Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalujeme a konfigurujeme ActiveSync

Pavel Koza (4761)|13.10.2003 16:08
Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

Instalujeme a konfigurujeme ActiveSync

Pokud to někomu pomůže, budu jen rád. Rád uvítám i případné dotazy či problémy. Microsoft sice pokaždé tvrdí, že tato nová verze je úplně skvělá, ale výjimky potvrzují pravidlo, že ;)
LOCHi (106)|13.10.2003 17:24
:sarcastic: no nova verze je opravdu rychlejsi lepsi a stabilnejsi ale pri prevodu z ac. 3.6 na 3.7.1 sem se znovu prihlasil jako guest(navstevnik) i kdyz sem dal reinstalaci :? tak nevim asi budu muset profil smazat znovu ho vytvorit a kopnout data ze zalohy - pouzivam looxe i ve skolni siti takze nemuzu zmenit jmeno :)) ale jinak je ac 3.7.1 daobrej :D - snad trochu zamrzi ta cestina :evil:
bubo_ce4you (151)|14.10.2003 11:48
Zdravim,

mam jeden dotaz, který se tématu ActiveSync dotýká.

Jako uživatel Palmu jsem se "namlsal" tím, že dokumenty MS office jsem mohl synchronizovat z jejich "domovských" adresářů, kde jsem je měl na základě určité logiky umístěny.

Při přechodu na PocketPC jsem nepříjemně překvapen tím, že bych měl všechny dokumenty, které chci synchronizovat, překopírovávat do adresáře
MyDocuments :-(

Rád bych se proto zeptal, zda to nejde nějak obejít či zda neexistuje nějaká utilita k ActiveSync, která by potom ještě synchronizovala soubory v Mydocuments se soubory jinde na disku...

Nebo má někdo jiné řešení?

Díky

Zdenek
PavelR. (2184)|15.10.2003 07:50
[QUOTE="bubo"]Rád bych se proto zeptal, zda to nejde nějak obejít či zda neexistuje nějaká utilita k ActiveSync, která by potom ještě synchronizovala soubory v Mydocuments se soubory jinde na disku...
[/QUOTE]

... o zadne takove utilite nevim (snad pomuze nekdo jiny), ale slozku pro synchronizaci souboru na PC muzete zmenit v
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\xxxxxxx\Services\Synchronization\Briefcase path
PavelR.
milex_ce4you (28)|16.10.2003 09:47
Mam jednu otazku - funguje v as 3.7 spravna synchronizacia PDA->PC office dokumentov s diakritikou? V predchadzajucich verziach som s tym mal totiz stale problem, tak neviem, ci sa mi oplati upgradovat na 3.7 a znovu tak podstupit proces re-synchronizacie VSETKYCH udajov, ktory neznasam. (konkretne mam v
iPAQ-u dokument, ktory obsahuje znaky ľ, ĺ, č, ť, ě, ř, ď, ň, -tieto nefunguju). VDAKA za odpoved.
Pavel Koza (4761)|16.10.2003 09:54
[QUOTE="milex"]Mam jednu otazku - funguje v as 3.7 spravna synchronizacia PDA->PC office dokumentov s diakritikou? V predchadzajucich verziach som s tym mal totiz stale problem, tak neviem, ci sa mi oplati upgradovat na 3.7 a znovu tak podstupit proces re-synchronizacie VSETKYCH udajov, ktory neznasam. (konkretne mam v
iPAQ-u dokument, ktory obsahuje znaky ľ, ĺ, č, ť, ě, ř, ď, ň, -tieto nefunguju). VDAKA za odpoved.[/QUOTE]

Myslim, ze uvedeny problem neni problemem ActiveSync, nybrz problemem lokalizace. Zkuste v Conversion Settings nastavit format Wordu na 6.0/95...
PavelR. (2184)|16.10.2003 10:04
[QUOTE="milex"]Mam jednu otazku - funguje v as 3.7 spravna synchronizacia PDA->PC office dokumentov s diakritikou? V predchadzajucich verziach som s tym mal totiz stale problem, tak neviem, ci sa mi oplati upgradovat na 3.7 a znovu tak podstupit proces re-synchronizacie VSETKYCH udajov, ktory neznasam. (konkretne mam v
iPAQ-u dokument, ktory obsahuje znaky ľ, ĺ, č, ť, ě, ř, ď, ň, -tieto nefunguju). VDAKA za odpoved.[/QUOTE]

