Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

tMan - task manager

duhovej_vil (267)|9.6.2006 12:01
Vysel tMan 0.9.4

A co je noveho?
  • Minimalizace/Zavreni/Zobrazeni TaskListu lze namapovat na tapnuti/tap-and-hold/gesto (libovolne)
  • Soft-reset jako polozka v menu
  • Vypnuti displaye jako polozka v menu
  • Rotace obrazovky jako polozka v menu
  • Optimalizace kodu
  • Spousta oprav
  • Otvirani menu pres HW klavesu
Mashe (622)|9.6.2006 13:08
jdu na to .. aplikace je to skvela, akorat ta stara me furt hlasila (po restartu) ze tam chybi nejake knihovna ci co .. zrovna sem se chystal to sem napsat :))

EDIT .. beru zpet .. uz je to tu zase



todle me naskoci po restartu zarizeni .. co s tim?

nicmene kdyz to zpustim rucne .. tak to slape OK
duhovej_vil (267)|10.6.2006 09:33
Kde mas tMana nainstalovanyho? (celou cestu). Asi se blbe vytvari link, ktery ho po startu PDAcka pousti.
Mashe (622)|10.6.2006 17:00
na SD karte ... SD\_programy\tMan
duhovej_vil (267)|10.6.2006 17:38
Vypada to, ze v dobe startu tMana nema OS driver na SD kartu, a proto ho nedokaze pustit. Takze instalace do RAM by to mela vyresit...
beecher (9270)|12.6.2006 13:01
Prcek par kB a davat to na kartu? :sarcastic:
Jak vzdycky tvrdim, vse co startuje po resetu nebo operuje s Today vzdycinky do zarizeni!
Mashe (622)|13.6.2006 10:44
mno ja se snazim davat na kartu toho co nejvic .. tam me to prijde bezpecnejsi :)

a propo .. nedari se me zaskrtnout aby se me spoustel po restartu .. vam to jde OK?
Mashe (622)|20.8.2006 11:48
funguje tMan i pod wm5? nejak me to nechce zavirat veci na pozadi ... pod 2003SE to jelo fajn .. dikes :)
duhovej_vil (267)|20.8.2006 13:59
Fungoval by mel, zatim si lidi s WM5 stezovali, ze to nedodrzuje WM5 theme (coz je pravda).

Jenze problem je, ze on ten tMan neni az zase tak uplne funkcni jak by mel :( Ale pracuju na tom, aby fachcil jak ma - bohuzel prace je mnoho a casu cim dal min...

BTW: co presne (jakou aplikaci) na pozadi zaviras? S necim jsou totiz problemy (ze bych si rozsiril seznam aplikaci na testovani)
Mashe (622)|21.8.2006 08:22
nejde zavrit nic ... ani po jednom ani hromadne ... so far je to todle :)
-word, smsky (zpravy obecne), windows media player, hry, ... proste vse co jsem zatim spustil .. mam to 2 dny takze toho zatim moc neni ...
duhovej_vil (267)|21.8.2006 08:54
A reaguje tMan na otevreni menu (tapnuti na ten puntik). Pokud ne, tak je treba ho ukoncit nejakym spravcem uloh a znovu nahodit. Bohuzel, se nekdy (az prilis casto) stane, ze tMan prestane reagovat - zatim nevim z jakyho duvodu :(
duhovej_vil (267)|12.9.2006 22:31
Testovaci verze 0.9.5-a3 je k dispozici pro zajemce a skalni priznivce tMana.

Co je novyho:
* vylepsena stabilita kodu
* respektujeme wm5 theme (potrebuju testnout)
* uz by nam nemela delat problemy rotace obrazovky

Diky predem za zpravy, chybova hlaseni.

Pozn.: 0.9.5 bude vice mene opravna verze, kde uz bych rad mel (konecne) stabilni spravce uloh, do kteryho pak budu pridelavat takovy veci jako vyjimky pro zavirani/minimalizace, seznam ignorovanych aplikaci atd. Takze mejte prosim trpelivost...

