nemám BT mobilní telefon, abych vyzkoušel i to. Máte-li někdo takový telefon, vyzkoušejte kombinaci h2220 + BT s ním a i s případem, co jsem popsal. Vypadá to, že WM2003 + iPAQ + BT si moc nerozumějí ...
Pavel Koza (4761)|19.10.2003 14:55
Nevim, konkretne tuto variantu jsem nezkousel, ale ActiveSync pres BT, dial-up pres mobil a BT a GPS BT jsem testoval (a s uspechem pouzival) mnoho tydnu bez sebemensiho problemu. Rekord byl asi 2 hodiny trvaleho spojeni, pak mi v pripade GPRS dosly penize;)
eXEden_ce4you (811)|19.10.2003 15:23
Upřesnění: zkoušel jsem jen samotný ICQ ... běží od oběda doteď. Jakmile jsem Před chvílí pustil IE a načetl první stránku ... konec ....Opět došlo k tomu stejnýmu, co jsem již popisoval a ICQ padlo. Takže mám pocit, že tohle je spíše záležitost IE...
giger (82)|19.10.2003 15:48
[QUOTE="eXEden"]Vše začalo jednoduše. Chtěl jsem rozchodit LAN profil u BT. Nechtěl jsem na INet přistupovat jenom pomocí ActiveSync a tak jsem si doma nastavil připojení k místní síti jako sdílené, přenastavil IP adresu routeru na jinou než 192.168.0.1 a v BT Manageru na h2210 si vytvořil nové připojení "Connect To The Internet". Po navázání spojení s PC jsem zapnul IE a načetl si eBanku pro PDA a ejhle ono to chodilo. Zaradoval jsem se a chtěl se podívat dál. A narazil jsem ... spojení se ztratilo, i když se neustále hlásilo jako aktivní. Tak jsem zkusil BT vypnout ... nešlo ... Spojení se sice shodilo ale BT ledka si dál vesele svítila a "přesýpací hodiny" vesele přesýpali. Tak jsem zresetoval h2210 a zkusil to znovu ... opět stejný výsledek. Spojení takhle vydrží asi jenom necelé 2min.

Jak bylo popisováno u h5450, jedná se vlastně o vytáčené spojení přes BT Null Modem. Zkoušel jsem to se 3 různýma půjčenýma h2210, dneska celý dopoledne a s naprosto stejným výsledkem. Takže chybu u mě bych mohl na 99% vyloučit.

Bohužel nemám BT mobilní telefon, abych vyzkoušel i to. Máte-li někdo takový telefon, vyzkoušejte kombinaci h2220 + BT s ním a i s případem, co jsem popsal. Vypadá to, že WM2003 + iPAQ + BT si moc nerozumějí ...
[/QUOTE]
Skus tento postup prepojenia PC+iPAQ+internet.
Zda sa mi lepsi ako cez Bluetooth Null Modem.
Napis ako to dopadlo.
eXEden_ce4you (811)|19.10.2003 16:17
giger:

Supr. Moc díky. Teď už mi spojení vydrží. Jak jsem se tam dočetl, nemá se používat volba v "Connect To The Internet" v BT Managerovi, neboť tato je používána pro připojení pomocí mobilu. Zajímavá informace pro mě ... Teď už to jede bez problémů ;)
BoTL (9)|29.10.2003 08:09
Mám něco přes měsíc h2210 a Bluetooth používám pro připojení k internetu s Nokií 6310i bez problémů. Akorát jsem nerozchodil ActiveSync s Bluetooth adapterem 3Com co mám v notebooku.:(

Má někdo nějakou radu?
Díky BoTL