Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio - problém s GPS

Martynez (206)|13.6.2006 14:32
MIO A701: Dobry den, problem s Be on road(Mio A701) jsem vyresil tak, ze jsem stahnul GPStweak a prepnul GPS ze SIRF na NMEA. A pak se mi konecne rozbehly vsechny GPS programy vcetne TOMTOMA, kterej pred tim za boha nesel. Ovsem, uzil jsem si to jen do doby, kdy jsem nainstaloval batterypack pro nebo tak nejak a Mio A701 se mi uz nerozbehlo. Musel jsem tedy udelat HARD RESET :-(. Coz bych prezil, jelikoz instalace programu zabere jen par hodin. JENZE! GPSka mi od te doby nejak nefunguje. Zkousel jsem ji znovu otevrit v GPStweak, menit ruzne konfigurace, ale nic nepomaha. Ruzne gps programy jen zamrzaji, nebo GPSku vubec nevidi. A dalsi vec: nejde mi na zarizeni nainstalovat TOMTOM. Jakmile odkliknu tech par veci na zacatku instalace, tak ve chvili kdy by se melo spustit kopirovani na Mio tak to spadne. Zkousel jsem to i na vice pocitacich v ruznych verzich Activesync. Takze problem musi bejt v Miu. A tresnicka na konec: Ephemerní soubor nejde stahnout. Ani pres Activesync, ani pres GPRS. No proste jsem v pr... PROSIM pomozte mi nekdo! Budu velice zavazan. p.s. existuje nejaky reset GPS chipu nebo neco takoveho? Vazne uz nevim co mam delat. Diky VSEM za RADY!
Kocir (836)|13.6.2006 19:19
1) Co mate za zarizeni?
2) TomTom ma obecne problem s instalaci na zarizeni s WM5. TT to vyresil tak, ze par zarizeni vyhlasil "TT compatible" a od ostatnich dava ruce pryc. Takze kdyz mu nekdo zavola na HotLine TT, tak misto odpovedi dostane otazku "A je vase zarizeni na kompatibilitu liste? Ne? Tak to mate smulu."
Dokonce v dobe kdy slo zobrazit informace o produktu TT5 (ted tam skace pouze info o Go910) tak se tam psalo, ze TT5 je nekompatibilni s YAKUMO, Siemens, Acer atd.
Ovsem co vim, tak nekde na webu existuje popis jak oklikou nainstalovat legalni TT5 na WM5.

Bohuzel tady je MIO v nevine, ikdyz na nekterych WM5 PDA to jde.
beecher (9270)|13.6.2006 20:46
1. No nevim, TT 5.21 se mi podarilo nainstalovat a rozchodit na kazdem zarizeni. Staci stahnout update a nainstalovat. Tzn. stahnout update ze stranek TomTomu a nainstalovat pouze jej a pres ctecku karet nainstalovat mapy.
2. Problem je spise v tom, ze SiRF protokol podporuje velmi malo aplikaci (napr. TomTom urcite ne a podle vseho ani be-on-road).
3. Reset GPS chipu asi nepujde, ale to rozchozeni komunikace s GPSkou je nejake divne. To by nemelo delat...
Kocir (836)|13.6.2006 22:07
[QUOTE="beecher"]1. No nevim, TT 5.21 se mi podarilo nainstalovat a rozchodit na kazdem zarizeni. Staci stahnout update a nainstalovat. Tzn. stahnout update ze stranek TomTomu a nainstalovat pouze jej a pres ctecku karet nainstalovat mapy.
2. Problem je spise v tom, ze SiRF protokol podporuje velmi malo aplikaci (napr. TomTom urcite ne a podle vseho ani be-on-road).
3. Reset GPS chipu asi nepujde, ale to rozchozeni komunikace s GPSkou je nejake divne. To by nemelo delat...[/QUOTE]

