Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Český Telecom, Wi-Fi a PDA - že by?

Pavel Koza (4761)|13.10.2003 18:03
Už i na ce4you se několikrát objevil postesk nad tím, že ČTc sice nabízí v rámci pilotního projektu v některých lokalitách (benzínky Shell, restaurace KFC, prodejny TelePoint...) přístup přes Wi-Fi zdarma, ovšem uživatelé Pocket PC mají smůlu - formulář pro přihlášení se nelze na Pocket PC odeslat. Což mi přišlo dost ironické ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl o soutěži s hlavní cenou HP iPAQ h5550. Napsal jsem tedy o víkendu email na centrální adresu pro wifi projekt a po zkušenostech s komunikací s telekomunikačním firmami (obzvlášť přes globální adresy) na to v klidu zapomněl. O to větší bylo moje překvapení, když jsem dnes večer dostal email nikoliv od robota, ale od konkrétního člověka s příslibem, že se uvedený problém pokusí co nejrychleji odstranit:O :O :O

Nechci jásat předčasně, ale pokud se tak v dohledná době skutečně stane, bude mít oddělení Wi-Fi u ČTc alespoň u mé maličkosti velké plus:)
PavelR. (2184)|13.10.2003 20:01
[QUOTE="Pavel Koza"]... bude mít oddělení Wi-Fi u ČTc alespoň u mé maličkosti velké plus:)[/QUOTE]

... u me samozrejme taky :) ... patrne i u CTc je to vzdy jen o lidech; tak uvidime ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|14.10.2003 12:26
Nez tady zacnu sirit radostne nadseni, mohl by to jeste nekdo testnout? Prisel jsem do KFC, sednul si, zapnul Wi-Fi, a vybehla na me OPTIMALIZOVANA stranka s prihlasovacim formularem, ktery slo zcela normalne VYPLNIT a ODESLAT:O :O :O Bohuzel jsem zjistil, ze jsem si zapomnel login/pass v praci, takze jsem se nemohl prihlasit, ale i tak to je VELICE nadejne!

PavelR. (2184)|14.10.2003 14:06
[QUOTE="Pavel Koza"]Nez tady zacnu sirit radostne nadseni, mohl by to jeste nekdo testnout? Prisel jsem do KFC, sednul si, zapnul Wi-Fi, a vybehla na me OPTIMALIZOVANA stranka s prihlasovacim formularem, ktery slo zcela normalne VYPLNIT a ODESLAT:O :O :O
[/QUOTE]

... pokud se v dohledne dobe budu pohybovat nekde kolem hotspotu CTc tak to testnu (v Brne jsou jen 4 :()

PavelR.
PavelR. (2184)|15.10.2003 07:38
... tak jsem se vcera vydal tu registracni stranku vyzkouset ale moc jsem nepochodil ... Do Telepointu v Brne na Ceske jsem dorazil asi 30 min. pred zavirackou, pohodlne se tam usadil a chtel se s iPAQem 5450 pripojit. Detekce access pointu diky zapnutemu vysilani SSID byla OK nicmene jsem od nej nedostal pridelenu IP adresu, ani adresu brany a DNS serveru (vxUtil zobrazoval nesmysly). Chvili jsem to bez vyraznejsiho uspechu zkousel a pak se odhodlal reportovat problem prodavaci. Ten mi tyto problemy potvrdil a ochotne sdelil, ze naprosto stejne zkusenosti meli i ostatni, kteri k nim zavitali kvuli WiFi pilotu. Prej to trva jiz dlouho a nekolikrat za tu dobu zadal na zodpovednych mistech o pomoc - bez uspechu. Nevim proc, ale nejak mi to u CTc neprislo ani divne, tak jsem se s usmevem pod fousy (mysleno doslovne :-) a poznamkou o tom, ze tim lidi od WiFi spise odradi nez nalakaji odebral domu. K odzkouseni registracniho formulare jsem se tedy zatim vubec nedostal ...

PavelR.

