Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a GPS - výdrž baterie

Rumcajs_ce4you (15)|31.5.2006 12:01
Zajímaly by mě zkušenosti lidí, používajících PDA pro GPS navigaci při turistice. Protože záznam trasy nelze provádět při vypnutém stavu PDA, předpokládám, že po celou dobu výletu musíte mít PDA zapnuté.

Takže se ptám - jak dlouho Vám PDA v zapnutém stavu vydrží?
A pokud je výdrž nedostatečná, jak to řešíte? (přídavné baterie, solární nabíječky, apod) Zajímají mě praktické zkušenosti.

Díky, R.
ZdenekJ_ce4you (68)|31.5.2006 12:12
[QUOTE="Rumcajs"]A pokud je výdrž nedostatečná, jak to řešíte? (přídavné baterie, solární nabíječky, apod) Zajímají mě praktické zkušenosti.
[/QUOTE]
Řeším to pomocí prográmku ScreenOff, vypne display, PDA běží. Nezkoušel jsem, ale oproti normálním 3-4hod vydrží ty 3-4 hod a ještě pak hlásí další 3 hod. (údaj je při zapnutém display) takže předpokládám že vydrží cca dalších nejméně 6-8hod. Zapnutí display je jednoduché pomocí "joysticku",opětovné vypnutí klikem na ikonu ScreenOff. Ke stažení zde(ce4you). Freeware.
beecher (9270)|31.5.2006 12:56
No hlavne se neda vydrz generalizovat... Zalezi na zarizeni, jaka tam je baterie, jak mate vlastni PDA nastaveno atd. Ja s Dellem a extended baterii pri geocachingu pri automatickem vypinani displaye po 1 minute a procesoru nastavenem na 208 MHz natvrdo, vydrzim 7-8 hodin...
tommysoft (26)|31.7.2006 15:39
Mám MDA Vario a používám ho nejvíc na kole s OZI Explorerem (nebo v autě s Tomtomem, ale tam mám k dispzoci nabíjení, to nepočítám) a externím GPS BT modulem (Hi-406). Obecně mi Vario vydrží s max. podsvíceným displejem asi 3-4 hodiny. Pokud běží ale bez zapnutého displeje, tak třeba 2 dny, nebo-li displej je to co nejvíc žere. Při jízdě mám tedy navigaci spuštěnou pořád a displej zapínám, jen když potřebuju zkontrolovat polohu (třeba). Takže např. po 6-hodinovém cyklovýletě jsem měl ještě 66% baterie k dispozici. Prostě čučet do toho "pořád" člověk stejně nepotřebuje a tím pádem pro běžnou (cyklo)turistiku baterie vpohodě vystačí na celý den (pokud vydrží GPS modul). Tolik moje praktická zkušenost.

Tomáš
Zbyňa_oldd (64)|21.9.2006 23:51
[QUOTE="tommysoft"]Mám MDA Vario a používám ho nejvíc na kole s OZI Explorerem... Tomáš[/QUOTE]

Zeptám se blbě. Jak máš to PDA přichycené na kole. Nebo to taháš pořád z kapsy? Dlouhodobě to řeším, ale nic uspokojivého jsem nenašel.
PavelM_ce4you (95)|23.9.2006 15:06
2tommysoft: Muzu se te zeptat, cim vypinas display? Zkousim ted Qtec S200 a utility co me fungovaly na hx4700 mi nefunguji. Display zhasne, ale hned se zase rozsviti.
aahz (25)|23.9.2006 23:11
[QUOTE="PavelM"]Display zhasne, ale hned se zase rozsviti.[/QUOTE]
tohle mi delalo taky a zadny programek nezabiral, az jsem zkusil GpsGate (mimo jine umozni pristupovat k gps portu vice aplikacim soucasne) a najednou to zaclo fungovat (pouzivam DeltaLock)
goblin_ce4you (1)|19.10.2006 17:27
Ahoj, můj Asus A636N a oziExplorer vydrží ukazovat trasu cca 8 hodin, možná by vydržel i dýl, pak už jsem svou cestu ukončil. Displej vypinam pres vypinac na zadní straně přístroje. Jas displeje mam tak na 1\3


