Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podrobná konfigurace ActiveSync

Pavel Koza (4761)|15.10.2003 17:06
Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

Podrobná konfigurace ActiveSync

I v tomto případě budu vdščný za jakékoliv připomínky a podněty. Pokud je něco v článku nejasné, případně pokud by něco šlo vysvětlit lépe, prosím pište.
BoTL (9)|30.10.2003 11:17
V článku jsem nenašel odpověď na mé dva problémy. Ač mám zkušenosti s PPC něco přes měsíc, tak popisované obrazovky a nastavení jsou ihned patrné při běžném požívání a nastavení. S tím jsem celkem neměl potíže.

První je problém synchronizace ActiveSync přes Bluetooth. S tím si opravdu nedokážu zatím poradit (viz moje příspěvky v jiné diskuzi).
Druhým je problém instalací aplikací na PPC přes ActiveSync. Nemohu nainstalovat editor registru na PPC. Po instalci na desktop se mi v okně ActiveSync pro PPC tato aplikace vůbec neobjeví.
Zkoušel jsem instalaci PHM registry editor. Mám iPAQ h2210 s WM2003.
Už jsem zažil, že při instalaci SynnyView od SunnySoftu mi to při instalaci psalo, že nebylo nalezeno zařízení pro instalaci. Při instalaci dema slovníku Lingea se mi program také neobjevil v Add/Remove programs obrazovce. Pak jsem zjistil, že instalce na desktopu musí být provedena z kořenového adresáře. :((
vejtruba (12)|28.2.2004 00:21
ActiveSync je krásná utilitka, ale já mám problém v tom, že jako prohlížeč, emailového klienta a kontakty používám k naprosté spokojenosti již několik let Operu. Nevíte, jak donutit ActiveSync, popřípadě nějak jinak použít synchronizaci kontaktů s iPAQem 3870 ?
Rob_ce4you (23)|21.4.2004 11:06
ActiveSync je pro mě nepostradatelným, ale problém mám pokud s přítelkyní vlastníme každý svoje PDA a potřebovaly bychom mít v Outlooku dvě identity a dvojí nastavení pro PocketPC
ActiveSync rozpozná zařízení a umožňuje každému říct co a jak synchronizovat což je perfektní např. pro AvantGo, Files,........
ale horší je to u kontaktů a poznámek..........
Jde to nějak vyřešit ze strany Outlooku? Pro každého zvlášť mít kontakty, poznámky, úkoly..... zatím jsem se po tom moc nepídil, ale když je tahle diskuze k dispozici, třeba s tím už někdo má svoje zkušenosti.
Díky
Pavel Koza (4761)|21.4.2004 11:15
[QUOTE="BoTL"]Druhým je problém instalací aplikací na PPC přes ActiveSync. Nemohu nainstalovat editor registru na PPC. Po instalci na desktop se mi v okně ActiveSync pro PPC tato aplikace vůbec neobjeví.
Zkoušel jsem instalaci PHM registry editor. Mám iPAQ h2210 s WM2003.[/QUOTE]

Pokud si vzpominam, tak to je chyba te aplikace.
Pavel Koza (4761)|21.4.2004 11:19
[QUOTE="Rob"]ActiveSync je pro mě nepostradatelným, ale problém mám pokud s přítelkyní vlastníme každý svoje PDA a potřebovaly bychom mít v Outlooku dvě identity a dvojí nastavení pro PocketPC[/QUOTE]

Co mate za system? Pokud nejake Windows 2000 ci XP (ale nevim, jestli tooumi i Home edition), tak by melo zafungovat vytvoreni dvou uctu a dvou profilu. Kazdy uzivatel ma sve jmeno, heslo a nastaveni Outlooku, takze se toi navzajem nekope.