... ActiveSync ma problemy s konvertovanim dokumentu obsahujici rozsirene znakove sady. Nerekl bych, ze je to chyba lokalizace nebot stejna vec se samozrejme deje i bez toho, aniz byste ji mel na PDA nainstalovanou. Language Extender to resi instalaci ActiveSync patche na PC, jinak pomuze napr. i zmena fontu v dokumentech na Courier New.

PavelR.
milex_ce4you (28)|16.10.2003 10:05
[QUOTE]Myslim, ze uvedeny problem neni problemem ActiveSync, nybrz problemem lokalizace. Zkuste v Conversion Settings nastavit format Wordu na 6.0/95...[/QUOTE]

Skusil som - ten isty vysledok... Nefunguje to ani v plain-texte. Jedina moznost je Unicode - to funguje, ale stracam moznost formatovania textu v pocket worde..
milex_ce4you (28)|16.10.2003 10:13
[QUOTE="PavelR."]... ActiveSync ma problemy s konvertovanim dokumentu obsahujici rozsirene znakove sady. Nerekl bych, ze je to chyba lokalizace nebot stejna vec se samozrejme deje i bez toho, aniz byste ji mel na PDA nainstalovanou. Language Extender to resi instalaci ActiveSync patche na PC, jinak pomuze napr. i zmena fontu v dokumentech na Courier New.

PavelR.[/QUOTE]

Nepomoze ani zmena fontu na Courier New (prave som skusal) Ten patch, co ste spominali sa da zohnat aj samostatne, ale len k lokalizacii Language Extender?
Vdaka, M.
bubo_ce4you (151)|16.10.2003 13:55
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="bubo"]Rád bych se proto zeptal, zda to nejde nějak obejít či zda neexistuje nějaká utilita k ActiveSync, která by potom ještě synchronizovala soubory v Mydocuments se soubory jinde na disku...
[/QUOTE]

... o zadne takove utilite nevim (snad pomuze nekdo jiny), ale slozku pro synchronizaci souboru na PC muzete zmenit v
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\xxxxxxx\Services\Synchronization\Briefcase path
PavelR.
[/QUOTE]


Ahoj,

tak jsem vcera nahodou na inetu sam neco vystrachal - jmenuje se to TCSync (www.tcsync.com) a zda se, ze to dela presne ono!!!:cool:

Zdenek
PavelR. (2184)|16.10.2003 14:04
[QUOTE="milex"]Nepomoze ani zmena fontu na Courier New (prave som skusal)[/QUOTE]

... neni to samozrejme univerzalni reseni (napr. zalezi i na verzi wordu, ktery na PC pozivate atd.). Ve vetsine pripadu by to melo fungovat. Konverze musi byt nastavena z *.doc do *.pwd a naopak.

[QUOTE]
Ten patch, co ste spominali sa da zohnat aj samostatne, ale len k lokalizacii Language Extender?[/QUOTE]

... je soucasti instalace lokalizace, samostatne dostupny neni.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|16.10.2003 14:06
[QUOTE="bubo"]tak jsem vcera nahodou na inetu sam neco vystrachal - jmenuje se to TCSync (www.tcsync.com) a zda se, ze to dela presne ono!!!:cool: [/QUOTE]

Dik za tip, uz jsem to dal do clanku, s tou zmenou registru jsem si chvili hral a moc se nezadarilo... Sice jsem AS donutil synchronizovat jiny folder, ale stala se z toho nekonecna synchronizace (porad se tam vytvarel a menil nejaky log....)
milex_ce4you (28)|16.10.2003 14:18
[QUOTE="PavelR."]... neni to samozrejme univerzalni reseni (napr. zalezi i na verzi wordu, ktery na PC pozivate atd.). Ve vetsine pripadu by to melo fungovat. Konverze musi byt nastavena z *.doc do *.pwd a naopak. [/QUOTE]

