Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nakupovani na aximcases

beefeater_ce4you (11)|10.6.2006 17:45
Dobry den, chtel jsem se zeptat nekoho, kdo ma zkusenosti s nakupovanim na aximcases, jak je to s platbou. Mam kartu Visa, udelal jsem objednavku, vyplnil vsechny udaje a po potvrzeni mi to hlasilo, ze mam prekontroval PSC, cislo karty a platnost.Pritom vse je v poradku...
Nevite co s tim? je potreba nejakeodblokovani v bance pro platby na netu?(dosud jsem s kartou na netu neplatil)
Dekuji.
dort (1212)|10.6.2006 17:57
ne každá embosovaná ( vytlačené číslice ) jde opravdu použít pro platbu po internetu

např. GE a KB mají speciálně vydávané karty pro platby po netu, takže dost záleží na tom co máte za kartu a od jaké banky
beefeater_ce4you (11)|10.6.2006 18:01
Jo diky, v tom to asi je, je to KB:no: tak si budu muset zaridit e-card u Komecrky. Ach jo.
dort (1212)|10.6.2006 18:16
no nevzdychej - přeci jen je to lepší ohledem bezpečnosti účtu, neb si nastavíš limity pro platbu a při vyšších částkách je můžeš i autorizovat - prostě furt lepší dát pár korun za internetovou kartu měsíčně, než se pak hádat o ztracené tisíce ;)
beefeater_ce4you (11)|10.6.2006 18:20
To jo, jasne ze nejakech 65 kc za rok me nevytrhne, akorat se to opozdi, nez si to vyridim...Snad aspon ten Axim dojde vcas:D
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2006 20:11
Nákup placen kartou Visa a vše proběhlo normálně.
Směrovací číslo psáno dohromady. Možná je problém v tom, že ti zanedlouho končí platnost karty. Také u některých karet musíš připsat za číslo karty ještě poslední 4 čísla z řady čísel na rubu karty.
dort (1212)|10.6.2006 20:24
a mezi námi děvčaty, co máš za kartu? respektive od jaké banky? ;) :cool:

Malek (63)|10.6.2006 20:32
Na tu KB ecartu pozor - slyšel jsem ,že jsou stím problémy .Aktivace Paypal trvá 1 měsíc .Má někdo zkušenosti s Paypal ??Nebo s KB ekartou ? (tu KB ekartu už mám a brzy si zřídím Paypal )
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2006 20:36
Visa byla od eBanky.

O kartě KB na placení po internetu mluvil Honzabr na 2.srazu v Malé Úpě (10/2004). Používal ji a žádný problém s ní nebyl.
beefeater_ce4you (11)|10.6.2006 20:54
PSC psano dohromady, karta je az do 2008, jinak s tim dalsim ciselm nevim, zkusim to, ale spis to bude tou komerckou. Jinak e-card v roce 2004 este myslim neexistovala,tak to slo i po staru klasickou kartou. nastesti jsem zjistil, ze tu e-card budu mit zadara, tak aspon to.
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2006 21:07
Vím o několika dalších uživatelích (z pražských srazů ce4you), že nakupovali na aximcases a žádný problém nebyl. Typ karty ani banku žel nevím.

Napadla mě další možnost - nakoupit zprostředkovaně přes AHMobile a nákup jim zaplatit v Kč.
dort (1212)|10.6.2006 21:28
[QUOTE="Malek"]Na tu KB ecartu pozor - slyšel jsem ,že jsou stím problémy .Aktivace Paypal trvá 1 měsíc .Má někdo zkušenosti s Paypal ??Nebo s KB ekartou ? (tu KB ekartu už mám a brzy si zřídím Paypal )[/QUOTE]

no zřízení účtu na PAYPAL je odvislé jak rychle, respektive pomalu pošle vaše banka 1,5 Euro ve prospěch PAYPAL - takto si ověřují platnost a funkřnost účtu po registraci

jinak klasicky by to nemělo trvat déle než 3 - 5 dní od registrace

s KB jsem četl, že někdo měl problém s odečtením toho 1,5E, ale to byl jen ojedinělý případ
dort (1212)|10.6.2006 21:38
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Vím o několika dalších uživatelích (z pražských srazů ce4you), že nakupovali na aximcases a žádný problém nebyl. Typ karty ani banku žel nevím.

Napadla mě další možnost - nakoupit zprostředkovaně přes AHMobile a nákup jim zaplatit v Kč.[/QUOTE]

no ono 99,9% problémů není v dodavatelích, ale v našich vynikajících bankách s velmi "nízkými" poplatky za jen velice omezený počet služeb - takže za všechno a ranec :((

já jsem se s GE hádal cca měsíc, než pochopili, že PAYPAL není banda podvodníků, kteří v tom mají bordel a nic neumí a uznali, že ty HOVÁDKA jsou oni - ach jo

a to nekomentuji, že jsem vypadal za blbce a podvodníka na všech stranách - PAYPAL, EBAY, LanceArmstronFoundation - atd. - všude jsem zplatil, peníze se vyblokovali v jejich prospěch - a já čekal, týden nic, 14 dní nic ( zboží nikde ) - tak to už se mi moc nelíbilo, takže jsem začal prudit a výsledek - ano banka peníze vyblokovala, ale po 21 dnech mi je v tichosti vrátila na účet - výborné :no: - a názor banky - byla to moje chyba. Asi se ptáte jaká? Promiňte, tak to do dneška také nevím :D
Malek (63)|11.6.2006 01:16
A platí se při inkasu na Paypal účet poplatek za převo měny (KB 50Kč)? Jako u normálního převodu ?
PS : Naše banky jsou Svině !!:evil: Poplatky platí česká strana(KB) - 1050 Kč .Poplatky Platí Amíci (Bank of Amerika) cca 750 Kč . Je to dost rozdíl když mají AM větší průměrný platy než mi a ještě menší poplatky :evil: :evil:
dort (1212)|11.6.2006 08:34
u GE mi strhli jen placenou částku, neb to asi není bráno jako inkaso, ale platba platební kartou a tam si banky snad nic nestrhávají ;) , kupodivu
maculak_ce4you (147)|11.6.2006 10:36
Na aximcase jsem platil 3x a vždy v pohodě, mám elektronickou VISA kartu s čipem od ČSOB, na konci jsem zadával tři koncová čísla z druhé strany a vždy to bylo bez problémů a hlavně bez poplatků, je to bráno jako elektronická platba v obchodě, kde poplatky platí obchodník.Dodávky bez problému, jednou dokonce za 7 dní od objednávky,jednou byl problém s nekompletní dodávkou a po jednom mailu obratem vyřešen takže úplně v pohodě. Čus.
beecher (9270)|12.6.2006 11:50
Pokud se nepletu, tak KB automaticky blokuje u VISA a MasterCard karet platby pres Inet, takze je nutne jej nechat aktivovat...
beefeater_ce4you (11)|15.6.2006 10:27
Jojo, je to jak pisete, bud se Tedy musi nechat udelat e-carta a nebo si nechat odblokouvat u KB kartu pro nakupy na netu.