Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD Pretec 4 GB - v PDA má kapacitu 2 GB

Fede (18)|7.6.2006 21:43
Setkal jste se někdo s tím že karta SD Pretec 4 GB ukazuje v PDA "total storage card memory" 2039 GB? Zkusi jsem ji přeformátovat v Pocket Mechanic na FAT32 ale nepomohlo to - pořád jen 2 GB.
Koupil jsme ji v AH Mobile. Myslíte že mě prodali 2GB kartu ve falešném obalu? Nebo čím by to mohlo být?
atomion (1159)|7.6.2006 21:46
[QUOTE="Fede"]...Myslíte že mě prodali 2GB kartu ve falešném obalu? Nebo čím by to mohlo být? [/QUOTE]
Zkusil jste to ještě v jiném zařízení jak se hlásí?? (třeba v čtečce nebo jiném PDA)
Fede (18)|8.6.2006 09:02
Bohužel jak jsem zjistil zakoupená čtečka nefunguje s 4 GB SD kartami takže to nemůžu vyzkoušet v notebooku a jine PDA nemam. Da se nějak zjistit kapacita ve foťáku?
osch (1330)|8.6.2006 09:07
[QUOTE="Fede"]...čtečka nefunguje s 4 GB SD kartami ...[/QUOTE]Typnul bych, že s tím PDA to bude obdobné.
dort (1212)|8.6.2006 09:42
nevim, ale včera jsem kupoval v AH Mobile 4GB kartu, pravda ne tak renomovaně firmy, mě stačí A-Data a vše v nejlepšim pořádku

dříve než budete operovat "záměnou" karet, tak bych se ptal zda jí vůbec Dell "kousne"?

dort (1212)|8.6.2006 09:45
[QUOTE="osch"][QUOTE="Fede"]...čtečka nefunguje s 4 GB SD kartami ...[/QUOTE]Typnul bych, že s tím PDA to bude obdobné.[/QUOTE]

cože?

proboha proč by neměly fungovat?

ano, asi jsou čtečky, kterě jsou staršího data výroby a nefungují, ale moje zkušenost říká, ze mne funguje 4GB karta v obou no nae čtečkách, takže bych netvrdil, že 4GB karta ve čtečce či PDA nefunguje

Fede (18)|8.6.2006 10:01
PCMCIA Pretec čtečka skutečně nevezme Pretec 4 GB SD kartu. To mi následně potvrdil i dodavatel.
Losos_ce4you (1147)|8.6.2006 10:14
Jsou i novější čtečky které 4Gb nezvládnou a naopak moje cca 5 let stara PCMCIA od Panasonicu kterou jsem kupoval kdyz maximalni kapacita SD byla 64Mb :-) s nimi nema zadny problem .... jedine vyzkouset ...
Mashe (622)|8.6.2006 10:15
nemyslim ze by zrovna AH mobile zamerne prodaval karty s nizsi kapacitou ..

zkus nekoho kdo ma stejne zarizeni jako ty (pokud mas moznost)

nebo to hod do fotaku (podle poctu volnych snimku si spocitas na kolik to fotak odhadnul) ... pripadne format :)
beecher (9270)|8.6.2006 12:24
Fede, nemate nahodou uz minimalne dva dny v poste e-mail od AH Mobile, ze jim tu kartu mate poslat na reklamaci, ze ji vam vymeni?
Fede (18)|8.6.2006 12:28
Beechere, právě že ten mail nemám. Pouze ze mi vymění čtečku která tuto kartu nezvládá. Zkoušel jsem to i ve fotáku a i tam jsem to dopočítal na 2 GB. Pošlu ji na výměnu. Díky.
beecher (9270)|8.6.2006 12:53
Jinak receno, vy mate jeden cely den e-mail od spolecnosti, ktera vam tu kartu prodala, a nejste schopen si to s nimi behem toho dne vyridit? :sarcastic:
Fede (18)|8.6.2006 13:04
Pro me je vraceni nebo reklamace posledni moznost takze jsem zjistoval jestli neco nedalam spatne a hledal informace o SD kartach (nema s nimi moc zkusenosti, dosud jsem pouzivat CF karty).
dort (1212)|8.6.2006 13:25
možná by bylo lepší, pro příště, směřovat svůj dotaz:

1) v rovině obecné - co mohu udělat aby :-) mi to fungovalo

2) na uživatele stejného zařízení jako vlastním, neb tak se dozvíš nejvíce a vzhledem k rozšíření DELLů na tomto fóru by jsi měl dostat jasnou odpověď

3) bych se zdržel úvah o podvrhu ze strany prodejce, pokud jsi se s ním ještě nezkontaktoval! a v případě AH MOBILE bych to doporučoval 2x - neb jsem se ještě nesetkat s lepším a fundovanějším přístupem