Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Programujeme pro Pocket PC - položky pro obrazovku Dnes

Pavel Koza (4761)|16.10.2003 18:40
Obrazovka Dnes je jakousi "domovskou stránkou" Vašeho PocketPC. Zobrazují se na něm položky, které umožňují sledovat systém, zadávat údaje (např. Kalendář) nebo zobrazovat souhrná data patřící nějaké aplikaci. V dnešní době se objevuje spousta aplikací, které rozšiřují možnosti obrazovky Dnes a přidávají do ní svoje vlastní položky. Pokud jste kdy chtěli nebo chcete vytvořit vlastní položku, pak Vám tento článek může být návodem "jak na to"...

Přečtěte si celý článek "Programujeme pro Pocket PC - položky pro obrazovku Dnes", který sepsal uživatel eXEden
jkarasek_ce4you (22)|14.1.2004 16:18
Moc pekny clanecek, diky za nej. Chtelo by to vic takovych clanku.
Pavel Koza (4761)|14.1.2004 16:22
Piste autorovi;) Trebas uz pro vas zase neco pripravuje...
peak_ce4you (28)|27.7.2004 23:31
Ahoj, může mi, prosím, někdo poradit? Zkoušel jsem si obě ukázkové aplikace přeložit v Microsoft eMbedded Visual C++ 4.0 SP3, ale byla mi nahlášena chyba, že nelze najít knihovny "aygshell.h" a "todaycmn.h". Cílová platforma je zde také pouze WCE x86, nikoliv ARM. Přestože jsem nedávno vystudoval počítačovou vejšku (ZČU/FAV), v programování pro PocketPC jsem začátečník a tak prosím omluvte moje laické dotazy. Díky.
eXEden_ce4you (811)|28.7.2004 00:10
[QUOTE="peak"]Ahoj, může mi, prosím, někdo poradit? Zkoušel jsem si obě ukázkové aplikace přeložit v Microsoft eMbedded Visual C++ 4.0 SP3, ale byla mi nahlášena chyba, že nelze najít knihovny "aygshell.h" a "todaycmn.h". Cílová platforma je zde také pouze WCE x86, nikoliv ARM. Přestože jsem nedávno vystudoval počítačovou vejšku (ZČU/FAV), v programování pro PocketPC jsem začátečník a tak prosím omluvte moje laické dotazy. Díky.[/QUOTE]
Ukázková aplikace je projektem pro eVC++3.0 a tudíž ani zkompilovat pod verzí 4.0 nepůjde (slavný Microsoft a jeho kompatibilita). Musíte si vytvořit nový projekt a do něj vložit všechny soubory z původního projektu (samozřejmě mimo *.vcp a *.vcw souborů)
peak_ce4you (28)|2.8.2004 20:24
[QUOTE="eXEden"]Ukázková aplikace je projektem pro eVC++3.0 a tudíž ani zkompilovat pod verzí 4.0 nepůjde (slavný Microsoft a jeho kompatibilita). Musíte si vytvořit nový projekt a do něj vložit všechny soubory z původního projektu (samozřejmě mimo *.vcp a *.vcw souborů)[/QUOTE]
Zdravím a děkuji za info. Úspěšně se mi podařilo vytvořit toady plugin v eMbedded Visual C++ 4.0 SP3. Pokud někdo bude mít zájem, mohu zastat binárky i zdrojové kódy. Jedná se o plugin nahrazující standardní datum. Zobrazuje název dne, datum a svátek. Ukázku možno shlédnout zde.