Dovolim si reagovat:
Re 1) Bohuzel tomu tak je. I nektere Siemensy maji problemy. Bohuzel i s 5.21
Re 2) Me SiRF protokol take nikde nefungoval.
Re 3) V nejakem softiku je opravdu FACTORY RESET, ja ho nasel na gpspassion.com. Taky jsem si kdysi hral s GPS na Delte X az GPS prestala uplne fungovat. Diky tomu SW jsem to pak vyresetoval.
stehan (114)|14.6.2006 09:33
Takze dovolim si reagovat tiez a to celkovo, ako Beecher vravi- tomtom som tiez nainstaloval na vsetky zariadenia ktore som dostal do ruk a pravdu ma nacelnik ;) , podporovane zariadenia na tomtom su TU a samozrejme je tam aj MIO A701, sirf III podporuje napriklad iGO, problem s GPS na MIU jednoznacne riesi nowy firmvare R46, ale mozem povedat ze problem s gps na miu bol iba v tom ze trvalo dlhsie kym ju nasiel...a ako citam tak mas nejaky obecny problem vobec s instalaciou na tvojom zariadeni, doporucujem ti spravit este raz HR, a daj si tam novy firmware..zdar
ciko7 (1)|14.6.2006 09:58
Chcem sa spíťať Stehan kde sa dá stiahnuť nowy firmvare na Mio A701. Mam podobný problém GPS. Na domovskej stránke Mia som nenašiel žiadnu podporu.

Ďakujem
stehan (114)|14.6.2006 10:09
momentalne : TU
Jaudak_ce4you (13)|14.6.2006 21:15
[QUOTE="stehan"]momentalne : TU[/QUOTE]

Kde najdu stručnej návod jak dostat tento firmvare na Mio A701 ? Díky
Surgical (2364)|14.6.2006 21:36
Kdyz to rozbalis, mas tam help.txt. Sice v holandstine, ale vcelku srozumitelny.
Jaudak_ce4you (13)|14.6.2006 21:50
[QUOTE="Surgical"]Kdyz to rozbalis, mas tam help.txt. Sice v holandstine, ale vcelku srozumitelny.[/QUOTE]

Dík za odpověď. Pocopil jsem to takto:
1 - ten bin soubor na SD
2 - potom se stisknutým tlačítkem hlasitosti RESET
a dál už tápu.

Je tam potom nějaká zrada ? Jak to dlouho celé trvá ? Můžu poprosit trochu podrobněji, nebo po těch dvou krocích už mě to povede ?
Surgical (2364)|14.6.2006 22:35
LET OP: OP EIGEN RISICO UITPROBEREN !!!!!
1. Kopieer WINCEIMG.BIN naar de root van je SD kaart (los op de sd kaart dus)
2. Plaats de SD kaart in je pda
3. Druk op volume omhoog + nagivatieknop omlaag en reset (als dit niet werk gewoon een aantal keer blijven proberen)
De PDA start nu in de bootloader op
4. Kies optie 0; FlashROM Upgrade, daarna optie 6; Total img By SD/MMC
(5). Als tijdens het opstarten het systeem blijft hangen bij de versie aanduiding moet er een harde reset uitgevoerd worden; Volumeknop omlaag + groene toets + reset.
En nu een tijdje geduld hebben totdat het proces klaar is ;)
DarkShadow

Umyslne jsem ponechal original zneni pro lepsi vlamstinare. Ale chapu to takhle:

Upozorneni: vse delate na vlastni triko.
1. Zkopirovat WINCEIMG.BIN do rootu SD karty (nejlepe prazdne/smazane)
2. Zasunout SD kartu do PDA
3.Soucasne stisknout ovladac hlasitosti a tlacitko navigace(GPS) a provest reset(pichnout cihlu) a podrzet, dokud neco nezacne delat display (predpokladam blikani).
Po pusteni vseho PDA nabootuje v bootloaderu.
4. Vybrat moznost 0, FlashROM Upgrade, pote moznost 6 Total img By SD/MMC.
5. Po dokonceni operace muze PDA zustat "viset" v zavislosti na verzi, je potreba udelat hardreset - soucasne stisknout ovladac hlasitosti, zelene sluchatko a provest reset (pichnout cihlu).
Zbyva jen doufat, ze nyni je cely proces zcela jasny.
TemnyStin


