Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chyba v české podpoře HW klávesnice zařízení Qtek 9000 (Eurotel)

mikrotom (63)|5.6.2006 15:48
Koupil jsem u Eurotelu zařízení QTEK 9000 obsahují v Extended ROM mj. lokalizaci Sunnysoft 9.1 PRO - build 9.1.5.1247. Lokalizace je provedena docela dobře. Stačí odstranit několik malých chybiček, na které upozornil v jednom z předchozích vláken Miloš Strouhal.

Problém je však v použití češtiny na HW klávesnici QTEKu. Zapnout ji lze, klávesnice správně začne psát české znaky místo číslic, ale pak to přichází (alespoň u mě):

Po stisku klávesy FN (za účelem psaní číslic) klávesnice správně napíše číslo, avšak následně zůstane přepnuta do režimu CAPS LOCK a tento stav nelze vrátit z HW klávesnice. Je nutné otevřít okno se SW klávesnicí a stylusem kliknout na CAPS či SHIFT. Prakticky to nelze provádět po napsání každého písmena s diakritikou.

Konzultoval jsem tuto záležitost s panem Prchalem ze Sunnysoftu, který o chybě věděl a doporučil mi nainstalovat novou verzi, staženou z jejich webu. Zkusil jsem to a zjistil, že chyba nebyla odstraněna, navíc se její dopady rozšířily i na stisk klávesy SHIFT... :-(

V současné době zůstává HW klávesnice s češtinou nepoužitelná. Jediným východiskem je rezignovat na normální funkcionalitu a začít ji používat oklikou, prostřednictvím „domačkávání“ diakritických znamének klávesou „SYM“, což mě osobně nevyhovuje a přijde trochu „málo“ na to, že mám lokalizované zařízení.

Rád bych touto cestou požádal autory lokalizace, zda by ovladač klávesnice dali do pořádku a poskytli nápravu nejlépe formou patche, neboť standardní lokalizaci obsaženou v extended ROM nelze odinstalovat jinak, než HR a přerušením customizace zařízení.

Pro informaci:

Qtek 9000
ROM verze: 1.30.77 WWE
Rádio verze: 1.09.00
Extended ROM verze: 1.30.9287
AKU2

Lokalizace IW 9.1 PRO v extendedROM – build 9.1.5.1247

Předem moc díky,

Tomáš
ron.jeremy (92)|5.6.2006 16:11
Přidávám se, mám na stejném zařízení naprosto shodné problémy.
mikrotom (63)|7.6.2006 21:19
...vůbec nic? nikdo?

V mezidobí jsem zkusil i poslední verzi mezinárodní podpory klávesnicí InterKey od Paragonu a ta bohužel nepodporuje HW klávesnici QTEKu 9000 vůbec. Ani její verze Portable, která je primárně určená pro externí připojitelné klávesnice :-(

Tomáš
zidane_ce4you (244)|8.6.2006 13:36
Dobrý den,

pracujeme na odstranění uvedených neduhů, pokud se nevyskytnou problémy tak by mělo být řešení k dispozici v příštím týdnu.

Omlouvám se za pozdní reakce, od příštího týdne by se měla situace zlepšit.
ron.jeremy (92)|9.6.2006 21:15
Ještě bych měl jeden problém - na softwarové klávesnici, pokud mačkám CapsLock, tak jako by jen přeblikne, písmena na klávesnici se na mžik změní na velká, a pak opět zpátky. :( Nejde tedy v podstatě aktivovat. :no:
zidane_ce4you (244)|15.6.2006 11:15
Dobrý den,
řešení je k dispozici, více informací najdete zde
karlic (707)|15.6.2006 21:10
Systém zadávání znaků:
funkční klávesa CTRL:
- velká písmena
- horní řada: diakritické znaky
=============
Nechápu jak zadat funkční klávesu CTRL
Jak zadat otazník při aktivované CZ HW klávesnici
Jak potvrdit při psaní z HW klávesnice vyskakující slovo ze slovníku

Díky za radu
zidane_ce4you (244)|27.6.2006 11:57
[QUOTE="karlic"]Systém zadávání znaků:
funkční klávesa CTRL:
- velká písmena
- horní řada: diakritické znaky
=============
Nechápu jak zadat funkční klávesu CTRL
Jak zadat otazník při aktivované CZ HW klávesnici
Jak potvrdit při psaní z HW klávesnice vyskakující slovo ze slovníku