Konverziu mam nastavenu. Pouzivam word 2000 (9.0.2812). nefunguje...
TiborXDA (25)|20.10.2003 15:40
Jednou jsem se tady už ptal na sekání Windows když vytáhnu MDA z kolébky. V domění že chyba je v AS jsem si naistaloval AS 3.7.1. Dělá to pořád :-( Nesetkal se s tím někdo ? Možná je chyba v USB nebo ovladač. Desku mám MS-6340M , Win98, AS 3.7.1. Help !
Wuffi (1599)|20.10.2003 18:20
Hm mno ja nevim jestli to pomuze... Mel jsem desku MS6330 (vzdy s nejnovejsimi ovladaci) a tam se sice pocitac nesekal, dost casto vsak nebylo mozno navazat spojeni a take se stavalo ze pri prenosu vetsiho souboru do zarizeni (treba 100MB film apod.) ActiveSync ukoncoval spojeni. Upgradnul jsem comp, mam jinou desku a vse je ok. Mozna je to tou deskou...
bubo_ce4you (151)|20.10.2003 19:03
[QUOTE="Pavel Koza"]Tato diskuze je ke článku, jehož plné znění naleznete na adrese pod uvedené níže:

Instalujeme a konfigurujeme ActiveSync

Pokud to někomu pomůže, budu jen rád. Rád uvítám i případné dotazy či problémy. Microsoft sice pokaždé tvrdí, že tato nová verze je úplně skvělá, ale výjimky potvrzují pravidlo, že;)[/QUOTE]

Ahoj,

tak jsem narazil na další mně nejasnou věc :-(

Synchronizaci oblíbených (Favorites) s off-line obsahem chápu tak, že se mi automaticky z PC stahují stránky do Ipaqu a já se potom na ně mohu někdy kouknout.

Bohužel, ať dělám cokoliv, tak se můj Ipaq (h5450 s PC2003) tváří, že žádný off-line obsah neexistuje a dožaduje se připojení na síť...

Jak to tedy je? Je to tak, jak jsem popsal? Funguje to někomu?

Je ale fakt, že existují i jiné programy na synchronizaci off-line obsahu, takže usuzuji, ze to asi opravdu není až tak zcela podle mého popisu (a očekávání...)

Díky za pomoc

Zdenek
Wuffi (1599)|20.10.2003 19:20
Mno me to na DataPhone ani na predchozich zarizenich timto zpusobem nefungovalo :(
Lec na prohlizeni offline stranek existuje AvantGO (soucast Pocket Internet Exploreru - staci si na desktopu vytvorit ucet a prihlasit kanaly a aktivovat synchronizaci kanalu v ActiveSyncu), Mazingo, cesky Sunnysoft World off-line - ten je sice placeny ale stoji jen 279 Kc a za ty penize stoji.
TiborXDA (25)|21.10.2003 07:31
[QUOTE="darthpet"]Hm mno ja nevim jestli to pomuze... Mel jsem desku MS6330 (vzdy s nejnovejsimi ovladaci) a tam se sice pocitac nesekal, dost casto vsak nebylo mozno navazat spojeni a take se stavalo ze pri prenosu vetsiho souboru do zarizeni (treba 100MB film apod.) ActiveSync ukoncoval spojeni. Upgradnul jsem comp, mam jinou desku a vse je ok. Mozna je to tou deskou...[/QUOTE]

Celkově jede AS na 100pro ! Sice nepřetahuju 100MB :-) ale dokud mám mobil v kolébce, vše funguje ! Nebo stačí ho tam dát, nic nedělat, a když ho vytáhnu, tak naskočí modro s chybou :-(
PavelR. (2184)|21.10.2003 07:50
[QUOTE="bubo"]Bohužel, ať dělám cokoliv, tak se můj Ipaq (h5450 s PC2003) tváří, že žádný off-line obsah neexistuje a dožaduje se připojení na síť...