Podle dalšího návodu na tomto super serveru jsem k projektu vytvořil i instalační cab soubor (jen nevím, jak po nainstalovaný plugin zaktivovat, je tedy třeba otevřít nastavení today).
Teď jsem chtěl vytvořit další plugin, ale bohužel z neznámého důvodu nemohu použít funce z hlavičkového souboru time.h. Píše mi to chybu linkeru. CTime z MFC také nelze použít :-( Byl bych vděčný za radu.
Další projekt, na kterém budu pracovat je freeware slovník (anglicko český a německo český). Již se mi podařilo stáhnout volně šiřitelnou slovníkovou databázi. Tento projekt budu ale dělat již ve Visual Studiu .NET, ve kterém se mi programuje mnohem lépe.
Jinak pokud by měl někdo zájem, mohu zaslat návod, jak vytvořit today plugin v .NETu (neobejde se to ale bohužel bez spolupráce s neřízeným kódem vytvořeným v eVC++).
eXEden_ce4you (811)|2.8.2004 20:37
[QUOTE="peak"]Zdravím a děkuji za info. Úspěšně se mi podařilo vytvořit toady plugin v eMbedded Visual C++ 4.0 SP3. Pokud někdo bude mít zájem, mohu zastat binárky i zdrojové kódy. Jedná se o plugin nahrazující standardní datum. Zobrazuje název dne, datum a svátek...[/QUOTE]
Hezký ;)
[QUOTE="peak"]Podle dalšího návodu na tomto super serveru jsem k projektu vytvořil i instalační cab soubor (jen nevím, jak po nainstalovaný plugin zaktivovat, je tedy třeba otevřít nastavení today)....[/QUOTE]
Toho lze docílit v instalační DLL knihovně ... takhle tento plugin nikdo neodinstaluje...
[QUOTE="peak"]Teď jsem chtěl vytvořit další plugin, ale bohužel z neznámého důvodu nemohu použít funce z hlavičkového souboru time.h. Píše mi to chybu linkeru. CTime z MFC také nelze použít :-( Byl bych vděčný za radu....[/QUOTE]
Psal jsem to i v tom článku ... prostě tady MFC nepoužijete ;) Resp. můžete použít, ale musel byste si všechno přesměrovat do jiné DLL knihovny (což upřímně ani já nedělám, ale všimnul jsem si, že Spb třeba ano)
[QUOTE="peak"]Jinak pokud by měl někdo zájem, mohu zaslat návod, jak vytvořit today plugin v .NETu (neobejde se to ale bohužel bez spolupráce s neřízeným kódem vytvořeným v eVC++).[/QUOTE]
A což takhle napsat přímo článek pro ce4you ... tvořivé lidi vítáme ;)
plachow_ce4you (159)|20.9.2004 09:07
[QUOTE="peak"][QUOTE="eXEden"]
Jinak pokud by měl někdo zájem, mohu zaslat návod, jak vytvořit today plugin v .NETu (neobejde se to ale bohužel bez spolupráce s neřízeným kódem vytvořeným v eVC++).[/QUOTE]A což takhle napsat přímo článek pro ce4you ... tvořivé lidi vítáme[/QUOTE]