Pozn2: Oproti 0.9.4 doslo k dost zasadnim zmenam v kodu, takze neco muze prestat fungovat - doufam, ze toho bude co nejmin...
ZdenekP (224)|12.9.2006 23:51
Tak mi to nepřlbírá pozadí. Je černé. Ale rotace vypadá OK.
duhovej_vil (267)|13.9.2006 08:21
Muzes poslat screenshot?
ZdenekP (224)|13.9.2006 08:36
Tady je.
Mashe (622)|13.9.2006 12:08
2vila :)

co je wm5 theme?

jinak screen zde


funguje zda se konecne dobre (minula verze nejak nepremavala ... duvody uz si nepamatuju, ale bude to tu nekde na foru) :)

akorat ten flek (tecka) by chtel vystredit a to pozadi za nim dat pruhledne aby se prizpusobil aktualnimu skinu (jinak i pri vysunuti klavesky a prevraceni displeje je vse ok)
duhovej_vil (267)|13.9.2006 12:17
WM5 theme je to cemu rikas skin :)

Ale podle tech screenshotu to vypada, ze jsem (zase) zabalil do CABu nejakou blbou verzi (uz bylo vecer :-D). Ach jo... ;(

Jinak tecka vystredna je (vertikalne), to ze tam mas batti zpusobuje, ze to vystredene nevypada :)

EDIT 12:29: Na stejnym miste je opravena verze, uz by to melo delat "pruhledny" pozadi. Uspesny test proveden v emulatoru WM5 (QVGA).
ZdenekP (224)|13.9.2006 12:44
Vypadá to OK. To bylo briskní :)
Mashe (622)|13.9.2006 13:11
uz to slape (pruhlednost) .. nicmene sem si zarovne vzpomel co me tam driv zlobilo .. neslo zavirat programy (at bezici tak na pozadi .. ani po jednom ani vsechny najednou) .. a ted jak se divam tak to nejde stale .. testnul jsem tu minulou (tu jak jsi spatne neco zalozil ci vlozil) a zjistil jsem ze totez .. skoda

magic button neni spatna, ale tMan se me libi vic ..

jinak vystredenost .. jak to myslis? batti by to soupl spis dolu ne? ta tecka je "prilepena" na levy okraj .. nikoli na spodek ...

viz
&
duhovej_vil (267)|13.9.2006 13:45
Myslim vycentrovany vertikalne (ze to sedi na vodorovny ose, ktera prochazi stredem svisleho okraje). Batti nic neposouva, pac se kresli nad task bar. A horizontalne to centrovat nebudu, protoze je to imho nesmysl, kdyz se ma vedle toho kreslit to zaviraci tlacitko, pak by ta tecka divne skakala.

A jinak to zavirani. Nemuze se to mlatit s tim prepinacem uloh, co tam mas (s tim co je hned vedle loga windows vlevo)? Nebo jeste s necim jinym? Zkus...

Jeste koukam, ze se ti ta tecka nekresli cela. Na predchozim screenshotu, ale byla ok. Ze by zase kolize s nejakym dalsim prgem?
Mashe (622)|13.9.2006 14:12
ad tecka .. jo to byl magic button .. po vypnuti ok .. nicmene by me docela zajimalo s cim se to muze krizit ze to nezavira ty aplikace :(
ZdenekP (224)|13.9.2006 14:21
Mě to aplikace zavírá.
zivan (615)|13.9.2006 14:42
Ja se zaviranim taky nemam problemy. Konecne je tu verze tMana, ktera je stabilni i u me...hurraaaa :-)
ZdenekP (224)|13.9.2006 14:57
Tak to pozadí není OK - po SR je opět černý. Ale po vypnutí tMana a spuštění z Programů je to zase OK. Asi bude bugíček někde v automatickém spouštění po SR.
duhovej_vil (267)|3.10.2006 22:54
0.9.5-a4 je k dispozici pro testovani.