Jak to tedy je? Je to tak, jak jsem popsal? Funguje to někomu?
[/QUOTE]

... synchronizaci oblibenych v IE pouzivam, nicmene neni to zrovna ten nejspolehlivejsi zpusob cteni off-line obsahu.
Postup by mel byt nasledujici:

1. Do adresove radky v IE na PC zadejte URL, ktere chcete do oblibenych pridat a nechte stranku nacist.
2. Z menu Nastroje vyberte Create Mobile Favorite ...
3. Zvolte nazev oblibene stranky.
4. Z menu nastroje zvolte polozku Synchronizovat.
5. Ve vlastnostech kazde off-line stranky, zvolte urovne (min. 1) a pripadne i maximalni limit (v KB). Muzete rovnez nastavit, zda chcete stahnout i obrazky popr. dalsi soubory (napr. audio atd.)
6. Po nastaveni vsech off-line webu, kliknete na tlacitko Synchronizovat.
7. Po dokonceni synchronizace (klidne ale i v jejim prubehu) sesynchronizujte PDA. Samozrejme, ze musite mit v AS vybranu synchronizaci oblibenych stranek.

PavelR.

pavelkohout (2)|23.11.2003 11:28
Po instalaci 3.71 přestal fungovat update ROM na h5450 a to na několika PCs. Po návratu k 3.7 instalovanemu z CD od h5550 je vše OK.
jan.konference (38)|27.6.2004 21:52
[QUOTE]
... o zadne takove utilite nevim (snad pomuze nekdo jiny), ale slozku pro synchronizaci souboru na PC muzete zmenit v
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\xxxxxxx\Services\Synchronization\Briefcase path
PavelR.
[/QUOTE]

...a prosím Tě, nevíš co znamenají ty další hodnoty v registru týkající se adresářů?:

- HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\xxxxxxx\Services\Synchronization\Data File

- HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services\Partners\xxxxxxx\Data Folder

... k čemu je soubor "repl.dat" a "outstore.dat"

... a kde se dá změnit složka pro "Synchronized Files Backup"

... a podobné složky jsou i v klíči konkrétního uživatele např. "HKEY_USERS\honza\..." - ty se přepisovat nemusí, když chci změnit složku pro synchronizaci souborů?

Díky. Ahoj Honza.

Pavel Koza (4761)|27.6.2004 22:21
Ja jsem si s tim pred casem hral, a nemuzu rict, ze by prosta zmena cesty v registru pomohla... Sice se mi to nakonec povedlo synchronizovat, ale blblo to, synchronizovalo to porad dokola... Nic uzitecneho...
jan.konference (38)|27.6.2004 22:41
Mně to s MDA I docela chodilo. Ale teď se snažím rozchodit DT II a už mě to s..e.

Teď se to tváři sesynchronizovaně, ale když tomu předhodím word file s tabulkou, tak to jde do kytek...

Honza.
andrei (45)|30.8.2004 14:40
[QUOTE="milex"]Nepomoze ani zmena fontu na Courier New (prave som skusal)[/QUOTE]

