Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vitesse Limite

lmt (26)|7.6.2006 07:56
Mohli by ste mi povedat aka presna moze byt tato aplikacia???Ide o meranie rychlosti cez GPS...
duffioso (537)|8.6.2006 19:46
jj je to aplikace na sledovani rychlosti auta a po prekroceni maximalni povolene rychlosti,nebo rychlosti predem navolene,se bud ozve zvukovy signal,svetelne upozorneni,nebo oboji!Umi to jak merit rychlost a upozornovat na vyse zminene,tak i zobrazovat pocet satelitu,ktere jsou viditelne,kompas,atd....Aplikace je psana tak,aby sla bez problemu ovladat jednim prstem
00150857_1192_jQqX.gif
lmt (26)|12.6.2006 11:55
Ja viem co to je, ale chcem vediet ake to je presné???
Docent (1234)|12.6.2006 12:23
Tady... Ale je to francouzsky :D .
lmt (26)|12.6.2006 12:48
no anglicky a nemecky viem ale ku francuzstine som sa este nedostal,aspon recou :D
beecher (9270)|12.6.2006 12:52
Bude to presnejsi nez tachometr...
lmt (26)|12.6.2006 14:51
Na displeji svieti bud 3D alebo 2D ked mam malo satelitov je tam 2D a vtedy si myslim ze je meranie nepresne pri prekonavani vyskovych rozdielov..Teda aspon dufam ze pri 3D sa meria rychlost medzi 2 bodmi v 3D suradniciach, vtedy by to malo byt dostatocne presne.....:)
sh0tek_ce4you (163)|29.6.2006 11:46
[QUOTE="lmt"]no anglicky a nemecky viem ale ku francuzstine som sa este nedostal,aspon recou :D [/QUOTE]
Anglictina k dispozici zde
Nemcina tady :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.6.2006 12:31
Po přečtení článku na Palmserveru jsem program nainstaloval, ale kouše se. Normálně používám GPSSpeedSentry, ale i u něj mám problémy. Ten vyžaduje předem zapnutou GPS a aktivní BT, potom funguje normálně až do doby, kdy se např. vzdálím na více než je dosah BT. Potvora neumí znovu navázat spojení s GPS, nepomůže ani vypnutí a nové zapnutí programu, musím dát SR. Chtěl jsem vyzkoušet VitesseLimite, ale i při nastavení portu a rychlosti připojení k GPS nevidí žádné satelity a po chvíli zatuhne. Je to problém jen mého MDAII a nainstalovaného softu, nebo je to podobné na jiných cihlách?

EDIT: Tak jsem to nerozběhal, ale po prohlédnutí se vracím ke SpeedSentry, umí totéž a lze podle mého názoru lépe přizpůsobit, nehledě na to, že jsem si ho zaplatil :-). Ovládá se jedním prstem, má denní/noční režim, lze nastavit vlastní zvuky upozornění (např. jen různá pípnutí), má možnost individuálního nastavení až 6-ti sledovaných rychlostí - je to přesné, mám proto o cca 8% vyšší nastavené rychlosti, bych se vešel do tolerance atd.
Docent (1234)|30.6.2006 14:32
Tak na Dellu x51v se nekouše ani jeden. Většinu těch nastavení, co máš jako přednost u GPS Speeds Entry, má VitesseLimite taky, bohužel má natvrdo přiřazené rychlosti podle zemí a nedají se ani přidávat země...
Zajímavá vychytávka je soubor s radarama, ovšem chtělo by to používat třeba POI pro TomTom a nevytvářet odlišný formát...

EDIT: Tak sorry, nekouše se, pokud je jenom puštěný a nechci po něm, aby něco ukazoval... Jinak spolehlivě vytuhne celé PDAčko.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.6.2006 15:10
Já nepsal, že jsou to přednosti SpeedSentry, já psal že umí totéž a vyjmenoval jsem to ;) , ale vážně, pokud jsi to na svém zařízení rozběhal, tak asi stojí za pokus kontaktovat libora_m, který je na POI.CZ správcem POI radarů a zeptat se, jak moc je složitý převod *.ov2 do XML. Libor má zde na c4y na starosti např. navigaci.
Mem__ce4you (485)|30.6.2006 15:30
[QUOTE="Jarouš"]...má možnost individuálního nastavení až 6-ti sledovaných rychlostí[/QUOTE]
ad GPS Speed Sentry - Je nutné ty rychlosti za jízdy vždy ručně přepínat, nebo je tam i nějaká automatika, že když se přiblížím další rychlosti, tak bude brát, že se změnil limit? Díky za informaci (pokud to neumí a ani žádný jiný soft téhle kategorie, tak si asi takový zkusím napsat, přepínání simulací fuzzy regulátoru, jediný problém pro mě je zatím ta komunikace s GPS :-))

A ještě jeden OT - neexistuje pro TomTom nějaký plugin tohoto typu? Protože pokud mi zabere port na GPS tahle aplikace, tak už asi žádnou jinou používající GPS nemůžu použít, že? (Vygooglil jsem ale jakýsi soft GpsGate, který by to mohl umět (vytvoří další virtuální porty), používáte někdo?)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.6.2006 16:19
Atomatiku to nemá. Nastavení viz obrázek, tzn. možnost nastavení 6-ti limitů a na vedlejším obrázku je náhled na obrazovku, v horní části lze ručně přepínat počet satelitů, rychlost, kompas atd., na spodní části jsou zobrazené limity, aktuálně zapnutý je červený, pokud překročíš rychlost, zčervená i velké číslo rychlosti na obrazovce, překročení hranice aktuálního limitu má nastavitelný zvuk (v mém případě beeb-beeb pouštní kukačky a furt kuká, parchant jeden), na trvání překročení limitu jsi zvukem upozorňován (ťuk, ťuk...). Parádní by byla automatika přepnutí na vyšší limit, ale asi to není to pravé ořechové, nastavený limit 90 pro pomalou jízdu při koloně spadne na 50, když se kolona rozjede, bude to kukat neoprávněně ... víš, jak to myslím, že jo?