- opravena chyba, kdy bylo chybne pozadi po SR (pokud to porad nefunguje, tak nastavit v HKCU\Software\DaProfik\tMan StartupDelay na nejakou hodnotu jako 1000 - defaultne je tam 500 - 1000 znamena 1 sekunda)
- pokud se zmeni theme, tak se nezmenilo tManovo pozadi

Tahle verze se mi zda jako kandidat na 0.9.5, tak testujte co to da :)
urys (402)|4.10.2006 20:34
mozna vypadam jako prudic a nebudes me mit rad, ale nejak mi to u me nemaka :-( (ja vim, staci, kdyz prudim u pLocku :D )

vpravem hornim rohu mam videt TECKU a v kolecku OK nebo KRIZEK, podle toho, co je spusteny za aplikaci, pripadne jen tu TECKU (treba u TODAY)



klikem na TECKU vyjede jmenu tMana
pridrzeni na KRIZKU ci OK v kolecku opet vyjede menu
pokud v menu kliknu na nekterou z aplikaci, tak se na ni prepnu
MINIMIZE funkcni
CLOSE ALL a CLOSE BACKGROUND nechci zkouset ;)

az sem je to OK, ale ....

klikem na KRIZEK ci OK v kolecku se nestane NIC :-(
pokud klepnu na modry ctverecek s krizkem vedle aplikace, tak se nic nestane :-(


predchozi verze jsem nainstalovany nemel


jo a pozadi je po SR porad spatne, v registry jsem StartUpDelay vubec nemel, hodnota 1000 nepomohla, 5000 pomohlo ;)

tak pro me to kandidat na 0.9.5 neni :sarcastic:

urys
duhovej_vil (267)|4.10.2006 21:32
[QUOTE="urys"]mozna vypadam jako prudic a nebudes me mit rad, ale nejak mi to u me nemaka :-( (ja vim, staci, kdyz prudim u pLocku :D )[/QUOTE]Ja si to tak neberu. Nejdulezitejsi pro me je, ze to funguje u me (kvuli tomu to pisu) :) Nevydelavam na tom prachy, nikdo mi za to neplati. Lidi to pouzivaj, protoze jim to treba taky funguje. Komu to nefunguje, pouziva neco jinyho ;)

[QUOTE="urys"]CLOSE ALL a CLOSE BACKGROUND nechci zkouset ;)[/QUOTE]Proc ne? Jinak se nedozvis, zda to funguje nebo ne ;-)

[QUOTE="urys"]klikem na KRIZEK ci OK v kolecku se nestane NIC :-(
pokud klepnu na modry ctverecek s krizkem vedle aplikace, tak se nic nestane :-([/QUOTE]Tohle hlasil Mashe a bylo to tim, ze se mu to triskalo s necim jinym (MagicButton)? Neni to treba i tvuj pripad?

[QUOTE="urys"]jo a pozadi je po SR porad spatne, v registry jsem StartUpDelay vubec nemel, hodnota 1000 nepomohla, 5000 pomohlo ;)[/QUOTE]Ja to myslel tak, ze treba 1000 a vic pomaha, ne ze 1000 tutove pomuze. Ono zalezi, jak rychle se ti dokaze vykreslit topbar - u me treba staci 500 (=0.5s). A zaver je, ze pozadi po SR je dobre, pac jsi nasel hodnotu, se kterou to funguje. Bohuzel lip to udelat neslo (lepe receno na nic lepsiho jsem neprisel a ze jsem toho zkusil dost).

Pozn. na konec: Kdyz to nefunguje jednomu, ale tisici dalsim lidem jo, tak to pro me kandidat na release je :))
urys (402)|5.10.2006 09:56
ee MagicButton nemam a ani jiny taskmanager
Mashe (622)|5.10.2006 10:51
v dobe testovani jsem tam magica vubec nemel (na ten jsem presel az po nefuncknosti tManu) .. a pocket plus byl taky vypnuty ... dodnes nevim s cim se to krizilo pac sem (pokuc vim) nic nemel na tudle cinost zapnuteho ...
ZdenekP (224)|5.10.2006 10:58
To nezavírání se mi někdy děje také. Dost často mi pomůže skočit na jinou aplikaci a pak tu předchozí zavřít z menu tMana. Nebo se pak vrátit a zavřít křížkem. Občas třeba nemůžu zavřít dialog schůzky nebo úkolu, který jsem si otevřel z today (používám tAgendu).
duhovej_vil (267)|5.10.2006 12:02
Jasny. Vim, ze tMan nezavira uplne vsechno. Je to v tom, ze kazda aplikace si dela zavirani jinak. V SDK je, ze kdyz dostane zpravu WM_CLOSE, tak by se mela zavrit. Vetsina to tak dela, ale nektery to delaji na WM_QUIT a v .NETich jsem dalsi trable. Coz me vede k tomu, proc asi MS nedela funkcnost zavreni aplikaci - protoze nejde zaridit, aby se opravdu zavrela. Ale je to jen hypoteza. JAsne, da se zabit kompletne cely proces, ale pak se neulozi zmeny v nastavenich, data, atd. A to neni uplne koser...