Mne to pomohlo. Nastavil som Courier New a teraz vsetko funguje tak, ako ma ;)
Standa_ce4you (380)|12.10.2004 15:51
Zdravím,
tak už konečně mám PocketLoox 410. Je ale problém se synchronizací. První synchronizace i s nastavením proběhne v pořádku. V tu chvíli můžu i instalovat programy a kopírovat/mazat soubory. Jakmile se ale odpojím a znova připojím, druhá synchronizace se už nezdaří. ActiveSync píše "connecting...", ale dál se nedostane. Provedl jsem už několik reinstalací ActiveSync a hardresetů PDA, bez výsledku. Nevíte někdo co s tím?
Standa_ce4you (380)|12.10.2004 20:26
Nu, odpovím si sám. Bylo to zřejmě firewallem, když byl funkční, synchronizace se nepovedla, když jsem jej vypnul, všechno běželo dobře. Budu se v něm muset pohrabat.
thank (18)|17.11.2004 11:03
Zdravim vsechny, konecne jsem si poridil PDA. Jsem uplny novacek, takze mam mozna hloupy dotaz, ale verim, ze mi pomuzete :) . Nevim, jak je to s ActiveSync. Na dodanem CD jsem mel verzi 3.7. Jelikoz vubec netusim, zda se take musi predinstalovat do PDA, tak jsem radeji nainstaloval na PC tuto dodanou verzi. Isntalace verze 3.7.1. se instaluje pouze na PC nebo se musi nejakym zpusobem take predinstalovat (termin z manualu)? Diky
PS: Vydrzteto
Falco_ce4you (311)|17.11.2004 12:18
Protože se k PDAčku dodává jen jeden synchro kablík a ten se mi nechce pořád tahat sem-tam, zkoušel jsem rozchodit BT synchronizaci.
Nakonec jsem došel až do stadia, kdy se mi zelené kolečko roztočí a objeví se nápis "Připojuji", ale po chvíli to zbuchne.
Nezkoušel jste to nškdo? Nevíte kde je zakopanej pes?
Dík za radu.
Falco_ce4you (311)|17.11.2004 12:18
Protože se k PDAčku dodává jen jeden synchro kablík a ten se mi nechce pořád tahat sem-tam, zkoušel jsem rozchodit BT synchronizaci.
Nakonec jsem došel až do stadia, kdy se mi zelené kolečko roztočí a objeví se nápis "Připojuji", ale po chvíli to zbuchne.
Nezkoušel jste to nškdo? Nevíte kde je zakopanej pes?
Dík za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2004 22:46
Někdy v období květen-září jsem četl na konkurečním serveru o ekvivalentu k AS, dokoce se to jmenovalo podobně, něco jako SuperSync. Mělo to umět synchronizovat celé pda a snad i kartu(y). V tu dobu jsem to nepotřeboval, ale někam si udělal poznámku na lísteček. A, znáte to....:( :oops: Když/až to najdu, napíšu. Nevíte někdo o tom nebo něčem podobném?
Falco_ce4you (311)|17.11.2004 23:01
No, něco na ten způsob jsem také zaslechl.
Dneska jsem se asi dvě hodiny trápil s BT sync, ale bez úspěchu. Byl jsem už na dohled, ale neuspěl jsem. :( Málem jsem zešílel, ale bylo mi to knedlík platný. :mad:
Tak jestli je něco na způsob AS co bude "umět" a ne otravovat, bude to super! :)
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2004 23:43
[QUOTE="Falco"]No, něco na ten způsob jsem také zaslechl.
Dneska jsem se asi dvě hodiny trápil s BT sync, ale bez úspěchu. Byl jsem už na dohled, ale neuspěl jsem. :( Málem jsem zešílel, ale bylo mi to knedlík platný. :mad:
Tak jestli je něco na způsob AS co bude "umět" a ne otravovat, bude to super! :) [/QUOTE]
A zkoušel jsi to dle návodu na nastavení AS přes BT, co je na tomto webu? Titulní strana, pravý okraj, asi uprostřed. Poslal bych Ti odkaz, ale jsem na pda ne pc a už mám dost otevřených oken. Ale pokud je nouze....
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2004 23:56
Tady to máš.

Jen tak pro pořádek: máš na obou zařízeních zaplé BT a jsou spolu spárované? Občas mi to nejde a ejhle! :O
Zdenek Malinsky (9781)|18.11.2004 08:08
Freewarová aplikace MobSync umí na rozdíl od ActiveSyncu sesynchronizovat libovolný adresář na desktopovém PC s libovolným adresářem na Windows CE zařízení (včetně paměťových karet), nejste s ní tedy omezeni pouze na adresář "My Documents." MobSync má přehledné uživatelské rozhraní, umí se automaticky spouštět a především, uživatel si díky němu může naeditovat řadu "jobs" s různými parametry (kdo koho přepisuje, adresáře atd.) a pak je všechny pěkně najednou spustit.

