Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: RS232

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Zdravím a děkuji za tip předem. Jde mi o přípojení zařízení skrze RS232 rozhraní k N560. Je možno využít nějaký USB-RS232 převodník? Jak lze uvedený problém řešit. Pokud nějak. Jaké jsou možnosti programování, resp čtení dat z tohoto rozhraní na tomto PPC. Díky a omlouvám se za možná tak naivní a laickou otázku.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Rozhraní RS232C je tuším standartní 9-pinový nebo myslím 25-pinový COM port. Tím pádem nevidím problém proč by to nešlo připojit. Jediná vada na kráse bude že to nebude pravděpodbně napájet. To vše jsem pochopil že v PPC je miniUSB a na PC RS232C..

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od barnstormer
    Zdravím a děkuji za tip předem. Jde mi o přípojení zařízení skrze RS232 rozhraní k N560. Je možno využít nějaký USB-RS232 převodník? Jak lze uvedený problém řešit. Pokud nějak. Jaké jsou možnosti programování, resp čtení dat z tohoto rozhraní na tomto PPC. Díky a omlouvám se za možná tak naivní a laickou otázku.
    Jetšě svůj dotaz upřesním. Jde mi konkrétně o to, připojit ASIX převodník UCAB232. Ten bere pro svou činnost napájení z USB portu. Jinak podporuje všechny protokoly. Z PC k němu přistupuji přes Win32 API funkce, s programováním PPC však nemám žádné zkušenosti a proto můj dotaz na vývojové prostředí, resp. nějaké pomůcky pro programování. Aplikace bude triviální, načtení dat přes RS232 a jejich vykreslení do grafu. Měl-li by (a to nevím) PPC Excel přístup na porty, pak by šlo řešit i takto. Díky předem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Pokud ma ten Acer USB host a ty sezenes drivery pro PocketPC, tak to bude podobny jako na PC.
    Ohledne nastroju pro programovani se mkrni do prislusne sekce diskuze.
    Pocket Excel neumi makra..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

obávam se že pro obvod FT232BM ovladače pro Windows Mobile nejsou, na netu jsou pouze pro Windows 98SE/2K/ME/XP, Mac OS8/OS9/OS X a ovladače pro Linux release 2.40 a vyšší jsou přímo součástí systému

jinak kdyby jsi to nějak rozchodil s PPC tak dej určitě vědět:yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Ehmm, myslis ze tyhle (dole) nepujdou? Na jednom Panasonicu nam chodily..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

dík za link, o tom jsem nevěděl a spoléhal na informace českého distributoraops:

Podobná témata

1. Acer n35 - RS232
    Od PICOM v sekci Acer
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-03-2010, 22:07
  2. GPS s RS232 do CF nebo s BT
    Od spam_ce4you v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 27-02-2006, 09:43
  3. RS232 -> USB ?
    Od code v sekci Zbývající značky