Filip
boban1108 (72)|20.10.2006 03:58
[QUOTE="Zbyňa"][QUOTE="tommysoft"]Mám MDA Vario a používám ho nejvíc na kole s OZI Explorerem... Tomáš[/QUOTE]

Zeptám se blbě. Jak máš to PDA přichycené na kole. Nebo to taháš pořád z kapsy? Dlouhodobě to řeším, ale nic uspokojivého jsem nenašel.[/QUOTE]

Na řídítka jsem přišrouboval podobný držák:
http://cgi.ebay.de/PDA-AUTOHALTERUNG-UNIVERSAL-SCHWANENHALS-KFZ-HALTER-NEU_W0QQitemZ160042093806QQihZ006QQcategoryZ111415QQrdZ1QQcmdZViewItem

A výdrž řeším tímto:
http://cgi.ebay.de/Notladegeraet-fuer-Yakumo-300GPS-Medion-TCM-Mitak_W0QQitemZ180038392155QQihZ008QQcategoryZ15397QQrdZ1QQcmdZViewItem
Se 4 AA 2300mAh a nabitou baterkou vydržím dobrých 12 hodin i se zapnutým displejem.
zany (71)|20.10.2006 11:10
mám velmi podobné zkušenosti jako Tommysoft. Kombinace Vario + Itec339 + Ozi, obdobný způsob použití - kouknu sem tam když potřebuju, jinak je displej vypnutý pomocí ToggleScreen namapovaného na hw tlačítko přes Pocket Plus. Nedávno mi to jelo cca 12 hodin nonstop, pak už to furt řvalo o vyšťavené baterce
tommysoft (26)|7.3.2007 10:23
[QUOTE="PavelM"]2tommysoft: Muzu se te zeptat, cim vypinas display? Zkousim ted Qtec S200 a utility co me fungovaly na hx4700 mi nefunguji. Display zhasne, ale hned se zase rozsviti.[/QUOTE]

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl, tak snad to bude něco platné dodatečně - mám MDA Vario (ekv. QTEK9100) a u něj funguje vypínání displaye na vypínacím/zapínacím tlačítku (vpravo nahoře zboku) na krátké stisknutí. Pokud podržím déle, Vario vypnu.
tommysoft (26)|7.3.2007 10:34
[QUOTE="Zbyňa"][QUOTE="tommysoft"]Mám MDA Vario a používám ho nejvíc na kole s OZI Explorerem... Tomáš[/QUOTE]

Zeptám se blbě. Jak máš to PDA přichycené na kole. Nebo to taháš pořád z kapsy? Dlouhodobě to řeším, ale nic uspokojivého jsem nenašel.[/QUOTE]

Jelikož se mi taky žádný v té době dostupný pouzdro nelíbilo, nebo nešlo jednoduše přidělat na kolo, vyráběl jsem vlastní držák :) mimochodem docela pekelný proces, ale řekl bych že se povedl. Tavnou pistolí jsem vyrobil v alobalový formě přímo na představci řidítka "objímku" s placatým vrchem a na ní jsem vrutama přidělal něco jako 2 desky z plastu mezi nimiž mám molitanové pouzdro s vydlabanou dírou pro MDA, v půli "rozdělené" tak aby se to celé dalo otevřít. Ve vrchní desce mám jen výřez na display a na horní boční straně plastový "prodloužení" vypínacího tlačítka na vypínání displeje. Foto by asi bylo lepší, ale případným zájemcům pošlu mailem. MDAčko je tam "jako v bavlnce" odpružené molitanem proti otřesům, což považuju na kole za největší problém ... a navíc se na něj ani nikudy nepráší.

Tomáš
Anitka (108)|1.11.2008 17:55
Výdrž baterie řeším pomocí ME-27A. Je to procesorová elektrárnička, která může být živená i solárním panelem (taky je v nabídce). Lze ji navíc třeba v hospodě nabít ze zásuvky za méně než 3 hodiny. S její kapacitou lze nabít průměrné PDA více jak dvakrát, což slibuje i čínská konkurence za podstatně nižší cenu, ale sliby chyby. Tomuto produktu můžete věřit, sám jsem jej konstruoval a dám za něj ruku do ohně. Když nebude vyhovovat, vracím peníze. Pro aktivní uživatele Ce4you sleva 200Kč! ;) Stačí poslat soukromou zprávu...
Všechno najdete na www.rufi.cz