A pochopitlene to neni tak snadny, ze se posle jen WM_CLOSE nebo WM_QUIT. S dialogy a property sheety se pracuje jeste uplne jinak.

Minimalizaci dela system, takze tam je to ok.
ZdenekP (224)|9.10.2006 23:04
Mám odzkoušeno, že když tMan nezavírá, tak ho vypnu (Exit) a spustím znovu - a najedno zavírá. :))
duhovej_vil (267)|26.10.2006 10:37
Udelal jsem par malickych zmen, ktery potrebuju otestovat. Funkcnost je stejna jako ve verzi 0.9.5. Tem, kterym tMan po nejake dobre prestal zavirat aplikace nebo nejakou nezaviral, je predevsim urcena tato verze. Ale mohou testovat i ostatni (tohle neni zadne oficialni verze, jen test toho, zda jsem se vydal spravnou cestou).

A mohl by mi nekdo otestovat, jak se tMan chova s aplikaci Phone?

Diky.

(v priloze zaZIPovany CABator)
Mashe (622)|26.10.2006 12:15
muzes ty zmeny trosku rozvest? ;)
ZdenekP (224)|26.10.2006 12:26
Tak jsem tedy stáhnul a nainstaloval. Zatím vím, že se nezměnilo chování po SR. Viz obrázek.

Co myslíš tím "chová k aplikaci Phone"?
Mem__ce4you (485)|26.10.2006 12:35
[QUOTE="Cvrnda"]Co myslíš tím "chová k aplikaci Phone"?[/QUOTE]
Možná to, že je problém ji zavřít - aspoň PHM Task Manager mi Phone zobrazuje v mnoha instancích a neumí je odstřelit

EDIT: Jj, a tMan to zatím také neumí (když dám zavřít Phone z menu tMana, tak se akorát prohodí pořadí aplikací v seznamu ale stále tam je). Jediná výhoda v porovnání s PHM je v tom, že Phone zobrazuje pouze jednou, PHM vícekrát

A po SR hlásím stejný problém, pod obrázkem kuličky je background asi ze splash screenu
ZdenekP (224)|26.10.2006 13:17
Tak to s tím zavřením potvrzuji. Dále je fakt, že některá dřívější verze tMana ji zobazovala 2x.
duhovej_vil (267)|26.10.2006 15:22
[QUOTE="Mashe"]muzes ty zmeny trosku rozvest? ;)[/QUOTE]
1) Misto WM_QUIT se posila WM_CLOSE, coz je uzivateli asi uplne ukradeny, ale treba Resco Explorer pak neulozil pri zavreni cestu a pri dalsim spusteni se pustil na ty posledne ulozeny.
2) Nekdo mi hlasil, ze se mu tMan neodinstaloval. Cekalo se 4s na ukonceni, ted se ceka 8s (snad to pomuze) :)

Diky za ten test Phone. Mohli byste mi rict, jak se u vas jmenuje process aplikace Phone (v emulatoru je to "cprog.exe"), tak jestli je to stejny. At to muzu poresit a prip. udelat nejakou testovani verzi.

