Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA VARIO - par otazok

Hoppus_ce4you (5)|6.6.2006 10:39
Prajem prijemny den,
mal by som par zaciatocnickych otazociek:
1. Ako Vario hlasi zmeskany hovor,co sa zobrazuje na displayi?
2. To iste ale v pripade SMS?
3. Da sa vypnut zvonenie ale neprerusit prichadzajuci hovor?
4. Da sa jednym tlacitkom zmenit rezim na napr. tichy alebo vibrovanie?
5. V pripade vhodnej ROM (neviem akej) da sa bez problemov prijat hovor napr. pri pozerani filmu,mp3,citani textu atd.?

Dakujem!
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2006 10:58
Všechno je tu už řešené. Doporučuji použít vyhledávání.

Např. MDA Vario - pár dotazů začátečníka najdeš tady.
Hoppus_ce4you (5)|6.6.2006 11:41
dakujem,avsak vobec som tam nenasiel odpovede na vsetky moje otazky,hlavne na poslednu.
ElSoft (1244)|6.6.2006 11:45
vždyť je to telefon, tak proč by to nešlo;)
Hoppus_ce4you (5)|6.6.2006 12:51
no to pevne verim.dufam,ze ked budem pozerat film a niekto bude volat,nebudem cakat pol minuty kym budem moct prijat hovor.teda koli tomu ako sa vsade pise, ze ma pomaly procesor.
solory (201)|6.6.2006 19:26
Zdravím!
všechno jde. Doporučuji stáhnout návod na Vario, v nějaké diskuzu se to řešilo.
Zmeškaný hovor upozorní dle nastavení, - bublina, blikající LEDka, vykřičník vedle hodin atd...
Přijmout hovor s novější ROMkou od TMO (ale u mně i s tou původní - koupeno před týdnem) není problém, nejdřív se rozsvítí tlačítka tidlifónu, potom začne vibrovat a zvonit s tímto nemám problémy ani při poslechu MP3, video nezkouším, u psaní SMS, mailu atd... taky v pohodě.
základní "profily" jsou pod ikonkou lepráčku na liště, stačí tapnout a nabídka je - dle nastavení, jen vibrace, nic
Při příchozím hovoru stačí zmáčknout červené tlačítko a je klid, nebo SW klávesu "odmítnout"
MilanSu (823)|6.6.2006 23:57
Jenom pro upresneni, pouzivam PHONEALARM, pri prichozim hovoru pokud zmacknes cerveny telefon (nebo odmitnout) vi ten kdo ti vola, ze jsi ho odmitl (coz se vzdy nemusi hodit). V phonealarmu mam nastaveno tlacitku, ktere jenom ztlumi vyzvaneni, takze ten kdo ti vola si mysli ze jsi "holt nekde mimo"
Aligator (8)|16.7.2006 21:49
Zdravím, mám jeden (asi hloupej dotaz). čím se zaplní ve Variu úložiště? Najednou jsem zjistil, že mi tam zbývá přes 1 MB volný. Instalace softu dělám na paměť. kartu. Případně jestli není nějaký soft, který to dokáže identifikovat.
MilanSu (823)|16.7.2006 23:21
Tam je asi vice variant, fotky v MY DOCUMENTS, PIM data, cache, temporary internet files. Ja pouzivam SKTOOLS a obcas smazu cache, a zkontroluji nektere soubory apod .....
czech_bullet (5)|24.7.2006 00:49
zdravim mam mda vario a nevim proc v urcitych situacich nejde zvuk napr. prehravani mp3 na media playeru nebo jen zvuky ruznych tlacitek a co je nejhorsi nejde zvuk ani mikro pri telefonovani dokud nezapojim sluchatka tam beha vse v poradku nadruhou stranu vyzvaneci ton prichoziho hovoru normalne funguje :?
pro info zkousel jsem reset i vymenu rom ale nic se nezmenilo...
diky za kazdou radu.. nechci zbytecnou reklamaci trva to dlouho :(
MilanSu (823)|24.7.2006 02:20
Ono lze tezko odpovedet, tam je x moznosti. Hlavne v nastaveni zvuku, nastaveni hlasitosti.
Zkus experimetovat nebo udelej zalohu a pak HardReset, tim by se to melo srovnat
solory (201)|24.7.2006 09:11
pokud to nedělá do doby, dokud tam nestrčíte sluchátka a až potom, zůstává viset konektor u sluchátek ve stavu, jako by tam byly. takže něčím měkkým a nevodivým bych se pokusil s packamu v konektoru pohýbat (vélmi opatrně) aby se vrátily do původní polohy a nevisely.
Saman_ce4you (1451)|24.7.2006 09:53
Jo, taky se mi to uz stalo, jak pise Solory, necim lehce postouchat vnitrni strany ty zdirky, napr. paratkem.
czech_bullet (5)|24.7.2006 10:23
nj ale kdyby si to myslelo ze tam jsou sluchatka tak by to prece nevyzvanelo u prichoziho hovoru ? takze kdyby to byl SW problem tak by to mel vyresit HR popripade vymena ROM jenze to je porad to same :(
Saman_ce4you (1451)|24.7.2006 10:56
Me to delalo preste to samy. Nic krome vyzvaneni pri prichozim hovoru nehralo pres repracky. Vyresil to vyse popsany postup.
Ja k tomu pripojoval normalni sluchatka pres redukci, ne ten original headset, takze nevim jak se to chova v pripade toho..
czech_bullet (5)|25.7.2006 00:53
mno tak ses jednicka protoze to zase chodi jelikoz mi nezbylo nic jineho nez vydrzet se sluchatkama cely den tak se to samo spravilo asi jak jsem to mel v kapse tak se to nejak poupravilo :) nicmene stejne je to problem pokud se to stane znovu :( jenze kdyz to poslu na reklamaci a jim to bude chodit tak to bude zbytecne
NeoPlex_ce4you (248)|25.7.2006 01:09
[QUOTE="MilanSu"]Jenom pro upresneni, pouzivam PHONEALARM, pri prichozim hovoru pokud zmacknes cerveny telefon (nebo odmitnout) vi ten kdo ti vola, ze jsi ho odmitl (coz se vzdy nemusi hodit). V phonealarmu mam nastaveno tlacitku, ktere jenom ztlumi vyzvaneni, takze ten kdo ti vola si mysli ze jsi "holt nekde mimo"[/QUOTE]

