Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dopravní zpravodajství pro ČR

libor_m (1026)|2.6.2006 16:36
Díky nezměrné snaze některých jedinců mít dopravní zpravodajství v našem miláškovi i pro ČR se rozjel projekt "dopravní zpravodajstí z MVČR do OV2". Budu rád, když to co možná nejvíce z vás vyzkouší a napíše k tomu své názory.

Diskuze k tomuto tématu započala na fóru POI.CZ.

Aktualizovaný soubor OV2 je ke stažení zde.

Pro úplnost přikládám ikonu pro tento OV2 soubor ;)

karlic (707)|3.6.2006 08:28
Ja pouzivam tuto aplikaci napsanou v jave a max. spokojenost.
kopacek (466)|3.6.2006 17:10
Hoši tak klobouk dolů, to je na Nobelovku!
Vyzkoušel jsem na komunikátoru N9300i a vše je zcela bez problémů. Stáhnutí souboru a uložení do adresáře s mapou je záležitostí několika vteřin. Pokud ty údaje budou pravidelně aktualizované, tak je to až do příchodu RDS-TMC přímo od TT skvělé řešení, jak mít přehled o dopravě.
99tky (156)|4.6.2006 21:01
Moc rad to testnu .... az pujde ov2 soubor stahnout i na PIE .... na poi.cz jsem ho take nenasel ..... skoda
MilanSu (823)|5.6.2006 00:23
stahni si ho na www.poi.benekov.com (myslim tedy na PC) s PIE mi taky nesel stahnout. Ikonu najdes v diskusi na POI.CZ
99tky (156)|5.6.2006 06:46
[QUOTE="MilanSu"]stahni si ho na www.poi.benekov.com (myslim tedy na PC) s PIE mi taky nesel stahnout. Ikonu najdes v diskusi na POI.CZ[/QUOTE]

..... to vse vim, chybi mi akorat to PC!! Pokud bych mel takto slozite ziskavat aktualizaci, tak uz ted, je pro me (a mozna i jine) nezajimave ten soubor nahravat. Predpokladam ze to neni konecne reseni a i jini co maji PIE se dockaji stahovatelneho ov2. Fandim a drzim palec.
Henry_ce4you (58)|5.6.2006 09:19
Microsoft a standardy :mad: :mad: :mad:
Pro Pocket PC jsem přidal za název souboru ".jpg", takhle by to mělo nabídnout ke stažení a otevřít integrovaný program na fotky s chybou, že to nejde zobrazit. Mělo by ale být možné takový soubor přesunout (do složky s mapami) a pak třeba přes File explorera nebo Total Commandera přejmenovat ten soubor, tak aby končil na ".ov2". Zkoušel jsem to na Pocket Internet Exploreru na Motorole Mpx 220 a šlo to, (Pocket PC nemám nyní k dispozici)
99tky (156)|6.6.2006 10:41
Noo a je to doma.
prubeh: po kliku na odkaz na soubor se otevrelo stahovaci okno bez pojmenovani a sel stahnout pouze do "Hlavni pamet". Tak jsem ho pojmenoval s koncovkou .zip, stahnul a v Comanderu prejmenoval a umistil. Ale jak je to s aktualizaci nevim. V Praze se tvari, ze neni "ani kopnuto".
Henry_ce4you (58)|6.6.2006 10:55
Na serveru se tento ov2 soubor aktualizuje co 15 minut podle serveru: http://www.policie.cz/doprava a to jen u záznamů, kde jsou uvedeny souřadnice.
Více na fóru poi.cz, viz odkaz v prvním příspěvku.
Littleboy_ce4you (3)|18.7.2006 09:06
Vazeni priznivci tohoto "dopravniho" zpravodajstvi. Pred chvilkou jsem si tento poi vyzkousel a byl jsem ponekud rozladen... V Praze neni zjevne zadna uzavirka a ani jeden vykop i presto ze jich pri ceste do prace mijim nekolik. Napr. na Ohrade na zizkove je lehce kopnuto do zeme :-))) Chapu ze toto je amatersky pokus, ale prominte kdyz to reknu uprimne, je to spis k placi nez ke gratulacim :-(

Tak snad dalsi pokus bude lepsi...
Henry_ce4you (58)|18.7.2006 09:51
Pláčeš na špatném hrobě, obrať se na Policii ČR (nejlépe) pražskou. Oni totiž neví, že existují i lidé mimo hlavní město a že jsou pro ně lepší souřadnice než označení: Kde: Praha 4, ulice Brněnská, směr do Prahy, před sjezdem na Spořilov toto mimopražským fakt moc neřekne (nehledím na to, že já moc dobře vím, kde to je).
Už jsem přemýšlel, proč pražští policisté u nehod v Praze neuvádějí souřadnice, ale nedošel jsem k žádnému závěru, který by se dal zde publikovat, a který by odpovídal pravidlům pro diskutující... :))
bubo_ce4you (151)|20.7.2006 11:49
Z vlastní zkušenosti vím, že v praxi jsou někde uzavírky, ale nikde jsem o nich nenašel zmínku :-(

Z poslední doby - silnice 201 u obce Běleč na cestě z Prahy na Křivoklát je zavřená od začátku prázdnin a je tam objížďka, ale nikde jsem nenašel, proč je, kde přesně jak a jak dlouho tam bude... :-(

Pokud ji náhodou někde někdo najdete, tak budu potěšen...

Zdenek
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2006 17:52
MLB (105)|23.7.2006 18:06
Bubo píše v sekci TOM TOM. Ředitelství dálníc či čeho ho asi nezajímá.:D
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2006 18:23
[QUOTE="bubo"] silnice 201 u obce Běleč na cestě z Prahy na Křivoklát je zavřená od začátku prázdnin a je tam objížďka, ale nikde jsem nenašel, proč je, kde přesně jak a jak dlouho tam bude... :-(

Pokud ji náhodou někde někdo najdete, tak budu potěšen...[/QUOTE]Já myslel, že ano. O TT tam žádná zmínka není. :?
bubo_ce4you (151)|25.7.2006 23:35
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][Já myslel, že ano. O TT tam žádná zmínka není. :? [/QUOTE]

Zde jsem našel pouze uzávěry dálnic, nikoliv silnic 2. a nižší třídy - nebo jsem se díval špatně?

Za sebe musím říci, že jsem prohledával mnohé weby a tuto uzavírku zkrátka nenašel :-(((