Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak kupujete programy?

Dancer (39)|12.6.2006 16:27
Chtěl bych si vylepšit svou novou hračku (LOOX C550), ale vzhledem k tom, že hodně dobrých aplikací není freeware zajímá mně, jak nakupujete aplikace?
Jde mi o placení - paypal, bank. převodem?
A kde?

Prolezl jsem pár stránek, ale těch tuzemských jsem moc nenašel...

Díky za odpovědi!
hosic (156)|12.6.2006 16:31
Jedine PayPal, nebo kartou.

Bankovni prevod do ciziny je strasne drahej - napr u eBanky jsou to nejaka procenta z prevadene castky ale min. 500,- Kc

Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2006 16:41
Další možností je využít služeb např. AH Mobile.
dort (1212)|12.6.2006 17:57
přesně PayPal, nebo přímo kartou ;)
Dancer (39)|12.6.2006 18:02
Využít služeb jak? Asi jsem slepec, ale na jejich stránce nevidím, že by zprostředkovávali prodej softwaru... :oops:
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Další možností je využít služeb např. AH Mobile.[/QUOTE]
dort (1212)|12.6.2006 18:52
jo, na stránkách nic nemají, ale co jsem se ptal před pár dny, tak to dělají ;)
Miloš Strouhal (3997)|12.6.2006 18:53
Zatím to bohužel na stránkách nemáme viditelně napsané, ovšem stačí nám napsat na emailovou adresu [EMAIL=software@ahmobile.cz]software@ahmobile.cz[/EMAIL] poptávku na daný konkrétní software, a v průběhu několika málo hodin Vám dorazí odpověď obsahující veškeré náležitosti jako je cena softwaru, způsob platby a termín dodání. V případě zájmu stačí objednávku potvrdit , a software bude Váš.
Marian Veselý (662)|12.6.2006 19:21
Osobně platím embosovanou kartou České spořitelny většinou na stránkách výrobce v eurech, nebo dolarech. Nejsem si nějak vědom, že by chtěli za převod takový peníze. Stejně tak když platím za hudbu.
dort (1212)|12.6.2006 20:05
Ale on je rozdíl v platbě kartou ( o které mluvíte ) ta je kupodivu i u českých bank většinou ZADARMO ( ať platíte v CZ či cizině ) narozdíl od bankovního převodu, kdy si účtují od několika korun za převod v CZ, až po sto koruny v případě platby do zahraničí.
MilanSu (823)|12.6.2006 23:40
Platba jedine kartou (nebo PayPal) jednou jsem nejak nemohl zaplatit kartou, tak jsem platil prevodem a SW za 200 Kc (v prepoctu) mne vysel na 450 s poplatkem bance :no:
Docent (1234)|12.6.2006 23:56
Tak po poslední zkušenosti už budu programy pouze krást... Kdysi dávno jsem si na PC nainstaloval Post-It Notes od 3M, obdobu žlutých lepících papírků (pro šťouraly, kteří mně poradí, že existují freewarové obdoby - ano, zkoušel jsem je, ale tohle mně vyhovovalo nejlíp). Našel jsem i crack a celkem v pohodě jsem si s tím programem lebedil.

Teď jsem instaloval nový notebook a zjistil, že za ta léta se verze dostala z čísla 2. na 4., crack jsem nenašel (resp. distribuce je dělaná jiným způsobem), takže jsem si řekl, obětuješ 22 doláčů a program zakoupíš... No, a nestačím se divit, pár programů jsem už přes net bez problémů koupil, ale tohle... Na odkaze, který mně přišel, má být button "HTML download"... Není tam, na maily nikdo neodpovídá, na dotazy zaslané přes webové formuláře chodí automatické odpovědi, které nic neřeší... Takže ještě zkusím české zastoupení 3M. a pokud nepochodím, byl to poslední program v životě, který jsem koupil...
libb (56)|21.9.2006 11:45
osobně kupuju hlavně přímo kartou, občas přes PayPal.
Co se ankety týká: upřednostňuju freeware, když není, tak buď koupím nebo si aplikaci napíšu sám, podle toho, jak je to složité (no těch vlastnoručně napsaných až tolik není).
Spíš mě mrzí, že jsem dost softu nakoupil na Motorolu MPx220 a teď jsem si pořídil PDA a většinu nemůžu portovat. Třeba u iSila mě to dost štve, protože když už mají možnost běžet ve free režimu, mohli by být benevolentnější a těm, kdo jim zaplatili, umožnit přechod mezi platformami :-( Nebo aspoň kdyby dali nějakou slevu... No nic, to byl jen povzdech