Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario a doba nabootování po SR

MilanSu (823)|7.6.2006 23:04
Tak jsem si delal takovy testik, jak dlouho trva na Variu SR.

Holy system hned po HR (ROM 2.17.7.2)
min: sec - 0: 59, RAM - 27.11, ROM - 42,78

synchornizace, IW9, Backup manager, Smartskey+Omaclock, vlastni tema,commander, PHM regedit, psshutxp, cestina na hw klav, cesky Smartdialing,PTravelAlarm,PhoneAlarm, drobne upravy v registru (zobrazeni E u GPRS a zobrazeni CapsLock), TomTom, SkTools
min: sec - 2: 06, RAM - 23.85, ROM - 29,50

Jeste musim nainstalovat dalsi aplikace (PocketBreeze, Wisbar), takze jsem zvedavy na kolik se dostanu. Po spusteni uz vse bezi svizne (lepe nez na Aceru N35).
Nejhorsi je (alespon obcas jsem musel na Aceru, kdzy se kousl) udelat reset zrovna kdyz clovek nekomu neco ukazuje nebo chvata.
Je to normalni, jak dlouho trva SR (myslim na Variu) Vam ?
Jak dlouho Vam trva spusteni TomToma, mne 49 sec. ?
JecminekMaselnik (464)|9.6.2006 07:49
zkus po SR nenainstalovat interwrite a jsi na polovicnim case. TomTom se mi spousti cca 12s. IW je sice fajn, radeji nez vykon ozelim ceske znaky (stejne jsem mel pocesteni vypnuto)
Mem__ce4you (485)|9.6.2006 09:47
Mne SR trva i s pretaktovanim a prihlasenim GSM cca 1:10, taky tam mam hromadu aplikaci i na today. Proti MDA se starsimi OS je to celkem sok (MDA I mi nabihalo do 10 sekund), ale uz si zvykam ;-)

TT se mi nahodi za cca 0:20-0:30 (asi podle toho, jak se vyspi mapa na SD karte ;-)), pripominam, ze mam pretaktovano na 240 MHz.
MilanSu (823)|9.6.2006 09:55
Ja mam taky pretaktovano na 240 MHz, ROM 2.17.7.2, o IW vim, ale jsem na nej zvyklej (uz jsem ho pouzival na predchozim PDA).
Ale ze by IW mel vliv na spousteni TT to se mi nezda a rozdily 12s - 30s a 49s jsou dost znacne.
Zase musim rict ze SR delam vyjimecne, takze mi ty 3 minuty nevadi (na Acer N35 jsem ho delal podstatne casteji), to nabihani TT mi sice trochu vadi, kdzy se chci jenom na neco podivat, ale ......
JecminekMaselnik (464)|9.6.2006 12:10
vim, ze tento prispevek je malinko OT, ale kdyz uz se bavime o IW, tak krome zrani systemovych prostredku jsem take mival problem s rozjetim kalibrace displeje. Od doby, co jsem dal IW pryc, tento problem nemam. Netvrdim, ze to nutne musi byt jenom vina IW, ale rozhodne IW v kombinaci s necim. Jinak mam nataktovano na 264MHz, ale nemyslim, ze by taktovani melo az takovy vliv na rychlost bootovani. Rozhodne se pousti az po natazeni IW.
Ten tomtom je pravda, meril jsem to vicekrat. Jako default mapu mam tu 50-ti megovou PL-CZ-SK-HU.
phaeton_esc (261)|9.6.2006 14:01
me trva boot kolem 2 minut - iw nemam, rom mam 2.17.7.2 wwe, navic pocket plus a pocket breeze na today.

opravte me, ale mam dojem ze pretaktovani na to nemuze mit vliv - omapclock nabiha pri startupu windows, pri bootu je tediz vypnut..nebo se da zjistit v jake fazi nabihani os se pusti i startup aplikace?
PetrSybol (157)|9.6.2006 14:37
Mě trvá boot 1min 40s. Počítáno od píchnutí stylusu.
ROM v2.17.7.2.

