Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Skype a prijem volani cez SIM kartu

jasomko (23)|5.6.2006 12:04
Je mozne nejako nastavit aby ked mam pripojeny Skype do online rezimu cez GPRS (EDGE) sa mi dalo aj normalne dovolat na moje mobilne cislo sim karty? Lebo mam to naistalovane na MDA Vario a ked ho mam spusteny a som online, tak pri pokuse volat mi na mobilne cislo sa iba ozve, ze som nedostupny....
Pri pouziti tym istym sposobom Agile messengera sa mi dovolat ide.
Potreboval by som byt online na skype, ale zaroven aj dovolatelny na SIM karte. Mozno iba nieco robim zle, alebo mate aj iny takuto skusenost... :(
beecher (9270)|5.6.2006 12:06
Problem je v tom, ze neUMTS telefony nejsou schopny prijmout hovor, kdyz jsou stahovany data, coz jak vypada, tak Skype tu komunikaci nesetri...
jasomko (23)|5.6.2006 12:23
Cize napr. Agile messenger funguje spolu so SIM kartou, lebo mimo posielania textu posiela minimum bajtov medzi sebou a serverom kvoli zisteniu stavu off/on ludi z kontakt listu, kym Skype neustale posielal vacsie objemy dat i ked sa nic nepise a je v stave nic nerobenia? To sa da vlastne overit cez nejaky GPRS pocitac prenesenych dat (SPB napr.) Skusim... Ale co moze tak moc prenasat... A teda to potom vyzera, ze to nebude o nastaveni v telefone, ale o tom ako to je cele naprogramovane... No UMTS z Varia nebude, tak asi budem dost sklamany, lebo Skype bol jeden z dovodov preco som prechadzal od Symbian k WINCE.... Vobec ma nenapadlo, ze to moze takto fungovat/nefungovat :mad:
beecher (9270)|5.6.2006 12:46
Se SIM kartou nepracuje ani jeden program. Ale jinak s temi objemy dat mate pravdu...

A taky nemoznost se dovolat je standardni vlastnost GSM site a GSM mobilu. U UMTS uz na to mysleli...
jasomko (23)|5.6.2006 13:17
Dik za info.
To ze nepracuje so sim kartou priamo je jasne. Ja som myslel tak, ze som online na agile messenger. Niekto mi normalne vola cez sim kartu, tak mi to zacne zvonit, ja prijmem hovor a v tom momente sa agile odpoji. Pocka kym sa ukonci hovor a potom normalne obnovi stav online cez GPRS pripojenie.
Skype ked sa pripoji do online stavu, tak uz sa nedaju prijat ziadne hovory cez SIM kartu az dokym Skype neodpojite... Keby ten Skype fungoval ako Agile, tak to by bolo presne to co by mi stacilo.
Len mi islo o to ci ja nieco robim zle v nastaveni Skype, alebo GPRS, alebo je to od panov zo Skype takto naprogramovane, ze to odpoji prijem normalnych hovorov :no:
beecher (9270)|5.6.2006 15:53
Ono to neodpoji, to akorat GSMkova sit neni schopna ten hovor propojit diky vytizeni datovanim...
jasomko (23)|5.6.2006 21:36
Tak som teraz ten Agile messenger presne otestoval a funguje to tak, ze som bol normalne online. zazvonil telefon, zdvihol som a Agile isiel do offline. GPRS ale ostal pripojeny. Po skonceni hovoru sa Agile messenger sam naspat pripojil k GPRS a presiel do rezimu online. Cize v podstate tak ako ste to popisali.
Uplne exceletne riesenie, ktore potrebujem aj na Skype. Ach jo :mad:
HollyG_ce4you (77)|6.6.2006 00:53
[QUOTE="jasomko"]Tak som teraz ten Agile messenger presne otestoval a funguje to tak, ze som bol normalne online. zazvonil telefon, zdvihol som a Agile isiel do offline. GPRS ale ostal pripojeny. Po skonceni hovoru sa Agile messenger sam naspat pripojil k GPRS a presiel do rezimu online. Cize v podstate tak ako ste to popisali.
Uplne exceletne riesenie, ktore potrebujem aj na Skype. Ach jo :mad: [/QUOTE]
na tom není nic excelentního a už vůbec to není funkce agile, prostě když přijmes hovor, přestane fungovat gprs (nepřenáší se žádná data, ale zůstává připojené), po ukončení hovoru zase začne datovat...
jasomko (23)|6.6.2006 00:59
To: HollyG
OK ja som netvrdil, ze je to specialna funkcia Agile. Iba som popisal, ze Agile tak dokaze fungovat a Skype bohuzial nie. Pricom ucel ich fungovania je podobny. Cize to ide urobit tak aby nebol telefon vyblokovany pri zapnutom nejakom messengerovi...