Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T9

Sorak_ce4you (16)|13.10.2003 16:06
Nevíte prosím někdo jak je to s českým prediktivním psaní na LooXovi?
Nabízí mi to pouze anglická slova:( Lze tam narvat alespoň svoje slovíčka?
Díky za odpověď
Sorak

/ Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo skušenosti s Mobil Pocket Readrem. Mam do něj sehnané nějaké knihy, ale nezobrazují se mi některé české znaky. poraďte prosím.
Pavel Koza (4761)|13.10.2003 17:02
[QUOTE="Sorak"]Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo skušenosti s Mobil Pocket Readrem. Mam do něj sehnané nějaké knihy, ale nezobrazují se mi některé české znaky. poraďte prosím.[/QUOTE]

Kuk sem
adamekma (250)|13.10.2003 18:05
ptal jsem se na to primo autoru lokalizace, protoze bych to taky prudce vyuzil, a napsali mi ze s tim dobudoucna ani nepocitaj .

Tak jim zkuste napsat, at videj ze uz jsou 2 zajemci, to urcite pomuze :) :))
adamekma (250)|15.10.2003 02:52
sice ne uplne brzo - ale trklo me to - ten clovek co mi primo od autoru lokalizace odpovidal mailem se objevuje tady v diskuzich.
Nebudu ho jmenovat, treba od nej jeste budu nejaky informace potrebovat :))
ale ze se ani zbabele neozval kdyz prisla rec na jeho produkt :))
PavelR. (2184)|15.10.2003 08:02
[QUOTE="adamekma"]sice ne uplne brzo - ale trklo me to - ten clovek co mi primo od autoru lokalizace odpovidal mailem se objevuje tady v diskuzich.
Nebudu ho jmenovat, treba od nej jeste budu nejaky informace potrebovat
ale ze se ani zbabele neozval kdyz prisla rec na jeho produkt[/QUOTE]

...klidne "toho cloveka" uvedte, nechapu proc jste to neudelal ihned. Pokud od nekoho v diskuzi tohoto typu ocekavate nejake vyjadreni nebo odpoved, musite byt konkretni. Toto neni oficialni forum zadne spolecnosti, proto neni automatickou povinnosti nikoho na prispevky okamzite reagovat - i kdyz napr. co se tyce Language Extenderu, a nejen jeho, se o to snazim sec mi cas dovoluje; samozrejme to udelam i v tomto pripade.

S doplnovanim slov je problem v tom (ponechavam stranou technickou stranku veci), ze musite mit k dispozici slovnik, ktery bude dostatecne obsahly - to proto, aby melo smysl tuto funkci vubec do lokalizace zahrnout. Zde mate dve moznosti, bud jej nekde koupite a budete odvadet licencni poplatky a nebo jej od nuly vytvorite. Obe varianty jsou pomerne nakladne. Co se tyce Language Extenderu, toto je hlavni duvod proc tato funkce neni dostupna.

PavelR.
váňa (242)|15.10.2003 13:55
[QUOTE]/ Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo skušenosti s Mobil Pocket Readrem. Mam do něj sehnané nějaké knihy, ale nezobrazují se mi některé české znaky. poraďte prosím. [/QUOTE]

fonty naleznete zde.
adamekma (250)|15.10.2003 19:15
[QUOTE="PavelR."]
...klidne "toho cloveka" uvedte, nechapu proc jste to neudelal ihned.
[/QUOTE]

...jsem byl zvedavej jak rychle se ozvete :)

Zezacatku jsem prave predpokladal ze by se ten slovnik dal koupit od nekoho kdo ho vytvoril pro mobily. Akorat jsem nepocital s tim ze je vyslovene neprijatelne drahej. A tak me napada - lokalizace je pro nas - uzivatele zdarma, tak to ji asi plati... Microsoft CZ? To by se nemohli dohodnout mezi divizema (Pocket PC x Office nebo tak neco) a poskytnout slovnik pro kontrolu pravopisu nejen ve wordu ? (mozna trochu naivni predstava...).
Nebo snad tu lokalizaci plati vyrobci HW? (to by ale musela byt omezena jen pro urcite znacky, coz nepredpokladam)

A jak je to s tim ukladanim vlastnich slov - mam pocit ze se ukladaji jen nektera a nezahlid jsem v tom zadny pravidlo co se ulozi a co ne ?
A ve starych Win CE (naprosto bez jakekoliv lokalizace) jsem v letter recognizeru mel zaskrtlou volbu nabizet prednostne naucena slova. Je to bohuzel jedna z mnoha dulezitych funkci, kterou Pocket PC oproti starym CE ztratila. Predpokladam ze je to prilis systemova vec nez abyste tu funkci mohli doplnit v lokalizaci?