ot: je phonealarm i na qtek 8310 ? tudiz pro smartphone... muj otec ho ma a prave resi ten problem,ze nekdy odmitnout hovor zrovna pri nejakem jednani neni slusne..
caxton (13)|28.7.2006 11:43
1) Možná jsem to v příspěvcích přehlédl, ale na MDA VARIO jde vypnout zvonění (a netípnout hovor) pomocí posuvného tlačítka na levém boku pro ovládání hlasitosti jednou směrem dolů.
2) Přepnutí mezi hlasitým vyzváněním a režimu "pouze vibrace" se dělá delším podržení tlačítka comm manageru (vlevo nahoře)
NeoPlex_ce4you (248)|28.7.2006 12:36
ano to mas pravdu to vime... ale jde o to,ze zas pak musis vyzvaneni zapnout atd.. nokia mela kdyz ti nekdo volal moznosti prijmout,odmitnout a pak neco (uz nevim jak se to presne jmenovalo to tlacitko) "drz hubu" to si zmackl a nemusel si uz nic ztlumovata tomu kdo volal to porad zvonilo...
caxton (13)|28.7.2006 12:42
To si nerozumíme. Bod 1) se týká toho, když ti někdo volá a ty ho nechceš típnout, pouze chceš, aby to nezvonilo nahlas. To se dělá posuvníkem hlasitosti jednou směrem dolů - telefon přestane zvonit, druhá strana si však nadále "myslí", že jsem to pouze nezvedl. Při další příchozím hovoru to zase vyzvání nahlas, nic se tím nezmění. Bod 2) se týká "trvalého" vypnutí zvuku (například na začátku schůzky, filmu atd.). Podržím comm manager tlačítko a telefon se přepne do vibračního režimu. Po skončení schůzky ho zase podržím (asi vteřinu) a přepne se zpět do hlasitého režimu. A takhle pořád dokola.
caxton (13)|28.7.2006 12:43
Neboli přesně jak říkáš - je to tlačítko "drž hubu" - krásnej název. Na VARIu to funguje perfektně a často to používám :-)