Reseni problemu s pozadim po SR jsem tu uz popisoval: upravit promennou StartupDelay v registrech. Lepsi reseni zatim nejsem schopnej udelat :(

Dulezity je taky srovnat, jestli to zavira i to co zavirala verze 0.9.5, prip. jestli neco co neslo, uz ted jde.
Mem__ce4you (485)|26.10.2006 15:39
[QUOTE="duhovej_vil"]Diky za ten test Phone. Mohli byste mi rict, jak se u vas jmenuje process aplikace Phone (v emulatoru je to "cprog.exe"), tak jestli je to stejny. At to muzu poresit a prip. udelat nejakou testovani verzi.[/QUOTE]
Jj, zda se, ze to je stejny "cprog"

jkubovic (45)|27.10.2006 07:34
Problém sa však nevyrieši zatvorením CPROG.EXE, pretože potom sa Vám nikto nedovolá, telefón sa tvári ako vo Flight móde, ale nie je úplne odpojený. Aj keď prestane zobrazovať informácie o operátorovi, sile signálu a GPRS, pri prichádzajúcom hovore sa rozsvietia tlačidlá na prijatie a odmietnutie hovoru, ale nič viac. Po stlačení prijatia hovoru sa spustí CPROG.EXE, nabehnú údaje o operátorovi a telefón začne zvoniť, treba však znovu stlačiť zelený telefónik pre prijatie hovoru.
V kľudovom stave sa CPROG.EXE tiež spustí po stlačení zeleného tlačidla a nabehne telefónna časť.
Myslím, že práve preto žiadny TaskManager nemôže zavrieť aplikáciu Phone (len killnutím cprog.exe) - je to súčasť procesu CPROG.EXE, ktorý musí byť stále spustený.
V MagicButton to mám vyriešené tak, že aplikáciu Phone som dal nezobrazovať, pokiaľ nie je aktívna.
duhovej_vil (267)|27.10.2006 09:47
A ja jsem tu nekde psal, ze chci process cprog.exe ukoncovat?
Ja akorat potrebuju vedet, jak odlisit telefon od ostatnich aplikaci, abych se k nemu mohl nalezite chovat.
jkubovic (45)|27.10.2006 11:43
V tom prípade platí to, čo písal Mem_. Proces CPROG.EXE je zodpovedný za aplikáciu Phone.
Mem__ce4you (485)|3.11.2006 21:14
Zdravim, snazim se tMan pouzivat, sedi mi jeho filosofie, a mel bych par napadu k zamysleni:

- Osobne bych uvital mit na polozku Soft reset jeste potvrzovaci hlasku - v seznamu se mi hodi SR mit, ale kdyz omylem tapnu treba nehtem, tak je nemile, ze se masina hned otoci
- Slo by (a melo by vyznam) zvysit (volitelne) prioritu procesu tMan? Pri psani vlastnich aplikaci se mi casto stava, ze se PDA zahlti a mam problem svuj proces odstrelit. Obvykle se ale cervenym telefonem dostanu na plochu a pak do nabidky Start a postupne se doklikam az na Pamet a aplikaci odstrelim tam, tMan resp. topbar v tu dobu nereaguje (ani na namapovane hw tlacitko). Proste nejak docilit toho, aby tMan byl co nejvic u moci :)
- Tohle uz je asi mimo zamereni takoveto jednoucelove aplikace, ale presto kdyby to slo nejak jednoduse a autor by v tom taky shledal prinos - slo by zobrazit velikost obsazene a volne pameti (celkove, treba jeden dalsi radek v seznamu dole), pripadne dokonce vyscitana pamet procesu k jednotlivym oknum?

Jeste ke kosmetice:
- Pozadi pod ikonkou tMana je obcas po SR jine, nez zbytek topbaru, jak uz uvadeli i jini uzivatele. Stejne tak tlacitko OK je kreslene z tMana, protoze neodpovida aktualnimu tematku? Chapu, ze to je asi nutne kvuli odchytavani kliknuti a tap and hold, ale ja treba funkcnost OK vubec nechci menit, resp. prenastavuje mi ji Smartskey, a tak bych uvital ciste jen ikonku tMana k zobrazeni aktualnich aplikaci a prepinani (a stejne vetsinou pouziju hw tlacitko jen k zobrazeni popup menu). Timpadem by se OK nemuselo kreslit a neblbla by grafika? Zas by to musela byt dvoji funkcnost podle nastaveni, ale osobne bych to uvital, nevim, jak to vidi autor.
duhovej_vil (267)|5.11.2006 14:04
[QUOTE="Mem_"]Zdravim, snazim se tMan pouzivat, sedi mi jeho filosofie, a mel bych par napadu k zamysleni:

- Osobne bych uvital mit na polozku Soft reset jeste potvrzovaci hlasku - v seznamu se mi hodi SR mit, ale kdyz omylem tapnu treba nehtem, tak je nemile, ze se masina hned otoci
[/QUOTE]Bude v 0.9.6.
[QUOTE="Mem_"]- Slo by (a melo by vyznam) zvysit (volitelne) prioritu procesu tMan? Pri psani vlastnich aplikaci se mi casto stava, ze se PDA zahlti a mam problem svuj proces odstrelit. Obvykle se ale cervenym telefonem dostanu na plochu a pak do nabidky Start a postupne se doklikam az na Pamet a aplikaci odstrelim tam, tMan resp. topbar v tu dobu nereaguje (ani na namapovane hw tlacitko). Proste nejak docilit toho, aby tMan byl co nejvic u moci :)[/QUOTE]Chapu o cem mluvis. Dost jsem s tim experimentoval nez vysla 0.9.5, ale zadny uzitek to neprineslo. Zasekavalo se to stejne jako pri normalni priorite (kterou to ma ted). Obcas jsem mel dojem, ze je to dokonce i horsi.
[QUOTE="Mem_"]- Tohle uz je asi mimo zamereni takoveto jednoucelove aplikace, ale presto kdyby to slo nejak jednoduse a autor by v tom taky shledal prinos - slo by zobrazit velikost obsazene a volne pameti (celkove, treba jeden dalsi radek v seznamu dole), pripadne dokonce vyscitana pamet procesu k jednotlivym oknum?
[/QUOTE]Vyscitana pamet urcite nebude, dlouho trva iterace heapem, takze nez by se otevrelo menu, tak by si clovek solidne pockal. A celkova/volna, to je sice zalezitost jedny funkce (a i rychly), ale nejak mi neprijde, ze je to zrovna to, co tMan potrebuje. Par lidi mi napr. psalo, ze mam udelat misto tecky vertikalni sloupky s pameti a baterkou (cili to co ma vBar), ale tMan neni vBar.

Spis se mi libi napad, ze vezmu zdrojaky Batti a udelam z toho monitor pameti, takze pri spravny konfiguraci, by nahore v top baru mohlo byt jak Batti, tak ten monitor pameti. A tam uz bych klidne udelal tu pamet pro jednotlivy procesy a jiny kravinky. Jenze neni na to cas :(

[QUOTE="Mem_"]Jeste ke kosmetice:
- Pozadi pod ikonkou tMana je obcas po SR jine, nez zbytek topbaru, jak uz uvadeli i jini uzivatele. Stejne tak tlacitko OK je kreslene z tMana, protoze neodpovida aktualnimu tematku? Chapu, ze to je asi nutne kvuli odchytavani kliknuti a tap and hold, ale ja treba funkcnost OK vubec nechci menit, resp. prenastavuje mi ji Smartskey, a tak bych uvital ciste jen ikonku tMana k zobrazeni aktualnich aplikaci a prepinani (a stejne vetsinou pouziju hw tlacitko jen k zobrazeni popup menu). Timpadem by se OK nemuselo kreslit a neblbla by grafika? Zas by to musela byt dvoji funkcnost podle nastaveni, ale osobne bych to uvital, nevim, jak to vidi autor.[/QUOTE]Tohle je komplikovanejsi a dost kontroverzni. Hodne lidi pise, ze tecku nechce, ze jim prekazi, apod. Jedna z veci, co tMan _MUSI_ delat je, ze musi zapadnout do aktualniho tematka, aby nerusil. Na PPC2002-2003SE je to sranda, na WM5 uz ne a odtud prameni ty problemy s grafikou. Kdyz budu svine, vybodnu se na uzivatele s WM5 a budu mit o par problemu min. Konkretne: zasadni problem s grafikou je, ze nelze detekovat zmenu tematka (rady typu, zjisti si jakou mas barvu pozadi a kdyz je jina, tak se tematko zmenilo, nefuguji, to jsem zkousel - nejsem tak blbej jak vypadam :-)). Barvy tematka jsou ulozeny v registrech. Zjistit, jaky barvy se pouzivaji na PPC2002-2003SE je snadne, protoze to nekdo zdokumentoval (a nebyl od MS). WM5 pridava dalsi (plus ty gradienty), ale nevim jaky to jsou, takze je neumim precist. Dost velkej problem je, ze si vyrobce PDAcka muze urcit, kde ty barvy budou. Ja saham do mist, ktery vicemene funguji na vetsine stroju, ale kdyz to vyrobce udela jinak, tak to proste nefunguje a ja nemam sanci (uplne stejny je to napr. s podsvicenim displaye). Takze to pozadi se resi takovym debilnim hackem, ktery ale zpusobuje, ze po SR je to pozadi obcas blbe. Jak tomu aspon trochu predejit vizte muj drivejsi prispevek tady.