Jaudak_ce4you (13)|14.6.2006 22:56
Díkec, přesně toto jsem potřeboval.
Martynez (206)|15.6.2006 01:55
POZOR! MIO ROM update!!!
pro start do rom MENU stisknout pri startu VOLUME UP a JOYSTICK UP... NE GPS and VOLUME DOWN... to udela HARD RESET!
Martynez (206)|15.6.2006 03:31
Provedl jsem update. Mio konecne chodi jak ma! GPS nastaveni se zmenilo z com2 4600 na com2 57600.... dyztak pouzijte gps autodetect... JE TO BOMBA.. konec trapeni!
Sidon_ce4you (142)|15.6.2006 10:16
Mohl by mi prosím někdo malinko vysvětlit souvislost nebo rozdíl mezi ROM update R 46 a AKU 2.0 ?
Přijde se po ROM update u přístroje o záruku nebo ne. Pokud ano , bylo by řešení tam nahrát původní ROM R 45 ? A popřípadě kde se dá stáhnout? Nebo je zbytečný tam v případě reklamace cpát původní ROM protože to stejně servis pozná?
hot666 (8)|16.6.2006 08:33
Chtěl bych se zeptat, jak poznám, jakou verzi ROM mám v Miu nainstalovanou zda R45 nebo R46. Dík
Sidon_ce4you (142)|16.6.2006 11:38
Zjištění verze ROM na MIO A701:
zadej na klávesnici telefonu jako kdyby jsi chtěl na tohle číslo volat: *#61431188#
a vypíše se Ti tvoje verze ROM
a nebo je to samozřejmě vidět při startování přístroje buď po restartu nebo po zapnutí.
Sidon_ce4you (142)|16.6.2006 11:47
[QUOTE="Sidon"]Mohl by mi prosím někdo malinko vysvětlit souvislost nebo rozdíl mezi ROM update R 46 a AKU 2.0 ?
Přijde se po ROM update u přístroje o záruku nebo ne. Pokud ano , bylo by řešení tam nahrát původní ROM R 45 ? A popřípadě kde se dá stáhnout? Nebo je zbytečný tam v případě reklamace cpát původní ROM protože to stejně servis pozná?[/QUOTE]

Mimochodem o existenci AKU jsem se dočetl tady: http://www.komunikatory.cz/?item=updatujte-si-sve-windows-mobile
Není tedy nakonec AKU to samé jako ROM update ale pro jiné přístroje?
beecher (9270)|16.6.2006 12:23
Jiz jsme to tady zminovali nekolikrat... AKU je ve WM svete neco jako Service Packy ve svete stolnich Windows, prinasi opravy, vylepseni atd...
Do zarizeni tyto opravy dostanete pouze s updatem ROMky od vaseho vyrobce.
skosturik (28)|16.6.2006 12:24
Zajímalo by mne, odkud jste vzali soubor WINCEIMG.BIN
Díky.
beecher (9270)|16.6.2006 12:38
Na predchazejici strance je odkaz na soubor .rar, v kterem se ten soubor .bin nachazi...
Jojosk (18)|27.6.2006 01:13
Odkaz je uz neplatny, mohol by ten IMG niekto znovu zavesit na net? Diky moc..
Jojosk (18)|27.6.2006 13:15
[QUOTE="Martynet"]POZOR! MIO ROM update!!!
pro start do rom MENU stisknout pri startu VOLUME UP a JOYSTICK UP... NE GPS and VOLUME DOWN... to udela HARD RESET![/QUOTE]

Nech sa snazim akokolvek, do bootloader-u sa nemozem dostat.. Mam Mio A701 s R45.. Skusal som vselico ale nepodarilo sa mi do BL dostat.. Poradte prosim..
xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 19:42
[QUOTE="Jojosk"][QUOTE="Martynet"]POZOR! MIO ROM update!!!
pro start do rom MENU stisknout pri startu VOLUME UP a JOYSTICK UP... NE GPS and VOLUME DOWN... to udela HARD RESET![/QUOTE]

Nech sa snazim akokolvek, do bootloader-u sa nemozem dostat.. Mam Mio A701 s R45.. Skusal som vselico ale nepodarilo sa mi do BL dostat.. Poradte prosim..[/QUOTE]

For ROM version below R50, press and hold UP volume+ DOWN volume + RESET.
For Rom version above R50, press and hold UP volume + DOWN (joystick) + RESET.