Kategorie:
Systém - Synchronizace
Výrobce:
Doosoft Labo
Licence:
Freeware
Verze:
0.8.9
Nároky:
ActiveSync 3.5+ a vytvořené Win CE partnership

Download
PC, Pocket PC (1.070 MB)

Vyzkoušejte a dejte vědět, jak to funguje a v čem je lepší/horší než AS.

Doufám, že to není už v sekci free na tomto našem webu. To bych se
:oops: :( :mad: :evil:
Falco_ce4you (311)|18.11.2004 11:54
Tak jsem zkoušel provést BT synchro, přesně podle návodu a neuspěl jsem. BT se mi normálně spojil (hláška od BT ikony vpravo dole), ale zelené kolečko na AS se chvíli točilo



a pak mi hodilo hlášku že smůla



no a takhle to dopadlo



Co teď? Napadá někoho něco?
Mám k (Looxu 720) tablet HP TC1100 s integrovaným BT.

pdq (380)|30.12.2004 18:51
Pro prvej synchronizacii pyta pocitac heslo....
Co to ma znamenat?
Dakujem
PavelR. (2184)|30.12.2004 18:56
... nemáš v PDA zapnutu ochranu heslem?

PavelR.
pdq (380)|30.12.2004 19:04
Ochranu heslom? A pred cim?
AS mam nainstalovanu a po propojeni smartu k PC prave vtedy pyta to heslo....
pdq (380)|30.12.2004 19:17
Uz je to OK. Chyba na mojej strane.
Dik.:? :D
PavelR. (2184)|30.12.2004 19:42
... čím to tedy bylo? (pomůže to ostatním pokud budou mít stejný problém) ...

PavelR.
pdq (380)|30.12.2004 20:10
A vies , ze ani neviem....To heslo som nikde nakoniec nemusel zadavat a ani s ochranou heslom to tym padom nemalo nic spolocne.Asi som nemal postupnost ukonov pri prvotnej instalacii AS ako to udava sprievodca instalaciou.
A uz mam aj programky nainstalovane....:D
Ale mam dotaz .Pred skoncenim instalacie programu sa objavi vystraha, ze je tento program napr. nejaka hra od neznameho vyrocu a neodporuca to instalovat.Konkretne z freeware na CE4 you.Ake s tym mate skusenosti?
Instalovat-neinstalovat.
Falco_ce4you (311)|30.12.2004 20:11
Už jsem to tu do nějakého témátka posílal, ale dám to ještě sem.
Měl jsem s AS přes BT veliké problémy a probrouzdal jsem kvůli tomu snad celý Internet. Podařilo se mi sehnat krok-za-krokem návod jak to rozchodit. Je to přesně pro Loox 720, prý přímo od FSC. Nastavení trvalo snad minutu a chodilo to na první pokus. Tady máte ke stažení zmíněný návod. :yes:
PavelR. (2184)|30.12.2004 20:31
[QUOTE="pdq"]Pred skoncenim instalacie programu sa objavi vystraha, ze je tento program napr. nejaka hra od neznameho vyrocu a neodporuca to instalovat.Konkretne z freeware na CE4 you.Ake s tym mate skusenosti?
Instalovat-neinstalovat.[/QUOTE]

... co přesně je to za hlášku? Předpokládám, že se ti objevuje na PDA? Pokud je to něco podobného jako jsem připojil níže, tak aplikace může ale také nemusí fungovat (většina ale funguje, alepoň z těch co jsem doposud instaloval já). Je potřeba zkoušet a nebo se porozhlédnou jaké aplikace používají lidé zde na ce4you se stejným popř. podobným PDA (např. s VGA rozlišením).