Anooo, zrovna jsem se rozhodl trochu předělat profily pro MDA na Today, prosím, prosím, ukázku .NET s potřebnou knihovnou.

Btw. právě jsem dodělal (.NET) T9 dialer, tj. rychlé vyhledání kontaktu jako na klávesnici mobilu. Namydlil jsem to přes víkend, takže zatím to nepouštím mezi lidi, ale časem po odladění samo (aspoň pro CZ) zdarma.


Funguje to fajn, akorát při Application.Exit() to zmrzne, nechápu...
jospo (45)|2.9.2006 18:45
Ahoj, nemáte někdo vzorový projekt pro TodayScreen plugin? (.NET, C#).
Trápím se u projektu ve eVC++ a nemůžu se zbavit chyby:

TodayOptionsDialog.obj : error LNK2019: unresolved external symbol SHInitDialog referenced in function "protected: virtual int __cdecl CTodayOptionsDialog::OnInitDialog(struct _TODAYLISTITEM *)" (?OnInitDialog@CTodayOptionsDialog@@MAAHPAU_TODAYLISTI
TEM@@@Z)
ARMV4Rel/TodayShiftPlan.dll : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals
Error executing link.exe.

Mám eVC++ 4.0 SP3.
Saman_ce4you (1451)|2.9.2006 20:36
To je takovej problem kouknout do dokumentace a zjistit jakou knihovnu prilinkovat? Kdybys to udelal, tak jsi zjistil ze potrebujes aygshell.lib

V .NETu to neudelas, potrebujes nativni DLLko..
jospo (45)|2.9.2006 23:19
Dokumentaci jsem samozrejme projizdel, zminenou knihovnu jsem samozrejme taky zkousel prilinkovat, taky jsem hledal dlouho na googlu, ale chybu to hlasi porad. Je mozne, ze je potreba nastavit nejake parametry prekladu nebo neco podobneho. A protoze v eVC++ bezne neprogramuji, ptam se tady na foru.

Co se tyka .NET reseni, tak Microsoft ma zde priklad, jak toto resit v .NET CF, nicmene se mi to take nepodarilo rozjet. Take v tomto prikladu se nejprve musi projekt prelozit v eVC++ a vznikla knihovna se vyuziva ve VS .NET.

Kdyby nekdo uspel, budu rad, kdyz da vedet.
Saman_ce4you (1451)|3.9.2006 09:25
Jen pro jistoru, pridal jsi to spravnyho profilu (Release/Debug)?
RStein (2012)|4.9.2006 12:52
aygshell.dll musi stacit - s tim nemam zadny problem.

Zkusil jste i toto?


#pragma comment(lib,"aygshell.lib")
jospo (45)|4.9.2006 13:20
[QUOTE="RStein"]#pragma comment(lib,"aygshell.lib")[/QUOTE]

Takze az toto skutecne pomohlo. Diky moc za tip!
Zax_ce4you (222)|20.2.2008 19:44
Ja mam problem se soubory aygshell.h a todaycmn.h... ani jeden z nich ve slozce .../Include/Armv4 nemam a nemam sebemensi tuseni, kde by se daly sehnat. V tomhle threadu uz je reseni tohoto problemu (vytvorit novy projekt a zdrojaky do nej nahazet), jenze to mi nepomohlo a ani nemuze, kdyz ty hlavicky proste neexistuji... nejake reseni?
RStein (2012)|21.2.2008 12:04
Nenapsal jste, jake mate SDK, ale zminene soubory jsou soucasti kazdeho SDK.
Nemusite ani patrat, kde jsou, staci vlozit Inlude do projektu.
ALe mel byste je u SDk 5.0 mit zde: "c:\Program Files\Windows CE Tools\wce500\Windows Mobile 5.0 Pocket PC SDK\Include\Armv4i\todaycmn.h"

Today obrazovka NENI soucasti Smartphone SDK
Zax_ce4you (222)|21.2.2008 16:08
Takova blba zacatecnicka chyba!
Ja sem pouzival STANDARDSDK... uplne se za sebe stydim...

EDIT: A stejne sem lama - mam stahnuty spravny SDK, nainstalovany, ale evc4 ho proste nevidi... mozna se to musi nejak nastavit, ale ja nemam tuseni jak... muze mi nekdo pomoci nebo aspon nastrcit spravnym smerem?
Dekuji.
RStein (2012)|21.2.2008 18:01
No eVC je trochu zastarale na novejsi SDK :) Podporovano je jen VS.NET, samozrejme ne zdarma, ale muzete si sehnat trial verzi (kdysi byla na 180 dni).

Bohuzel eVC uz nemam nainstalovano / hledejte v konfiguraci studia Tools Options prohledavane cesty (Directories) pro Include.
Cestu muzete zadat take spustenim kompilatoru a pouxzitim prepinace /I nebo (alespon novejsi) prekladace berou v uvahu pri prekladu z prikazoveho radku systemovou promennou INCLUDE.
SET INCLUDE="cesta k h souborum"
Potrebovat budete take lib soubory...