A pak my MOZNA (hadam, nezkousel jsem) mohlo stacit mit jen dva profily v Outlooku... A nastavit, aby se pri kazdem spusteni Outlook ptallna to, ktery pouzit... Ale neprijemne je, pokud se nekdy spletete... Ta varianta s dvema celymi profily se mi zda lepsi.
miv_ce4you (66)|20.8.2004 11:52
Nuz ja mam zase asi takyto problem. AS mam nainstalovany v stolovom PC aj v Notebooku. Ale ked sa vysynchronizujem s PC a potom sa pripojim k AS na Notebooku tak mi notebook vypise ze bolo detekovane ine partnersto s inym kompom a tu to konci. hoci som uz skusal nainstalovat AS na PC znova a dal som ze budem pda pouzivat s 2 komputermi a na notebooku tak isto aj tak mi to nefunguje...

neviem kde robim chybu ale nefacha to. jednoducho mam aktivne pratnerstvo len so stolovym PC a na notebooku nemozem synchornizovat Dorucenu postu. Kontakty kalendar aj task tie ano. ...
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 11:59
Jak pisu v prvni casti popisu ActiveSync, postu lze synchronizovat pouze s jednim (primarnim) uctem.
miv_ce4you (66)|20.8.2004 12:07
Dakejem Pavel. Kludne mi tikaj, som mlady :-)
narazil som len na popis activesyncu a na tuto konfiguraciu nie. takze je mi to teraz jasne. je to inak skoda ze sa to neda synchronizovat...
Milan Švec (938)|20.8.2004 14:07
[QUOTE="miv"]... mam aktivne partnerstvo len so stolovym PC a na notebooku nemozem synchronizovat Dorucenu postu. Kontakty kalendar aj task tie ano. ...[/QUOTE]
Zkus ještě Pocket Multi Partner Sync (případně i Pocket Multi Owner). Třeba to bude k něčemu.
sopta (7)|5.9.2004 16:02
Cau,
nevite nahodou nekdo jak vyresit synchronizaci po preinstalovani pocitace a behem tydne jsem dodal jeste dalsi data do MDA a ted je nechci smazat (nechat nahratit daty starsimi z PC) - u sync. nejde dat - prehrat daty z MDA data v PC.
Pak me napadlo vyhledat za ten tyden data, ktera jsem dopsal, ale nevim jak a cim......... TotalSearch uz nejde nikde stahnout......... Dik..
JirkaT_ce4you (26)|4.3.2005 10:17
Je možno synchronizovat odchozí poštu?

Používám h2210 + MS Outlook a ActiveSync mi nechce synchronizovat odchozí poštu, nenabízí mi u této složky zaškrtávací políčko.
MilanSu (823)|5.3.2005 16:06
V článku někdy daleko dřív byl odkaz na ActiveSync 3.7.1 v češtině. Nevím proč ho dnes rovnou nedávají k PDA, když je ke stažení na www zadarmo.
Myslím že řada uživatelů radši využije CZECH verzi.
Pavel Koza (4761)|5.3.2005 16:19
Jednak je vetsinou VYRAZNE pozdeji nez aniglicka verze a druhak je lisovani nekolika set CD (coz uz se u nas da povazovat za prodejni uspech urciteho modelu PDA) samozrejme vyplati mene nez lisovani 100000 CDcek pro cely region.
kchrz_ce4you (120)|10.7.2005 23:56
Mám takovej blbej dotaz. Nemůžu najít v ActiveSync 4.0 záložku Pass Trough : internet. Je tam nutnej?
Každopádně se mi nedaří připojit se na inet přes AS.
Díky
hybo (3107)|11.7.2005 06:49
v AS 4 jiz neni, je nahrazena polozkou "This Computer is connected to:" v menu file / connection settings
kchrz_ce4you (120)|11.7.2005 22:39
Tak jsem zkusil nastavit všechny 3 možnosti a stále se mi nedaří na MDA spustit internet.Divné.
kecinzer_ce4you (332)|24.5.2007 16:43
[QUOTE="kchrz"]Tak jsem zkusil nastavit všechny 3 možnosti a stále se mi nedaří na MDA spustit internet.Divné.[/QUOTE]
Mám stejný problém.
Nemá se ještě něco nastavit v PDA?
Spawncz (206)|25.5.2007 11:37
Jsem na tom podobne, nemuzu se dostat na net pres ActiveSync, ale prisuzuji to flashnuti romky, pred flashem mi to behalo korektne.