Vojtěch Klimeš (17)|15.10.2003 09:26
Ja jsem WiFi od Telecomu uz nekolikrat zkousel, a vetsinou uspesne. (teda prvni dva pokusy byly neuspesne, ale pak to uz vzdy chodilo). Zkousel jsem to s iPAQ 5450 - byl tam jeden zadrhel - nazev profilu ve WiFi musi byt "telecom" - a to vcetne maloho "t", jinak to nechodilo. Pak jsem se ale v pohode prihlasil, dostal IP adresu, na webu zadal uz. jmeno a heslo a surfoval i stahoval e-mail v pohode (dokonce jsem pouzival VPNku). Ted mam iPAQ 5550 a s tou jsem to jeste nezkousel.
PavelR. (2184)|15.10.2003 09:46
[QUOTE="Vojtěch Klimeš"]Ja jsem WiFi od Telecomu uz nekolikrat zkousel, a vetsinou uspesne. (teda prvni dva pokusy byly neuspesne, ale pak to uz vzdy chodilo). Zkousel jsem to s iPAQ 5450 - byl tam jeden zadrhel - nazev profilu ve WiFi musi byt "telecom" - a to vcetne maloho "t", jinak to nechodilo. Pak jsem se ale v pohode prihlasil, dostal IP adresu, na webu zadal uz. jmeno a heslo a surfoval i stahoval e-mail v pohode (dokonce jsem pouzival VPNku). Ted mam iPAQ 5550 a s tou jsem to jeste nezkousel.[/QUOTE]

... manualni zadani SSID jsem samozrejme zkousel. Obavam se, ze v Telepointu na Ceske, kde jsem byl vcera, to bude jeste v necem jinem ... :(

PavelR.
Pavel Koza (4761)|15.10.2003 09:51
Ja v tom KFC nezadaval vubec nic...;)
JiriE (117)|15.10.2003 10:51
Mně většinou WiFi u Telepointu (Uherské Hradiště) funguje. Používám ho snad od února a protože jsem tady nikdy neviděl nikoho jiného, tak mám snad celé pásmo pro sebe :D . Dokonce i prodavači byli zvědaví, jak to vlastně běhá, protože jim to nikdy nikdo neukázal. Formulář mně fungoval vždycky, s tím jsem problémy neměl. Jenom občas se z neznámých důvodů spojení nezdaří na první pokus. Zapnu WiFi, chytím signál, spustím Explorer. A ten někdy hlásí, že požadovaná stránka není k dispozici. Tak mu začnu poháhat. Vypnu WiFi, zapnu, jdu do status, v access pointech vyberu telecom, zkusím explorer. Když pořád nejde, vypnu WiFi, podívám se v connections, že "mám všechno v pořádku", tapnu OK, zapnu WiFi, acces point, Explorer, a ejhle, jsem na přihlašovací stránce, odtud už je to jenom chvilka. Akorát mezi každou obrazovkou pořád čekám a sleduju "přesýpací hodiny". Logika v tom žádná není, někdy udělám první to, jindy ono. Takže tak nějak (iPAQ H5450, PPC2002).
PavelR. (2184)|15.10.2003 11:45
[QUOTE="JiriE"]Mně většinou WiFi u Telepointu (Uherské Hradiště) funguje.[/QUOTE]

... jeste pred tremi lety bych rekl "Zdravim krajane" :-)

[QUOTE]
Formulář mně fungoval vždycky, s tím jsem problémy neměl.
[/QUOTE]

... to mne donedavna na Shellu taky, zvlastni ...

[QUOTE]
Jenom občas se z neznámých důvodů spojení nezdaří na první pokus. Zapnu WiFi, chytím signál, spustím Explorer. A ten někdy hlásí, že požadovaná stránka není k dispozici. Tak mu začnu poháhat. Vypnu WiFi, zapnu, jdu do status, v access pointech vyberu telecom, zkusím explorer. Když pořád nejde, vypnu WiFi, podívám se v connections, že "mám všechno v pořádku", tapnu OK, zapnu WiFi, acces point, Explorer, a ejhle, jsem na přihlašovací stránce, odtud už je to jenom chvilka. Akorát mezi každou obrazovkou pořád čekám a sleduju "přesýpací hodiny". Logika v tom žádná není, někdy udělám první to, jindy ono.[/QUOTE]