Na Today mám Wisbar Advance, PocketBreeze, PocketWeather, SPB Pocket Plus.
Mem__ce4you (485)|9.6.2006 14:52
[QUOTE="phaeton_esc"]opravte me, ale mam dojem ze pretaktovani na to nemuze mit vliv - omapclock nabiha pri startupu windows, pri bootu je tediz vypnut..nebo se da zjistit v jake fazi nabihani os se pusti i startup aplikace?[/QUOTE]
Ja pretaktovani zminil jen v souvislosti se startovanim TT, ne s bootovanim (tam jsem jen psal, ze neco pres minutu to trva vcetne prihlaseni do GSM a spusteni pretaktovani), pocitam, ze tyhle startup aplikace se pousti mezi poslednimi
phaeton_esc (261)|9.6.2006 15:00
aha, tak to jsem to trochu spatne pochopil :)

tak ted jsem to zpocital poradne :)
2:20 - od pichnuti

nabiha mi :
pocket breeze, pocket plus (v nem je jeste vnoreny weather, backup a data monitor) smartkey, omapclock, resco keyboard, bt icon a pak mam jeste par uprav v registrech

ale zas je fakt ze sr neni moc casto nutny (skoro vubec bych rekl) :)
MilanSu (823)|10.6.2006 01:13
To Phaeton : a TT se ti spusti za ....
K IW : ja vim, ze zdrzuje, ted jsem to zkusil a je rozdil v SR cca 20-30s, coz snesu, ne ze bych AN nerozumel, ale vic samozrejme rozumim CZ (hlavne ted kdyz se v podstate jeste porad seznamuji s Variem).
Akorat ten TT za 12 s je mi divny ....., ze by na to mohla mit vliv karta, mam Sandisk 2 GB
phaeton_esc (261)|10.6.2006 01:38
tt se mi nespusti nikdy, tt nemam :)
mam iGO - 17 sekund a uz muzu planovat kam pojedu
stoupa88 (97)|10.6.2006 01:39
Nemam nataktovano "pripada mi to naprosto zbytecne" :-) uz takhle den vetsinou dojizdim s naprosto vyzdimanou baterkou :-( TT pri zapnutem BT cca 25sec+cca 10sec pokud se zapina BT. Testovano po SR bez predchoziho otevreni.
JecminekMaselnik (464)|10.6.2006 08:03
[QUOTE="MilanSu"]
Akorat ten TT za 12 s je mi divny ....., ze by na to mohla mit vliv karta, mam Sandisk 2 GB[/QUOTE]
ja mam gigovou rovnez sandisk.
beecher (9270)|12.6.2006 12:56
BTW Milane, doporucuji si taky porovnat nejake ciste Windows a po instlaci nejaky dalsich systemovych veci (antivirus, firewall apod.) a doba startu se ti taky prodlouzi...
Nevim, restart na PDAcku delam tak jednou za mesic a to uz jenom v tom pripade, ze si to bud vynuti nejaka aplikace nebo nekde neco zamrzne... Tzn. neresit... ;)
MilanSu (823)|12.6.2006 23:48
To Beecher : Ja uz to taky neresim, jak rikas, delam ho taky jednou za ...., ale jenom ne to zajimalo a jak je videt jsou obrovske rozdily, treba v nabehu TT (coz mi prijde az nepravdepodobne - myslim samozrejme na stajnem zarizeni) Uvidim na srazu, jestli nekdo bude mit sebou VArio s TT
p.e.t.r._ce4you (33)|15.6.2006 09:25
Na mém MDA Vario se TT spouští cca 50s. Mám gigovou paměťovku od Kingstonu. SR jsem neměřil, ale připadá mi to jako věčnost. Řekl bych že budu někde kolem dvou minut. Mám na Today hodně aplikací tak se ani nedivim.
SpeedyTuning (240)|16.6.2006 01:48
ja teda nevim ale me na compactu II se tomtom spousti cca 15s, bez omapclocku 11s. a pokud vim tak se lisi od VARIA pouze wifi a klavesnici.

iGO 2006 se mi spusti cca po 2sekundach ale beh samotne aplikace neni tak plynuly jako tomtom. Mozna pokud se nejak zredukuje ten 3d obraz ale u tomtoma jde vse naprosto plynule.
MilanSu (823)|16.6.2006 01:59
No mne se na Aceru N35 TT taky spousti prakticky hned, ale v nadpisu bylo Vario, zrejme se od MDA II lisi i necim jinym
SpeedyTuning (240)|16.6.2006 03:25
tak nyni mam dobu nabootovani nekonecno..instaloval jsem totiz toto http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=308081#308081 a dopadlo to takto


:((

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=308085#308085