Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RS232

barnstormer (2)|9.6.2006 09:53
Zdravím a děkuji za tip předem. Jde mi o přípojení zařízení skrze RS232 rozhraní k N560. Je možno využít nějaký USB-RS232 převodník? Jak lze uvedený problém řešit. Pokud nějak. Jaké jsou možnosti programování, resp čtení dat z tohoto rozhraní na tomto PPC. Díky a omlouvám se za možná tak naivní a laickou otázku.
atomion (1159)|9.6.2006 10:12
Rozhraní RS232C je tuším standartní 9-pinový nebo myslím 25-pinový COM port. Tím pádem nevidím problém proč by to nešlo připojit. Jediná vada na kráse bude že to nebude pravděpodbně napájet. To vše jsem pochopil že v PPC je miniUSB a na PC RS232C..
barnstormer (2)|9.6.2006 13:48
[QUOTE="barnstormer"]Zdravím a děkuji za tip předem. Jde mi o přípojení zařízení skrze RS232 rozhraní k N560. Je možno využít nějaký USB-RS232 převodník? Jak lze uvedený problém řešit. Pokud nějak. Jaké jsou možnosti programování, resp čtení dat z tohoto rozhraní na tomto PPC. Díky a omlouvám se za možná tak naivní a laickou otázku. [/QUOTE]

Jetšě svůj dotaz upřesním. Jde mi konkrétně o to, připojit ASIX převodník UCAB232. Ten bere pro svou činnost napájení z USB portu. Jinak podporuje všechny protokoly. Z PC k němu přistupuji přes Win32 API funkce, s programováním PPC však nemám žádné zkušenosti a proto můj dotaz na vývojové prostředí, resp. nějaké pomůcky pro programování. Aplikace bude triviální, načtení dat přes RS232 a jejich vykreslení do grafu. Měl-li by (a to nevím) PPC Excel přístup na porty, pak by šlo řešit i takto. Díky předem.
Saman_ce4you (1451)|9.6.2006 14:37
Pokud ma ten Acer USB host a ty sezenes drivery pro PocketPC, tak to bude podobny jako na PC.
Ohledne nastroju pro programovani se mkrni do prislusne sekce diskuze.
Pocket Excel neumi makra..
ElSoft (1244)|9.6.2006 15:21
obávam se že pro obvod FT232BM ovladače pro Windows Mobile nejsou, na netu jsou pouze pro Windows 98SE/2K/ME/XP, Mac OS8/OS9/OS X a ovladače pro Linux release 2.40 a vyšší jsou přímo součástí systému

jinak kdyby jsi to nějak rozchodil s PPC tak dej určitě vědět:yes:
Saman_ce4you (1451)|9.6.2006 15:56
Ehmm, myslis ze tyhle (dole) nepujdou? Na jednom Panasonicu nam chodily..
ElSoft (1244)|9.6.2006 17:20
dík za link, o tom jsem nevěděl a spoléhal na informace českého distributora:oops: