Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Broadcom Bluetooth Stack pro Dell Axim X50(v) s WM5/X51(v) je tady!

Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2006 22:44
Oprašte svoje HP BT klávesnice a BT sluchátka, neboť je opět budete moci na svých miláčcích používat! Broadcom BT stack vám dovolí to, co MS BT stack neumožňuje. Více info, včetně návodu, najdete na níže uvedeném odkazu.

http://czaxim.wordpress.com/2006/06/08/broadcom-bluetoo+...+ndows-mobile-5/
valdo_ce4you (182)|8.6.2006 23:21
dakujem :cool:
Bobanovicz (511)|9.6.2006 00:09
Chtělo by to taky pro LOOX :(
beecher (9270)|9.6.2006 00:13
To uz si budete muset zaridit sami, Vysavacnici... ;) :D
Kája_oldd (759)|9.6.2006 00:38
Chtěl bych se zeptat, je rozdíl mezi verzí 38 a touhle? Resp. podle všeho usuzuji, že nyní stačí jen nainstalovat cab, bez nějakých výmazů v registrech, jak tomu bylo dříve před instalací?
beecher (9270)|9.6.2006 09:41
No, je tam opraveno spousta chyb a melo by chodit s tim uz kazde zarizeni (hlavne tedy BT stereo sluchatka). Jinak ano, tohle je CAB, ktery proste pustis a nainstalujes do zarizeni (ne na kartu). Osobne doporucuji HR a instalovat nacisto...
valdo_ce4you (182)|9.6.2006 09:45
... ten HR bude asi nutny lebo telefon aj GPS sparujem, no hp klavka nejde sparovat :(
maculak_ce4you (147)|9.6.2006 11:23
stáhnuto,zaloha se provádí a jdu do toho. Díky.
Kája_oldd (759)|9.6.2006 17:55
Ale to jsem pochopil, jen u verze 38 byl taky cab, ale u něj byl přiložen texťák, seznam, co vše se musí před instalací vymazat z registrů a pokud vím, cab je nepromaže, tudíž je nutné nejdřív něco vymazat, před spuštěním cabu?:)
beecher (9270)|9.6.2006 17:59
Verze .38 != verze .50... :sarcastic:

Ja nevim, postup instalace na blogu mam napsany, tak co je jeste na tom nejasneho? :oops:
Kája_oldd (759)|10.6.2006 00:25
Mno právě mne zaujalo, že se tam nepíše o mazání registrů apod. jen spustit cab a všechno se udělá samo, a bylo mi to divné, protože dříve bylo před cabem nustné promazat ty registry, o tom tam není zmínka, ani u staženého zipu. Tak se jednoduše ptám, zdali není nurné mazat registry, jako u (asi) dřívejší verze, která byla rovněž v cabu (nechci to zkouušet instalací, verze co tam mam jakž takž funguje, tak se jen chci ujistit). Stačí mi jen ano-ne jako odpověď. Děkuji:)
Johnny007_ce4you (45)|10.6.2006 16:16
Ziadne registry som nepremazaval! Postupoval som podla navodu.
BT stack sa perfektne integroval do systemu.
Funguje zatial bez chyby, priam fantasticky!
DELL sa moze hambit, ze to neponukol pre svojich zakaznikov ON!

Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2006 16:46
Myslím, že beecherův návod je dost "p o l o p a t i s t i c k ý". Pokud by se mělo něco dělat v registrech, bylo by to tam napsané. A je tam něco?

to Johnny007
Proč by se měl Dell stydět?
Kája_oldd (759)|10.6.2006 18:00
No právě že tam nic nebylo, a předtím to bylo obvyklé, proto jsem se chtěl ujistit, aniž bych musel mazat u mě fungující verzi, a nechápu, co je na tom špatného, nezrozumitelného a nepochopitelného:D

Johnny007: díkes za odpověď:)
Johnny007_ce4you (45)|10.6.2006 18:11
to Zdenek Malinsky:
>proč by se měl Dell stydět?

Pretoze integroval MS BT stack do WM5 pre X51v a odmieta dodnes si pripustit chybu a napravit to!!
Pred kazdym updadom ROM verzie apelovali uzivatelia Axim X51v prave na toto a DELL kasle na zakaznikov!!
Myslim si, ze netreba tu vysvetlevovat aky je priepastny rozdiel medzi tymito dvomi implementaciami jednej a tej istej veci.

Malek (63)|10.6.2006 20:35
Je to sqělí Už i posílat soubory na SE T630 můžu což :D předtím se vždy seklo a SR. :evil:
frogale (447)|11.6.2006 19:01
[QUOTE="beecher"]To uz si budete muset zaridit sami, Vysavacnici... ;) :D[/QUOTE]

Neuvazuje se v tymu, ze by se pokracovalo na dalsi zarizeni? Nenajde se nikdo kdo by uvazoval o koupi Looxu? :)
colombo_ce4you (36)|11.6.2006 21:45
Super praca, chlapci, naozaj klobuk dole. Ja som jeden z tych vlastnikov super HP BT klavesnice. Naozaj, velka vdaka beecherovi, ev. aj ostatnym, ktori sa na tom podielali. Colombo
colombo_ce4you (36)|12.6.2006 01:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Oprašte svoje HP BT klávesnice a BT sluchátka, neboť je opět budete moci na svých miláčcích používat! Broadcom BT stack vám dovolí to, co MS BT stack neumožňuje. Více info, včetně návodu, najdete na níže uvedeném odkazu.

http://czaxim.wordpress.com/2006/06/08/broadcom-bluetoo+...+ndows-mobile-5/[/QUOTE]


Plánujem kupit BT sluchadla. Co by ste mi odporucali? Mam PDA Axima.Vdaka.
beecher (9270)|12.6.2006 10:53
[QUOTE="frogale"]Neuvazuje se v tymu, ze by se pokracovalo na dalsi zarizeni? Nenajde se nikdo kdo by uvazoval o koupi Looxu? :)[/QUOTE]Frogale, proc bych si mel kupovat neco, co je proti Dellu slabe jak caj? ;)
beecher (9270)|12.6.2006 10:54
[QUOTE="colombo"]Plánujem kupit BT sluchadla. Co by ste mi odporucali? Mam PDA Axima.Vdaka.[/QUOTE]Navarit na Kossy Porta Pro BT prijimac... :D :D :D
beecher (9270)|12.6.2006 11:01
[QUOTE="Johnny007"]Pretoze integroval MS BT stack do WM5 pre X51v a odmieta dodnes si pripustit chybu a napravit to![/QUOTE]No nevim, osobne pro to, co pouzivam BT ja, mi MS BT stack naprosto vyhovoval a byl dostacujici, krome teda te HP BT klavesnice, ale u ni je jasne napsano, s kterymi zarizenimi je kompatibilni a Delly to nejsou... ;) Takze bych si mohl maximalne nadavat sobe. Delli BT klavesnice (pac je to vpodstate Stowaway klavesnice) s MS BT stackem chodi...
Stejne tak jako vsechny BT GPSky, mobilni telefony na DialUp, ActiveSync pres BT, vse naprosto bez problemu...

Takze osobne v MS BT Stacku nevidim zadny problem a Dell se nema za co stydet, ba co vic, muze byt pysny na to, ze jako prvni vydal upgrade na WM5 pro VGA zarizeni. Nemluve o tom, ze kdyz to vydali, stejne tak jako X51v, tak zadny Widcomm BT stack pro WM5 neexistoval. Proto byly zpozdeni s Acery N3xx, upgradem na WM5 pro Hx4700 (protoze, kdyby to taky HP vydalo s MS BT stackem, tak by porusili, co slibili u sve BT klavesnice, ze funguje s Hx4700 bez udani OS) atd...

Nemluve o tom, ze licence na Widcomm neni zrovna nejlevnejsi...
frogale (447)|12.6.2006 13:04
[QUOTE="beecher"][QUOTE="frogale"]Neuvazuje se v tymu, ze by se pokracovalo na dalsi zarizeni? Nenajde se nikdo kdo by uvazoval o koupi Looxu? :)[/QUOTE]Frogale, proc bych si mel kupovat neco, co je proti Dellu slabe jak caj? ;)[/QUOTE]

Treba proto, ze je o polovinu mensi a lehci? :)
beecher (9270)|12.6.2006 13:16
O polovinu mensi a lehci? :D :D :D
Jestli tohle ma byt o polovinu mensi a rozdil ve vaze 19 g o polovinu lehci, tak ma drzte dvaja trojo, bo jich pet sest zabijem... ;) :D

A ted jeste tu o Karkulce a "skvele" integrovane GPSce a mensim displayi... ;) :yes:
frogale (447)|12.6.2006 14:40
Musis chapat "o polovinu" jako o celkem hodne ;) Mel jsem moznost Axima X51 drzet v ruce a fakt je to velky rozdil.. Kazdy milimetr je poznat a tady jsou to hned 3 vlastne vsema smerama.

Loox 116x71x14 - 160g
Axim 119x73x17 - 175g

A uz dost OT, kazdy na to ma jiny nazor. Kazdy preferuje neco jineho, me treba vykonnostni funkce na PDA nezajimaji (hry).
beecher (9270)|12.6.2006 14:58
Prestav si, ze jsem N560 taky drzel v ruce a fakt v tom takovy rozdil neni, 2-3 mm nejsou rozdil. Rozdil je az u Aceru N3xx (jak na velikosti, tak na vaze), to je jine kafe...

BTW Ja taky na PDA hry nehraji... Krome Solitairu a Freecellu. :D
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2006 16:21
[QUOTE="colombo"]Plánujem kupit BT sluchadla. Co by ste mi odporucali? Mam PDA Axima.Vdaka.[/QUOTE]Pokud možno BT žádná. Kabel je kabel. Snažil jsem se to tady vysvětlit, ale jak vidím marně.:oops: :(
Johnny007_ce4you (45)|14.6.2006 09:32
[QUOTE="beecher"]No nevim, osobne pro to, co pouzivam BT ja, mi MS BT stack naprosto vyhovoval a byl dostacujici, krome teda te HP BT klavesnice, ale u ni je jasne napsano, s kterymi zarizenimi je kompatibilni a Delly to nejsou... ;) Takze bych si mohl maximalne nadavat sobe. Delli BT klavesnice (pac je to vpodstate Stowaway klavesnice) s MS BT stackem chodi...
Stejne tak jako vsechny BT GPSky, mobilni telefony na DialUp, ActiveSync pres BT, vse naprosto bez problemu...

Takze osobne v MS BT Stacku nevidim zadny problem a Dell se nema za co stydet, ba co vic, muze byt pysny na to, ze jako prvni vydal upgrade na WM5 pro VGA zarizeni. Nemluve o tom, ze kdyz to vydali, stejne tak jako X51v, tak zadny Widcomm BT stack pro WM5 neexistoval. Proto byly zpozdeni s Acery N3xx, upgradem na WM5 pro Hx4700 (protoze, kdyby to taky HP vydalo s MS BT stackem, tak by porusili, co slibili u sve BT klavesnice, ze funguje s Hx4700 bez udani OS) atd...

Nemluve o tom, ze licence na Widcomm neni zrovna nejlevnejsi...[/QUOTE]


No pomaly to vypada, na oslavne ody pre Dell, ako tu citam.
Netreba tu ale miesat hrusky s jablkami... To ze Dell vydal ako prvy WM5 pre VGA je chvaly hodne, aj ked MS BT Stakom, kedze nebola ina moznost. Ale od toho terminu boli minimalne 2 updaty pre ROM pre X51v, a tam sa nemenilo nic, co sa tyka BT Stacku.Nemenilo sa nic, napriek tomu, ze uz boli riesenia, ze uz boli pripomienky od uzivatelov, a nielen pripomienky, ale staznosti, peticie, otvorene listy, atd...
Praca s MS BT stakom vobec nie je taka komfortna ako Widcommom a poviem uprimne keby som mal moznost vyskusania pred nakupom, tak od kupy X51v upustim.
beecher (9270)|14.6.2006 10:45
Johnny, pochopte, ze normalnimu BFU, ktery s Widcommem neprisel do styku, tak je mu to uplne sumak, co tam ma za BT stack?

