Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: 250MB ortofoto JPG mapa a nacteni + kalibrace v Ozi

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ještě k původnímu tematu... 250M mapa, to by mě zajímalo, co je to za mapu... Souhlasím, že je lepší ji rozsekat. Nicméně, pokud trváš na kalibraci celé mapy, domnívám se, že je buď ve zbytečně velkém rozlišení, nebo má moc barev. Čili otevřít ve fotoshopu (musí to jít, v něčem přece ten soubor vznikl), snížit rozlišení, případně počet barev. Uložit zpátky na disk a ejhle, snad soubor bude menší. Img2ozf.exe dělá stejně něco podobného - dočteš se v dokumentaci - tak se asi není třeba bát ztráty kvality.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2005

problém velkého souboru se tu řešil v jiné diskuzi - což takhle jpg uložit jako tiff s LZW kompresí? tenhle formát Ozi miluje..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Kdyz tu mapu budu mit rozsekanou na mensi kousky, zobrazi ji Ozi jako jednu velkou? Blby by bylo, kdyby se muselo pokazdy loadovat to co potrebuju..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

nezobrazi, ale i pri jizde autem (s autoatlasem 1:100 000 a jednotlivymi stranami) se dalsi stranka nacita rychle v radu vterin. Navic pri kalibraci muzes zadat okrajove body, ktere nemusi byt uplne na hranici mapy, ale treba 1 cm od kraje. Potom se teprve blizis k okraji a OZI uz nacita dalsi.

Zalezi, na co to vlastne pouzijes.

hpa hpa je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Zdenál
    problém velkého souboru se tu řešil v jiné diskuzi - což takhle jpg uložit jako tiff s LZW kompresí? tenhle formát Ozi miluje..
    Sqely, diky za radu. Pekne dlouho jsem se moril s 250 megovou mapou CR, zkousel vsechny mozny formaty a nemoh nakalibrovat, pac to ani ozi ani img2ozf nemoh nacist. Tiff me napadlo jen v RLE :-) Nic nepomahalo az ten tiff v LZW :-)

Takze jeste jednou diky za radu :-)

hPa

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od hpa
    Citace Původně odesláno od Zdenál
    Sqely, diky za radu. Pekne dlouho jsem se moril s 250 megovou mapou CR, zkousel vsechny mozny formaty a nemoh nakalibrovat, pac to ani ozi ani img2ozf nemoh nacist. Tiff me napadlo jen v RLE :-) Nic nepomahalo az ten tiff v LZW :-)

Takze jeste jednou diky za radu :-)

hPa
    Já bych doporučil koupit RAMku. Od té doby, co mám 1,25GB RAM mi tolik nesvítí disk a leccos se mi podaří natáhnout. Mám ji od té doby, co jsem se pokoušel vytvořit DVD s fotkama z dovolené, ke konci DVD (+-GB) to mělo PC problém ustát (256MB RAM). Po upgradu už ok (ale dvouvrstvé DVD pořád nehrozí). Tož jen pro info.

Jinak pro info: img 2 ozf umí zmenšit počet barev, sám to používám. Ale tuším že aby šel převést jpg na ozfx3, tak musí existovat kalibrační .map soubor

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. OrtoFoto mapy na geoportal.cuzk
    Od vkb v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-01-2013, 12:47
  2. Ortofoto mapy rok 1948 až dnes, jak na ně?
    Od vkb v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 25-11-2010, 14:35
  3. Nacteni a prohlizeni stranek offline
    Od fahrus_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 12-11-2006, 10:51
  4. Kalibrace na MDA c
    Od vlhana v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-10-2006, 20:01
  5. Spatne nacteni SD karty