Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: Výběr BT GPS - jakou?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Na této adrese je velmi zajímavý a vyčerpávající článek o kvalitě (přesnosti) GPSek.
    Řeší se, jaký vliv mají sytémy pro zpřesnění polohy (WAAS, EGNOS). V poslední šesté části textu je zajímavý příklad průběhu navigace při pohybu v nějaké uzounké uličce v Paříži. - Na "frak" tam dostala naše zamilovaná BT-338, porazil ji Nemerix v4 iBlue.
    Autor serveru gpspassion slibuje, že brzy provede obdobně podrobný test Nokie LD-3W, takže bychom měli mít objektivní posouzení této GPSky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2004

Odešla mi moje celkem bezproblémová GPS BT 308, kterou jsem používal s externí anténou.
    Chtěl bych koupit něco nového, nejspíš Navilock BT 338, ale nemá vstup pro externí anténu a moje auto má atermická, tedy pokovená okna. Zvládne to ta GPSka i bez externí antény? Jaké jsou zkušenosti?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zkusenost je takova, ze zvladne Navic teprve nyni poznas, jak je BT-308 ve srovnani s novymi GPSkami se SIRF III. chipsetem nevykonna a zastarala.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Mam 2 otazky na Bluetooth GPS:

1. Mam GPS Fortuna Clip-On a chtel bych ji prodat. Za jakou cenu myslite, ze je prodejna? (samozrejme kompletni baleni)

2. Chci koupit nejakou jinou stejne nebo vice vykonnou GPS. Poradite jakou? Mam jedinou podminku - musi pracovat skrze pokovene predni sklo.

Ten problem se sklem je vlastne jediny duvod prodeje Fortuny. Bohuzel v mem aute nechce pracovat.

Diky za pomoc

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

1. Tipuju tak za 1/2 původní ceny a méně. Můžeš využít náš bazar.
    2. To by asi chtělo vyzkoušet. Pokovené sklo nemám, tak v tomto neporadím. BTW. Máš všechna okna pokovená? Co zkusit dát GPS jinam, než k přednímu sklu?

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Zdravim.Já používám Fortunu Clip-On již přes rok,v autě jsou pokovená skla,orig.úprava Solar+. Fortuna funguje bez problému ,chytá se do 30sec. podle počasí.Musí být ale přepnuta na mód XT.Spolehlivě běhá i v kaslíku pod palubovkou.Mám asi extra kousek

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Musim te zklamat, nemas extra kousek, to je normalni. Bude fungovat i pod sedackou.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Diky za reakce. Bohuzel v mem aute ma Fortuna problem. A pokovene mam pouze predni sklo.
    Dnes jsem si pujcil Navilock BT-338. Ten se chyta celkem dobre, ale je stale hodne znat rozdil v signalu, kdyz ho dam napr. na strechu auta.
    Jedine misto kde se mi pod prednim sklem chytne Fortuna je kolem zpetneho zrcatka. Tam podle popisu neni ta ochranna folie. To misto je urcene k nalepeni karet pro automaticky odecet mitneho.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Tak uz jsem prodal Fortunu Clip-On a chci pozadat o pomoc pri vyberu nove GPS. Jak jsem popsal v predchozim prispevku problemy, potrebuju neco hodne dobryho

Moje pozadavky na GPS:
    - bluetooth verze
    - male rozmery
    - dobra citlivost modulu (problem s pokovenym sklem na Peugeot 307)
    - chipset si necham poradit!

Zamlouval se me modul od Nokie, mate nekdo prakticke zkusenosti. Nedo nejake porovnani vykonu atd.

Predem diky za rady

in0 in0 je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

muze mi nekdo zkusenejsi nez ja (uplne bez zkusenosti) napovedet jestli ma smysl chodit v tridach vys nebo staci nejlevnejsi varianta a drazsi je zbytecny luxus? (pripojeno bude k mda compact, provozovano v aute)

Navilock BT-308 + TMC kabel (1900+800=2700kc s dph)
    Navilock BT-338 + TMC kabel (2800+800=3600kc s dph)
    Navilock BT-313T + TMC je uz soucasti (5761kc s dph)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Chcete si usetrit starosti? BT 313T.

in0 in0 je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

diky

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Pokud ale chceš používat GPS i na pěší turistiku či geocaching, BT-313T si nekupuj. Nedá se u ní vypnout static navigation, takže při rychlosti pod 4km/h nehlásí změnu polohy.
    To aby sis případně také ušetřil starosti.

in0 in0 je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

achjo, myslel sem ze drahe = univerzalne pouzitelne a spolehlive. co tedy jineho? (a to je z praxe, nebo se to da vycist na zaklade tech.specifikace? ja to tam nikde nevidim)

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Moje poznatky jsou z praxe, zařízení jsem skutečně měl v ruce a zkoušel. Na základě ceny jsem si myslel zhruba totéž, co ty, bohužel skutečnost byla jiná. Prostě zařízení se nedá přepnout do SIRF protokolu (umí jen NMEA a GNS 2.0), a nelze ho donutit k vypnutí (IMHO pro takové zařízení pochybné) funkce static navigation, která je implicitně zapnutá. Jiné BT zařízení kombinující GPS a RDS/TMC přijímač podle všeho bohužel neexistuje.
    Jak to vyřešit bez kompromisů jsem bohužel nezjistil. Já nakonec skončil u běžné SIRF III BT GPS (Nokia LD-3W), s tím, že RDS/TMC budu prostě řešit později, až to bude aktuální.
    Stejně zatím není pro ČR solidní navigační software, který by to uměl použít - Navigon 6 ještě není, TomTom to neumí. Z českých - Dynavix myslím má, ale přijde mi hrozný, Be.on.Road (snad) bude v nějakém update/upgrade RDS/TMC podporovat.
    Navíc přesnost informací, které v TMC pro ČR jsou, není nijak oslnivá...

Asi jsem tě moc nepotěšil, ale snažil jsem se tě připravit na možné problémy, které tě čekají. Třeba si pak řekneš: "A stojí to vůbec za to?" Jak jsem si odpověděl já, už víš...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Vyber PDA s GPS do 7-8k.
    Od Woyta_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 13-11-2009, 17:53
  2. výběr 1. PDA
    Od Icarus v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 18-08-2006, 21:32
  3. Výběr pda
    Od djmilas_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-03-2006, 21:42
  4. Výběr map na PC
    Od tortoise v sekci TomTom
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-02-2006, 12:51