Dal. Kdyz tam lupnu jen tu tecku a neprekreju OK/Close button bude to vypadat hnusne, pac to bude na sobe silene nalepeny (pozn. pro rypaly: ne, ten button, co je na top baru opravdu nejde programove zmensit) a jak spravne pises, nemam sanci chytit jakoukoliv zpravu. Tobe by to treba vyhovovalo, ale tMana pouziva celkem dost lidi (za rijen si ho stahlo 7 600 lidi) a tem by to asi nevyhovovalo. Je treba o tom uvazovat i v tomhle smeru.

Dalsi vec je, ze Ok/Close button se muze chovat v ruznych situacich jinak - podle konfigurace (na tap, tap-n-hold, gesto je mozne priradit ruznou akci). Delat to, co navrhujes, je hack, neni to systemovy, je to reseni jednoho specialniho uzivatelskyho nastaveni jednoho (?) uzivatele.

Zaverem. Chapu, ze se mi snazite poradit a pomoct, ale verte, ze to nevypada tak, ze prijdu nalitej z hospody, neco nabusim, vydam release a cekam co na to uzivatele. Dost dlouho se snazim veci ladit, nekdy se ukaze, ze to nejde, tak to zkousim jinak. A tohle trva nekdy i mesice. To co se pak dostane ven je nejprijatelnejsi reseni, na ktery jsem schopnej prijit (s existujici dokumentaci, zkusenostma, atd.). WM5 je podporeny tak spatne, protoze nemam PDA s WM5. V emulatoru mi to funguje, ale na zarizenich uz je horsi.

Rady at si ho koupim povazuju za blbost (proc to je moje vec). Nabidky na pujceni musim s diky odmitnout, pac do Vanoc mam prace nad hlavu s uplne jinyma vecma nez je softeni pro PDA. A po Vanocich uz patrne nebudu v CR.

Na konec (pro vsechny). Jmenuju se David -> tykejte mi - ja si na formality nepotrpim. Klidne piste "Jaky na to mas nazor, Davide?". Me to neurazi, ja budu spis radsi nez za vety "Jaky je autoruv nazor..."
Mem__ce4you (485)|5.11.2006 14:53
Dik za obsahlou reakci, Davide (nechces rikat radsi Duhovej_Vile? Taky mam radsi, kdyz se mi rika Mem nez Roman ;)). Prave proto, ze se mi tMan libi, se snazim konstruktivne nadhodit co me u toho napada. Pocitam s tim, ze 99 % tech veci jsi resil taky a do vetsi hloubky, ale i na strankach pises, ze do vydani verze 1.0 privitas user requests, tak musim honem honem :cool: Na vecech ohledne bloatware, buseni kodu ve volnem case atd. se jinak samozrejme shodneme, taky pisu aplikace a hry ve freetime, ktery vlastne nemam.

Ted jeste konkretne k bodum:
To vlastni kresleni OK/Close mi neda spat - jednak to zpusobuje problemy (napr. nekdy se dostanu se systemem do stavu, ze OK prestane reagovat*), kterym by se dalo elegantne vyhnout, a vlastne ani tu tecku bych potom nepotreboval, kdyz si namapuju hw tlacitko. Na WM5 to s ukoncovanim aplikaci neni tak horke a vlastne ani vhodne (a kdyz uz, tak z toho duvodu, ze dochazi RAMka, a proto by to prave tMan mohl volitelne zobrazovat). Proste kdybys to zanalyzoval a treba prehodnotil, ze by tMan mohl bezet ve dvou rezimech (jeden viditelny s "teckou" vcetne OK/Close a druhy tMan jen na pozadi s moznosti vyvolat popup - pro pokrocile uzivatele, ale doufam, ze ne jen pro me;)).