Málem jsem si vykloubil ruce, ale na třetí pokus to vyšlo, teď to jde na pokaždé ... hi!
xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 19:46
Tady je ke stažení fimware R51:

http://rapidshare.de/files/23284781/r51.rar.html

Postup je stejný jako je popsán výše, pozná to při instalaci A701, funguje squele!

Fimware je english, čeština Sunnysoftu dodávaná na CD s novým Miem funguje bez problémů. GPS nabíhá za 1/3 času, používám jej 2 dny bez zatuhnutí či jiných problémů. Jediné co jsem zaznamenal je konflikt se softem Pocket Reclaimer nebo tak nějak, ja jsem ho někam vykopíroval a nevím z hlavy ten název, verze snad 2.5.4, s tím to fungovalo pouze do resetu či opětovného zapnutí. Pak už A701 nenajela.

Jediné co jsem ručně nastavoval je výkon, ten je po instalaci nastaven na nejvyšší, pro úsporu baterie jsem jej přehodil na auto.

Screenshoty nemám kam uploadnout, takže jen výpis o verzi: WM5 OS 5.1.70 (Build 14411.1.1.4).

Jo, jen tak pro jistotu, mi to jede, nikoho nenavádím, použijte servis! Pokud si Ačko sčubíte - Vaše věc ... hi. (No dneska jeden nikdy neví)

Zdarec ....
xRoman_ce4you (218)|27.6.2006 19:52
Jo, jen ještě pro úplnost. Po HR nebo update fimware je potřeba doinstalovat soubor eDialer.

Ke stažení na domovské stránce Mia:

http://www.mio-tech.be/support/Faqs/index.php?action=artikel&cat=386010&id=176&artlang=en


Soubor: eDialer Mio
Jojosk (18)|27.6.2006 21:14
[QUOTE="xRoman"][QUOTE="Jojosk"][QUOTE="Martynet"]POZOR! MIO ROM update!!!
pro start do rom MENU stisknout pri startu VOLUME UP a JOYSTICK UP... NE GPS and VOLUME DOWN... to udela HARD RESET![/QUOTE]

Nech sa snazim akokolvek, do bootloader-u sa nemozem dostat.. Mam Mio A701 s R45.. Skusal som vselico ale nepodarilo sa mi do BL dostat.. Poradte prosim..[/QUOTE]

For ROM version below R50, press and hold UP volume+ DOWN volume + RESET.
For Rom version above R50, press and hold UP volume + DOWN (joystick) + RESET.

Málem jsem si vykloubil ruce, ale na třetí pokus to vyšlo, teď to jde na pokaždé ... hi![/QUOTE]

No neviem ci si to nenapisal uplne naopak, pretoze ja som mal R45 a bolo to Volume UP + Joystick DOWN + RESET..

Este mala poznamka, ktoru tu kazdy zabudol napisat:

Ked to budete niekto skusat (dostat sa do BootLoaderu) tak nezabudnite na to, ze ZALEZI NA PORADI STLACENIA A UVOLNENIA KLAVES A RESETU!!!!!!!!!!!!!!

Treba stlacit a drzat Volume UP + DOWN (joystick), potom na par sekund (asi 2-3s) stlacit a drzat RESET a NAJSKOR PUSTIT RESET A AZ POTOM OSTATNE KLAVESY!!!!!!!!!!!!!

BTW. uz som stastnym majitelom A701 s R46 v ENG, miesto starej R45 v FR.. Juchuuuuuu.. :yes:
Jojosk (18)|27.6.2006 21:18
A este nieco som zabudol, pre tych, ktory sa budu pokusat upgradovat Firmware na A701:

Pouzite SD s kapacitami 128MB, 512MB alebo 1GB, pretoze to vraj nechodi s kazdou kartou (aspon podla toho co som cital - niekto to robil s 256MB a nemohol to potom rozchodit a rovnako aj s 4GB, ja som to robil s 512MB a v poho, tie 128MB a 1GB nezarucujem, to som iba cital ze to s nimi chodi ale 512MB mam osobne odskusanu a ide to lavou zadnou)..