A ted me napadla jedna vec - nemohli byste udelat nejake sdileni slovniku? Ze by uzivatel po nejake dobe vyuzivani stahl z PDA datovy soubor, v jednoduche, editoru by z nej vyskrtal soukroma slova (jmena...) a pak ho nekam uploadoval. Na serveru by se vsechny slovniky splacly dohromady a byly by k dispozici vsem uzivatelum. (prip. vsem uzivatelum, kteri poslali svuj slovnik)
Je to trochu divoke reseni, mozna jen pro nadsence, ale urcite by pomohlo. Pomuze uz jen kdyz se jednou za cas objevi nejake moje slovo, takhle by jich bylo vic. Sice by to rozsahem nebylo srovnatelne s ostatnimi slovniky, ale pomohlo by to.
Na tom serveru by teoreticky moh sedet nekdo kdo by odstranil nejen pravopisne chyby, to uz by nebylo tolik prace.

a kdyz uz jsem u toho... nedaly by se do letter recogniseru nacpat zkratky ctrl+C, +V, +X ?
Ve win CE byly, v PPC2000 jsou jen ve virtulni klavesnicce. Nevim jestli je to ovlivnitelne z lokalizace.

diky.
adamekma (250)|15.10.2003 19:27
[QUOTE="Sorak"] Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo skušenosti s Mobil Pocket Readrem. Mam do něj sehnané nějaké knihy, ale nezobrazují se mi některé české znaky. poraďte prosím.[/QUOTE]

Nejsem v tom moc zběhlej ... kde se daj ty český (!) knížky a jiný texty stahovat?
váňa (242)|15.10.2003 22:12
Podívej se sem, je jich tu spousta
PavelR. (2184)|16.10.2003 15:18
[QUOTE="adamekma"]
A tak me napada - lokalizace je pro nas - uzivatele zdarma, tak to ji asi plati... Microsoft CZ?
[/QUOTE]

... MS to neni.

[QUOTE]To by se nemohli dohodnout mezi divizema (Pocket PC x Office nebo tak neco) a poskytnout slovnik pro kontrolu pravopisu nejen ve wordu ? (mozna trochu naivni predstava...). Nebo snad tu lokalizaci plati vyrobci HW?[/QUOTE]

... presne tak, ve vetsine pripadu lokalizaci nakupuji mistni zastoupeni jednotlivych vyrobcu PDA.

[QUOTE]A jak je to s tim ukladanim vlastnich slov - mam pocit ze se ukladaji jen nektera a nezahlid jsem v tom zadny pravidlo co se ulozi a co ne ?[/QUOTE]

... at uz se ulozi jakekoli slova, tak po restartu pridana slova zmizi (myslim, ze tomu tak je v PPC2002 i WM2003). Nevim, zda je to zamer (napr. aby nedochazelo k postupnemu zvetsovani databaze a naslednemu zpomaleni behem vyhledavani???) nebo nejaky bug ...

[QUOTE]
A ted me napadla jedna vec - nemohli byste udelat nejake sdileni slovniku? Ze by uzivatel po nejake dobe vyuzivani stahl z PDA datovy soubor, v jednoduche, editoru by z nej vyskrtal soukroma slova (jmena...) a pak ho nekam uploadoval. Na serveru by se vsechny slovniky splacly dohromady a byly by k dispozici vsem uzivatelum. (prip. vsem uzivatelum, kteri poslali svuj slovnik) Je to trochu divoke reseni, mozna jen pro nadsence, ale urcite by pomohlo.[/QUOTE]

... trochu divoke to je i z toho duvodu, ze kazdy by do toho sveho slovniku mohl zadavat co se mu zamane a pochybuji, ze by jej kdokoli upravoval. Nekdo taky pise bez diakritiky (napr. ja) a nekdo s diakritikou - v databazi by z toho byl hezky zmatek (a to nemluvim o pravopisnych chybach, preklepech, nespisovnych slovech, nesmyslnych vyrazech atd.). Musela by tedy existovat nejaka centralni sprava, ktera by slovnik prohlizela, davala dohromady a potom distribuovala zpet uzivatelum. Samozrejme distribuce jde vyresit velmi jednoduse; horsi by to bylo s tou spravou a prochazenim/opravou chyb (zvlast pri vzrustajicim objemu slov).

PavelR.
Anitka (108)|18.10.2004 20:15
[QUOTE="váňa"] a kdyz uz jsem u toho... nedaly by se do letter recogniseru nacpat zkratky ctrl+C, +V, +X ?
Ve win CE byly, v PPC2000 jsou jen ve virtulni klavesnicce.[/QUOTE]

To je velmi závažný postřeh! Musím se přiznat, že zkratkové tahy pro kopírování a vkládání mi chybí opravdu moc. Moje stařičká Cassiopeia E15 to ještě na ce2.11 měla.
Milan32 (53)|5.1.2005 15:16
Nevim, zda jsem dobre pochopil dotaz, ale ja mam cestinu od sunny softu a tam mi to ceska slovicka podhazuje. Dokonce si mohu vypsat od kolika znaku a zda jen cesky nebo ponechat i english.

Milan