Díky za radu[/QUOTE]
Otazník:
FN + K - > zobrazí se "!" a potom funkční klávesou SYM překlikat na "?"
ron.jeremy (92)|14.7.2006 00:04
Měl bych ještě jednu připomínku k funkčnosti klávesnice - při aktivované klávesnici "czech qwertY" nejde jednoduše napsat lomítko. Dále mi není moc příjemné, že jsou speciální znaky na klávesnici rozmístěny zcela v nesouladu s popiskami na originální klávesnici. Je k tomu nějaký důvod, nebo se jedná jen o zbytečnou "inovativnost"? Mám dojem, že jsem kdysi viděl něco jako editor klávesnice pro IW - existuje něco takového, nebo alespoň popis formátu definičního souboru, abych si mohl vytvořit vlastní rozložení HW klávesnice?
zidane_ce4you (244)|14.7.2006 08:33
[QUOTE="ron.jeremy"]Měl bych ještě jednu připomínku k funkčnosti klávesnice - při aktivované klávesnici "czech qwertY" nejde jednoduše napsat lomítko. Dále mi není moc příjemné, že jsou speciální znaky na klávesnici rozmístěny zcela v nesouladu s popiskami na originální klávesnici. Je k tomu nějaký důvod, nebo se jedná jen o zbytečnou "inovativnost"? Mám dojem, že jsem kdysi viděl něco jako editor klávesnice pro IW - existuje něco takového, nebo alespoň popis formátu definičního souboru, abych si mohl vytvořit vlastní rozložení HW klávesnice?[/QUOTE]
Dobrý den,
sto lidí sto chutí, sto lidí sto názorů na optimální rozložení kláves...jistě pochopíte, že uspokojit požadavky všech uživatelů je nemožné.
Základní layout klávesnice maximálně vychází z klasické stolní klávesnice, samozřejmě s nutností určitých kompromisů.
"Lomítko" napíšete přes shift stejně jako na stolní klávesnici.
Jinak samozřejmě generátor klávesnice existuje, je k dispozici zde
ron.jeremy (92)|14.7.2006 22:20
[QUOTE="zidane"]Dobrý den,
sto lidí sto chutí, sto lidí sto názorů na optimální rozložení kláves...jistě pochopíte, že uspokojit požadavky všech uživatelů je nemožné.[/QUOTE]
Chápu, nicméně právě u těchto znaků jsem nepochopil důvod, proč jsou rozloženy tak, jak jsou rozloženy. Ale to nevadí, pokud budu schopen si vytvořit vlastní rozložení hardwarové klávesnice sám, je to ta nejlepší možnost. :yes:
[QUOTE="zidane"]"Lomítko" napíšete přes shift stejně jako na stolní klávesnici.[/QUOTE]
Eh... Trochu se obávám, že si nerozumíme - měl jsem na mysli hardwarovou klávesnici Qtek 9000 s aktivovaným rozložením "CZ Czech (qwertY)". Ať jsem zkoušel, jak jsem zkoušel, shift + jakákoliv klávesa prostě lomítko nenapíše, ba ani FN + cokoliv.
[QUOTE="zidane"]Jinak samozřejmě generátor klávesnice existuje, je k dispozici zde[/QUOTE]
Bohužel, ať na uvedeném linku koukám jakkoliv, hledám ve stránce, slovo "generátor" se na něm ani v náznaku nevyskytuje. Pokud zadám vyhledávání, jsou mi vráceny 2 odkazy - no schválně podívejte:

http://www.sunnysoft.cz/search.php?string=gener%E1tor

Oba vedou jaksi nikam. :(

Existuje nějaký jiný, funkční odkaz, pomocí kterého lze generátor stáhnout? A to nejdůležitější - umožňuje i změnu rozložení hardwarové klávesnice? Softwarová má pro mě na Qteku již poměrně malý význam...
zidane_ce4you (244)|15.7.2006 14:27
Dobrý den,
moje chyba, že jsem si znovu nepřečetl Váš původní příspěvek, kde uvádíte specifikaci Vašeho zařízení. Protože v tomto případě je můj předchozí příspěvěk chybný.
Pokud se bavíme o hardwarové klávesnici tak neplatí co jsem psal o rozložení a také není k dispozici žádný generátor pro definici vlastního rozložení, to se všechno týká softwarových klávesnic Sunnysoft.