Mej jsem nastaveno jen v AS "this pc connected to Internet"

kraken_ce4you (8)|28.5.2007 09:37
Mel jsem stejne problemy s pripojenim na inet pres PC,pak jsem nasel
tento clanek:
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=880

-do reg. se prida: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

Jen pres Bluetooth mi AS stale nejde.Nepomuze nekdo?

FS pocket LOOX 560:SD2G

P.S. po reinstalu AS a několika restartech už to šlape všechno...
spike_ce4you (70)|5.10.2007 18:45
Já mám malinko problém s AS 4.2 czverze, protože:
Z počátečního stavu - všechny kontakty v PDA, nic v Outlooku jsem se synchronizací dostal do stavu - nikde nic.
A to při nastavení "zachovat v zařízení".

Teď zjišťuju, že mi AS nepracuje korektně, protože když si vytvořím kontakt v PDA, synchronizace mi ho do Outlooku prostě nepřenese, ač se snažím jak chci.

Obligátní otázka... Kde je chyba?
PS: Že mezi klávesnicí a židlí u PC, to je jasný. Ocením i další nápady...Díky
vario (441)|5.10.2007 20:38
podle mě máš mít nastaveno "sloučit položky..."
spike_ce4you (70)|5.10.2007 20:59
Dobře, díky...
Edit:
zkoušel jsem následující nastavení hledat v AS na PDA i na PC, ale nenašel...
Na PC mám AS4.2
Notebook AS4.5
vario (441)|5.10.2007 22:03
[QUOTE="spike"]
Na PC mám AS4.2
Notebook AS4.5
[/QUOTE]
..tak tomu nerozumím
Mach.003 (17)|5.10.2007 23:41
Mám takový problem ActiveSync fungoval v pohodě. Ale najednou mi přestal fungovat prostě mi nenajde MDAčko už jsem to několikrát odinstaloval a znova nainstaloval ale nic prostě to ukazuje jenom: Připojování ........a nepřipojí se. Neví co stím?
spike_ce4you (70)|6.10.2007 09:38
[QUOTE="vario"][QUOTE="spike"]
Na PC mám AS4.2
Notebook AS4.5
[/QUOTE]
..tak tomu nerozumím[/QUOTE]

To je moje chyba, ono to blbne jak na notebooku, tak na stolním PC.
A jak jsem psal výše, ono políčko volby "Sloučit" jsem tam nikde neviděl a nenašel. Podobně tak i položku o připojení na dvě zařízení. Tu taky ne. Ale v jednom vláknu na téma nastavení AS se o ní mluvilo. Podle mne buď něco přehlížím nebo se uvedené popisy týkají starších verzí AS.
Každopádně budu rád za každou radu.
vario (441)|6.10.2007 10:50
promiň, to PC a NTB mi nějak nedocvaklo, volba položek je asi jen před první synchronizací, tam ale já vždycky nastavuju "sloučit" a nikdy jsem neměl problém, samozřejmostí je mí před první synchronizací zálohovaný soubor osobních složel stolního Outlooku... být tebou, nejdříve si "vychytám" stolní Outlook, zazálohuji, pak bych smazal partnetship v AS a udělal znovu sync
spike_ce4you (70)|6.10.2007 11:04
No to já právě udělal, protože používám pro potřeby mailování Outlook Expres.
Neměl jsem tam jedinou položku vadresáři ani v kalendáři či úkolech. Ze včera na dnes jsem sice moc nespal, ale vymazal jsem outlook, zrušil nastavené synchronizace a znova nechal detekovat připojení a td. Mám českou verzi AS4.2 a prostě se mne to na slučování položek nezeptá a nezeptá. A při první synchronizaci se mi opět stala ta nehoda, že se mi přenesl adresář z outlooku(prázdnej) do PDA(ten je prázdnej až po synchronizaci)
:D
Dodávám, že jsem opravdu nastavil, že se má zachovat položka v zařízení a zkontroloval jsem to jak na pda tak v na okně na PC.
Jelikož jsem si ale udělal zálohy PDA i adresáře v Outlooku, dal jsem to zase do stavu před tím. Nejvíc mi vadí to nastavování vyzváněcích melodií, s 250 kontakty se mi to vždycky protáhne. :sarcastic:

Edit: Rozhodl jsem se to neřešit a snad to půjde jak to je. Ale zase teď zkouším rozjet synchronizaci s mým notebookem přes BT (usb_adapt Toshiba+XP+SP2) a nejede to s původníma ovladačema a ani s ovladačema "pouze" windowsáckýma. Jak by ten svět byl nudnej, kdyby nebylo problémků...
Martin Pospíšil (266)|30.11.2007 23:30
Ahoj mám problém se Synchronizací používám Windows XP Active sync v 4.5 a outlok 2007...Nemůžu nic sesynchronizovat pořád to háže nákou hlášku.. poradí někdo ?
RStein (2012)|1.12.2007 00:02
Jak Vam psal uz Zdnek, opravdu si mysllite, zed bez te "hlasky" nekdo jasnovidecky odhadne, ktery z myriady problemu s AS mate zrovna Vy? Koukal jste do logu na PC, ve firewallu mate povoleny vsechny porty (asi ppred dvema dny jsem vse potrebne znovu vypisoval). Staci hledat.
Docent (1234)|1.12.2007 00:06
[QUOTE="Martin Pospíšil"]pořád to háže nákou hlášku[/QUOTE]
a) polib si?
b) no connection?
c) zabij tchini?

Pánové, podobné zhovadilé dotazy jsou příčinou toho, že řada lidí, kteří se v PDA opravdu vyznají, sem chodí méně a méně. Takže pokračujte ve stejném duchu, za chvíli už tady nebude vůbec nikdo, kdo vám poradí.
Martin Pospíšil (266)|1.12.2007 08:18
Takže tady je ta hláška:Synchronization cannot be started becaouse you are not able to log on to the network and access information.Restart you desktop omputer and synchronize again. If the problem persists, contact your network administrator.
RStein (2012)|1.12.2007 08:55
To je jen posledni obecna hlaska.
Takze znovu - firewall mate nastaven/vypnut? Vsechny tyto kroky jste udelal? A hlavne poslete logy...

http://blog.renestein.net/MDA+Vario+A+Synchronizace+Přes+USB+S+Programem+ActiveSync+41.aspx
Co volba USB tO PC?
mikkey631 (6)|9.1.2008 22:56
Cafte, som cerstvy majitel PDA (Loox n560) a nainstalovat som na PC ActiveSync. Isiel som podla tohto navodu, ale v AS 4.5,4.2 a ani vo verzii 4.1 som nenasiel polozky ako Backup, Restore,Rules, mam stale nepristupnu polozku Schedule aby som upravil parametre synchronizacie... Je mozne nejakym sposobom zalohovat PDA na PC pripadne nejakym sposobom spristupnit tieto volby? Dik!
RStein (2012)|10.1.2008 00:44
Verze AS 4.x neumi zalohu zarizeni - i v predchozich verizch byla nespolehliva.
Nahradou je SPB Backup ci Sprite Backup.
Rules (konverzni pravidla) jsou myslim dostupne jen pri pripojenem zarizeni (nemam uz zaply notebook, abychh to vyzkousel).
mikkey631 (6)|10.1.2008 13:39
Dakujem za odpoved! Na zalohovanie pouzijem jeden zo spomenutych programov. Niektore z hladanych poloziek som nasiel v inej casti aplikacie. Zatial nemozem najst upravu intervalu synchornizacie (chcel by som ju nastavit na manualnu aby sa kazdu chvilu nespustal pripojeny loox ale nevadi). Idem sa dalej ucit ako s nim robi!
spike_ce4you (70)|1.5.2008 12:59
[QUOTE="spike"]Já mám malinko problém s AS 4.2 czverze, protože:
Z počátečního stavu - všechny kontakty v PDA, nic v Outlooku jsem se synchronizací dostal do stavu - nikde nic.
A to při nastavení "zachovat v zařízení".

Teď zjišťuju, že mi AS nepracuje korektně, protože když si vytvořím kontakt v PDA, synchronizace mi ho do Outlooku prostě nepřenese, ač se snažím jak chci.

Obligátní otázka... Kde je chyba?
PS: Že mezi klávesnicí a židlí u PC, to je jasný. Ocením i další nápady...Díky[/QUOTE]
Takže znovu... věděl by někdo jak na to???