Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace firmwaru pro HP iPAQ Pocket PC h55xx

eXEden_ce4you (811)|17.10.2003 08:50
HP zveřejnil novou aktualizaci firmwaru řešící některé problémy s Bluetooth, snímačem otisků prstů a také s iPAQ Backup aplikací. Ke stáhnutí zde
Aifel_ce4you (105)|2.11.2003 18:41
Tak nevím, pokouším se nahnat nový update do svého h5550 nejsem nějak úspěšný. Píše mi to "languange specific" a update neproběhne. Patrně to nějak odhalí češtinu. Není třeba ji odinstalovat nebo tak něco ?? Nemáte někdo jinou pokud možno pozitivnější zkušenost ??
Díky..
Pavel Koza (4761)|2.11.2003 18:56
[QUOTE="Aifel"]Tak nevím, pokouším se nahnat nový update do svého h5550 nejsem nějak úspěšný. Píše mi to "languange specific" a update neproběhne. Patrně to nějak odhalí češtinu. Není třeba ji odinstalovat nebo tak něco ?? Nemáte někdo jinou pokud možno pozitivnější zkušenost ??
Díky..[/QUOTE]

Pred instalaci zmente Regional settings na English, pak to pujde.
Vojtěch Klimeš (17)|3.11.2003 09:25
Přes jazykove problemy jsem se dostal, ale překvapila mě jiná věc - i po upgrade se mi pře resetu hlásí verze ROM jako 1.00.13 (i v Asset Viewer), ale ostatní verze (Otisk prstu, Bluetooth, WiFi) se hlásí jako nové (viz. čísla verzí na webu HP http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/19479.html). Tak nevím jestli ten flash proběhl správně nebo ne. Proces flashovani hlasil že je vše v pořádku. Co to ukazuje vám? A nevím v čem by mohl být problém?
PavelR. (2184)|3.11.2003 09:34
[QUOTE="Vojtěch Klimeš"]...po upgrade se mi pře resetu hlásí verze ROM jako 1.00.13 (i v Asset Viewer), ale ostatní verze (Otisk prstu, Bluetooth, WiFi) se hlásí jako nové (viz. čísla verzí na webu HP http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/19479.html). Tak nevím jestli ten flash proběhl správně nebo ne.[/QUOTE]

Pokud se vam OEM aplikace "hlasi" jako nove verze, tak by melo byt vse v poradku. Patrne se (i vzhledem k velikosti souboru 5,3 MB) nejedna o upgrade cele ROM, ale jen jeji OEM casti. S tim znacenim je to opravdu ponekud matouci ...

PavelR.
zsadek (156)|4.11.2003 09:50
Ani english nepomohlo? Zvolil jsem English UK (to bylo tak nejpřijatelnější z výběru Zimbabwe atp.) No a nezadařilo se. Neustále jazyková odlišnost?

Dík za pomoc Z.
Aifel_ce4you (105)|4.11.2003 10:05
[QUOTE="zsadek"]Ani english nepomohlo? Zvolil jsem English UK (to bylo tak nejpřijatelnější z výběru Zimbabwe atp.) No a nezadařilo se. Neustále jazyková odlišnost?

Dík za pomoc Z.[/QUOTE]

Ještě je nutné v případě Sunnysoft češtiny, tuto úplně vypnout..
zsadek (156)|4.11.2003 10:56
I to jsem zkusil a ništ......
Pavel Koza (4761)|4.11.2003 14:08
[QUOTE="zsadek"]I to jsem zkusil a ništ...... [/QUOTE]