... jeste, ze je to "jen" pilot; v komercnim provozu by nejspise podobne "magie" zpusobily "velkou oblibu" sluzby u uzivatelu ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|15.10.2003 12:24
Tak tohle pisu z KFC. Formular je skutecne plne funkcni, jupiiiii:)
Vojtěch Klimeš (17)|16.10.2003 17:56
Já dnes zkoušel připojení v Praze - centrum Nový Smíchov - kavárna Nescafe - jak s PDA (5550) tak i s notebookem a chodilo mi to úplně perfektně. Taky mě velmi mile překvapila uvítací stránka (s loginem) optimalizovaná pro PDA. Kdyby to tak chodilo vždy a všude, tak by to bylo super:D Jen mě k tomu napadla jedna věc, za kterou ale nemůže Telecom - kavárna Nescafe v centru Nový Smíchov je hodně malička a když tam zajde na kafe s tím, že se připojím, tak asi předpokládám, že se chvíli zdržím. Nikdo mě nevyhazoval, ale pár návštěvníků se podivovalo jak jsem se tam roztahoval s notebookem - vzhledem k tomu že si neměli kam sednout to i celkem chápu :sarcastic: Je to myslím spíš na úvážení kde hotspoty zřizovat. Na druhou stranu je pilotní projekt Telecomu asi ten s největším počtem hotspotů.
bubo_ce4you (151)|21.10.2003 16:31
[QUOTE="Vojtěch Klimeš"]Já dnes zkoušel připojení v Praze - centrum Nový Smíchov - kavárna Nescafe - jak s PDA (5550) tak i s notebookem a chodilo mi to úplně perfektně. Taky mě velmi mile překvapila uvítací stránka (s loginem) optimalizovaná pro PDA. Kdyby to tak chodilo vždy a všude, tak by to bylo super:D Jen mě k tomu napadla jedna věc, za kterou ale nemůže Telecom - kavárna Nescafe v centru Nový Smíchov je hodně malička a když tam zajde na kafe s tím, že se připojím, tak asi předpokládám, že se chvíli zdržím. Nikdo mě nevyhazoval, ale pár návštěvníků se podivovalo jak jsem se tam roztahoval s notebookem - vzhledem k tomu že si neměli kam sednout to i celkem chápu :sarcastic: Je to myslím spíš na úvážení kde hotspoty zřizovat. Na druhou stranu je pilotní projekt Telecomu asi ten s největším počtem hotspotů. [/QUOTE]

Ahoj,

já na Smíchově vždy sedím někde na lavičce v okolí, signál je použitelný skoro až k eskalaátorům ;-)

Zdenek
Paullus_ce4you (400)|22.10.2003 01:50
Dnes, vlastně včera jsem byl v KFC v Hypernově v Průhonicích. Prodavač mi řekl, že oni tam WiFi hotspot zřízený nemají. Nepřiměl jsem se k tomu, abych uvedenou informaci ověřoval za cenu konzumace přesmažených křidýlek vypatlaného plukovníka Sanderse, respektive jeho kuřat.
P.
Offler_ce4you (7)|29.1.2005 15:10
Dneska jsem poprve zkousel WIFInu v KFC ve Vodickove ulici. V programu WIFI FORUM me to naslo 5 AP. Vybral jsem TELECOM, dam connect. Zkusim explorer a nic. :?
Tak jak to vlastne je ? V jednu chvili jsem se dostal na IDOS a pak me to zahlasilo, ze pres toto pripojeni nelze prohlizet danou stranku. Zkousel sem stranky ET a CT a NIC..

Zadnej login, proste nic...
condys_ce4you (103)|29.1.2005 16:54
WIFI OD TELECOMU JE UZ PEKNE DLOUHO PLACENY.MUSIS SI KOUPIT KUPON S KREDITEM,A PAK SE NA STRANKACH TELECOMU PRIHLASIS ,MENO HESLO A JEDES.:D
Offler_ce4you (7)|31.1.2005 14:18
i v KFC ?
Je zajimavy, ze me to na chvili propojilo a pak nic.
Pavel Koza (4761)|31.1.2005 14:20
[QUOTE="Offler"]i v KFC ?
Je zajimavy, ze me to na chvili propojilo a pak nic.[/QUOTE]

Pokud to nezmenili, tak ono vas to samozrejme pripoji. Ale pusti pouze na stranky Telecomu, kde musite zadat jmeno a heslo, a teprve potom vas to pusti i nekam jinam.
Šeba_oldd (1184)|31.1.2005 14:31
Dejte sem prosim nejaky odkaz - nebo vysvětlete bliže tuto službu telecomu:?:
beecher (9270)|31.1.2005 15:21
[QUOTE="Šeba"]Dejte sem prosim nejaky odkaz - nebo vysvětlete bliže tuto službu telecomu:?: [/QUOTE] http://www.wifijet.cz oder http://www.telecom.cz/domacnosti/internet/pristupove_sluzby/wifi/index.php
beecher (9270)|31.1.2005 15:26
No, jak to tak pozoruji, nebude lepší udělat příští pravidelný pražský sraz v KFC? :D
Offler_ce4you (7)|3.2.2005 17:46
No to neni problem udelat minisrazik v KFC. :D
Akorat diskutovat a pak jist, prece si nezapatlame od kurete lcdcka.

ad pripojeni: na stranky TELECOMu jsem se nedostal, jen na svoji domenu, kde se nahrala hlavni stranka....a pak uz nic. Pak uz vim, jen ze sem si tam poprepinal nekolik veci a ja tam nemel GPRS....inu HARD reset a nahrat zalohu, jelikoz jsem tam nic nepridaval noveho.

charles_ce4you (18)|6.7.2005 16:17
Běhá jim to už lépe? Zkoušel to někdo poslední dobou?