PavelR.
pdq (380)|30.12.2004 20:43
Ono problem nie je v tom ze sa ta napr. hra neda nainstalovat, ale ze je tu ta vystraha pred neznamym vydavatelom programu.
Ale napriklad som si teray stiahol AgileMessenger a tam mi tiez hlasilo ze je to neovereny vydavatel.Ale ja som to riskol a je to uz nainstalovane....:D
AleqCZ (105)|27.4.2005 16:36
Myslim si, ze v ankete chybi posledni 3.8 verze.
To jen na okraj ale, hlavni co me zajima, mate taky problemy s ukladanim nastavani serioveho portu? Kdyz si nastavim aby pouzival COM7 (na Bluetooth), tak za nejaky cas (presne nevim kdy, jestli az po restartu, pripojeni nebo po cem) tam hodi zase zpet COM1.... :evil:
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2005 16:55
[QUOTE="AleqCZ"]Myslim si, ze v ankete chybi posledni 3.8 verze.[/QUOTE]
Anketa byla vytvořená 13.října 2003, kdy ještě verze 3.8 nebyla. A měnit anketu už nejde.
Pavel Koza (4761)|28.4.2005 08:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Anketa byla vytvořená 13.října 2003, kdy ještě verze 3.8 nebyla. A měnit anketu už nejde.[/QUOTE]

Nooo, jde menit vsechno, ale stava se tak pouze ve vyjimecnych pripadech...:cool:
fman (4)|30.4.2005 15:49
Zdravím, potřeboval bych poradit ve 2 věcech:
1, Jak se znovu dostanu do Nastavení výběru položek k synchronizaci? (v Outlooku mám 6 mejlů a synchro zpáv trvá velmi, velmi dlouho. Zkoušel jsem to všelijak a nemůžu na to přijít. Musím přeinstalovat?
2, Při synchronizaci kalendáře se mi opakovaně stává, že se několik jednání (ne všecha) v MDA III sama posunou o hodinu. Co dělám špatně?
Děkuji :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|30.4.2005 19:10
1. V ActiveSync Tools-Options a zaškrtneš nebo odškrtneš, co chceš-nechceš, aby se synchronizovalo. Pomocí tlačítka Settins můžeš upravit přesnější nastavení synchronizace (např.u Inboxu velikost a stáří zpráv).
6 mailů je míněno 6 zpráv nebo 6 schránek(seznam,centrum,atlas...)?
2. To se mi nestalo, takže jen spekuluji-není to v nastavení Outlooku? Třeba určitá skupina, jiné časové pásmo-letní čas?? Posune se to o hodinu dopředu nebo vzad? Po synchronizaci máš třeba událost v PC 18-19h a v MDA 19-20h?
pietnik (73)|30.4.2005 22:33
PLS HELP! Stala se mi takova neprijemnost - pri padu na bruslich :O jsem rozmazl synchronizacni a dobijeci port na me MDA2ce :oops: , tudiz jiz nemuzu k synchronizaci/nabijeni pouzivat kolibku ani nabijecku.:((

Problem s dobijenim jsem vyresil nahradni baterii (druhou vzdy dobijim a neustale je menim). Ovsem se synchronizaci je to horsi. Pres BT sice beha solidne (ikdyz pomaleji, to se neda nic delat), ale po jednom z obnoveni (zvlastni je, ze pri tech predchozich k tomu nedoslo) mi ho zacal active sync automaticky pripojovat jako Guest (Host). Pritom casove pasmo jsem nemenil. Kazdopadne jsem se docetl v helpu active syncu, ze: Pokud vytváříte partnerství, je nutné použít připojení pomocí infračerveného portu, kabelu nebo kolébky.
Nuze dobra, rekl jsem si. Koupil jsem dongle (adapter) z USB na infraport, abych mohl z meho desktopu partnerstvi nastavit pres irdu jak panove od Microsoftu slibuji. :sarcastic:
Vypada to vsak, ze to byla zcela zbytecna investice, neb se stale chyta jen jako host.:mad: :$: Act.S. mi vubec nenabidne vyber zda se pripojit jako host ci vytvorit partnerstvi.

Jsem zoufaly, bez partnerstvi je MDAcko jakozto komunikator k nicemu, chybi kontakty (krom te trochy ze SIM karty), kalendar, ukoly, posta ci poznamky.:dead: Poradte prosim nebozakovi.:(