...a English (United States)?
Vojtěch Klimeš (17)|4.11.2003 15:03
Já jsem před upgrade provedl HARD reset a šlo to bez problémů (teda pokud to hlášení čísla verze ROM není problém - viz. výše). Ale je to totální ztráta dat. Já to udělal úmyslně - chtěl jsem si vyčistit PDAčko od experimentálních programů. Při pouhém upgrade nedojde ke ztrátě dat?:O
Pavel Koza (4761)|4.11.2003 19:37
Myslim, ze tento upgrade ztratu dat nezpusobi... Ale je to bez zaruky:cool:
zsadek (156)|4.11.2003 23:00
English US není v nabídce...
Vojtěch Klimeš (17)|17.11.2003 23:17
Zajímalo by mě, kdo má konkrétní zkušenost s upgrade 5550ky. Mě začalo zlobit připojení na internet přes bluetooth - teda ne hned po upgrade, ale až trochu později - tak mám podezření, že to je možná i nějakou nainstalovanou aplikací ale nevím. A tak by mě zajímalo, jak se vám po upgrade zobrazuje verze rom. Mě jako 1.00.13 nebo 17 jak je uvedena na webu HP. Ale verze jednotlivých částí se tváří že jsou správné (jak jsem psal výše). No a připojování zlobí tak, že někdy se PDAčko nedokáže vůbec spojit s telefonem (Nokia 6310i), když se spojí, tak nesestaví připojení přes GPRS (Oskar) a když sestaví, tak se tváří že nemůže načítat stránky. Ale po několika pokusech jde najednou vše bez problémů - můžu se odpojit, připojit kolikrát chci zasebou a chodí jak hodinky. Ale když to zkusím druhý den, tak to opět nejde. Dokonce si uvědomuji, že mi zlobilo i WiFi - chtěl jsem se připojit přes telecom - wifi našlo dvě sítě, dalo mi na výběr, ale tím to skončilo - nepřipojil jsem se, až po několika soft resetech se bez problémů připojil, ale za chvíli zas ne (to už jsem jen testoval co to dělá a tak jsem se připojoval a odpojoval). Musím podotknou, že dřív mi vše chodilo jak hodinky. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Díky.
Vojtěch Klimeš (17)|18.11.2003 11:25
A jeste jeden dotaz - chtel jsem dnes zkusit vratit k puvodni verze ROM - ale nikde jsem ji nenasel - myslel jsem, ze je na originalnim CD, ale tam jsem ji nenasel, ani na webu ne. Poradte kde ji ziskat nebo jak tam vratit puvodni verzi ROM. Diky.
Vojtěch Klimeš (17)|19.11.2003 09:27
Pokud někdo řešíte stejný problém jako já - další informace - problém není asi jen v Bluetooth, ale někde jinde - zkoušel jsem to i přes INFRA a i tam to zlobí. Nejpodivnější je to, že to zlobí hlavně při prvním spuštění: nechce to navázat vůbec spojení s telefonem ať už přes infra nebo přes Bluetooth. Když se mu to nakonec podaří (po několika pokusech, resetech), tak vytvoří spojení přes GPRS, ale to zas nechodí. Až pak po odpojení a novém připojení chodí vše bez problémů. Pak se můžu odpojovat, připojovat, kolikrát chci a jde to. Když to ale zkusím po několika hodinách, jsem tam kde jsem byl na začátku. Tak už fakt nevím kde je zakopanej pes.
PavelR. (2184)|19.11.2003 09:33
[QUOTE="Vojtěch Klimeš"]Tak už fakt nevím kde je zakopanej pes.[/QUOTE]

Zkousel jste to i s jinym telefonem nez Nokii 6310i? Bylo chovani stejne? Pred upgradem Vam vse fungovalo?

PavelR.
Vojtěch Klimeš (17)|19.11.2003 11:50
Před upgradem to chodilo bez problému (upgrade jsem delal kvuli zabezpeceni pres otisk prstu, ktery je dost vylepsen). S jinym telefonem jsem to zatim nezkousel, protoze nemam k dispozici zadny s GPRS.
PavelR. (2184)|19.11.2003 15:32
[QUOTE="Vojtěch Klimeš"]Před upgradem to chodilo bez problému (upgrade jsem delal kvuli zabezpeceni pres otisk prstu, ktery je dost vylepsen). S jinym telefonem jsem to zatim nezkousel, protoze nemam k dispozici zadny s GPRS.[/QUOTE]

Asi bych zkusil zazalohovat PDA, pote jej natvrdo vyresetovat a zkouset nastavit pripojeni bez instalace jakehokoliv SW. Urcite by pomohlo, pokud byste mel moznost pripojeni vyzkouset s jinym telefonem (coz pisete, ze nyni nemate) nebo alespon SIM jineho operatora...

PavelR.
Vojtěch Klimeš (17)|19.11.2003 16:48
Reset natvrdo jsem zkoušel - a rozchodit to jen s tím co je v ROMce + čeština od sunnysoftu a bylo to úplně stejné. Ještě zkusím sehnat jiný telefon. Myslím že to ale není operátorem, protože problém je aby se iPaq vůbec spojil s telefonem, ne samotné sestavení spojení (i když to vlastně taky trochu).Před tím to ale chodilo v pohodě a s telefonem jsem nic nedělal (třeba nový firmware, atd.).
pernik_ce4you (24)|25.11.2003 04:37
Tak mam PPC 2003 - rom verze .21, Nokia 6310i - kompletne nova instalace, vsechny updaty z WWW HP.
Spojeni se navaze, GPRS jede, ale z niceho nic se telefon odpoji..

BUDE UZ KONECNE NEJAKA OPRAVA TOHOTO PROBLEMU??!!!!
PavelR. (2184)|25.11.2003 08:04
[QUOTE="pernik"]Tak mam PPC 2003 - rom verze .21, Nokia 6310i - kompletne nova instalace, vsechny updaty z WWW HP.
Spojeni se navaze, GPRS jede, ale z niceho nic se telefon odpoji..

BUDE UZ KONECNE NEJAKA OPRAVA TOHOTO PROBLEMU??!!!![/QUOTE]

... vy mate iPAQ 5450 s WM2003 ROM 2.00.21, ze? Problemy tohoto zarizeni s bluetooth jsou diskutovany zde a zde.

PavelR.