Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VARIO a internet pres PC a Wifi

MilanSu (823)|1.6.2006 16:05
Mam PC pripojen kabelem k antene a bezdratove siti, k nemu mam sitovym kabelem pripojeny NB a nasdilen Internet (takze jak z NB tak PC se dostanu na web). Chtel jsem jeste pripojit pres wifi Vario (NB ma zabudovany Wifi), abych mohl i z Varia na internet a pouzivat treba Skype.
Ale uz jsem procetl hodne diskusi tady a porad se nejak nedari, ve wifi jsem holt jeste LAMA (budte ke mne shovivavy), takze prosim o odpovedi "srozimutelne"
Pro upresneni zasilam nekolik screenshotu a omlouvam se za zalozeni noveho vlakna, ale nikde jsem nenasel uspokojivou odpoved







jordan23_ce4you (50)|1.6.2006 16:33
skus namiesto prace v sietovych adapteroch nastavit internet namiest praca,
MilanSu (823)|1.6.2006 16:42
To jsem zkousel nastavit, jak internet, tak prace a vysledek je stejny. Jde mi spis o to, ze zrejme by muselo byt neco nainstalovano na NB aby to prekladalo ty DNS zaznamy (ale to uz se pohybuji pro mne v neznamych vodach)
beecher (9270)|1.6.2006 17:02
Nastav si na WiFi karte PDAcka IP adresu: 192.168.0.5, masku 255.255.255.0, branu 195.168.0.1 a na druhe zalozce DNS server 192.168.0.1. Po ulozeni restartni PDA.
Predpokladam, ze ti pri nastaveni sdileni pripojeni na PC/NB s tou WiFi Windowsy automaticky nastavily IP adresu 192.168.0.1 a masku 255.255.255.0 na te WiFi karte v notasu. Pokud ne, je treba to nastavit...
MilanSu (823)|1.6.2006 17:31
No jsem z tech cisel "volajaky zmeteny". Jenom abych to popsal podrobneji, v NB mam 2 vestavene sitove karty 1x klasika, ktera je spojena do mistni site na PC a nasdilen web, druha wifi, na kterou chci pripojit Vario a sdilet pripojeni k webu.
Po doplneni IP, doslo k nejake zmene a chvili to vyhledava a pak pomaloucku neco i nekdy nacte. Je tam jeste asi nejaka jina bota, v souvislosti s tim, ze NB neni primo pripojen k webu.
Ted mozna placam uplne nesmysly, ale nema nejak nastavit premosteni te wifi karty na tu normalni, pres kterou pak vlkastne jde "ten internet"

Zasilam vypis IPCONFIG
00149254_okno2_jBQg.jpg
beecher (9270)|1.6.2006 17:46
A ja uz to vidim...

Tak nastav na te WiFi sitovce na PC IP adresu 192.168.1.1, masku podsite 255.255.255.0. Nic vic...
Pak na PDA nastav na WiFi karte: IP adresu 192.168.1.5, masku podsite 255.255.255.0, branu 192.168.1.1, DNS 192.168.1.1.

A melo by to pichat... ;)

BTW To 195.168.0.1 byl pred tim preklep...
MilanSu (823)|1.6.2006 18:24
Tak porad nic, koukam na ten obrazek,ono se to asi neprepsalo
00149281_okno2_L85w.jpg
Surgical (2364)|1.6.2006 18:31
Obavam se, ze PDA neumi menit IP "on the fly" jako XPcka, aby se zmeny projevily, je nutne resetnout WiFi, nevim, zda staci jen zapnout/vypnout WiFi modul nebo zda je nutny softreset, ale rozhodne neco podobneho nutne bude.
beecher (9270)|1.6.2006 18:32
No, neprepsalo...
Navic, proc mas na te WiFi karte nastavenou vychozi branu a DNS server, to vazne nechapu, ja nic takoveho nepsal. Pouze nastavit IP adresu a masku podsite...

Brana, DNS server se musi nastavit na PDA.

BTW Toho, ze se snazim tvou WiFi sit predelat na 192.168.1.x, si doufam vsimnul...

EDIT: Upravil jsem svuj predchozi prispevek tak, aby pomoci toho tucneho pisma bylo jasne, co kde nastavit...
MilanSu (823)|1.6.2006 19:04
Ja to nastavil podle toho jak jsi psal, akorat ze jsem postnul blby obrazek (kdyztak cely ten prispevek smaz, ja to asi nemuzu udelat kdyz nejsem moderator tohoto vlakna).
Ted jsem resetnul oboji (vario i NB) a v priloze je ted spravny opis nastaveni, ale stejne kdyz dam na Variu Internet (klasicky+PIE Plus, ale to by snad nemelo mit vliv), tak stejne mam zobrazeno ze AsusWifi je pripojena, vyhledava a nakonec napise Stranku nelze najit, zkontrolujte nazev a opakujte akci
V Nastaveni/ pripojeni/ sitove karty mam u bezdratove site pripojuje se k Internet a u Sit.adapteru Pripojue se k Prace
V nastaveni/ Pripojeni/ Pripojeni je taky treba neco menit, tam man na karte Ukoly, Moje sit v praci (pridat nove pripojeni modemem, serveru VPN, nastavit server proxy) a na karte Upresnit, vybrat site se mi tam vzdycky napise do obou voleb Vodafone CZ MMS :?:
00149301_Okno_mjBa.gif
beecher (9270)|1.6.2006 19:10
Muzes sem dat screenshot Start->Nastaveni->Pripojeni->Pripojeni? Diky.
Nejak jsem to z toho tveho popisu nepochopil. :))
MilanSu (823)|1.6.2006 19:33
Screenshot, ale i kdyz to na karte Sprava site zmenim na Moje sit v Praci, pak se tam zase vratim , stejne tam nabehne Vodafone CZ MMS. Pokud dam Muj ISP, nebo Vodafone CZ internet , tak se to samozrejme normalne spoji pres GPRS
Tam bude neco s temi DNS (dle mne) protoze kdyz si dam na NB vlastnosti bezdratove site a na Variu si treb arefreshnu stranku, tak je videt ze data tecou tam i zpatky, ale vysledek je, ze se stranka neprelozi (jakoby se nepriradil DNS zaznam ....nebo co)
00149309_Okno_Zfbo.gif
MilanSu (823)|1.6.2006 19:54
Snad jenom jeste na doplneni IP CONFIG z PC
00149315_Okno_duLN.gif
beecher (9270)|2.6.2006 05:55
Tenhle ipconfig se nejak hodne lisi od tech predchozich a nevidim tam vubec tu WiFi kartu.
MilanSu (823)|2.6.2006 09:19
Ten posledni IP CONFIG je z PC, jak jsem psal na zacatku
PC --- pripojeno na internet
sitova karta mistni sit nasadileny internet
NB --- sitova karta mistni sit, na internet pres PC
wifi karta - bezdratova sit po propojeni s PDA
PDA --- co bych chtel
pres wifi pripojit k NB a tim se dostat na internet

EDIT To Beecher : mrknes se jeste na to az ti vyjde cas, docela mi to lezi v hlave, nemam rad kdyz neco nejde ....:O
vargai (13)|10.1.2007 23:01
Nazdar.

Vlastnim QTEK 9000 a v PC mam WIFI kartu . Pokusam sa pripojit na net . Uz sa mi podarilo spojit PDA a PC ale internet mi neide.
Spojenie funguje, aj PING z PC na PDA. Nastavena som nechal automaticke.
Vypoj som aj FIREWALL vo WIN


Neviete preco to neide???

Dakujem Ivan
Surgical (2364)|11.1.2007 06:57
Hm a jak je ten notebook pripojen na inet? Musis totiz tohle jeho pripojeni na inet nasdilet na jeho wifi....
vargai (13)|11.1.2007 10:23
Pocitac mam pripojeny cez sietovu kartu kablom, WIFI kartu pouzivam len na komunikaciu s PDA. Skusal som LAN aj zdielat aj nezdielat ale nefunguje. V nastaveniach FIREWAL som povolil vsetky nastavenia, aj som ju mal vypnutu.

Este nieco. Akym programom uvidim z PDA disk na PC.

Diky.
???
xhladi07 (525)|11.1.2007 12:06
[QUOTE="vargai"]
Este nieco. Akym programom uvidim z PDA disk na PC.
[/QUOTE] Pocket Lan :-)

Jinak teda jestli to dobre chapu, tak spojeni jde a jsou problemy jen pri prohlizeni webu? Co se stane, kdyz das na pda preba odkaz:

http://66.249.93.104

Pokud se zobrazi google.cz, tak je problem v tom, ze nemas DNS, pokud se nic nezobrazi, tak nemas nazdilenej net na pc...
vargai (13)|11.1.2007 17:41
Takze POCKETLAN funguje bez problemov. Taktiez aj obojstranny PING.
Zdielanie na internet mam zapnute, ale pripojenie na internet NEFUNGUJE :-(


:Ak zadam IP stranky, nie nazov tak to zobrazi chybu

Cez PCKETLAN mi funguje PING aj na GOOGE, YAHOO, na vsetky stranky. Ale Internet nechce ist.

Mam mainstalovanu aj OPERU aj IE.
xhladi07 (525)|12.1.2007 06:56
A co zobrazi za chybu? A treba ICQ funguje?
vargai (13)|12.1.2007 15:56
Skusal som ping aj na server mojho providera ten fuguje. Ale v IE ked zadam IP servra tak to zobrazi po dlhsej dobe chybu, aj ostatne stranky zobrazuju chybu. Neprihlasim sa ani na ICQ.
IE sa snazi hladat a po dlhsej dobe hodi chybu spojenia, nema spojenie opakujte neskor.
ICQ hlasi ze nemoze najst server.
Este skusim WNC

Uz neviem co s tym. :-(
xhladi07 (525)|12.1.2007 18:35
Tohle mi fakt smrdi nejakym firewallem, nebo blokovanim portu, nebo komunikace.. Proste ICMP protokol (pingy) projde a jina komunikace ne. Je to divny. Fakt ti nekde nesmrdi firewall?? Treba i na tom zarizeni, co ses pripojenej do netu (AP??).. Treba MAC filtr, nebo tak neco.. Nebo to filtruje provider (podle IP, nebo MAC adresy).. Pokud jde pingovat, tak linka je propojena. Tohle vypada na SW vec...
vargai (13)|15.1.2007 12:59
Neviem co sa stalo, ale uz mi to ide. :O IE, ICQ vsetko.
Hovoril som o tom aj s administratorom siete, tak neviem ci on nieco neurobil na servri.
xhladi07 (525)|15.1.2007 13:20
To bude asi ono.. Proste on povolil mac adresu na serveru (zrejme tam ma filtrovani MAC adres.. ) :-)

Tak dobre, ze se to vyresilo.. :)
simumarek (61)|7.2.2007 22:27
MAm aj ja jednu otazocku, pouzivam kablove pripojenie na net a pomocou routera msi rg60g mam urobenu wifi siet, normalne na pc a na notebooku mi ide internet cez wifi ale svoje vario neviem pripojit, teda siet najde aj sa k nej pripoji ale nacita len jednu dve wap stranky a skonci, uz som sa hral zo vsetkymi moznymi nastaveniami a nikde na nete som nedokazal najst riesenie tohoto probrlmu tak ak by ste niekto vedel poradit bol by som nesmierne vdacny.
xhladi07 (525)|8.2.2007 09:08
Takze ty jsi pripojen k nejkemu AP v byte a po case ti prestane pripojeni chodit, nebo se dostanes jen na nektere stranky? A co pingy? Pingujes treba nix.cz i kdyz Ti nic nejde?
simumarek (61)|8.2.2007 10:56
No u mna to ide tak, ze sa pripojim Variom na AP alebo aj nokiou e60 ale jednoducho mi dovoli nacitat len jednu stranku ( je jedno aka to je stranka, lebo vzdy dovoli len tu prvu) potom uz ked na tej stranke kliknem na akykolvek odkaz tak ten uz nenacita. Ak sa vsak odpojim od wifi a znova pripojim tak mi znova dovoli nacitat jednu stranku ale len jednu potom uz nereaguje dalej a nenacita nic. Pingovat som z telefonu neskusal nakolko neviem ako sa to robi. ;)
xhladi07 (525)|8.2.2007 14:38
Stahni si toto a dej do kolonky host nix.cz a spust pingovani (ve chvili, kdy to nejede). Napis sem pak vysledek.. :)
simumarek (61)|9.2.2007 14:53
Ked som to tam napisal tak mi napisal error: invalid host
edit: No momentalne som na to tak, ze mi to ide aj ked neviem ako som toho dosiahol, ale len som dal vyssi vykon wifi na variu.
xhladi07 (525)|11.2.2007 11:58
Je docela mozny, ze po case ztratil signal. Mam s tim taky problemy (viz. zde). Zkus to vyresit jak ja (zmineno v prizpevku ke konci): Proste nechytat ho za antenu a serfovat s plne nabitou baterkou, nebo na AC power...
simumarek (61)|11.2.2007 12:21
Uz som to vyriesil tak, ze som nastavil max vykon wifi na variu a vtedy to ide ok. Proste wifi musi byt na best performance a ide ok.
dratik (7)|1.5.2007 21:46
tak, aj ja mam podobny problem:
Na PC mam zavedeny internet mikrovlnku, signal primam z routera cez LAN kabel. Kupil som si wi-fi kartu do PCI slotu. Snazim sa spojazdnit si internet na MDA cez wi-fi ale volako to nejde, skusil som asi uz setky nastavenia, ale nic. Ako presne mam nastavit Bezdrotovu siet na PC a co mam potom nastavit na MDA. pls poradte ;)
xhladi07 (525)|2.5.2007 11:33
Zalezi na tom, kde je problem.. Zkus pingnout napred AP, pak Tvoji branu, pak nix a podle toho pozbame, kde je v tom retezci chyba...
jeenik_ce4you (375)|2.5.2007 12:09
Zeptám se - MDA Vario připojuji přes Wifi AP, běží bez problémů. Pak ale MDA odpojím, připojím notebook přes Wifi (notebook wifi - AP wifi), běží bez problémů. No a pak notebook odpojím a chci opět připojit MDA a nic... Musím soft resetnout MDA a pak vše opět běží jak má. Nemá s tím někdo zkušenost? Soft reset na MDA Vario je otázka na několik minut... :-(
dratik (7)|2.5.2007 13:30
[QUOTE="xhladi07"]Zalezi na tom, kde je problem.. Zkus pingnout napred AP, pak Tvoji branu, pak nix a podle toho pozbame, kde je v tom retezci chyba...[/QUOTE]ako to pingnem cez MDA?
este problem mam aj v tom, ze ked na PC pozrem na stav siete, tak PC odosiela ale nic z MDA neprijma...
xhladi07 (525)|2.5.2007 13:54
Staci si projit tuhle diskuzi. Je tam navod, jak pingnout nejake zarizeni. Tohle, co si pospsal by mohlo byt IP adresou. Jak nastavujes IP mda-cka? Mas DHCP server na AP? Nebo rucne? Kazdopadne zkus ty pingy...
dratik (7)|2.5.2007 13:59
no ja nemam AP, ja mam len obycajnu client wifi kartu v PC a robim tu siet cez ad-hoc
xhladi07 (525)|2.5.2007 14:14
No a ta IP? :) A ty pingy?
dratik (7)|2.5.2007 18:07
IP som nastavil aj na PC aj na MDA tak, ako pisal na prvej strane beecher, tie pingy skusim neskor, ide hokej ;)