Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VARIO a diakritika na qwertz klavesnici

mvolek (1)|1.6.2006 21:13
Zdravim a omlouvam se, pokud se to tu už probíralo - hledal jsem, ale nenašel.

Existuje nějaký zbůsob, jak psát na hw qwertz klávesnici VARIA/QTEK 9100 s českou diakritikou?

Předem díky za rady.
MilanSu (823)|1.6.2006 21:27
Nevim jak na qwertz (ja mam qwerty) ale myslim si ze to bude stejne nebo obdobne. Stahnes si zde v diskuzi soubor SYM.TXT a nakopirujes ho do Varia do slozky Windows.
Ceske znaky se pak pisou tak, ze napises pismeno pak 1x funkcni klavesu (ta velka tecka vlevo) a mezernikem vyberes cesky znak
holas_ce4you (5)|16.6.2006 16:55
Nevím, co jsem udělal špatně. Na novým Variu jsem upravil sym.txt podle požadavků a pak jsem to nějak uložil. Asi se mi podařilo smazat původní syst. soubor a uložit ho normálně do \WINDOWS. Přestalo mi fungovat přepínání českých znaků. Teď jde sym.txt normálně upravovat a to je asi chyba. Pak jsem si poučen stáhl Total Comandera CE a soubor tím přehrál v domění, že se uloží i do druhé paměti. Pořád to nefunguje. Může mi někdo pomoct?
MilanSu (823)|16.6.2006 18:50
"do druhe pameti " je co .... Normalne nakopirujes soubor SYM.TXT do slozky WINDOWS, provedes SR a je to, co vick tomu rici
holas_ce4you (5)|16.6.2006 23:15
Soubor jsem tam TC už nakopíroval několikrát Nedělám špatně SR - je to jen "píchnout" stylus do dírky? Promiň, mám to první den.
holas_ce4you (5)|16.6.2006 23:30
Navíc je divný, že teď ten sym.txt můžu ve \windows klidně editovat a nic mi v tom nebrání. Dokonce v total comanderu ho vidim, ikdyž si dám "hide files in ROM" Jsem blbej?