Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Stahování a příprava map

Tomkk (39)|30.5.2006 12:15
Nesetkali jste se někdo z programem, který by uměl slepit kousky map (256x256)
z dílků, které si stáhne prohlížeč při návštěvě mapy.cz? Lepit to z kopií obrazovky je dost zoufalá matoda.
Tyto díly se dají najít jako gif soubory v Tempu prohlížeče. Nejsou tam ale JPG z leteckých map. Dají se taky nějak získat?

beecher (9270)|30.5.2006 12:23
A vite, ze je to nelegalni? :sarcastic:
pivous (58)|30.5.2006 12:48
Ne, že bych chtěl rozpoutat další nejapnou diskuzi, ale co je na tom nelegálního?
Smím si stahnout obrázky? Ano/Ne Proč?
Smím jich stáhnout víc? Ano/Ne Proč?
Smím je mít na počítačí? Ano/Ne Proč? Jak dlouho?
Smím si pro vlastní účely tyto obrázky nějak upravit? Ano/Ne Proč?
Smím je pospojovat? Ano/Ne Proč?

Zajímala by mě naprosto přesná definice legálnosti/nelegálnosti zacházení s tím co je normálně stáhnutelné, a pak bych teprve začal moralizovat. Jinak mi to totiž připadá jak opravdu zbytečný blábol.

Kolega se ptal na spojování obrázků asi ho nezajímala odpověď v tomto smyslu...

Tedy obrázky spojuje např. photoshop, nebo jednoúčelový Panavue assembler.

Howgh.

Tomkk (39)|30.5.2006 17:33
Dík za odpověď, ale uvítal bych program, ve kterém jde např. napsat script, který rozmístí obrázky na definované souřadnice podle názvů souboru (možná by šel použít FilterMeister & Photoshop). Nevím, jestli jde ve photoshopu nastavit alespoň něco, jako snap to grid pro přidávané obrázky. Před časem jsem si ručně takhle cca z 20 obrázků poskládal satelitní mapu naší vesnice, ale byla to děsná dřina, napasovávat to po pixelech.

Jo, a vysvětlení proč je to nelegální uvítam taky.
pivous (58)|31.5.2006 10:32
Když ty obrázky budou na sebe přesně lícovat, Panavue to, myslím, umí. Pokud ne, musí se to vněm dělat ručně, ale práce s ním je docela fajn.
Tomkk (39)|31.5.2006 11:57
Večer jsem se tomu ještě věnoval. Nejrychleji se asi pracjue se starým dobrým IrfanView - funkce panorama naskládá obrázky velmi snadno a rychle podle zvolených podmínek . Mapa cca 4000x4000 bodů je práce na pár minut.
beecher (9270)|9.6.2006 13:01
Oficialni vyjadreni k legalnosti stahovani map:[QUOTE="Seznam.cz"]Dobrý den,

Seznam.cz neni opravnen poskytovat mapove podklady k dalsimu zpracovani.
Pro ziskani nebo pouziti mapovych podkladu zkuste kontaktovat jejich
dodavatele
GeoDis Brno s.r.o. http://www.geodis.cz/ - letecke mapy
PlanStudio http://www.planstudio.cz/ - podrobne mapove plany
V případě odpovědi zanechávejte prosím ve zprávě veškerý text předchozí komunikace.

S přáním pěkného dne
---------------------------------------------------------
Jakub Štaubr
Helpdesk

SEZNAM.CZ a.s., Naskové 1, Praha 5
tel.: +420 234 694 111 fax.: +420 234 694 115
e-mail: helpdesk@seznam.cz [/QUOTE]Jako kdybych to nerikal... :sarcastic:

BTW Seznam.cz ma od techto spolecnosti licencovane mapy s moznosti zobrazeni v prohlizeci a jejich pripadny tisk. Jine uziti je tedy nelegalni...
Otakar_ce4you (7)|14.6.2006 10:42
Beecher, vůbec tě neznám a asi jsi fajn chlap, ale softwarová policie, OSA, DILIA apod. z tebe musí mít radost zcela jistě. Nezastávám se nelegalního užívání jakéhokoli duševního vlastnictví, ale mám pocit,že to mravokárství v této diskuzi trochu přeháníš. Pokud si můžu mapu ze seznamu vytisknout, jaký je rozdíl, pokud si ji pro vlastní potřebu přenesu jako obrázek do PDA. Ale o to až tak nejde, myslím že řada softwarových firem, autorských svazů, studií atd. dělají z nás všech idioty a "ilegály" dlouhodobě, programově a stále vynalézavěji. Pokud to dokážeš, zkus si přečíst licenční podmínky k nějakému softwaru. Nebo mi vysvětli, proč si nemůžu legálně koupit DVD v USA a přehrát ho na zdejším přehrávači. A kde je logika a legalita návrhu zákona zpoplatnění "autorských práve" na tiskárnách a veškerých záznamových médiích...atdatdatd.
beecher (9270)|14.6.2006 11:13
Rozdil je v tom takovy, ze Seznam ma licenci na zobrazovani map na jejich strankach a moznosti tisku vyrezu mapy. K jinemu dalsimu zpracovani nebo prenosu licence (coz je napriklad umozneni ulozeni obrazku s mapou a jeho prohlizeni na PDA) licenci nema.

Neboj, licencni podminky tzv. EULAs znam dobre, par jsem jiz musel prechroustat a zkousnout u ne zrovna levnych baliku softwaru, dokonce je vlastni "krvi" podepsat... :)

To, ze prehravani US DVDcek neni mozne na v CR zakoupenych prehravacich (nebavim se o Region 0 prehravacich made in China), rozhodlo DVD konsorcium (nebo jak se ten spolek filmovych studii jmenuje). Nerikam, ze je to logicke, ale pokud je to jejich rozhodnuti? Mam volbu, nepouzivat DVD (chodim radeji do kina, preci jenom to platno a ten zvuk doma mit nikdy nebudu) a nebo se podridit.
Zpoplatneni medii, paliren, tiskaren a ja nevim co ho jeste, je nelogicke a mozna i proti ustavni, ale tyto zakony schvaluji nami voleni zastupci. Je tedy na nas volicich, abychom zvolili tak, aby k takovym nepravostem nedochazelo. Ostatne muzes podat stiznost k ustavnimu soudu.

Omlouvam se, ale vzdycky mne tyto nazory ohledne nasich zakonu udivuji. Klaboseni nad pivem nam Cechum opravdu jde, ale pokud se mame odvazit k cinum, tak radeji nic neudelame.

A mravokarstvi? Ja se zde snazim pouze o to, aby se zde dodrzovali pravidla zdejsich diskuzi, ktere jak pevne verim, ma kazdy prectene.

Nechci tady rozpoutavat zase nejaky flamewar, povazuji pouze nutnost odpovedet. Muzeme si pokecat na SZ, ICQ, kdekoliv, ale ne tady. Tzn. budu mazat jakekoliv dalsi prispevky ohledne legality atd. Howgh.
Saico (41)|27.6.2006 13:13
Pokud chce někdo spojovat LEGÁLNĚ získané obrázky přímo z příkazové řádky nebo skriptem, tak mohu doporučit balík utilit ImageMagick z http://www.imagemagick.org/ (je pro Linux i Win).

Spojení více obrázku pod sebe je potom takhle triviální:

convert -append p1.png p2.png ... px.png vysledek.png

za sebe:

convert +append p1.png p2.png ... px.png vysledek.png

Skript si ale bude muset každý napsat sám. :)
Vlada165 (676)|10.8.2006 07:57
Samozrejme bych si vubec nedovolil stahovat a natoz pouzivat neco nelegalniho, ale kdyz je treba cca 20000 (mych vlastnich) obrazku a v kazde rade je jich cca 160, tak mi prijde Irfan dost nepouzitelny a ten ImageMagick zas ten script napsat neumim, jak mu predat do toho appendu treba 160 obrazku z jednoho adreare :-(.
Mate prosim uz nejake jednodussi reseni, jak poskladat takove mnozstvi (presne na sebe navazujicich) obrazku, protoze programy pro panoramata bohuzel vetsinou vyzaduji prekryvani ?
Dik ...
Alaska (12)|2.9.2006 21:45
Co takhle zkusit XnView, je free a docela se mě osvědčil.....