BTW. pripajam sa k xRoman-ovi, ze vsetko robite na vlastne riziko !!!!!
Stanley (12)|30.6.2006 10:11
[QUOTE="Jojosk"]A este nieco som zabudol, pre tych, ktory sa budu pokusat upgradovat Firmware na A701:

Pouzite SD s kapacitami 128MB, 512MB alebo 1GB, pretoze to vraj nechodi s kazdou kartou (aspon podla toho co som cital - niekto to robil s 256MB a nemohol to potom rozchodit a rovnako aj s 4GB, ja som to robil s 512MB a v poho, tie 128MB a 1GB nezarucujem, to som iba cital ze to s nimi chodi ale 512MB mam osobne odskusanu a ide to lavou zadnou)..

BTW. pripajam sa k xRoman-ovi, ze vsetko robite na vlastne riziko !!!!![/QUOTE]

Fungovalo mi to s Adata 2GB /133x
Stanley (12)|30.6.2006 10:13
[QUOTE="Jojosk"][QUOTE="Martynet"]POZOR! MIO ROM update!!!
pro start do rom MENU stisknout pri startu VOLUME UP a JOYSTICK UP... NE GPS and VOLUME DOWN... to udela HARD RESET![/QUOTE]

Nech sa snazim akokolvek, do bootloader-u sa nemozem dostat.. Mam Mio A701 s R45.. Skusal som vselico ale nepodarilo sa mi do BL dostat.. Poradte prosim..[/QUOTE]

Kdyz jsem delal update na R51, tak jsem se tam dostat vubec nepotreboval. Normalne jsem spustil program, co byl v tom update.

St.
Stanley (12)|30.6.2006 10:14
[QUOTE="beecher"]1. No nevim, TT 5.21 se mi podarilo nainstalovat a rozchodit na kazdem zarizeni. Staci stahnout update a nainstalovat. Tzn. stahnout update ze stranek TomTomu a nainstalovat pouze jej a pres ctecku karet nainstalovat mapy.
2. Problem je spise v tom, ze SiRF protokol podporuje velmi malo aplikaci (napr. TomTom urcite ne a podle vseho ani be-on-road).
3. Reset GPS chipu asi nepujde, ale to rozchozeni komunikace s GPSkou je nejake divne. To by nemelo delat...[/QUOTE]

ve fW R51 je u GPS moznost RESET GPS.
Sidon_ce4you (142)|12.7.2006 15:51
Pokud původní R45 přehraju třeba na R46 nebo vyšší, je nějaká možnost tam v případě potřeby dát zpátky tu R45? Prohledal jsem google a nikde jsem R45 ke stáhnutí nenašel. Ptám se z toho důvodu pokud bych musel dát MIO třeba na reklamaci, protože jednu A701 už bohužel na reklamaci mám. Bylo mi totiž řečeno že i tohle je důvod k neuznání reklamace.
xRoman_ce4you (218)|12.7.2006 15:58
R45 jsem taky nikde nenasel, ale ruku na srdce, kdo mi dokáže, že tam nebyla R46, já se v tom nevyznám, co jsem koupil to reklamuji. Navíc pochybuji, že zrovna pokud se povede update Romky, že by to mělo vliv na funkčnost hardwerové části PDA, samozřejmě, pokud nepoužívám upravenou verzi, nebo viz. R51 pro A700 .....
Jojosk (18)|12.7.2006 16:01
[QUOTE="xRoman"]R45 jsem taky nikde nenasel, ale ruku na srdce, kdo mi dokáže, že tam nebyla R46, já se v tom nevyznám, co jsem koupil to reklamuji. Navíc pochybuji, že zrovna pokud se povede update Romky, že by to mělo vliv na funkčnost hardwerové části PDA, samozřejmě, pokud nepoužívám upravenou verzi, nebo viz. R51 pro A700 .....[/QUOTE]

