Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zjištění verze map

Fede (18)|13.6.2006 09:49
Dobrý den, poradíte mi někdo jak zjistím jakou verzi map používám? V adresáři My Documents/tomtom je soubor DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-1bcd386e.
beecher (9270)|13.6.2006 10:00
Bud se podivate v TomTom na verzi programu, kde se vypise i verze mapy, nebo se podivate do adresare s mapou a v souboru nazev_mapy.pna na tretim radku je take jeji verze...
Fede (18)|13.6.2006 11:48
Děkuji. Tak mám v 632. Předpokládám že to je poslední dostupná verze.
neooo666 (243)|13.6.2006 12:23
Momentálně nejaktuálnější dostupná mapa ČR pro TomTom je tato
spamoid (83)|13.6.2006 12:53
[QUOTE="neooo"]Momentálně nejaktuálnější dostupná mapa ČR pro TomTom je tato[/QUOTE]
Tatto verze je ale urcena pro TT One zarizeni nikoliv pro PDA :(
neooo666 (243)|13.6.2006 13:39
To taky netvrdím. Nicméně otázka byla položena obecně, poukázal jsem na skutečnost existence novějšího mapového podkladu pro tento navigátor. Jinak to, že 645 je oficiálně distribuována pouze pro TomTom One přece neznamená její nekompatibilitu s PDA. Samozřejmě její použitelnost na PDA je věc jiná a spadá do licenční politiky kterou tady nebudu rozvádět.
beecher (9270)|13.6.2006 13:48
Ona ale neni distribuovana "pouze pro", ona je distribuovana "pouze s" TomTom ONE. A vzhledem k tomu, ze uzivatel podle sveho podpisu nevlastni takove zarizeni, takze je pro nej dostupna pouze ta 632 verze mapy. Nic novejsiho pro PDA tedy neexistuje. Howgh.
Fede (18)|13.6.2006 14:01
Přesně. Pokud jsem to nespecifikoval tak mi šlo o mapy pro TTN 5.
neooo666 (243)|13.6.2006 14:40
Takže pokud to shrnem
- nejaktuálnější mapový podklad pro TomTom 5 pro ČR je PL-CZ-SK-HU-Map_645 (50MB, úroveň do čísel orientačních pro většinu krajských měst) a distribuuje se pouze se zařízením TomTom ONE
- datový formát map je shodný pro všechny platformy
beecher (9270)|13.6.2006 15:07
Ne, neooo... TomTom Navigator 5 (WM Pocket PC, PalmOS) a TomTom Mobile 5 (verze pro WM Smartphony, Symbianove Nokie, SE Pxxx atd. nema jinou aktualnejsi mapu nez DE-AT-CH-PL-CZ Map Plus 6.32. Jine mapy pro TTN5 a TTM5 nekoupis. Jeste je neco na tom nejasneho? :sarcastic:

Zarizeni jako TomTom GO, TomTom ONE nepouzivaji ani jeden z vyse uvedenych navigacnich softwaru, a tudiz je mozne, ze maji jine mapy.

Tzn. prosim prestan uz mystifikovat. Dekuji.
neooo666 (243)|13.6.2006 15:25
[QUOTE="beecher"]Zarizeni jako TomTom GO, TomTom ONE nepouzivaji ani jeden z vyse uvedenych navigacnich softwaru, a tudiz je mozne, ze maji jine mapy.[/QUOTE] To je pouze vaše spekulace. Pokud chceme vést seriózní debatu, pojďme se, prosím, bavit o faktech a pokud jste mě nařkl z mystifikace, buďte prosím konkrétní. Můj předešlý příspěvek obsahuje pouze dvě různá nepopiratelná tvrzení. Pokud je chcete popřít tak prosím trochu konstruktivněji a věcně. "...nema jinou aktualnejsi mapu nez DE-AT-CH-PL-CZ Map Plus 6.32. Jine mapy pro TTN5 a TTM5 nekoupis." je fakt. Nicméně PL-CZ-SK-HU-Map_645 je také fakt, nikoliv mystifikace. Nic z toho co jste napsal nepopírám. Z toho co jsem napsal já jsem nevyvodil žádný závěr, nechť si každý přebere po svém. Ale myslím že je nejvyšší čas to utnout, protože už jsme silně OT.
beecher (9270)|13.6.2006 15:46
PNA od TomTom bezi na embedded Linuxu, tudiz nemuze pouzivat ani TTN5 ani TTM5.
A tohle: [QUOTE]...nejaktuálnější mapový podklad pro TomTom 5 pro ČR je PL-CZ-SK-HU-Map_645...[/QUOTE]je proste mystifikace (zvyraznil jsem, v cem je ta mystifikace).
neooo666 (243)|13.6.2006 16:03
Přetahujete se o slovíčka, nikoliv o fakta. Úmyslně jsem neuvedl TTN5 ale TomTom 5 proto, aby pokryl zmíněnou navigační aplikaci nazývanou různě pro různé platformy.

Klíčové je toto,
- existuje PL-CZ-SK-HU-Map_645 která je pro ČR aktuálnější než DE_AT_CH_PL_CZ_Plus_632
- datový formát map je shodný pro všechny platformy

za tím si stojím a více k tomu dodávat nebudu.
libor_m (1026)|13.6.2006 16:38
Pánové pánové. Prosím, abyste ukončili tento typ diskuze, nebo si v něm klidně pokračujte v diskuzi OT jinde na tomto fóru. Myslím si, že každému průměrně inteligentnímu (i průměrně tupému - pardon) člověku je jasné, co chtěl neooo říci. Pokud prostě Fede narazíš na někoho, kdo má verzi 645 na PDA, tak má sice nejnovější verzi mapy pro ČR, ale nelegálně.

KONEC