PS: Virtuální port užívám, přepínám SmartMaps a GPS SpeedSentry, bez toho to na MDAII nejede, někde se to zde již řešilo.
00155790_GPSSS_p3vV.jpg
beecher (9270)|30.6.2006 16:25
BTW Neco jako je GPSGate maji WM5 primo v sobe (pokud vyrobce pokazil ROMku, tak je to nutne zpristupnit), je to ovladaci panel GPS. Jinak taky existuje freeware alternativa k GPSGate a to GPSProxy.

http://czaxim.wordpress.com/2006/05/19/sdileni-dat-z-gps-prijimace-ve-windows-mobile-5/
Mem__ce4you (485)|30.6.2006 16:39
[QUOTE="Jarouš"]Parádní by byla automatika přepnutí na vyšší limit, ale asi to není to pravé ořechové, nastavený limit 90 pro pomalou jízdu při koloně spadne na 50, když se kolona rozjede, bude to kukat neoprávněně ... víš, jak to myslím, že jo?[/QUOTE]
Jasně, nebude to ideální, ale pro moje účely by i jednoduchá automatika byla super:
- Většinou jezdím po městě (50), po obchvatě (70) nebo po okreskách (90). Zcela výjimečně je někde jiné omezení rychlosti, ale to bych nutně na tu chvíli nenastavoval a přežil i zbytečné pípání. Moje idea je taková, že když se (viz fuzzy regulace) po nějakou delší dobu bude rychlost silně blížit jiné hranici, tak dojde k přepnutí (indikováno by to mohlo být třeba progressbarem u další rychlosti), takže při výjezdu z města to po chvíli z 50 přeskočí na 90. Do hry by možná mohla vstoupit i nějaká dynamika (když budu akcelerovat rychle, tak se regulátor dřív rozhoupe k přepnutí), a samozřejmě by byla i možnost rychlost zamknout pevně, aby právě při popojíždění v kolonách apod. to zbytečně furt nepřepínalo. Těmto parametrům (fuzzy množinám) by se daly customizovat váhy a tak si to v případě zájmu vyladit (možná i automatické učení? Nebo spíš nějaký učící mód, kdy budeš moci stylusem simulovat jízdu autem a říkat, jaký rychlostní limit by sis představoval ;)).

Jinak našel jsem nějaký open source projekt PocketGpsLib, zkusím, co s tím půjde, a případně si nějakou utilitku zkusím napsat (a uvolním asi taky jako GNU, dávat 15 USD za GPS Speed Sentre je fakt nehoráznost ;-))


Beecher: Díky za info!
Ivo Pokorný (400)|30.6.2006 18:03
Skoda,ze ani jede z tech SW nepodporuje realVGA. :(
Kdyby se neco noveho programovalo, primlouval bych se za tuto podporu. ;)
Mem__ce4you (485)|30.6.2006 18:45
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Skoda,ze ani jede z tech SW nepodporuje realVGA. :(
Kdyby se neco noveho programovalo, primlouval bych se za tuto podporu. ;) [/QUOTE]
No ja to ted zkousim na svem Variu (gps port uz mi to otevre a zobrazuje aktualni rychlost pres celou obrazovku :-)), tam by se mi RealVGA debugovalo spatne (ani ted nevim, jestli jde s obema rezimy najednou ve VS 2005 nejak rozumne pracovat), jestli s tim jeste vic pohnu, tak asi zalozim samostatne vlakno, a kdo se bude chtit podilet na vyvoji nebo testovani, tak bude vitan a uvidime
beecher (9270)|30.6.2006 19:50
VS2005 neco jako RealVGA rezim nezna... ;)

Hm, ale ze by se emulator nechal prekecat? Nj, nechal... :D
Mem__ce4you (485)|30.6.2006 20:14
[QUOTE="beecher"]Hm, ale ze by se emulator nechal prekecat? Nj, nechal... :D[/QUOTE]
Takze RealVGA v nem funguje? A muzu (musim?) na formu nastavit 480x6XX (tj. mit pro kazdy rezim jiny form, i kdyz pouziju jen controly vykreslovane z WinForms?)
beecher (9270)|30.6.2006 20:18
Jo, funguje... Sice ne tak skvele, jako primo na zarizeni, ale prepne se to...

Pro kazdy rezim musis mit jinak nadefinovane controly (rozmery, velikosti pisem atd...)...
Docent (1234)|1.7.2006 20:46
Takže tenhle program šel z PDAčka... Několikeré zatuhnutí, problémové navazování spojení s GPSkou... Snad v příští generaci :no: .
Mem__ce4you (485)|1.7.2006 23:56
Nabuzení mi vydrželo a vytvořil jsem tak první verzi utility GPSAuto, zájemce o testování prosím do tohoto vlákna :!:

Zvlášť by mě zajímalo, zda to bude fungovat těm, kterým jiný program zatuhává apod.