Myslim ze ti to dokazu velmi jednoducho, pretoze R46 aspon zatial nie je oficialne dodavany FW - teda podla toho co som cital na nete v diskusiach..
Sidon_ce4you (142)|12.7.2006 16:15
Podle mě by to s reklamací nebylo tak jednoduchý, protože konkrétně mě řekli, že bych měl v tomto případě smůlu. A i kdybych si myslel opak tak mě zbývá asi jedině se soudit, a do toho bych nešel...
Podle mě by bylo řešení sehnat někde tu původní R45 a v případě potřeby ji tam buchnout. Samozřejmě je diskutabilní zda by to stejně nepoznali že jsem si ji tam vrátil sám a zda by to třeba taky nebyl důvod k neuznání reklamace, ale to nevím.
Stanley (12)|12.7.2006 16:32
[QUOTE="Sidon"]Pokud původní R45 přehraju třeba na R46 nebo vyšší, je nějaká možnost tam v případě potřeby dát zpátky tu R45? Prohledal jsem google a nikde jsem R45 ke stáhnutí nenašel. Ptám se z toho důvodu pokud bych musel dát MIO třeba na reklamaci, protože jednu A701 už bohužel na reklamaci mám. Bylo mi totiž řečeno že i tohle je důvod k neuznání reklamace.[/QUOTE]

Stary FW sice nemam, ale pokud bych mel zavadu evidentne nesouvisejici s nahranim FW, tak bych jim to tam obratil naruby. Navic jsem ( myslim )pouzil oficialn i soft. Potvrzoval jsem v nem i nejakou smlouvu, bylo by zajimave si ji precist.

Urcite bych se pak obratil na Sdruzeni ochrany spotrebitelu a informoval COIku.
Mam totiz v podvedomi, ze jsem cetl nejaky clanek o tomhle problemu a vyplynulo z nej, ze te nemuzou pausalne odbejt.

IMHO delaj vlny akorat dodavatele, aby nemuseli posilat founy zpatky vyrobci.

Taky si muzes precist zarucni podminky, ktere bys mel dostat v cestine k vyrobku ;o)
beecher (9270)|12.7.2006 16:40
COIku muzete zkusit... :D
Problem s "legalnosti" prehravani ROMek u Phone Edition od T-M nebo ET se tady resil, oba operatori maji v zarucnich podminkach napsano, ze uzivatel si nemuze sam upgradovat zarizeni, pokud k tomu neda svoleni operator (vystavenim ROMky na svem webu)... Pred tim to mohl delat jenom GSMobil...
xRoman_ce4you (218)|12.7.2006 17:52
T-Mobile a ani Eurotel přece nedodávají Mio A701.
Jojosk (18)|12.7.2006 18:00
No ja by som tiez rad vedel, ako moze dodavatel neakceptovat zarucnu opravu v pripade, ze tam mam iny FW, ktory na HW nema prakticky ziadny vplyv - nie je tak jednoduche v dnesnej dobe odpalit HW pomocou SW.. Takze ak mi napr. prestane fungovat GPS, GSM modul a pod. tak by som chcel vidiet ako ma odbiju tym, ze tam mam iny FW..
Surgical (2364)|12.7.2006 18:21
Vse zavisi na obchodnich a zarucnich podminkach pro dany vyrobek. Pokud uzivatel neni autorizovan k provadeni ROM updatu, pak je jeho zmena porusenim zarucnich podminek. To jest, dela vse na svoje triko. Tim neomlouvam mnohdy neochotu a aroganci prodejcu, servismanu, ale i zakazniku, vsichni jsme jen lidi a i sami se ne vzdy chovame k jinym tak, jak bychom chteli, aby se oni chovali k nam...
Flash update ROM k danemu zarizeni neni "pouhy software", je to procedura bezpecna, pokud jsou dodrzeny bezpecnostni podminky. Mnoha servisni strediska je provadeji v ramci zaruky zdarma a na pockani, jina uctuji manipulacni poplatek (ostatne cas jsou penize).
Jinak je vzdy vyslovne uvedeno, ze vse delate na vlastni riziko a poskytovatel nenese odpovednost za...v podstate za nic a vy to potvrzujete klepnutim na yes, nez vas program pusti dale, nebo ne?
Jinak porad plati, ze kazdy rozumi politice, fotbalu, autakum a....pocitacum, PDA nevyjimaje.
Je zajimave, ze kdyz ceskemu userovi bouchne "pitoma" televize, tak nevaha servis volat. Ovsem do kompa se "nas..e" kazdy.
A pak...zbytek uz znate :)

MaJaMa (8)|13.7.2006 20:04
[QUOTE="stehan"]momentalne : TU[/QUOTE]
Muzete mi nekdo nekde vystavit Firmare pro mio digiwalker a701, dival jsem se vsude, ale nemuzu to najit. dik
MaJaMa (8)|13.7.2006 20:20
Muzete mi prosim nekdo poslat odkaz na Firmware pro mio digiwalker a701, zadny, ktery zde je nefunguje. DIk
openly@seznam.cz :))
Forrest_ce4you (31)|17.7.2006 15:01
Mám MIO A701 s R45, necelý týden a je to moje první PDA, to jen na začátek. Snažím se zatím bohužel marně zprovoznit GPS. Po přečtení pár diskuzí jsem zkusil AutodetectGPS a ten mi najde GPS na portu 16. Program VisualGPSce mi v nastavení ukazuje, že GPS je na COM2, jestli to chápu správně. Zatím mi žádný program neukázal ani jeden satelit. Co dělám špatně? Byl bych vděčný, jestli by byla možná nápověda s někým přes Skype, nebo ICQ. Jsem už zoufalej.
Jojosk (18)|17.7.2006 15:29
[QUOTE="Forrest"]Mám MIO A701 s R45, necelý týden a je to moje první PDA, to jen na začátek. Snažím se zatím bohužel marně zprovoznit GPS. Po přečtení pár diskuzí jsem zkusil AutodetectGPS a ten mi najde GPS na portu 16. Program VisualGPSce mi v nastavení ukazuje, že GPS je na COM2, jestli to chápu správně. Zatím mi žádný program neukázal ani jeden satelit. Co dělám špatně? Byl bych vděčný, jestli by byla možná nápověda s někým přes Skype, nebo ICQ. Jsem už zoufalej.[/QUOTE]

Aky soft pouzivas? i-Go, TomTom.. ???
xRoman_ce4you (218)|17.7.2006 15:36
Pokud máš fimware R51, tak ho rozbal na kartu a spusť *.exe, povede Tě to samo. Neinstaluj to ze 4GB karty, pak Mio nenajede ....
xRoman_ce4you (218)|17.7.2006 15:37
Skus dát com2 a rychlost 54000
Jojosk (18)|17.7.2006 15:57
[QUOTE="xRoman"]Skus dát com2 a rychlost 54000[/QUOTE]

U mna i-Go detekuje bez problemov COM2 pri 57600..
Forrest_ce4you (31)|17.7.2006 16:04
Ve VisualGPSce můžu dát jenom, teda mimo jiné, 38400 nebo 57600. 54000 tam nedostanu. Zatím mi taky ještě žádný program nepsal něco jako, čekejte na připojení k GPS, nebo vyhledávám, nebo není signál, nebo něco podobného. Nemá to něco psát. Jinak IGO, nebo TT budu zkoušet asi dneska. Je mi divný, že ani ten program na hlídání rychlosti v autě, nepíše nic o satelitech. Dám connect a nahoře mám jenom n/a, ale to je asi do spec. diskuze. Já jenom, aby bylo jasno, že tomu zatím fakt asi nerozumím, ale v PC zas taková Lama nejsem.:D
Sidon_ce4you (142)|17.7.2006 17:29
[QUOTE="xRoman"]Pokud máš fimware R51, tak ho rozbal na kartu a spusť *.exe, povede Tě to samo. Neinstaluj to ze 4GB karty, pak Mio nenajede ....[/QUOTE]
mám taky R45 a rád bych to přehrál na R51. I v jiných diskuzích jsou popsány problémy s různými kartami. Já mám SD kartu A-data 2 GB 150x - mohl by být problém v této kartě nebo by to mělo proběhnout bez problémů? Nejsem v tomto oboru specialista abych si sám udělal úsudek a nerad bych si zničil MIO...
Stanley (12)|17.7.2006 17:40
[QUOTE="Sidon"]
mám taky R45 a rád bych to přehrál na R51. I v jiných diskuzích jsou popsány problémy s různými kartami. Já mám SD kartu A-data 2 GB 150x - mohl by být problém v této kartě nebo by to mělo proběhnout bez problémů? Nejsem v tomto oboru specialista abych si sám udělal úsudek a nerad bych si zničil MIO...[/QUOTE]

z presne teto karty jsem to bez problemu nainstaloval.

St.