* S tim, ze prestane reagovat OK, to se pak tyka i krizku v popup seznamu aplikaci i Close All Tasks, vetsinou to nastane kdyz pracuju se Zpravami a Telefonem a pak uz nejde zavrit nic, ani TC apod. Asi to odpovida tem hlaseni, co psali lidi v diskuzi prede mnou, proste stav, ze tMan nezavira. Kdyz se ale vypne a pusti znova, tak uz bez problemu zavre. Zkusim to jeste nasimulovat s vypnutym SmartsKey, jestli se to nahodou nebije (na dlouhy Rbutton ma defaultne Close)

P.S.: Jo a jednoduchy monitor pameti podobny Batti by mel urcite uspech :)
duhovej_vil (267)|6.11.2006 10:24
Moje strategie ohledne tMana je takova:
1) stabilni task manager, ktery se nezasekava, zavira, minimalizuje, atd.
2) implementace drive doslych requestu:
- seznam prgu, co se nebudou zobrazovat (treba active sync, atd.),
- seznam vyjimek (napr. globalne mam na tapnuti close, ale u IM klienta chci minimize)
- vetsi podpora HW klaves (zavirani, minimalizace)

Az pak se budu zabyvat takyhlema specialitkama. Ovsem uplne nejlepsi reseni mi prijde, ze otevru zdrojak pro GPL2 licenci a ty si udelas svuj specialni fork a tam si to proste dopises :) Zatim totiz nejsem presvedcenej, ze to co navrhujes, je smer, kterym by tMan mel jit.

Jinak podle me to zasekavani neni zpusobeno vykreslovanim OK/Close button (me se to obcas taky zasekne). Jen se to blbe ladi, protoze to neumim replikovat...

Ohledne osloveni. David nebo duhovej - to je jedno, hlavne mi nerikej autor, pak se citim jako to kolo :-D

Ohledne montoru pameti. Kdyz to vyjde s pRSSreaderem, tak mozna vysetrim cas pres Vanoce, ale _silne_ bez zaruky.
Mem__ce4you (485)|6.11.2006 10:39
[QUOTE="duhovej_vil"]Ovsem uplne nejlepsi reseni mi prijde, ze otevru zdrojak pro GPL2 licenci a ty si udelas svuj specialni fork a tam si to proste dopises :)[/QUOTE]
Jo, tak odvodit z toho jinou verzi bych mohl, a aby se to nepletlo, byl by to iMan, jakoze invisible :D
[QUOTE="duhovej_vil"]Zatim totiz nejsem presvedcenej, ze to co navrhujes, je smer, kterym by tMan mel jit.[/QUOTE]
Ja prave nechci, aby sel cely tMan timhle smerem, ale aby byly proste dve varianty fungovani podle nastaveni, ta stavajici a ta nova, ktera by do vzhledu WM5 nedrbala atd. Ale myslim, ze to chapes, jen te nepresvedcim a ani to delat nebudu, mas samozrejme plny narok to zvazit sam.

Kazdopadne keep up the good work a budeme se tesit na dalsi verzi ;)
Mem__ce4you (485)|16.11.2006 10:42
Jeste jsem objevil u tMana takovou zvlastni feature s uzamykanim zarizeni na WM5, kdyz zarizeni zamknu, tak jsou vsechna hw tlacitka mimo provoz, ale tMan na hw tlacitko bez problemu vyskoci. Prisel jsem na to, kdyz si s MDA hral syn. Nastesti dotykova obrazovka zustava i nadale zamknuta, ale v popup menu se da pohybovat hw sipkami i potvrzovat
duhovej_vil (267)|16.11.2006 11:29
Zamykas tim std. today pluginem nebo necim jinym?
Mem__ce4you (485)|16.11.2006 12:46
Jj, tim standardnim, ne pLockem apod. ;)