A kolik tech stiznosti a petic podepsalo lidi? V pomeru ke vsem vlastnikum Aximu jich moc nebude...

A komfortu prace at uz s jednim nebo druhym, bych mohl vypravet ody, jak veci prasi Widcomm...
Napr. Pri vytvoreni DialUp spojeni sam od sebe prekonfiguruje nastaveni Connections. Zrusi jakekoliv nastaveni, co jsem tam mel, a nasadi si nejake vlastni reseni. Ja chci mit vytvorene pripojeni na Inet pod pripojenim The Internet, ne pod nejakym jeho vlastnim. Tzn. ja musim vzit a cele Connections po vytvoreni DialUp cele znova nakonfigurovat s tim, ze do The Internet musim stejne to DialUp pripojeni vytvorit znova... :sarcastic: :evil:
Dalsi vec, proc neni schopen Widcomm dodelat podporu odeslani souboru na jine zarizeni, tak jak to dela MS BT stack, tedy pod polozku Beam pri Tap&Hold nad souborem? Ve vysledku musim pouzit jejich BT Manager a slozite se pripojovat na zarizeni, na ktere chci dany soubor poslat s nutnosti parovani. Ano, jde to v Rescu, ale prece si kvuli tomu nebudu kupovat Resco, kdyz mi stejne nevyhovuje...
Dalsi zalezitost a to jeste trvale nastaveni jednoho zarizeni pri Serial Port. Obcas na to zapomenu, kdyz zapnu TT, ktery pod Widcommem vyhodi hlaseni o vyberu zarizeni, tedy zaskrtnu trvale vybrat jedno zarizeni a zvolim GPSku, a pak se z PDA nemuzu pripojit pres Serial Port na mobil. Jo moje chyba, ze jsem to zaskrt, ale pokud to neudelam, budu stale vybirat zarizeni, ktere chci pripojit, coz je dost otravne, a nebo to budu vzdycky pracne prenastavovat, coz je jeste vetsi otrava. Proc mi Widcomm stejne jako MS BT Stack nedovoli tech odchozich COM portu vytvorit vice?

Mam s temi vytkami proti slozitostem Widcommu pokracovat? ;)
frogale (447)|14.6.2006 10:52
No me u MS BT chybi pripojeni site... BT narozdil od Wifiny zere minimalne baterky a po pokoji mi funguje krasne.. Mimochodem nevi nekdo, jak tohle udelat na MS BT klidne i s nejakym placenym programkem?
beecher (9270)|14.6.2006 11:28
A proc se nepripojis pres BT k AS? ;)
frogale (447)|14.6.2006 11:50
Protoze ne vsude muzu mit AS.. hlavne pokud jsem na Linuxu
colombo_ce4you (36)|7.7.2006 22:37
[QUOTE="beecher"][QUOTE="colombo"]Plánujem kupit BT sluchadla. Co by ste mi odporucali? Mam PDA Axima.Vdaka.[/QUOTE]Navarit na Kossy Porta Pro BT prijimac... :D :D :D[/QUOTE]

Beecher, prosim Ta, ako sa to da urobit. Popis mi to, prosim, trochu podrobnejsie. Lebo Koss Porta Pro mam, su naozaj super, len mi vadi, ze napr. nemaju regulator hlasitosti na kabli. Z coho sa da navarit BT prijimac? Da sa to niekde kupit? Mas nejaky link? Vdaka.
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2006 00:45
To byl vtip. Vždyť tam dal smajly :D :D :D
beecher (9270)|9.7.2006 12:25
Njo, ale ja jsem to myslel vazne... Jeden z prijimacu A2DP
Milouss (103)|10.8.2006 16:41
Edit: Omlouvam se, to co jsem tady odpoledne napsal sem uz pochopil.

Ted mne vsak trapi neco uplne jineho, a to je, ze jsem udelal HR, nastavil prosel zakladni customizaci v controlpanelu a pak nainstaloval BT stack a zacalo mi to delat to, ze jakmile vypnu axima vyp. tlacitkem, tak po zapnuti nejde ovladat ...
Netusite nekdo, o co jde? Zkousim to ted krok po kroku zopakovat...
Diky