Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: 250MB ortofoto JPG mapa a nacteni + kalibrace v Ozi

pf_ pf_ je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Zdravim Ozi usery - je nejaka cesta jak nakalibrovat 250MB ortofoto JPG obrazek a udelat z toho mapu? OziExplorer pro PC takhle velkej obrazek nenacte (spadne to hned na zacatku). Chtel sem to nakalibrovat vcelku - je nejaka cesta? Diky moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

otazka je, proc to kalibrovat takhle velike. POkud se to rozdeli, funkcnost zustane, akorat to:

a/ alespon püjde rozbehat
    b/ bude to sviznejsi

pf_ pf_ je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

no ja si prave myslel, ze format OZF je udelanej interne tak sikovne, ze to tam stejne je "interne" po kouskach a ozi si to podle indexu dotahuje rychle jak potrebuje at je ta mapa velka jak chce - na rychlost to podle me vliv mit nebude - spis bych chtel mit tu mapu proste vcelku jako jednu mapu a ne ve 20 sektorech - problem je jen v tom pripravnym procesu, na kerej soucasna vypocetni technika koukam nema, no nic...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

jedina moznost a to mam vyzkouseno je format ecw, ale ted si nejsem jisty jestli ecw podporuje OziCe

pf_ pf_ je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Padluke: co je ECW format a jak to resi moji situaci? neni ECW uz primo format vysledny mapy? muj problem je ze ani nenatahnu prvotni obrazek (JPG 250MB) do zadnyho programu, kterej by to preved na neco jinyho... muzu poprosit o upresneni? diky moc

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Ja mel podobny problem s nascanovanym Broumovskem 1:25T. Melo to 300Mb v TIFu(a stalo to 600Kc).
    Musel jsem ke kamosovi, na vykonny stroj a obycejnym WinXP prohlizecem jsme to zmensili na 33Mb JPG. Pak uz orezat zbytecnosti a zkalibrovat(to uz ale delam mesic). Ceho mapu to mas?
    Sorry, ted jsem si vsimnul, ze ty mas OrtoFoto, takze beru zpet.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Aaaik
    Ja mel podobny problem s nascanovanym Broumovskem 1:25T. Melo to 300Mb v TIFu(a stalo to 600Kc).
    Musel jsem ke kamosovi, na vykonny stroj a obycejnym WinXP prohlizecem jsme to zmensili na 33Mb JPG. Pak uz orezat zbytecnosti a zkalibrovat(to uz ale delam mesic). Ceho mapu to mas?
    Sorry, ted jsem si vsimnul, ze ty mas OrtoFoto, takze beru zpet.
    Co je to za mapu? Kde se dají koupit mapy 1:25T? Turistické mapy, co jsou běžně k mání, jsou až na pár výjimek jen 1:50T.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Vydal to ROSY-Rohlik a syn, jsou to turist mapy od Adrzpachu pres Broumovske steny a Hejsovinu(Streliniec) po Gory stolove az k Polanica Zdroj. Pred nekolika roky jsem to koupil v Polsku, jsou na blbym papiru, ale uz se vydavaj jen 1:50T.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Počkejte, copak když převedete ten jpeg pomocí "img to ozf" do do "oziovského" formátu, to nenačte? Mě takhle rychle načítá i velké mapy a tento soubor lzepoužít ke kalibraci, nemýlím-li se?

pf_ pf_ je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Kaja: problem je ze tak velkej JPEG (250MB) nenacte ani Img2Ozf ani OziExplorer pro PC. Takze ho nelze prevest na OZF ani nakalibrovat nic.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Zdar chlapi,

když už jste u tý kalibrace, tak mi neni jasná jedna věc. Mám mapu, souřadnice si zjistim na mapy.cz např. 49°48'14.79"N atd., pak zadávám body do OZIho, ale nevim v jakym formátu je zadat do toho druhého políčka po stupních. Zadával sem to takto: první políčko 49 - to je jasný, ale druhý 48,1479. Je to dobře nebo to dělám blbě, popř. jak? Děkuji za odpovědi.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Nevim jak v Ozim, ale v GPSdash2 zadavam souradnice prave z mapy.cz v tomto formatu:

WGS84/DDMMSS.SS, tj. na tvem prikladu by to bylo 494814.79
    (Na vyber je tam jeste DDMM.MMMM a DD.DDDDDD, ale to jsou logicky jina cisla bez obloukovych minut (a vterin))

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Ahoj, v Ozim se da nastavit, jestli jsou souradnice ve formatu:
    degrees 14,8794°

deg min 13° 12,78´

deg min sec 15° 32´ 11" /nezadavam stejnou pozici!!!/

Takze bys mel nastavit: stupne, minuty, vteriny a zadat:
    49 ° 48´ 14,79"

Ivan
    Citace Původně odesláno od Jirca
    Zdar chlapi,
    ...Mám mapu, souřadnice si zjistim na mapy.cz např. 49°48'14.79"N atd., pak zadávám body do OZIho, ale nevim v jakym formátu je zadat do toho druhého políčka po stupních. Zadával sem to takto: první políčko 49 - to je jasný, ale druhý 48,1479. Je to dobře nebo to dělám blbě, popř. jak? Děkuji za odpovědi.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Dík Ivane už to šlape.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. OrtoFoto mapy na geoportal.cuzk
    Od vkb v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-01-2013, 12:47
  2. Ortofoto mapy rok 1948 až dnes, jak na ně?
    Od vkb v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 25-11-2010, 14:35
  3. Nacteni a prohlizeni stranek offline
    Od fahrus_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 12-11-2006, 10:51
  4. Kalibrace na MDA c
    Od vlhana v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-10-2006, 20:01
  5. Spatne nacteni SD karty