Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

format .map souboru

hnipak (25)|12.6.2006 11:02
Ahoj,

ucim se parsovat Oziho kalibracni soubory, a narazil jsem na spoustu takovych (treba z skyfly.cz/gpspraxe), ktere maji kalibracni body (PointXX) bez souradnic (a nejaky cisla na konci, ktery nevim k cemu jsou).

Takze jestli to chapu spravne, musim pouzit pro zjisteni realne polohy souradnice rohu (MMPLL), ale vrta mi hlavou, k cemu jsou dobry ty "prazdny" kalibracni body?

Dik.

PRIKLAD:
Point01,xy, 3309, 1684,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , 3526000, 5601000,N
MZ (12)|12.6.2006 13:59
Podla mojich skusenosti su v textovom subore nazovmapy.map ulozene "len" kalibracne udaje v preddefinovanom formate t.j. aj s prazdnymi riadkami o kalibracnych bodoch, ktore ked nevyplnis tak v map subore sa nevymazu , budu ale prazdne...
Pre spravnu cinnost stacia dva body mapy - napriklad jeden niekde vlavo hore /nemusi byt uplny roh/ a druhy vpravo dole ...
Ak scanner a mapa boli kvalitne tak ine body ani netreba /overene/ jednoducho je dodrzana umera medzi pixlami(x,y) jpg,bmp obrazku mapy a suradnic, ktore su zadane z udajov na mape....

Inak niekde v tejto diskusii som cital niekde na ruskych strankach presny popis formatu mapo suborov /a nielen ich/.

ZdenekJ_ce4you (68)|13.6.2006 11:09
Ta stránka s tím popisem je http://www.rus-roads.ru/gps/help_ozi/map_file_format.html. Není to moc rozvinuté, ale základy tam jsou.
hnipak (25)|13.6.2006 13:49
Ano, diky.

Na tu stranku jsem taky narazil, ale ani z ni mi nebylo jasny, jak se postavit ke kalibracnim bodum, kde je sice souradnice v pixelech, ale ne uz zemepisna.