Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus A730 - modifikace baterie - výroba baterie s kapacitou 2900 mAh

Cesinek (4)|9.6.2006 20:13
Při prohledávání fór jsem narazil na zajímavý námět, jak zvýšit životnost A730 v provozu na baterie. Uživatelé sami vědí, jak špatné to s baterií pro tohle zařízení je. Modifikace vyžaduje trochu šikovnosti a hodně odvahy :D

Odkaz na ono forum je tady.

Bohužel zatím nemám k disposici velkou baterku s krytem, až se mi dostane do spárů, seberu odvahu a zkusím to. Do té doby uvítám vaše názory na věc.
Res (18)|14.6.2006 09:20
tak to by se mi líbilo,ale nemám nato odvahu ani zručnost,nechce to začít někdo vyrábět?
kubisz (1054)|14.6.2006 11:05
tak co, nezkousel to nekdo uz? taky cekam velkou baterku, tak nejdriv uvidim, jak to bude vypadat s jeji vydrzi a pak by to slo...mimochodem, pochopil jsem spravne, ze staci pouze vykuchat obe baterie a spojit je paralerne (tzn kontakt na kontakt)??? a este se tam objevil dotaz na baterii do MT, ktera ma ale stejny vystup (V, mA), jako baterie na ASUS, myslite, ze tohle by mohlo fakcit? nabijelo by se to napriklad? diky,

kuba
Cesinek (4)|14.6.2006 17:22
No, jak já jsem to pochopil, tak vykuchat se musí jen ta základní malá baterka, tu velkou můžeš nechat tak jak je. Pak je paralelně propojíš a voilá - baterie s 2900 mAh je na světě. Ještě čekám na tu velkou baterku, jak bude, tak do toho asi půjdu. Co se týče baterie do MT - pokud bude mít 3,7 V tak by to neměl být problém, ale nenašel jsem žádnou MT baterii, která by měla potřebné rozměry a větší kapacitu. To řešení se základní + extended baterkou přímo pro A730 je asi nejlepší.
kubisz (1054)|14.6.2006 19:20
co nejaka nokia? ti maj docela velky kapacity a tech 3,7 maji...myslim, ze tam psali, ze se vrta i do te 1800 baterky :(
kubisz (1054)|13.7.2006 13:58
tak baterie (1800mAh) je nainstalovana, zformatovana, vydrz se krasne prodlouzila (ta predchozi musela byt total kaput), ted PDA jede bez problemu kolem 3-4 dnu v pohotovostnim rezimu s obcasnou praci, navigace pres 3h, kryt baterie je ale total zadelanej, nevim, jestli tam pude vecpat tu dalsi baterku bez totalni destrukce :) zatim do toho asi nejdu...

PDA se trochu zvetsilo (asi tak o 1 cm tloustky), fotak je ted jeste vic zapusteny, reprak zni trochu plechoveji, PDA se vejde bez problemu do puvodniho pouzdra i do kolebky, lip se drzi v ruce...hur drzi v autodrzaku...
duff2 (32)|13.7.2006 20:53
Kde jsi tu velkou baterku sehnal a za kolik?
kubisz (1054)|14.7.2006 10:14
sehnal jsem ji pres AH mobile, pres pana strouhala, je to na objednavku, doba doruceni byla asi mesic, cena byla kol 1600,-...pak ji jeste maji (pry) na www.asusteam.cz...
Maglor_ce4you (20)|19.12.2006 18:55
Zkusili jste to někdo?
kubisz (1054)|20.12.2006 08:48
este ne :-( ale chystam se, po pul roce kapacita baterie asi trochem ubyla a uz to neni takovy zuzo, jako pred tim (ale stejne stale vydrzi PDA podstatne vic, nez s tou malou baterkou...)