Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx4700 problem s AS 4 - smrt pri downgradu WM5 -> 2003SE

Shadow74 (117)|4.6.2006 20:54
Mel jsem problem AS 4 - hx4700 se me nechtelo detekovat pri vlozeni do kolibky. Blizsi informace jsem psal tady ..... https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13962&fi=160

Zkusil jsem downgrade na WM 2003SE, ale neslo to protoze jsem nemel vytvorene pripojeni pres ActiveSync. Po milionu pokusu se mi podarilo spojeni vytvorit (nahoda, jedna z mala jak jsem psal v tom jinem thready). Bohuzel se pripojeni rozpojilo pri startu downgradu Takze mam ted mrtvy hx4700, ktere ma na obrazovce bootloader. Zkousel jsem nejake ozivovaci postupy, ale bez uspechu. A bohuzel ActiveSync stale nejde.
Jeste jsem zkusil jiny HDD s cistym systemem, na kterem nikdy nebylo pripojovano PDA. S ActiveSyncem, nebo bez nej se to chovalo stejne jak na mem puvodnim systemu ..... proste zadna detekce PDA.
Na mem PC vsechna usb zarizeni pracuji spravne. Vse co na ne pripojim (a neni toho malo) tak pracuje spravne.
Takze momentalne jsem neskutecne nasr**** a zitra jdu reklamovat zarizeni v dusledku upgradu na WM5. Nenapada me nic jineho nez ze WM5 po nejakem case odkragluje konektor resp. USB port.

Pokud mate nekdo napad jak z toho ven budu moc vdecny.
Diky
Shadow74 (117)|4.6.2006 22:18
Tak jsem uz s nervama v ...... ale mel jsem stesti a USB se jednou probralo a tak jsem tam pres bootloader, ve kterem to zatuhlo pomoci terminalu a SD karty nacpal zalohovanou image WM 2003SE. Bohuzel situace s fungovanim AS se nevyresila. Chova se to uplne stejne :((

To co popisoval IT-man se delo i u me a jelikoz nemam zaplaceny zadny carepaq tak mam obavu jak dopadne reklamace. Ale zarizeni je opravdu bez moznosti USB syncu pro me uplne na ...
IT-man (28)|5.6.2006 07:19
Já momentálně funguju pod WM5 přes IRDA. A to se chytím na podruhé nebo potřetí. Jinak ani ťuk. Tento týden bude další reklamace :evil: :evil: :evil:
palacinka (242)|6.6.2006 10:26
nevím jestli je to kus od kusu, u mě WM5 úplně v pohodě, i downgrade na 2003SE bez problémů a nasledný upgrade na WM5 taky v pohodě, AS nikdy nemá problém se spojením
Shadow74 (117)|6.6.2006 13:43
2 palacinka: U me to bylo taky vzdy uplne bez problemu. Na puvodnim systemu (WM2003SE) jsem nemel zadny problem a na novem systemu (WM5.0) taky ne a pak potom najednou znicehonic to zacalo. Bylo to asi tak 1 mesic po upgradu na WM5.0.

Kdyz jsem mel zase stesti a PDA se nadetekovalo tak jsem zkusil upgrade na WM5.0. Bohuzel to spadlo asi v 70% a zahlasilo to neco o timeoutu USB (presne si to nepamatuju). A mel jsem opet mrtve PDA s bootloaderem na obrazovce :( Jelikoz jsem si udelal, pri predchozim uspesnem spojeni PC a PDA, image cele romky na SD kartu tak jsem PDA uz celkem bez problemu ozivil.
Bohuzel jeho detekce je cim dal horsi. Ted uz nastavaji situace, kdy se nerozpozna ani to, ze se PDA vlozilo do kolibky. Drive to alespon zareagovalo a detekovalo USB Unknown device. Ted nic! Obcas se to chytne a dokonce, kdyz se nic nestane a necham PDA v kolibce zapnute, tak po case se i chytne ?!?! Je to hrozne zvlastni chovani.

2 IT-man: Jak dlouho ti trvala reklamace? Muzes prosim popsat presne jak se ti to chova.

Diky
IT-man (28)|6.6.2006 14:05
na WM2003 mi 4700 jela jako z praku, na pohodu a svěží :D

upgrade na WM5 proběhl ok, nicméně po vložení do kolébky se AS na PC nespustil, při vyhledání byl USB port k dispozici, ale 4700 to nenašlo; jediné připojení šlo přes IRDA

reklamoval jsem to přes HP (mám koupený carepaq), takže po pár dnech přišel jiný, jetý ipaq na výměnu (jen ipaq, baterii jsem ji nechal svou)

ten opět na WM2003 jel v pohodě, až jsem po měsíci neodolal :oops: a udělal opět bezproblémový upgrade :evil: na WM5

a opět jedu jen přes IRDA; v kolébce se ipaq nabíjí, ve správci zařízení vidím Windows Mobile Based Device, které prý funguje správně :mad:

takže to vidím na opětovnou reklamaci :evil: :evil: :evil:

jinak mám XP Pro SP2, 4700 jsem zkoušel na jiném PC, kde WM2003 jely - a nic
IT-man (28)|6.6.2006 14:33
HEURÉKA :D :D :D

Tak jsem to prolomil. Nainstaloval jsem anglickou beta verzi AS4.2 staženou z MS Windows Mobile, následně jsem vystřílel veškeré procesy byť jen hypoteticky související se synchronizací (mám nainstalovaný SW pro sychronizaci se SonyEricsson P910i) a ono se to rozjelo :!: :!: :!:

Sice mám spuštěnou synchronizaci s "druhým PC", ale jede to :D

Uffff. Držím palce, ať to taky dopadne.
IT-man (28)|7.6.2006 08:47
takže downgrade proběhl úspěšně :D

a najednou je vše OK, nic se s ničím nehádá, synchronizuju 4700, SE P910i a dokonce i Siemens SXG75 (tam ale neběží synchronizace s Outlookem :( )

je něco shnilého ve WM5 :no:
JaK_ce4you (35)|21.6.2006 15:37
Muzete pls. poskytnout presny link? Na Windows Mobile jsem nasel pouze AS 4.1 ??
Surgical (2364)|21.6.2006 15:44
Rekl bych to jinak. 4700 nebyla primarne nikdy navrzena pro WM5, proto na ni WM5 proste nebehaji optimalne...
Shadow74 (117)|25.6.2006 15:30
Tak problem byl v kolibce. Po otestovani v jine kolibce urcene pro hx4700 vse pracovalo dlouhodobe OK. Takze jsem reklamoval a doufam, ze az se mi vrati tak bude vse zase pracovat jak ma.